Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι ρε παιδιά τι λέτε τώρα προς θεού!! Να μην το πειράξει και να το στείλει πίσω μετά από επικοινωνία με το κατάστημα που το πήρε για να του δώσουν καινούριο ή να το επισκευάσουν εντός εγγύησης.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα ρε παιδια διακοπες θα κανουν μεχρι τις 6 φλεβαρη;Δεν θα δουλευει τιποτα,ουτε κουριερ;Μου εχει κολησει εμενα στο Χονγκ Κονγκ απο την πεμπτη,και ειναι και με DHL.
Link to comment
Share on other sites

Δεν του βάζω χέρι παιδιά, θα μιλήσω με minideal να το στείλω πίσω. Απλά ελπίζω να βρω κάποιον να μιλήσω αυτές τις μέρες ώστε να το στέιλω και να το λάβουν περίπου μόλις τελειώσουν οι γιορτές που έχουν. Γκαντεμιά όμως... 15 έχω φέρει για φίλους και δεν είχε κανένα θέμα. Το ακριβότερο όλων και δικό μου μαμήθηκε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν του βάζω χέρι παιδιά, θα μιλήσω με minideal να το στείλω πίσω. Απλά ελπίζω να βρω κάποιον να μιλήσω αυτές τις μέρες ώστε να το στέιλω και να το λάβουν περίπου μόλις τελειώσουν οι γιορτές που έχουν. Γκαντεμιά όμως... 15 έχω φέρει για φίλους και δεν είχε κανένα θέμα. Το ακριβότερο όλων και δικό μου μαμήθηκε...

 

πιστευω θα βρεις ακρη.

Απλα να εχεις υπομονη!

 

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν πρόλαβα να το χαρώ καθόλου... Πέφτω το βράδυ για ύπνο, ήταν στο 12% η μπαταρία, κάτσε λέω να το βάλω να φορτίσει... Ξυπνάω σήμερα, σβηστό το κινητό. Βγάζω βάζω το usb στον υπολογιστή... τπτ. Το βάζω με τη μια στο ρεύμα, τπτ. Κάτσε λέω μπας και άδειασε και θέλει κάνα 10λεπτο να πάρει μπροστά.... Τπτ... Ούτε φωτάκι φόρτισης ανάβει ούτε τπτ... Δλδ η ξενέρα δεν περιγράφεται

 

ειχα παθει κατι αντιστοιχο με το Monkey king(ηταν κλειστο,δεν φορτιζε κτλ)δες εδω τα ποστ μου,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370309&page=12

μπορει να γινεται κ σε σενα

Edited by aekoupoli
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δυσυχώς από ότι βλέπω τέτοια υποδοχή. Ενώ είχα πει να το βάλω στο κουτί του για να πάει πίσω, σήμερα είπα να κάνω άλλη μια δοκιμή. Πλέον κάνει νέο κόλπο. Αναβοσβήνει συνεχόμενα το πράσινο led (ενώ στη φόρτιση έπρεπε να είναι συνεχόμενα αναμμένο, ή να αναβοσβήνει κόκκινο αν είναι τελείως άδειο, όπως μου έκανε στην 1η φόρτιση). Οπότε προφανώς είναι θέμα τροφοδοσίας (υποθέτω). Σκεφτόμουν μήπως καταφέρει να ανοίξει και το λειτουργήσω μέχρι να τελειώσουν οι κινεζογιορτές, φροντίζοντας να είναι πάντα καλά φορτισμένο κατά τη διάρκεια της νύχτας, αλλά προς το παρόν εξακολουθεί να μην ανάβει

 

Update: Σταθεροποιήθηκε το λαμπάκι μετά από κάνα μισάωρο και άναψε. Πρέπει να ήταν εντελώς άδειο γιατί ανάβοντας έδειχνε 10%. Το αφήνω να πάει 100 και βλέπουμε...

Φακ yeah, έχω πάλι κινητό :P

Edited by prowler13
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δυσυχώς από ότι βλέπω τέτοια υποδοχή. Ενώ είχα πει να το βάλω στο κουτί του για να πάει πίσω, σήμερα είπα να κάνω άλλη μια δοκιμή. Πλέον κάνει νέο κόλπο. Αναβοσβήνει συνεχόμενα το πράσινο led (ενώ στη φόρτιση έπρεπε να είναι συνεχόμενα αναμμένο, ή να αναβοσβήνει κόκκινο αν είναι τελείως άδειο, όπως μου έκανε στην 1η φόρτιση). Οπότε προφανώς είναι θέμα τροφοδοσίας (υποθέτω). Σκεφτόμουν μήπως καταφέρει να ανοίξει και το λειτουργήσω μέχρι να τελειώσουν οι κινεζογιορτές, φροντίζοντας να είναι πάντα καλά φορτισμένο κατά τη διάρκεια της νύχτας, αλλά προς το παρόν εξακολουθεί να μην ανάβει

 

Update: Σταθεροποιήθηκε το λαμπάκι μετά από κάνα μισάωρο και άναψε. Πρέπει να ήταν εντελώς άδειο γιατί ανάβοντας έδειχνε 10%. Το αφήνω να πάει 100 και βλέπουμε...

Φακ yeah, έχω πάλι κινητό :P

 

Άρα ήταν θέμα βαθιάς αποφόρτισης... Άντε πάλι καλά. Στην θέση σου θα έπαιρνα ένα power bank.. Για παν ενδεχόμενο.

Πόσο καιρό το έχεις? Πόσο σου βγήκε η αγορά?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δυσυχώς από ότι βλέπω τέτοια υποδοχή. Ενώ είχα πει να το βάλω στο κουτί του για να πάει πίσω, σήμερα είπα να κάνω άλλη μια δοκιμή. Πλέον κάνει νέο κόλπο. Αναβοσβήνει συνεχόμενα το πράσινο led (ενώ στη φόρτιση έπρεπε να είναι συνεχόμενα αναμμένο, ή να αναβοσβήνει κόκκινο αν είναι τελείως άδειο, όπως μου έκανε στην 1η φόρτιση). Οπότε προφανώς είναι θέμα τροφοδοσίας (υποθέτω). Σκεφτόμουν μήπως καταφέρει να ανοίξει και το λειτουργήσω μέχρι να τελειώσουν οι κινεζογιορτές, φροντίζοντας να είναι πάντα καλά φορτισμένο κατά τη διάρκεια της νύχτας, αλλά προς το παρόν εξακολουθεί να μην ανάβει

 

Update: Σταθεροποιήθηκε το λαμπάκι μετά από κάνα μισάωρο και άναψε. Πρέπει να ήταν εντελώς άδειο γιατί ανάβοντας έδειχνε 10%. Το αφήνω να πάει 100 και βλέπουμε...

Φακ yeah, έχω πάλι κινητό :P

 

ολα καλα λοιπον,κ μενα το iphone οταν ειναι εντελως αδειο κανει κανα μισαωρο να ανοιξει :p

Link to comment
Share on other sites

τελος καλο ολα καλα!φαντάζομαι τι ξενερωμα ειχες φαει..πρέπει να ηταν τελειως αποφορτισμενη η μπαταρία και άργησε να "πάρει"..χρωστάς αναλυτικό review για την ψυχική οδυνη που τραβήξαμε μαζί σου :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ήταν γιατί δεν άναβε με τπτ χτες ενώ ήταν όλη μέρα στο ρεύμα. Τέλος πάντων ελπίζω να μην το ξαναπάθω...

Τώρα από review είμαι λίγο άσχετος στο τι να αναφέρω, θα ανεβάσω καμιά φωτογραφία σχετικά με την ποιότητα της κάμερας και ότι άλλο θέλετε μπορείτε να ρωτήσετε αν μπορώ να βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

καμια φωτογραφια, για το αν σου φαινεται σβελτο το τηλεφωνο, αν σου αρεσουν τα χρωματα της οθονης κλπ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες θα ανεβάσω αργότερα, ως προς την απόκριση, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Απόλυτα smooth, δεν εντόπισα καμία διαφορά από το 4s (που θεωρητικά είναι πολύ smooth) και έντονα ζωντανά χρώματα. Κάτι που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δείχνει να χρησιμοποιεί τουλάχιστον 800mb ram ακόμα και μετά από clear cache (πατώντας παρατεταμένα το home button), νούμερο μεγάλο νομίζω, αν και δεν έχει θέμα λόγω των 2giga μνήμης του. Αλλά μου τράβηξε την προσοχή
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Τόσα έχω κατηλειμενα στο one. Στο g2 έχω κατηλειμενα 1.1gb..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Τόσα έχω κατηλειμενα στο one. Στο g2 έχω κατηλειμενα 1.1gb..

 

καλα της lg οι ρομς δεν ειναι κ οι καλυτερες,εχω εναν φιλο με οπτιμυς 4χ κ σερνεται οπως κ το οπτιμυς 2χ που εχει ενας αλλος φιλος μου,αν του βαλεις ομως custom rom πετανε κ τα 2

Link to comment
Share on other sites

Ένα φιλαράκι θα παει στη Κίνα για 2-3 μήνες. Τι να του πω να ζητήσει προκειμένου να φέρει το Μι-3 με ευρωπαϊκά δεδομένα και ελληνικά στο μενού. Αξίζει το κόπο ? θα έχει διάφορα στη τιμή ?
«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

Ένα φιλαράκι θα παει στη Κίνα για 2-3 μήνες. Τι να του πω να ζητήσει προκειμένου να φέρει το Μι-3 με ευρωπαϊκά δεδομένα και ελληνικά στο μενού. Αξίζει το κόπο ? θα έχει διάφορα στη τιμή ?

 

διαφορά τιμή θα έχεις αλλα επειδή ολο ρωτάτε ολα τα κινητά xiaomi ειναι rootαρισμενα και παίρνουνε ελληνικά έχει muti rom

http://xiaomi.eu/community/threads/4-1-24.23399/

 

prowler13 χαίρομαι που έφτιαξε γιατι δεν ξέρεις τι ταλαιπωρία θα ητανε να το στείλεις πισω... μια ερώτηση για το ηχείο όταν σε καλούν ακούγετε δυνατά η όχι?

Edited by Nick84
Link to comment
Share on other sites

prowler13 χαίρομαι που έφτιαξε γιατι δεν ξέρεις τι ταλαιπωρία θα ητανε να το στείλεις πισω... μια ερώτηση για το ηχείο όταν σε καλούν ακούγετε δυνατά η όχι?

 

Η αλήθεια είναι ότι την 1η μέρα χωρίς να πειράξω τπτ δεν το άκουγα. Δλδ οδηγούσα κι έβρισκα κλήσεις μετά. Σήμερα που άναψε πάλι το έβαλα τέρμα και ακούγεται δυνατά, σε λίγο που θα βγω θα το δω και σε κανονικές συνθήκες. Αν τώρα εννοείς κατα τη διάρκεια της κλήσης, πώς ακούω τον συνομιλητή μου, τότε καμπάνα!!!

 

ΥΓ: Και συγγνώμη που δεν σου απάντησα στο πμ, απλά ήμουν τρελαμένος με τον καημό μου :p

Link to comment
Share on other sites

διαφορά τιμή θα έχεις αλλα επειδή ολο ρωτάτε ολα τα κινητά xiaomi ειναι rootαρισμενα και παίρνουνε ελληνικά έχει muti rom

http://xiaomi.eu/community/threads/4-1-24.23399/\

 

prowler13 χαίρομαι που έφτιαξε γιατι δεν ξέρεις τι ταλαιπωρία θα ητανε να το στείλεις πισω... μια ερώτηση για το ηχείο όταν σε καλούν ακούγετε δυνατά η όχι?

Δεν την δείχνει την σελίδα

Unofficial International MIUI / Xiaomi Phone Support - Error

 

 

The requested page could not be found.

 

Η τελευταία διεθνή rom βρίσκεται εδώ -> http://goo.im//devs/ibotpeaches/miuiandroid/releases/4.1.24m/miuiandroid_multi_cancro_4.1.24_jb-4.3.zip

url: http://xiaomi.eu/community/threads/4-1-24.23399/

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα στην παραγγελία απο Ibuygou που έκανα, ως δώρο hands free ΔΕΝ έβαλαν τελικά τα piston 2 της Xiaomi αλλά ενα άλλο noname. Βέβαια όταν το παρήγγειλα διαφήμιζαν ότι τα piston xiaomi θα τα έδιναν ως δώρο...αλλά μεταξύ μας..ποτε δεν το πολυ-πίστεψα καθότι αυτά έκανα γύρω στα 20 € ενω τα άλλα noname το πολύ 5.... Τέλος πάντων ας φτάσει με το καλό και βλέπουμε!!!....
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα επιτελους παιδια.Ενταξει το κινητο πεταει,αξιζει καθε ευρω που εδωσα.Τελεια οθονη,τελειος ηχος,μου ηλθε με την αγγλοκινεζικη ρομ.Ολα καλα αλλα δεν μπορεις να το ρουταρεις με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα επιτελους παιδια.Ενταξει το κινητο πεταει,αξιζει καθε ευρω που εδωσα.Τελεια οθονη,τελειος ηχος,μου ηλθε με την αγγλοκινεζικη ρομ.Ολα καλα αλλα δεν μπορεις να το ρουταρεις με τιποτα.

 

κατέβασε το CPU-Z απο το Playstore και clickare στο system κατω θα γράφει αν ειναι root access η οχι.

απο τι ξερω ειναι, απλα πρεπει να κανεις κάποια βήματα.

 

Καλορίζικο απλα θελω να τσεκαρεις κατι απλο οταν σε καλουν η ακούς μουσικοί ακούγετε ο ηχος δυνατά η οχι?

 

εχθές ήρθε και η θήκη που παράγγειλα παρα πολυ καλη με σχέσει με τις επώνυμες αηδίες τις xiaomi ορίστε Link: http://www.ebay.com/itm/Xiaomi-mi3-m3-Leather-Case-High-Quality-Protective-Flip-Cover-for-Xiaomi-3-/111168999278?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item19e2304f6e

Edited by Nick84
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα επιτελους παιδια.Ενταξει το κινητο πεταει,αξιζει καθε ευρω που εδωσα.Τελεια οθονη,τελειος ηχος,μου ηλθε με την αγγλοκινεζικη ρομ.Ολα καλα αλλα δεν μπορεις να το ρουταρεις με τιποτα.

 

Νομιζω ειναι ροοτ απο μαμα,για να δωσεις αδεια ροοτ σε εφαρμογες πρεπει να πας στο permission center(αν θυμαμαι καλα) και να το ενεργοποιησεις.

Edited by kss
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα επιτελους παιδια.Ενταξει το κινητο πεταει,αξιζει καθε ευρω που εδωσα.Τελεια οθονη,τελειος ηχος,μου ηλθε με την αγγλοκινεζικη ρομ.Ολα καλα αλλα δεν μπορεις να το ρουταρεις με τιποτα.

 

Καλομιλητο το τουμπανακι. Με τον γνωστό τρόπο και από το γνωστό μαγαζάκι έγινε η παραγγελιά? (spemall, dhl)

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...