Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμενα ενω εκανα την black update ουτε το call+SMS filter εβλεπα αλλα και το glance δεν είχε τις επιλογες για αλλα χρώματα το βραδυ κτλ.Εβαλα το SysApp Pusher και ανοιγωντας το στο tab της Νοκια και σκρολαρωντας προς τα κατω ,στο system ,τα είχε και τα 2 και τα εκανα απο κει update manual.Για δοκίμασε το μηπως και φτιαξει

Έκανα ότι είπες και όλα καλά...

Βασικά μέσω του SysApp Pusher ανακάλυψα ότι όλα τα system apps ήθελαν update και αν δεν το ανέφερες δεν γνώριζα καν ότι υπήρχε call+sms filter το οποίο εγκατέστησα επίσης το οποίο από ότι διάβασα περιλαμβάνεται στο παλιό Amber update το οποίο προφανώς το έχει κάνει αφού υποτίθεται στον έλεγχο για ενημερώσεις είμαι up to date... Περίεργα πράγματα.

Πάντως πολύ χρήσιμη η εφαρμογή που πρότεινες και οι πληροφορίες σου, σε ευχαριστώ!

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαγκες υπαρχει εκδοση 1020 με 16gb γιατι το ειδα στη Vodafone ? Ισχυει κατι τετοιο ? Γιατι το περιμενει φιλος, μαγκες λιγο γρηγορα!
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες υπαρχει εκδοση 1020 με 16gb γιατι το ειδα στη Vodafone ? Ισχυει κατι τετοιο ? Γιατι το περιμενει φιλος, μαγκες λιγο γρηγορα!

 

Από ότι ξέρω δεν υπάρχει 16ρι 1020 γενικότερα. Αυτά που δίνει η Vodafone είναι 32ρια.

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι μα κανεις με ελληνικη unbraded ρομ? ολοι την προσφορα περιμεναμε? χαχαχαχα αν υπαρχει στο φορουμ εστω και ενα θα μπορει να βοηθησει για να μαθουμε το product code ισως... που να τρεχεις στην νοκια τωρα :P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μολις κατέβασα το moliplayer pro και...βουαλα...παιζει τα πάντα και mkv αρχεια,και με ζουμ στο βίντεο έως 400 τοις εκατό όπως το αντίστοιχο mxplayer του αντροιντ..

.παντως τις εφαρμογές που ήθελα τις βρηκα και με το παραπάνω....ενας file explorer και το λειτουργικό για μένα έιναι τέλειο

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα επαναφορά σήμερα και δυστυχώς χάθηκε το app της ms για mail(Hotmail, outlook).

Δε βρίσκω ούτε στο store τίποτα, άλλο κουφό και αυτό.

Επίσης ακόμα και στη Lock screen δεν υπάρχει να το προσθέσω στις ειδοποιήσεις!!

Κανένας καμία ιδέα??

[ATTACH]40304[/ATTACH]

 

Λοιπόν το ξανά έκανα hard reset και βουαλα εμφανίστηκε πάλι το hotmail!!

Τι να πω!!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι μα κανεις με ελληνικη unbraded ρομ? ολοι την προσφορα περιμεναμε? χαχαχαχα αν υπαρχει στο φορουμ εστω και ενα θα μπορει να βοηθησει για να μαθουμε το product code ισως... που να τρεχεις στην νοκια τωρα :P

 

Λίγο δύσκολο αυτό που ζητάς... Κοίτα, κανένας πλέον (τουλάχιστον στην πλειοψηφία) δεν δίνει 700€ & 520€ για μια συσκευή, τώρα με την προσφορά που είχαμε (λίγο Vodafone,Plaisio,Multirama,Kotsovolos), όλοι πέσαν με μούτρα (350€ βλέπεις + οι γιορτές) ήρθε και έκατσε!

Γιατί να τρέχεις:p ? Στείλε e-mail:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά έπιασα στα χέρια μου ένα dummy και συνειδητοποίησα το άβολο μέγεθος και πιάσιμο. Υπάρχει τρόπος να βγάλεις φωτό με 1 χέρι?

Και τελικά σκέφτηκα ότι το lag αποθηκευσης για κάθε φωτό είναι πολύ μεγάλο για τα γούστα μου.

Αν κυκλοφορήσει update που να λύνει την καθυστέρηση αποθήκευσης το ξανακοιτάω προς το καλοκαίρι. Η τιμή τρελή αλλά...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει αλλα αντιμετωπιζω ενα θεματακι με την καμερα στο κοντινο autofocus.

Ενω δειχνει οτι εστιαζει σωστα πριν βγει η φωτο ξε-εστιαζει ξανα και βγανει θολη η φωτογραφια.

 

Το εχετε και αλλοι αυτοι το προβλημα?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει ακριβώς το ίδιο και εγώ δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό.

Από τις προδιαγραφές πάντως

Camera minimum focus range: 15 cm

Edited by phonee
Link to comment
Share on other sites

Και ο Κωτσοβολος προσφορα στα 350 παιδια για οσους δεν προλαβαν.

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/129047-nokia-lumia-1020?cmicc=skroutz

The Object-Oriented Side Of Life... :rocket:
Link to comment
Share on other sites

1) Tι να την κάνετε την ελληνική rom? Να φλασαρετε? Δεν μπορείτε να βάλετε Ιταλική?

2) Δεν νομίζω να υπάρχει unbranded ελληνικό porduct code...

Θυμίστε μια φορά να σας μάθω να χρησιμοποιείτε το Google... ;)

Edit: Επιδή παραβιάζω τους κανόνες, κάντε αναζήτηση στο google "lumia 1020 product codes" και τσεκάρετε το 3ο λινκ...

 

Γι αυτούς που δεν εστιάζει κοντά, πως συμπεριφέρεται με χειροκινητή εστίαση?

Edited by MIXOStsi
Απαγορεύεται η δημοσίευση συνδέσμων προς ιστοσελίδες που διακινούν παράνομο περιεχόμενο
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτούς που δεν εστιάζει κοντά, πως συμπεριφέρεται με χειροκινητή εστίαση?

 

Αυτό είναι που κάνω εγώ, χειροκίνητη εστίαση και εστιάζει σωστά. Στο auto όμως

(και φυσικά για την ίδια απόσταση με πριν)

αφού βρίσκει κάποια στιγμή την σωστή εστίαση στο κλίκ την χάνει εντελώς.

 

Πρέπει να υπάρχει CV , απλά κανείς δεν το έχει γράψει ακόμα πουθενά. οπότε, τι να σου κάνει το google

αφού από την σελίδα για την ενημέρωση της black

Lumia 1020 Country variant 3051.40000.1345.1003 Available Available

Lumia 1020 Cosmote 3051.40000.1345.1003 Available Available

Lumia 1020 Vodafone 3051.40000.1345.1002 Available Available

Edited by phonee
Link to comment
Share on other sites

Στη ΝΟΚΙΑ μπορεί να το λέει. Το θέμα είναι αν κυκλοφορεί στην αγορά CV GR... Μέχρι τώρα κάτι τέτοιο δεν φαίνεται.

Οπότε όποιος θέλει να φλασαρει, βάζει μια IT, FR η κάτι τέτοιο και τέλος... Δεν υπάρχει λόγος για CV GR.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στις εφαρμογές φακού ανοίγει και το κλείστρο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην γίνεται αυτό ή κάποια εφαρμογή που μου ξέφυγε ή μήπως τζάμπα αγχώνομαι;
Link to comment
Share on other sites

1) Tι να την κάνετε την ελληνική rom? Να φλασαρετε? Δεν μπορείτε να βάλετε Ιταλική?

2) Δεν νομίζω να υπάρχει unbranded ελληνικό porduct code...

Θυμίστε μια φορά να σας μάθω να χρησιμοποιείτε το Google... ;)

Edit: Επιδή παραβιάζω τους κανόνες, κάντε αναζήτηση στο google "lumia 1020 product codes" και τσεκάρετε το 3ο λινκ...

 

Γι αυτούς που δεν εστιάζει κοντά, πως συμπεριφέρεται με χειροκινητή εστίαση?

 

εμ μεγαλε ειμαστε κοτζαμ τεχνικοι εδω... σο... χαχαχα :P για να το ζηταμε το ριμαδι κατι το θελουμε χεχε

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη ΝΟΚΙΑ μπορεί να το λέει. Το θέμα είναι αν κυκλοφορεί στην αγορά CV GR... Μέχρι τώρα κάτι τέτοιο δεν φαίνεται.

Οπότε όποιος θέλει να φλασαρει, βάζει μια IT, FR η κάτι τέτοιο και τέλος... Δεν υπάρχει λόγος για CV GR.

 

εχω φλασαρει GB CV και για την ωρα τελος εγω και αναμωνη!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανείς εδώ από ροδο με το 1020?να βρεθούμε για κάνα καφέ να τα πουμε κιολας.(οχι δεν ψάχνομαι :lol:)......

λοιπον το δικο μου πρεπει να εχει ενα θεματακι με το ακουστικο. ακουγονται σαν χιονια, σαν να ακους απο ραδιο καποιες φορες. πηγα στη βοντα κ εκει δεν εκανε τιποτα. φευγω... παιρνω τηλ, παλι τα ιδια. Η γυναικα μου, μου λεει, πως καποιες φορες με ακουει και εκεινη σαν χιονια οταν την καλώ. και επειδη λετε οτι εχει πολυ ποιοτικο ακουστικο εχω προβληματιστει γιατι δε το κανει συνεχεια. το πηρα την τριτη. να το παω για αντικατασταση?

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εδω μετα απο reset το data sense εγγινε καπνος

Ενω υπηρχε σε amper γινεται αναβαθμιση σε black το ειχε παλι αλλα ειχε πολυ battery drain το εκανα ρεσετ

Και μετα το data sense Τεζα:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί πολλές φορές πως η Voda έβαλε το χεράκι της για να το εξαφανίσει επίτηδες! Στο 925 το είχαν βγάλει από την αρχή, στο 1020 κάτι πήγε στραβά με τον προγραμματιστή και το ξέχασε, αλλά δυστυχώς με ένα reset ή έστω με επόμενη αναβάθμιση κάνει φτερά! Ξεκινήστε τα τηλεφωνήματα/παράπονα προς την Βόντα, στο να βρει τρόπο να μας το περάσουν πίσω! (Εγώ ήδη πήρα αν και το έχω ακόμα το data sense :p και μου είπαν πως θα μεταφέρουν το αίτημά μου στο αρμόδιο τμήμα! Κάντε το και σεις! Σε έναν ΔΕΝ θα δώσουν σημασία, σε πολλούς όμως... ;) )
Link to comment
Share on other sites

Παντως,μεγαλη ******** να μην μπορεις να εισαγεις στο Sms&call filter αριθμους πριν σε καλεσουν αυτοι,και εχει επιλογη μονο να τους προσθετεις αφου σε εχουν καλεσει...:mad: Edited by impreza_sti
Αφαίρεση ασέμνων εκφράσεων
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα επαναφορά σήμερα και δυστυχώς χάθηκε το app της ms για mail(Hotmail, outlook).

Δε βρίσκω ούτε στο store τίποτα, άλλο κουφό και αυτό.

Επίσης ακόμα και στη Lock screen δεν υπάρχει να το προσθέσω στις ειδοποιήσεις!!

Κανένας καμία ιδέα??

[ATTACH]40304[/ATTACH]

 

Αν και βρήκες λύση, να σου πω τι ανακάλυψα μιας και εξαφανίστηκε και μένα η εφαρμογή Outlook.

Στις ρυθμίσεις -> λογαριασμοί στις ρυθμίσεις του outlook account έχει κάτι κουτάκια κάτω από την επιλογή "Συγχρονισμός νέου περιεχομένου για" (ή κάπως έτσι) "επαφές, mail, ημερολόγιο κλπ".

Μόλις ξετικάρω την επιλογή να συγχρονίζει για mail, εξαφανίζεται η εφαρμογή outlook από την app list και μόλις την ξανατικάρω εμφανίζεται και πάλι η εφαρμογή.

Λογικό αν το σκεφτείς ότι αφού επέλεξες να μην συγχρονίζει τα mail άρα δεν σου χρειάζεται η εφαρμογή πια και την κρύβει.

Αυτό ελπίζω θα σε γλιτώσει πιστεύω από μελλοντικό hard reset αν σου ξανασυμβεί...

 

ΥΓ. Εγώ από την άλλη είμαι σε φάση προσθαφαίρεσης εφαρμογών μήπως και ανακαλύψω από που προέρχεται το battery drain που έχω (~3-4%/ώρα χωρίς να ακουμπάω καθόλου το τηλέφωνο), έχοντας αφήσει στο backround μόνο το bing weather και έχω κλειστά τα πάντα (GPS & Wifi off, μόνο 2G δίκτυο χωρίς δεδομένα, Xbox off, email sync manual). Έχω μόνο glance και double tap on το οποίο το απενεργοποίησα κι αυτό και τώρα που θα το βγάλω από την φόρτιση θα του κάνω κι ένα soft reset να δω την διαγωγή του. Όσο καινούριο και να είναι το κινητό και "άστρωτη" η μπαταρία του δεν νομίζω ότι δικαιολογείται αυτή η κατανάλωση. Ειδικά με φυσιολογική χρήση μου βγάζει ~10-12 ώρες την στιγμή που στο νετ διαβάζω ότι βγάζει 2ήμερο άνετα... :confused:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

. Ειδικά με φυσιολογική χρήση μου βγάζει ~10-12 ώρες την στιγμή που στο νετ διαβάζω ότι βγάζει 2ήμερο άνετα... :confused:

Μη πιστέυεις ό,τι διαβάζεις :) Διμήμερο βγάζει αν κάνεις μόνο τα απαραίτητα.

Link to comment
Share on other sites

Μη πιστέυεις ό,τι διαβάζεις :) Διμήμερο βγάζει αν κάνεις μόνο τα απαραίτητα.

 

Καλά ναι αλλά και πάλι 12 ώρες με βασική χρήση (μερικά sms/calls και λίγο wifi) δεν δικαιολογείται.

Εδώ χτες όπως είπα που δεν δούλευα και είχα χρόνο να το παρακολουθήσω, χωρίς να κάνω τίποτα εκτός από το να κοιτάω κάθε μια ώρα πόσο % έχει χάσει ήμουν στο 3-4%/ώρα που μπορεί να φαίνεται λίγο αλλά φαντάσου ότι κοιμήθηκα στις 12 το βράδυ με 38% και ξύπνησα στις 9 με 5% χωρίς να έχω λάβει ούτε μια κλήση/sms όλο το βράδυ κ φυσικά κλειστά wifi κλπ.

Όσα κινητά είχα τόσα χρόνια όταν είναι σε idle, ζήτημα να καταναλώσουν όλο το βράδυ 2-3% συνολικά...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...