Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όσοι το έχετε μπορείτε να πείτε λίγα λόγια για την κάμερα, και να ανεβάσετε μερικά δείγματα;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πωλείται και ένα ελληνικό 16άρι με tegra4 στο αγγλικό ebay, αν ενδιαφέρει κανένα..

 

επειδή εχω mi3 tegra 4 τα ελληνικα τα βαζεις εύκολα, το δίνει το miui unofficial rom που λέγετε Multi ρομ.

τέλος ολα τα mi3 ερχονται ροοταρισμένα.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε κάνα review ρε nick..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Γράψε κάνα review ρε nick..

 

Ολοι περιμένουνε review για snapdragon 800 μιας και ολοι ειναι στραμμένη σε αυτο το Model, δεν βλεπω το λογο να κανω review για tegra 4. :p

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω τα Xiaomi Piston τα αυθεντικά όμως, είτε το προηγούμενο μοντέλο, είτε τη verrsion 2 (τα bronze).

Ξέρετε κάπου που σίγουρα έχει τα αυθεντικά?

Γιατί από το e-bay που πήρα ένα ζευγάρι, αν και ήταν υποτίθεται αξιόπιστος πωλητής, από την σύγκριση μόλις τα παρέλαβα με τις φωτό από τα σάιτ που μιλάνε για fake, αποδείχτηκε πως ήταν μαϊμού και του έκανα ήδη claim του τύπου.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Στο ibuygou υπαρχουν

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Στο ibuygou υπαρχουν

 

Φαντάζομαι πως εφόσον το προτείνεις μπορώ να το εμπιστευτώ σε θέμα αξιοπιστίας έτσι?

Πάντως τα δεύτερης γενιάς τα έχει φθηνότερα από τα πρώτης.

Αν είναι αξιόπιστος όντως και πιστεύεις πως θα είναι τα αυθεντικά, να προχωρήσω και να τα παραγγείλω.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ibuygou και το merimobiles είναι επίσημοι resellers της xiaomi. Δεν υπάρχει θέμα αξιοπιστίας..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω είναι πιο φθηνά (319.15€) από ibuygou (355.19€), merimobiles (369.04€), to2c (383.41€), fastcardtech (337.43€), etotalk (377.29€) και geekbuying (377.98€). Και με τα δωράκια...αξίζει πραγματικά να το πάρω από εκεί!? Βαρέθηκα να περιμένω το 64άρι... :(

 

Στο τελευταίο βλέπω μπορείς να κάνεις preorder το 64άρι

Για μενα καλυτερα παρτο σε 16αρι,τι να το κανεις το 64αρι;Ασε που θα περιμενεις και πολυ,δεν προλαβαινουν να βγαζουν 16αρια γινεται χαμος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε σήμερα το δικό μου. 16αρι με ασημένια πλάτη. Εξαιρέτικες εντυπώσεις ως τώρα. Εντυπωσιασμένος με την ποιότητα στον ήχο σε κλήση. Πραγματικά άκουγα λες κι ήταν δίπλα μου ο άλλος. Επειδή παιδεύτηκα μέχρι να βάλω ringtone δικά μου, αν ψάχνοντας να βάλετε custom, δεν σας εμφανίζει τπτ όταν επιλέγετε select music track, πρέπει εκεί που λέει No tracks, να πατήσετε settings και να επιλέξετε να σας βγάζει και τα μικρά αρχέια. Από προεπιλογή κρύβει αρχεία μικρότερα από 800kb. Οθόνη τέλεια, φορτίζει ακόμα. Η κάμερα πολύ καλή, βέβαια η αανγνώριση (φύλο & ηλικία) δεν δουλεύει σωστά, ίσως αναγνωρίζει μόνο κινέζους :p.

Το μόνο που με προβληματίζει προς το παρόν είναι να βρω ένα πληκτρολόγιο πιο βολικό από το go keyboard που έβαλα. Ερχόμενος από iphone 4s μου φαίνεται πιο δύσχρηστο (το πληκτρολόγιο εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο φίλε να το χαρείς!βαλε το touchpal x για πληκτρολόγιο. Περιμένουμε κι άλλες λεπτομέρειες:p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλυτερα παρτο σε 16αρι,τι να το κανεις το 64αρι;Ασε που θα περιμενεις και πολυ,δεν προλαβαινουν να βγαζουν 16αρια γινεται χαμος.

ΘΑ το παραγγείλω και εγώ από spemall τελικά, αν και έστειλα σε όλους τους άλλους που αναφέρω πιο πάνω ερώτημα για price match βάση της τιμής :rolleyes:

 

Ερώτηση: Μέσα τι σου έχουν βάλει!? Εννοώ έχει γίνει root και έχουν βάλει διεθνή/ελληνική γλώσσα!? Google play!? Στο site δεν έχει την δυνατότητα να το πεις κάπου, εκτός εάν το λες όταν το παραγγέλνεις. Γενικώς τι συνεννόηση χρειάζεται για να μου έρθει "σωστά"!?

 

Μου ήρθαν οι δύο πρώτες απαντήσεις...

 

MrTo2c

 

dear friend,so sorry there is no discount for this phone right now,maybe after our holiday ,there will be discount,thank you.

και

Dear Konstantoudakis Eftychios,

Welcome to etotalk.com.

Please do not reply us in this email address.If you have further question,

please contact us at sales@etotalk.com.

 

 

Your quesstion:

Because you dont have price match question as other sites....I see on

spemall the same phone has a lower price (424.99$ -

http://www.spemall.com/XIAOMI-3-WCDMA-Smart-Phone-with-MIUI-V5-OS-Snapdragon-800-2-3GHz-Quad-Core-5-Inch-1920-1080-IPS-Retina-Screen-3G-GPS-Dual-Camera-OTG-2G-RAM_g.html

). Any chance to lower the price here!?

 

 

Our reply:

Our price is based on the market price. It will be lower in the future.

 

Και η τρίτη με καλά νέα....!

Dear Konstantoudakis Eftychios,

We have received your question about item-319644-Xiaomi M3 5.0Inch Glove Mode IPS Screen Snapdragon MSM8974AB 2GB RAM+16GB ROM 13.0MP Camera MIUI V5 OS with 3G/GPS/OTG/NFC - Black:

Because you dont have price match question as other sites....I see on spemall the same phone has a lower price (424.99$ - http://www.spemall.com/XIAOMI-3-WCDMA-Smart-Phone-with-MIUI-V5-OS-Snapdragon-800-2-3GHz-Quad-Core-5-Inch-1920-1080-IPS-Retina-Screen-3G-GPS-Dual-Camera-OTG-2G-RAM_g.html ). Any chance to lower the price here!?

 

Our reply:

Dear Sir/Madam

Thank you for your inquiry.

 

Pls contact with track_order@geekbuying.com and try to get the discount.

 

Hope you enjoy your shopping

Best Regards

Edited by maddoctor
Απαντήσεις....
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω θα το βγάλουνε και σε ροζάκι τώρα λόγω του Αγ. Βαλεντίνου.... :lol:

 

http://1-ps.googleusercontent.com/h/www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/xpink-xiaomi-mi3.jpg.pagespeed.ic.NZOk1gE1fX.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν πρόλαβα να το χαρώ καθόλου... Πέφτω το βράδυ για ύπνο, ήταν στο 12% η μπαταρία, κάτσε λέω να το βάλω να φορτίσει... Ξυπνάω σήμερα, σβηστό το κινητό. Βγάζω βάζω το usb στον υπολογιστή... τπτ. Το βάζω με τη μια στο ρεύμα, τπτ. Κάτσε λέω μπας και άδειασε και θέλει κάνα 10λεπτο να πάρει μπροστά.... Τπτ... Ούτε φωτάκι φόρτισης ανάβει ούτε τπτ... Δλδ η ξενέρα δεν περιγράφεται
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιωσου οτι εχει βγαλει απο την μπαταρια ενα αυτοκολλητακι που εχει στα χρυσα πινακια για προστασια

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι αυτο φταει(μακαρι κιολας!!!)

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιωσου οτι εχει βγαλει απο την μπαταρια ενα αυτοκολλητακι που εχει στα χρυσα πινακια για προστασια

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι αυτο φταει(μακαρι κιολας!!!)

 

To mi3 δεν έχει δυνατότητα αφαίρεσης της μπαταρίας, άλλωστε χθες όλη μέρα δούλευε τέλεια. Είδα σε ένα φόρουμ π λένε ότι μπορεί να πάρει και κάποιες ώρες για να ανάψει εάν έχει αποφορτιστεί τελείως. Θα το αφήσω αλλά δεν είμαι αισιόδοξος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ασχημα τα νεα,οι κινεζοι εχουν τωρα καποια εθνικη γιορτη,και την αλλαγη του χρονου.Ολα τα μαγαζια θα ειναι κλειστα για 15 μερες περιπου,και δεν θα στελνουν τιποτα..Εγω περιμενω το Mi3 και εχει κολησει απο την πεμπτη στην Κινα..Η γκαντεμια δεν εχει προηγουμενο.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα πάντα (εκτός από ultrex)

 

το επαθε φιλος μου ,ακριβως οπως το λες.

Ελυσε το προβλημα ανοιγοντας το κινητο εντελως.

Αν θες σου λεω πως αλλα δεν θα το εκανα ,εκτος αν δεν εχεις να χασεις τιποτα.

 

Μαλλον εχει να κανει με την τροφοδοσια.

ελπιζω να εχεις λυσει το προβλημα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Να κανει βιδες καινουριο κινητο,ακομα δεν το πηρε,κριμα ειναι...

Ασε που αν τυχον γινει καμια στραβη,αντε βγαλη ακρη με τους κινεζους μετα :confused:

Απο την αλλη ειναι και ατυχος που ξεκινησαν οι διακοπες τους,και θα μπορεσει να επικοινωνησει απο Φλεβαρη πλεον...

 

Υ.Γ.:Παντως η Xiaomi θα επρεπε να ειναι πολυ περισσοτερο προσεκτικη στην ναυαρχιδα της,για να αποφευγονται αυτα....Εστω και αν ειναι 1η παρτιδα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...