Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια..θα ηθελα να ρωτησω για το εξης θεματακι..

Εχω το lumia 820 με την black πλεον....απεγκατεστησα το asphalt 8 αλλα το 1 gb πηγαινει στα προσωρινα αρχεια..το οποιο δεν διαγραφεται με τιποτα...εκανα επαναφορα ρυθμισεων και ολα οκ...επειτα απο την απεγκατασταση καποιου μεγαλου game ομως παλι δεσμευεται περιπου 1gb στα προσωρινα αρχεια και δεν διαγραφεται...εχει να προτινει καποιος κατι???Ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν εχω καταλάβει ακριβώς πως δουλεύουν τα προσωρινά αρχεία θα σου πω ότι διαγράφονται μετά από λίγο.

Τώρα το λίγο είναι σχετικό. Μπορεί να είναι μετά από κάποια λεπτά, μετά από μερικές ώρες ή και μετά από καμιά μέρα.

Αυτά τα έχω δει εμπειρικά.

Αν υπάρχει κάποιος πιο σχετικός ας μας δώσει τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάτι τέτοιο :s

Μάλλον γιατί έχω outlook. Damnn

Και στο Outlook το έχει, απλά δεν ξέρω αν εχεις άλλο location (όπως εγώ) οπότε σου βγάζει επιλογή για αργίες στην χώρα που εχεις επιλέξει...

Link to comment
Share on other sites

Και στο Outlook το έχει, απλά δεν ξέρω αν εχεις άλλο location (όπως εγώ) οπότε σου βγάζει επιλογή για αργίες στην χώρα που εχεις επιλέξει...

 

Τελικά το πρόσθεσα από εδώ http://windows.microsoft.com/el-gr/windows/outlook/calendar-holiday-other ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για γιορτές, ξέρει κανεις κανένα καλό και αξιόπιστο εορτολόγιο να περάσω στο ημερολόγιο; Mε ενδιαφέρει για τα ονόματα κυρίως, αλλα δεν θελω εφαρμογή, διότι θελω να τα βλεπω στο tile του ημερολογίου.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα περάσεις τις γιορτές μία μία με το χέρι;Και με τις κινητές εορτές κι αυτές μία μία όσες μπορέσεις; Αν υπάρχει αυτόματος τρόπος να περαστούν, ενδιαφέρομαι να μάθω.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να κάνω import ή subscription, οπως κάνουμε για παραδειγμα με το calendar του Facebook για να εμφανίζονται τα γενέθλια.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει, ενδιαφέρον φαίνεται.

 

Με την ευκαιρία, δυο φήμες για τα WP 8.1:

http://www.nokiapoweruser.com/2014/02/02/rumor-windows-phone-8-1-homescreen-screenshot-leaked/

Για 1η φορά υποτιθέμενο screenshot από τα WP 8.1 που δείχνει φόντο σε άλλο χρώμα εκτός από άσπρο ή μαύρο.

Έτσι για να μην δείχνουν το ίδιο βαρετά στους χρήστες android,ios. Ή τουλάχιστον έτσι θα ήταν, αν το επέτρεπε η MS.

 

Στο ... screenshot φαίνονται επίσης οι νέες ρυθμίσεις για τον ήχο στα αγγλικά, η χρωματιστή κουκκίδα στο status bar (μάλλον για την cortana) και τα on-screen buttons (στα οποία περιλαμβάνεται και το back).

 

Τόσο τα on screen button όσο και το ρυθμιστικό για τους ήχους, δείχνουν να αφήνουν ένα εφέ σκιάς πάνω στην οθόνη έναρξης, κάτι που δεν υπάρχει σήμερα.

 

Εκτός κι αν είναι fake, που κι αυτό μπορεί γιατί υπάρχουν αρκετά ύποπτα σημεία. Θα δείξει. Οι φήμες λένε διάφορα πλέον.

 

http://www.nokiapoweruser.com/2014/02/01/windows-phone-8-1-passes-bsig-certification/

Η νέα έκδοση WP 8.1 πέρασε μάλλον την πιστοποίηση bsig.

 

Αν τηρηθεί το πιθανό χρονοδιάγραμμα για τη διάθεση του update, τότε

Μάρτιο θα είναι διαθέσιμα στους κατασκευαστές

Απρίλιο στους developpers και

Μάιο στους χρήστες.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για γιορτές, ξέρει κανεις κανένα καλό και αξιόπιστο εορτολόγιο να περάσω στο ημερολόγιο; Mε ενδιαφέρει για τα ονόματα κυρίως, αλλα δεν θελω εφαρμογή, διότι θελω να τα βλεπω στο tile του ημερολογίου.

 

κάλημέρα.

εορτολόγιο κινητές

εορτολόγιο

παγκόσμιες ημέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς update μετά την gdr 3 με την εφαρμογή preview for developers? Μου έβγαλε αναβάθμιση, ξέρει κανείς τι αλλάζει;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς update μετά την gdr 3 με την εφαρμογή preview for developers? Μου έβγαλε αναβάθμιση, ξέρει κανείς τι αλλάζει;

 

δεν έχει ανακοινωθεί changelog αλλά πολλοί υποθέτουν ότι προετοιμάζει το έδαφος για το 8.1 developers preview

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς update μετά την gdr 3 με την εφαρμογή preview for developers? Μου έβγαλε αναβάθμιση, ξέρει κανείς τι αλλάζει;

 

Μήπως παίρνεις τη black;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίρνεις τη black;

 

Όχι την έχω την Black. Έχω την preview for developers και μου έβγαλε αναβάθμιση την οποία έκανα αλλά δεν είδα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι την έχω την Black. Έχω την preview for developers και μου έβγαλε αναβάθμιση την οποία έκανα αλλά δεν είδα κάτι.

 

Kαι σε μενα τηνεβγαλε αλλα δεν ειδα και γω να αλλαξε κατι,αν καταλαβε καποιος ασ μας ενημερωσει

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ομοίως έκανε αναβάθμιση το PfD.

Ισως να ειμαστε απο τους τυχερούς και πάρουμε πρώτοι την 8.1

 

 

Να γράψω και μια παρατήρηση μου. Σε Lumia 520 με την black νιώθω ένα ανεπαίσθητο lag που όσο είχα την GDR3 δεν το είχα. Οχι σε όλες τις εφαρμογές, αλλά σε κάποια βαριά παιχνίδια μόνο, όταν πάω να βγω. Νομίζω οτι η black είναι οριακη για το 520.:(

 

Ελπίζω η 8.1 να είναι μελετημένη καλά για να την σηκώνουν κινητά με 512 μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ομοίως έκανε αναβάθμιση το PfD.

Ισως να ειμαστε απο τους τυχερούς και πάρουμε πρώτοι την 8.1

 

 

Να γράψω και μια παρατήρηση μου. Σε Lumia 520 με την black νιώθω ένα ανεπαίσθητο lag που όσο είχα την GDR3 δεν το είχα. Οχι σε όλες τις εφαρμογές, αλλά σε κάποια βαριά παιχνίδια μόνο, όταν πάω να βγω. Νομίζω οτι η black είναι οριακη για το 520.:(

 

Ελπίζω η 8.1 να είναι μελετημένη καλά για να την σηκώνουν κινητά με 512 μνημη.

 

Εγώ με μια εφαρμογή winphone info νομίζω λέγεται έχει να δεις ποση μνήμη χρησιμοποιεί και πόση μέγιστη έχει χρησιμοποιησει και σε 920 και 1020 δεν είδα ποτέ πάνω από 100mb. Το ποσό αξιόπιστο είναι δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μια εφαρμογή winphone info νομίζω λέγεται έχει να δεις ποση μνήμη χρησιμοποιεί και πόση μέγιστη έχει χρησιμοποιησει και σε 920 και 1020 δεν είδα ποτέ πάνω από 100mb. Το ποσό αξιόπιστο είναι δεν το γνωρίζω.

 

Στα WP8 ως γνωστόν, δεν υπάρχει multitasking με την έννοια που υπάρχει στα αντροιντ (δηλαδή συνέχεια ανοικτό και να καταναλώνει πόρους απο διάφορες εφαρμογές). Γι' αυτό και το παρατηρώ μόνο σε βαριά παιχνίδια όταν πάω να βγω και να πάω πχ στον browser ή τον dialer. Δεν είναι κάτι δραματικό, μην φανταστείς. Ούτε δύο δευτερόλεπτα καθυστέρηση. Απλά, πριν δεν το έκανε.

 

Υ.Γ Πας και συγκρίνεις εσύ με 920 και 1020...:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρατήρησα σήμερα ένα περίεργο φαινόμενο. Είχα φορτίσει το κινητό στο 100% το μεσημέρι και μετά από περίπου 45 λεπτά σε αναμονή είχε πέσει στο 94%. Αυτό δε με παραξένεψε τόσο γιατί γενικά η μπαταρία του 920 είναι από τα δυνατά σημεία του. Σημειώνω ότι το κινητό δεν ήταν καθόλου ζεστό. Παρόλα αυτά έκανα επανεκκίνηση και η μπαταρία έπεσε στο 80%! Μήπως φταίνε τίποτα εφαρμογές που εγκατέστησα σήμερα; Δε φανταζόμουν ότι θα έχω τέτοια προβλήματα σε WP. Κανένας άλλος με το έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα; Γενικά έχω διαβάσει γι' αυτό το φαινόμενο σε ξένα sait.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρατήρησα σήμερα ένα περίεργο φαινόμενο. Είχα φορτίσει το κινητό στο 100% το μεσημέρι και μετά από περίπου 45 λεπτά σε αναμονή είχε πέσει στο 94%. Αυτό δε με παραξένεψε τόσο γιατί γενικά η μπαταρία του 920 είναι από τα δυνατά σημεία του. Σημειώνω ότι το κινητό δεν ήταν καθόλου ζεστό. Παρόλα αυτά έκανα επανεκκίνηση και η μπαταρία έπεσε στο 80%! Μήπως φταίνε τίποτα εφαρμογές που εγκατέστησα σήμερα; Δε φανταζόμουν ότι θα έχω τέτοια προβλήματα σε WP. Κανένας άλλος με το έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα; Γενικά έχω διαβάσει γι' αυτό το φαινόμενο σε ξένα sait.

 

τσέκαρε τους λογαριασμούς σου αν έχει κολλήσει κάποιος σε loop και συγχρονίζει συνέχεια και δες τις εφαρμογές που έχεις στο παρασκήνιο μπορεί κάποια από αυτές να την κάνει την δουλειά

 

οι περισσότερες εφαρμογές μπαταρίας έχουν επιλογή να σε ειδοποιεί αν η κατανάλωση είναι παραπάνω από ένα όριο που έχεις ορίσει εσύ το οποίο είναι αρκετά χρήσιμο

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε τους λογαριασμούς σου αν έχει κολλήσει κάποιος σε loop και συγχρονίζει συνέχεια και δες τις εφαρμογές που έχεις στο παρασκήνιο μπορεί κάποια από αυτές να την κάνει την δουλειά

 

οι περισσότερες εφαρμογές μπαταρίας έχουν επιλογή να σε ειδοποιεί αν η κατανάλωση είναι παραπάνω από ένα όριο που έχεις ορίσει εσύ το οποίο είναι αρκετά χρήσιμο

 

Δεν έχω κανέναν να συγχρονίζει μόνος του του αλλά το τσέκαρα και είναι οκ. Επίσης έχω μπλοκάρει τις εφαρμογές που τρέχουνε από πίσω, όσες με αφήνει δηλαδή, εκτός από 3 που χρειάζομαι και τις έχω μία εβδομάδα χωρίς πρόβλημα (battery, Εορτολόγιο, Καιρός Bing). Μετά την επανεκκίνηση βέβαια σταμάτησε να ρουφάει την μπαταρία οπότε μάλλον κάτι έτρεχε από πίσω.... Ελπίζω να μην μου το κάνει συχνά..

Ενδιαφέρον αυτό που επισήμανες για την εφαρμογή της μπαταρίας δε το είχα προσέξει, όντως υπάρχει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

οι περισσότερες εφαρμογές μπαταρίας έχουν επιλογή να σε ειδοποιεί αν η κατανάλωση είναι παραπάνω από ένα όριο που έχεις ορίσει εσύ το οποίο είναι αρκετά χρήσιμο

 

Είχα δοκιμάσει παλιότερα κάποιες, αλλά είχα διαβάσει, στο myphone, ότι καταναλώνουν αρκετή μπαταρία, για να λειτουργήσουν. Έχεις να προτείνεις κάποια αξιόπιστη; Με την ειδοποίηση που αναφέρεις;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει παλιότερα κάποιες, αλλά είχα διαβάσει, στο myphone, ότι καταναλώνουν αρκετή μπαταρία, για να λειτουργήσουν. Έχεις να προτείνεις κάποια αξιόπιστη; Με την ειδοποίηση που αναφέρεις;

 

αυτή είναι καλή

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/battery/c8e96f8e-cda1-4e25-b628-e934815b25cb

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks. Θα τη δοκιμάσω. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει παλιότερα κάποιες, αλλά είχα διαβάσει, στο myphone, ότι καταναλώνουν αρκετή μπαταρία, για να λειτουργήσουν. Έχεις να προτείνεις κάποια αξιόπιστη; Με την ειδοποίηση που αναφέρεις;

εγω εχω αυτην.

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/insider/d9b7989e-1592-4f25-a556-4755c06bf2e9

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...