Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο το πηρε μια χαρα τωρα. Εισαι φοβερος, χιλια ευχαριστω!!! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

Όλα αυτά μάζεψε τα κάπου θα τα χρειαστώ!!! :p Η κάποιος ας αναλάβει να τα συγκεντρώσει

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

με το flash tools τα κανω ολα οκ μολις συνδεω το κινητο αυτο μετα απο λιγο δειχνει μια μπαταρια να φορτιζει και δεν κανει ποτε update. Ti λαθος κανω ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Πατάς πρώτα στο κουμπί firmware upgrade και μετά συνδέεις το κινητό.Aν το συνδέσεις και μετά πατήσεις το κουμπί,το κινητό θα φορτίζει.

Όλα αυτά μάζεψε τα κάπου θα τα χρειαστώ!!! Η κάποιος ας αναλάβει να τα συγκεντρώσει

Πιστεύω να σε καλύπτουν τα παρακάτω

Ας το βάλει κάποιος mod στο πρώτο ποστ

NΕΟΣ ΕΥΚΟΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ROOT ΧΩΡΙΣ XΡΗΣΗ PC

1.Κατέβαζουμε και εγκαθιστούμε το πρόγραμμα Framaroot 1.9.0

2.Το ανοίγουμε και πατάμε στη λέξη Barahir.

3.Περιμένουμε να γράψει success,κάνουμε reboot και είμαστε root

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ CWM RECOVERY ΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ BACKUP ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ --->ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΔΩ

Aφού κάναμε root,εγκαταστήσαμε cwm recovery και πήραμε backup της ρομ μας μπορούμε να προχωρήσουμε στην εγκατάσταση του xposed framework και gravitybox

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ XPOSED FRAMEWORK KΑΙ GRAVITYBOX

1.Κατεβάζουμε απο εδώ το xposed installer και το εγκαθιστούμε

2.Το ανοίγουμε και πάμε στην καρτέλα Framework.Επιλέγουμε Eγκατάσταση/Αναβάθμιση,δίνουμε δικαιώματα root όταν μας το ζητήσει και μετά πατάμε οκ και reboot

3.Κατεβάζουμε απο εδώ το gravitybox και το εγκαθιστούμε.Πατάμε στο "τέλος" μετά την εγκατάσταση του gravitybox και πάμε στον xposed installer-->modules.Τικάρουμε το κουτάκι που υπάρχει στο gravitybox και κάνουμε reboot.

4.Τώρα είμαστε έτοιμοι να χρησιμοποιήσουμε τις λειτουργίες του gravitybox

 

ΒΑΣΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ GRAVITYBOX

1.Δυνατότητα να στέλνουμε 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα.Για να το κάνουμε αυτό πάμε gravitybox-->τηλέφωνο-->Αφαίρεση Unicode-->Aφαίρεση όλων των χαρακτήρων unicode

2.Gravitybox--->Γραμμή κατάστασης.Εδώ περιλαμβάνονται ρυθμίσεις που μπορούμε να κάνουμε στην μπάρα ειδοποιήσεων.Για παράδειγμα αν έχουμε στο κινητό μια sim και δε θέλουμε να εμφανίζεται το εικονίδιο της 2ης σιμ θα πάμε στη ρύθμιση --->Αυτόματη απόκρυψη εικονιδίων σήματος και θα επιλέξουμε να μην εμφανίζεται το εικονίδιο της σιμ που δεν έχουμε εισάγει στο κινητό

Επισης απο Γραμμή κατάστασης--->Διαχείριση Quicksettings επιλέγουμε πως θέλουμε να εμφανίζονται οι γρήγορες ρυθμίσεις όταν κατεβάζουμε την μπάρα.Για παράδειγμα μπορούμε να αλλάξουμε την σειρά που θα εμφανίζονται τα εικονίδια,τα πόσα εικονίδια θα ειναι σε οριζόντια θέση καθώς και ποια εικονιδια θα εμφανίζονται κτλ

Ακόμη απο αυτό το μενού μπορούμε να επιλέξουμε το χρώμα των εικονιδίων στην μπάρα,το εικονίδιο της μπαταρίας κτλ

3.Gravitybox--->Eνέργεια.Εδώ μπορούμε να επιλέξουμε να εμφανίζονται όταν πατάμε και κρατάμε το power πλήκτρο,έξτρα μενού για screenshot,reboot απευθείας στο recovery κτλ

4.Gravitybox--->Προβολή.Εδώ περιλαμβάνονται ρυθμίσεις για την οθόνη όπως φωτεινότητα αλλά και ρύθμιση για περιστροφή της οθόνης σε όλους τους άξονες κτλ

5.Gravitybox--->Πολυμέσα. Eδώ περιλαμβάνονται ρυθμίσεις για τον ήχο.Για παράδειγμα μπορούμε να επιλέξουμε να έχει ο ήχος για τη μουσική περισσότερα επίπεδα έντασης,να μπορούμε να αλλάξουμε τραγούδι όταν ακούμε μουσική με κλειστή οθόνη κτλ

Σημαντική ρύθμιση για μένα προσωπικά το Ενωση εντάσεων Κουδουνίσματος που άμα το έχουμε ξε-τσεκαρισμένο μπορούμε να έχουμε διαφορετική ένταση ήχου στις κλήσεις και διαφορετική στις ειδοποιήσεις

Ειναι ακόμη πάρα πολλά αυτά που μπορούμε να ρυθμίσουμε αλλά κατά την γνώμη μου ανέφερα κάποια βασικά πράγματα που μπορούμε να κάνουμε.Yπάρχει και μια ρύθμιση στο Gravitybox--->Tηλέφωνο που λέγεται smartradio και ειναι για αυτόματη εναλλαγή 3g/2g ανάλογα με το αν το κινητό ειναι συνδεδεμένο σε wifi δίκτυο ή στην αναμονή αλλά δεν είμαι ακόμη 100% σίγουρος ότι δουλεύει σωστά στο κινητό μας και γιαυτό δεν το αναφέρω ως προτεινόμενη ρύθμιση.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ας το βάλει κάποιος mod στο πρώτο ποστ

 

Είσαι τυχερός που παρακολουθώ το θέμα. :)

Τέτοιες περιπτώσεις καλό είναι να στέλνονται με pm ;)

Link to comment
Share on other sites

Πατάς πρώτα στο κουμπί firmware upgrade και μετά συνδέεις το κινητό.Aν το συνδέσεις και μετά πατήσεις το κουμπί,το κινητό θα φορτίζει.

εννοειται πως ετσι το κανω

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βάλει σωστά τους drivers; Πάτα firmware upgrade,σύνδεσε το κινητό χωρίς μπαταρία,περίμενε 2-3" και μετά βάλε την μπαταρία και περίμενε να δεις τι θα κάνει
Link to comment
Share on other sites

HΕδώ και 2 ημέρες έχω αυτή http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-Kitkat-Style-Rom-Inew-V3-Beta-Preview-Root-CWM-Touch-GG η οποία πέρα απο κάποια kitkat στοιχεια όπως τον launcher και το kitkat bootanimation είναι σαν την 1.04.Kατά τα άλλα ειναι ήδη root και σου περνάει το cwm touch recovery.

 

Αυτό που γράφει :

Well like i wrote its a beta so that means test version but so far it works stable also faster with swipes etc, batterylife should be bit better now and playing videos youtube is better compared to the stock with this rom,

 

ισχύει το δοκίμασες ?

 

Άκυρο .... παρακάτω λένε:

although the official YouTube app is still out of sync
Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

E ναι δε γίνονται αυτά.Εχει απλά αλλάξει launcher,bootanimation και έβαλε κάποια απο τα κλασσικά build.prop tweaks όπως debug.sf.hw=1,video.accelerate κτλ.Προσωπικά πάντως θα ευχαριστηθώ πλήρως το κινητό όταν καταφέρω να του βάλω μια μπαταρία που θα μου δίνει χρόνους αυτονομίας σαν αυτούς που έχω στο 6" mtk6589T blackview jk809 το οποιο με μπαταρία πραγματικής χωρητικότητας 2400mah μου βγάζει χαλαρά 2 ημέρες με μια πλήρη φόρτιση Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

E ναι δε γίνονται αυτά.Εχει απλά αλλάξει launcher,bootanimation και έβαλε κάποια απο τα κλασσικά build.prop tweaks όπως debug.sf.hw=1,video.accelerate κτλ

 

Γι αυτό το είπα.

Για να κρατήσουν εδώ τα παιδιά μικρό καλάθι.

Ούτε το ροοτ δε μπόρεσε να ενσωματώσει....

Πρέπει να είναι η πρώτη custom rom που βλέπω ανεξαρτήτως συσκευής, που δεν είναι rooted.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό το είπα.

Για να κρατήσουν εδώ τα παιδιά μικρό καλάθι.

Ούτε το ροοτ δε μπόρεσε να ενσωματώσει....

Πρέπει να είναι η πρώτη custom rom που βλέπω ανεξαρτήτως συσκευής, που δεν είναι rooted.

 

Εγώ περιμένω να απαντήσει γιατί το δικό της system.img είναι 208mb μικρότερο από του Gizbeat.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά root ειναι αυτή η ρομ με το kitkat ui.Αυτή που δεν είναι root είναι η πρώτη που είχε βγάλει και ήταν απλά η stock 1.04.Σε αυτή με το kitkat ui το system.img ειναι μεγαλύτερο απο την στοκ 1.04 και όταν ρώτησα γιατί είναι έτσι,απάντησε για "source compiling". Με απλά λόγια μια χαρά ειναι η stock rom 1.04 για το v3 και με ένα root είμαστε οκ.Τώρα αν κάποιος δε θέλει να έχει ενιαία την εσωτερική μνήμη και να λειτουργεί και γιαυτή την μνήμη το usb mass storage,μένει στην 1.03 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είμαι στο τσακ να το παραγγείλω απο pandawill +αυτά τα ακουστικά http://www.pandawill.com/original-xiaomi-brand-new-version-inear-earphone-35mm-stereo-earphone-with-mic-control-talk-p84667.html (ειχα την προηγούμενη εκδοση αλλα το ένα ηχείο μου κάνει διακοπές , ο ήχος τους όμως ήταν καταπληκτικός)

 

Τι να κάνω; το jiayu g4 το έχασε η γυναίκα μου και λέω να της πάρω αυτό λόγω vfm. Η 1850 του G4 μια χαρά την έβγαζε τη μέρα , πόσο χειρότερο να είναι αυτό; Απο gps βλέπω τα ίδια χάλια και αυτό.

 

Ο τύπος όμως στο gizchina με ψιλοέπεισε εδώ , τον εμπιστεύομαι:http://www.gizchina.com/2014/02/03/complete-inew-v3-review/

 

Ελεγα πως μετά το MI2A και το G4 το επόμενο κινητό θα ήταν κάποιο υπερτούμπανο τύπου ΜΙ3 , meizu , oppo κλπ. αλλά η τιμή του i new είναι μεγάλο δέλεαρ!

 

Αντε μια μικρή παρακινηση χρειάζομαι και θα το παραγγείλω δώστε τη!

 

Για το κινητό μη περιμένεις να σου πώ μην το παραγγείλεις .... :X

Απλά για να είσαι εντελώς ξένοιαστος με τα θεματα αυτονομίας πάρε μια 2η μπαταρία ... 5.9 δολλάρια κοστίζει.

 

Για τα ακουστικά θα σου έλεγα να πάρεις απο Ελλάδα αυτά: http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664 Τα βγάζει βδομάδα παραβδομάδα στα 8.80 ευρώ .... μακράν τα καλύτερα ακουστικά

Και φυσικά δουλεύουν κανονικά στο Inew :music:

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έχει μέσα στο κουτί είναι κατασκευασμένα με άθλια πλαστικά και προσωπικά σήμερα το απόγευμα που τα δοκίμασα για πρώτη φορά,διαπίστωσα ότι το δεξί ακουστικό δε λειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

Για τα ακουστικά θα σου έλεγα να πάρεις απο Ελλάδα αυτά: http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664 Τα βγάζει βδομάδα παραβδομάδα στα 8.80 ευρώ .... μακράν τα καλύτερα ακουστικά

Και φυσικά δουλεύουν κανονικά στο Inew :music:

Επειδή με ενδιαφέρει να βρω καλά ακουστικά, για ενα ΖΤΕ που εχω δεν θα κάνουν λές;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Να μαντεψω: εχεις cosmote και μιλας με bluetooth....

 

 

 

 

Έχω πρώτη Sim Wind και δεύτερη Cosmote. Με κανονικό ακουστικό(hands-free) μιλάω, με καλώδιο.

 

 

Φιλε αυτό που περιγράφεις το έχω συναντήσει προσωπικά μόνο με χρήση bluetooth ακουστικού και cosmote sim.Δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις 3rd party dialer ή την 1.04

Eν τω μεταξύ βρέθηκε νέος εύκολος τρόπος για root.Η νέα έκδοση 1.9.0 του framaroot υποστηρίζει και το v3.Εγκαθιστούμε το πρόγραμμα,το ανοίγουμε,πατάμε εκει που γράφει Barahir και μετά απο reboot είμαστε root.

Θα δοκιμάσω και 3rd party dialer, για να δω αν θα το ξανακάνει.

 

 

 

 

 

 

Η κοπέλα γράφει και "source compiling"...

Μου φαίνεται ολίγον δύσκολο.

Εγώ νομίζω ότι πήρε την τελευταία ρομ από τους smartdigi και απλός έκανε κάποιες αλλαγές στο build prop. Την είχα δοκιμάσει και από τα screenshot που βλέπω μου φαίνονται ίδιες.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Παρελαβα κι εγω χτες επιτελους μετα απο 1 μηνα και 2 μερες αναμονης.

Εντυπωσιακο το κινητο πραγματικα , οποιος το ειδε επαθε πλακα.

 

Μου ηρθε με την 1.0.1 και το αναβαθμισα με το stock recovery και το update.zip σε 1.0.3 .

Επισης το εκανα και ρουτ με το shenmue.

 

Αυτο που δεν εχω καταλαβει και δεν μπορω να βρω ειναι γιατι οτι εφαρμογη και παιχνιδι κατεβασα απο play store το παει στην μνημη του τηλεφωνου η οποια γεμιζει επικινδυνα ?

Πως μπορω να τα στελνω στην εξωτερικη μνημη του τηλεφωνου που βλεπω οτι εχει καπου 12 GB? ( δεν του εχω βαλει δικια μου sd card )

Τα φωτα σας στον ασχετο παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Παρελαβα κι εγω χτες επιτελους μετα απο 1 μηνα και 2 μερες αναμονης.

Εντυπωσιακο το κινητο πραγματικα , οποιος το ειδε επαθε πλακα.

 

Μου ηρθε με την 1.0.1 και το αναβαθμισα με το stock recovery και το update.zip σε 1.0.3 .

Επισης το εκανα και ρουτ με το shenmue.

 

Αυτο που δεν εχω καταλαβει και δεν μπορω να βρω ειναι γιατι οτι εφαρμογη και παιχνιδι κατεβασα απο play store το παει στην μνημη του τηλεφωνου η οποια γεμιζει επικινδυνα ?

Πως μπορω να τα στελνω στην εξωτερικη μνημη του τηλεφωνου που βλεπω οτι εχει καπου 12 GB? ( δεν του εχω βαλει δικια μου sd card )

Τα φωτα σας στον ασχετο παρακαλω.

 

Καλορίζικο. Πρέπει να βάλεις άλλη ρομ που αυξάνει τον εσωτερικό χώρο. Δες τον οδηγό στην 1η σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Πρέπει να βάλεις άλλη ρομ που αυξάνει τον εσωτερικό χώρο. Δες τον οδηγό στην 1η σελίδα.

 

Ευχαριστω φιλε μου.

 

Μου φαινεται δυσκολο , δεν καταλαβαινω και ακριβως τι πρεπει να κανω ( καποια βηματα τα χανω )....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου.

 

Μου φαινεται δυσκολο , δεν καταλαβαινω και ακριβως τι πρεπει να κανω ( καποια βηματα τα χανω )....

 

Πρώτα πρέπει να βάλεις cwm recovery. Μετά να πάρεις εφεδρεία, και μετά να αλλάξει ένα ρομ.

Δοκίμασε και εδώ είμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να βάλεις cwm recovery. Μετά να πάρεις εφεδρεία, και μετά να αλλάξει ένα ρομ.

Δοκίμασε και εδώ είμαστε..

 

Λοιπον , λεω να περασω το recovery.img με το mobileuncletools για να κανω το cwm recovery.

Το recovery.img που υπαρχει μεσα σε αυτο τον φακελο ....σωστα ?

CHINAPHONEARENA_V3_ROOTED_6044_CWM_3500MB_6GB_INTERNAL

 

Αυτο τωρα το recovery.img το βαζω μεσα στην sd card για να το τρεξω ? Πως γινεται ακριβως ?

 

Αφου το κανω αυτο μετα ακολουθω αυτο τον οδηγο ?

 

1. Backup files in Phone memory, because this operation will erase it

2. Download this iNew_V3_6GB_data_SD_update and place it on SD card

3. Boot into CWM recovery (Turn on phone, while holding Volume Up)

4. Make complete backup (backup and restore - backup)

5. Install dowloaded iNew_V3_6GB_data.zip (Install zip from sdcard - choose zip from sdcard)

6. Restore from backup (backup and restore - restore)

7. Reboot

8. When phone write that Phone memory is corrupted, just format it as reccomended

9. Now you have 5,91 GB for apps and 7,85GB as Phone memory

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό μη περιμένεις να σου πώ μην το παραγγείλεις .... :X

Απλά για να είσαι εντελώς ξένοιαστος με τα θεματα αυτονομίας πάρε μια 2η μπαταρία ... 5.9 δολλάρια κοστίζει.

 

Για τα ακουστικά θα σου έλεγα να πάρεις απο Ελλάδα αυτά: http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664 Τα βγάζει βδομάδα παραβδομάδα στα 8.80 ευρώ .... μακράν τα καλύτερα ακουστικά

Και φυσικά δουλεύουν κανονικά στο Inew :music:

 

Τα έχω και εγώ γύρω στις 3βδομάδες. Πολύ καλό ήχο ΑΛΛΑ το καλώδιο και η θέση που έχουν τα πλήκτρα είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΒΟΛΗ!

Τα πλήκτρα παίζουν μια χαρά. Βέβαια σε 'μένα τα -,+ αλλά ζουν τραγούδι, όχι ένταση. Και σε σένα;

 

Λοιπον , λεω να περασω το recovery.img με το mobileuncletools για να κανω το cwm recovery.

Το recovery.img που υπαρχει μεσα σε αυτο τον φακελο ....σωστα ?

CHINAPHONEARENA_V3_ROOTED_6044_CWM_3500MB_6GB_INTERNAL

 

Αυτο τωρα το recovery.img το βαζω μεσα στην sd card για να το τρεξω ? Πως γινεται ακριβως ?

 

Αφου το κανω αυτο μετα ακολουθω αυτο τον οδηγο ?

 

1. Backup files in Phone memory, because this operation will erase it

2. Download this iNew_V3_6GB_data_SD_update and place it on SD card

3. Boot into CWM recovery (Turn on phone, while holding Volume Up)

4. Make complete backup (backup and restore - backup)

5. Install dowloaded iNew_V3_6GB_data.zip (Install zip from sdcard - choose zip from sdcard)

6. Restore from backup (backup and restore - restore)

7. Reboot

8. When phone write that Phone memory is corrupted, just format it as reccomended

9. Now you have 5,91 GB for apps and 7,85GB as Phone memory

 

 

Ναι, από την στιγμή που έχεις την 1.0.3 μπορείς να περάσεις την ρομ μέσω cwm. Διαφορετικά έπρεπε με spflash.

Edited by bill_phone
ορθογραφικά λάθη
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις παρέλαβα. Απλά έλεγξα ότι όλα είναι μέσα (από minideal με 25 μέρες αναμονή) και το άφησα γιατί είμαι στη δουλειά. Πόσες ώρες πρέπει να το φορτίσω πριν το χρησιμοποιήσω? Να βάλω κάρτα sim ή να το φορτίσω χωρίς? Edited by tzirid13
ορθογραφικά λάθη
letv le 1 pro us
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...