Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σας ρωτησω..αυτα τα λιγα Mah που κινηγατε οι περισσότεροι εδω μεσα να << κατακτησετε>> τι επιπλεον οφελος θα δωσουν στην συνολικη αποδοση της συσκευης?

μιλαμε για 1-2 ωρες τουλαχιστον επιπλεον,η ,για λεπτουδακια?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να σας ρωτησω..αυτα τα λιγα Mah που κινηγατε οι περισσότεροι εδω μεσα να << κατακτησετε>> τι επιπλεον οφελος θα δωσουν στην συνολικη αποδοση της συσκευης?

μιλαμε για 1-2 ωρες τουλαχιστον επιπλεον,η ,για λεπτουδακια?

 

Για να περνάει η ώρα.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω..αυτα τα λιγα Mah που κινηγατε οι περισσότεροι εδω μεσα να << κατακτησετε>> τι επιπλεον οφελος θα δωσουν στην συνολικη αποδοση της συσκευης?

μιλαμε για 1-2 ωρες τουλαχιστον επιπλεον,η ,για λεπτουδακια?

 

Δεν μιλάμε για παραπάνω αυτονομία. Πιο πολύ έχει να κάνει με την διαχείρηση του συστήματος φόρτισης της μπαταρίας και μια εξομάλυνση της διαθέσιμης ενέργεις που να ταιριάζει με το ποσοστό που δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες είχα και εγώ θέμα με την μπαταρία.. κατεβαινε στο 85% πολύ γρήγορα , έκλεινε το κινητο στο 15% κτλπ

Κατέβασα το easy battery calibration και όλα καλά το τρεχεις κανεις πληρη φορτιση μεχρι 100% και περιμενεις να σου κλείσει από μπαταρία... τώρα πλέον έχει και περισσότερη αυτονομία και δεν κλείνει σε οποιο ποσοστο θέλει

Link to comment
Share on other sites

Για να περνάει η ώρα.... :lol:

Aν η μπαταρία φορτίσει σωστά (κάτι που προς το παρόν γίνεται μόνο με χρήση εξωτερικού φορτιστή) μέχρι το 100% έχεις περίπου άλλη μια ώρα χρήση οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι και εγω ενας ευτυχισμενος κατοχος του inewV3 μεχρι πριν λιγα λεπτα που το κινητο εσβησε και δεν ανοιγει με τιποτα!! Τι μπορει να φταιει?Το βαζω να φορτισει και δεν δειχνει τιποτα, αλλα οταν το συνδεω με τον υπολογιστη, ακουγεται ο ηχος οτι συνδεεται αλλα παλι δεν το εμφανιζει σαν συσκευη.Τι ακριβως πρεπει να κανω, εχετε καποια λυση??
Link to comment
Share on other sites

Σου έκλεισε απο μπαταρία;

Καλησπερα, δεν νομιζω να εκλεισε απο μπαταρια, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος γιατι το ειχα στην τσεπη κανενα τριωρο πριν το βγαλω και δω οτι ειναι κλειστο και δεν ανοιγει.Συνηθως μου βγαζει μια μερα χρησης, σημερα βεβαια το ειχα δουλεψει αρκετα.Εαν εκλεισε απο μπαταρια γιατι τωρα που το φορτιζω 1 ωρα περιπου δεν ανοιγει?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν νομιζω να εκλεισε απο μπαταρια, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος γιατι το ειχα στην τσεπη κανενα τριωρο πριν το βγαλω και δω οτι ειναι κλειστο και δεν ανοιγει.Συνηθως μου βγαζει μια μερα χρησης, σημερα βεβαια το ειχα δουλεψει αρκετα.Εαν εκλεισε απο μπαταρια γιατι τωρα που το φορτιζω 1 ωρα περιπου δεν ανοιγει?

Ευχαριστω.

 

αν σου κλείσει απο μπαταρια θελει λιγη ωρα φορτισει για να μπορεσει να ξανανοιξει, σιγουρα οχι μια ωρα αλλα αρκετα λιγοτερο.

Οταν ξεκουμπωσεις και κουμπωσεις τον φορτιστη δειχνει καποια ενδειξη οτι φορτιζει?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

(Για τα παιδιά που δεν ανεβαίνει πάνω απο 4.2) Έχετε δοκιμάσει με φορτιστή άλλου κινητού ?

 

Επίσης για το youtube διάβασα αυτό:

i found a fix, uninstalled youtube app, and installed an older version 4.5. No more low fps . The stock browser still has low fps, but mozilla runs well ( mozilla had low fps before installing the old version of the app :/ )

can't explain how this fixed the problem, but i'm happy

 

Έγραψε 3g ; εγώ δεν έχω δει ποτέ. Εκτός αν εννοείς για ταχύτητες

Και σε μενα 1η φορά...συνήθως H+ δείχνει που είναι και πιο γρήγορο

 

[ATTACH]40728[/ATTACH]

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

(Για τα παιδιά που δεν ανεβαίνει πάνω απο 4.2) Έχετε δοκιμάσει με φορτιστή άλλου κινητού ?

:

Nαι, δεν αλλάζει κάτι, μόνο ο χρόνος φόρτισης ο οποίος εξαρτάται από τα mAh του φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

αν σου κλείσει απο μπαταρια θελει λιγη ωρα φορτισει για να μπορεσει να ξανανοιξει, σιγουρα οχι μια ωρα αλλα αρκετα λιγοτερο.

Οταν ξεκουμπωσεις και κουμπωσεις τον φορτιστη δειχνει καποια ενδειξη οτι φορτιζει?

 

Oχι φιλε δεν δειχνει καποια ενδειξη οτι φορτιζει ουτε αν βαλω-βγαλω τον φορτιστη ουτε αν πατησω το power button, ακουγεται μονο ο ηχος στον υπολογιστη (οτι συνδεεται).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη μέτρηση σε σχέση με το sar της συσκευής? Το γλυκοκοιτάζω αλλά είναι το μόνο που με φοβίζει κάπως
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα δοκιμή:

I tested a battery charged to 100% with the phone, and a battery charged to 100% with external charger. All cores of the CPU at 100%, full brightness, WiFi on, radios on - lasted 2 hours with phone charged battery. 2 hours 20 minutes with externally charged battery.

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-iNew-V3-battery-problems?pid=13851#pid13851

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδώ συζητάμε μόνο για τη συσκευή του θέματος. Απευθύνσου στο σχετικό για συγκρίσεις θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε δεν δειχνει καποια ενδειξη οτι φορτιζει ουτε αν βαλω-βγαλω τον φορτιστη ουτε αν πατησω το power button, ακουγεται μονο ο ηχος στον υπολογιστη (οτι συνδεεται).

 

Tο μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις με κάποιον εξωτερικό φορτιστή ώστε να δεις αν φταίει η μπαταρία ή το κινητό.

 

 

Καλησπέρα,

πλην κάμερας που όμως με το interpolation αντισταθμίζεται η διαφορά.

 

Αυτό φίλε ούτε να το σκέφτεσαι. Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, είναι η μέρα με την νύχτα η διαφορά τους.

Και τα μεγαπίξελ είναι μόλις 40% υπεύθυνα για την ποιότητα της φωτογραφίας. Μέγεθος σένσορα, τύπος σένσορα, διάφραγμα, φακός, επεξεργαστής είναι τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια μου επιτελους ξεπερασε τα 4200mv και το αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο.τωρα βρισκομαι στο 67% με 2 ωρες browsing με 3g.βεβαια χρειαστηκαν 2 εξωτερικοι φορτιστες και 3 ωρες φορτιση της μπαταριας αλλα φαινεται οτι τελικα η μπαταρια δεν ειναι αθλια.το κινητο την φορτιζει με κακο τροπο Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από την ώρα που άρχισα να φορτίζω την μπαταρία με εξωτερικό φορτιστή, ησύχασα....

 

[ATTACH]40768[/ATTACH][ATTACH]40769[/ATTACH][ATTACH]40770[/ATTACH][ATTACH]40771[/ATTACH]

 

Και με 3g ενεργοποιημένο

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια μου επιτελους ξεπερασε τα 4200mv και το αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο.τωρα βρισκομαι στο 67% με 2 ωρες browsing με 3g.βεβαια χρειαστηκαν 2 εξωτερικοι φορτιστες και 3 ωρες φορτιση της μπαταριας αλλα φαινεται οτι τελικα η μπαταρια δεν ειναι αθλια.το κινητο την φορτιζει με κακο τροπο

 

Tι ακριβώς έκανες? Να υποθέσω ότι η παραπάνω ώρες έκαναν δουλειά μιας και οι εξωτερικοί φορτιστές είναι λίγο πολύ ίδιων specs?

Link to comment
Share on other sites

Φαινομενικά οι φορτιστές ειναι ίδιοι αλλά δεν φορτίζουν όλοι πλήρως την μπαταρία.Ως βασικό μου φορτιστή έχω αυτόν στον οποίο όπως εχω ξαναγράψει έχω βγάλει καλώδιο το οποίο το συνδέω σε φορτιστή usb 5v 2A και σε μια ώρα περίπου φτάνει την μπαταρία απο το 0 στο 83% περίπου και με 4050-4080mv.Αν συνδέσω την κανονική παροχή του φορτιστή η μπαταρία φορτίζει μέχρι το 94% και τα mv που δείχνει όταν την βάζω στο κινητό ειναι 4150-4160.Xθες λοιπόν φόρτισα την μπαταρία με το έξτρα καλώδιο στον συγκεκριμένο φορτιστή απο το 0% για 1 ωρα και 10 λεπτά και έφτασε στο 83% και 4060mv.Υπόψιν ότι παραπάνω δε πάει όσο και αν το αφήσω.Μετά την έβγαλα πάλι απο το κινητό και την σύνδεσα σε ένα τέτοιο εξωτερικό φορτιστή όπου η lcd οθόνη του έδειξε ότι η μπαταρία είναι φορτισμένη στο 75% της χωρητικότητας της.Μετά απο 1 ώρα και 45 λεπτά η οθόνη του φορτιστή έδειξε 100% και βάζοντας την στο κινητό έδειξε 100% και 4250mv.Και αυτός ο φορτιστής μπορεί μεν να φορτίζει τόσο πολύ την μπαταρία αλλά απο το 0% στο κανονικό 100% θα θέλει σίγουρα κοντά στο 8ωρο μιας και όπως το υπολογίζω πρέπει να δίνει απο 200-250ma μέγιστο.

Ταλαιπωρία; Σίγουρα ναι... Που όμως αποδεικνύει για πολλοστή φορά το μηδενικό development των κινέζων.Προσωπικά λοιπόν ξεκινώ κάθε μέρα με το 83% -85% της μπαταρίας που το πετυχαίνω με μια ώρα φόρτιση μέσω της πατέντας στον εξωτερικό φορτιστή.Ηδη περιμένω μια 2η μπαταρία απο banggood αλλά ο κύριος μου στόχος παραμένει να βρω τρόπο να χωρέσω μια μεγαλύτερη μπαταρία

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

μια απορία

προς το τέλος αυτής της σελίδαςhttp://www.minideal.net/inew-v3-ultrathin-smartphone-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-quad-core-1gb-16gb-3g-nfc-otg.html,έχει μια διαφήμιση-λινκ για αυτό το κινητό με τιμή 189,99,αλλά πατώντας πάνω σου βγάζει τιμή 199,99.

Τι παίζει;υπάρχει κάποιο κουπόνι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ έναν φορτιστή που έχω από νοκια γιατί θέλω το sub για τον υπολογιστή. Είναι 1000άρης στα πέντε βολτ αλλά δεν έχω δει διαφορά στην φόρτιση πέραν του ότι είναι πιο γρήγορος.

Και οι.δύο φτάνουν μέχρι 4197 μάξιμουμ. Αυτό που με έχει βοηθήσει είναι ότι το βγάζω από την φόρτωση όταν φτάσει στο φουλ. Συγκεκριμένα αυτή την στιγμή έχω 40% μετά από 24 ώρες χρήσης.

Αυτή η χρήση έχει περίπου 1 ώρα surfing, 2 ώρες σαν hotspot, 1ώρα περίπου κλήσεις, 2-3 μυνήματα, κάνα μισάωρο 2d game, και έστειλα κάνα τριάρι μέιλ. Και όλα αυτά με όλα τα κλασικά να τρέχουν στο background.

Πολυ καλά θα έλεγα άλλα δεν είναι και βαριά η χρήση αυτή.

Θα δοκιμάσω μιαάλλη μπαταρία από το ΑΜΟΙ που έχω να δω πως θα την φορτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...