Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εγώ έχω το sbh-50 πολύ καλό bluetooth και με ράδιο FM

 

Απο αυτα με την αναγνωριση κλησης θεωρω οτι ειναι το καλυτερο.Γι αυτο που δεν ξερω τι παιζει ειναι το nokia bh-221.Μπας και το εχει κανεις να μας πει τι γινεται με το συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησες αν ταιριαζει με το κινητο σου;Το λεω γιατι εγω,απο τοτε που μπηκε η 4.3,τοσο στο Note 2,οσο και στο Note 3,to mw1,δεν δουλευει 100%.Δηλαδη,ενω πρεπει να βγαζει 6 εικονιδια,για να δουλευει φουλ,βγαζει μονον 3.

Παιρνει δηλαδη τηλεφωνα και λαμβανει,αλλα τιποτε αλλο απο τις δυνατοτητες του.

 

φιλε μου, επειδη γενικα εχει θεματακια αλλα λειτουργει σωστα, μηπως δεν εχεις κανει κατι καλα?

δεν μπορω να πιστεψω οτι φταιει το κινητο σου, απλα η 4.3 και οι αναβαθμισεις της σονυ κατα καιρους στα ΒΤ δημιουργουν προβληματακια. ομως αν κανεις απεγκατασταση ολων των εφαρμογων που σχετιζονται με το ΒΤ και το κανεις reset το ΒΤ, και διαγραφη απο τη μνημη του κινητου, και τα κανεις ολα απο την αρχη, πιστευω οτι θα παιξει.

ετσι μου εκανε και μενα, και μετα απο 1-2 προσπαθεις εκκινησε η εφαρμογη του ΒΤ. γιατι το ολο θεμα ειναι να εκκινησει η εφαρμογη του ΒΤ ωστε αυτο να λειτουργει πληρως, και το κινητο να το βλεπει σωστα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια, δοκιμαστε μην σκασω το 70αρι και το κλαιω μετα..:p

 

κωνσταντινε, δεν παιζει να μην λειτουργει. απλα υπαρχει μια ασταθεια στα προιοντα αυτα. εγω το εχω παρει αποφαση, και μονο που στηριζεσαι σε εφαρμογες ανδροιδ για να παιξει, κλαυτα! ποτε δεν θα παιζουν τελεια.

Πχ τωρα με το γραφειο που ανοιξα που μιλαω συνεχεια απο το ΒΤ, χωρις να το πειραζω κτλ, εκει που κανε 3-4 κλησεις τελεια, με παιρνει καποιος και δεν τον βγαζει την οθονη. καταλαβαινω οτι εχει φαει καποιο κολλημα. πανταω απαντηση τιποτα, απανταω απο το κινητο, και ο ηχος ειναι στο ΒΤ!!

Δηλαδη ενω εδειχνε ναχει κολησει και να μην λειτουργει, ο ηχος επαιξε. απλα μαλλον καποιο σκαλωμα εφαγε κατα τη μεταδοση των δεδομενων. Τετοια θα τα εχεις και με το αλλο πιστευω.

Απο εκει και περα να τονισω κατι θετικο, η αναμονη απο 2η κληση μου εκοβε τον ηχο με την 1η και εκει που μιλουσα επρεπε να περιμενω να επανελθει, καποιο δευτερολεπτο, αλλα οταν μιλας ειναι μιση προταση. Δεν θυμαμαι αν αυτο συνεβαινε στην αναμονη απο τη μια συσκευη στην αλλη ή και στην αναμονη απο 2η γραμμη στην ιδια συσκευη..Αν συνεβαινε γενικα (σπανια μιλαω στο 2ο κινητο μου) πλεον το εφτιαξαν και δεν σου κοβει τελειως τον ηχο, αλλα χτυπαει οπως ολες οι αναμονες. αλλιως, αν συνεβαινε μονο με την αναμονη απο την μια συσκευη στην αλλη, ακυρη η διαπιστωση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νικο, αυτα τα θεματα τα ειχες και στην 4.2?

 

ναι, παρομοια θεματα και γενικα ποτε αψογη λειτουργια. απλα με την 4.3 και με τις αναβαθμισεις εφαρμογων των ΒΤ αυξανονται ή μειωνονται αυτα τα προβληματακια.

Επισης μαλλον ψοφισε η μπαταρια του δικου μου, εβγαλε παλι μιση μερα, με λιγη παραπανω χρηση. τραγικο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι, παρομοια θεματα και γενικα ποτε αψογη λειτουργια. απλα με την 4.3 και με τις αναβαθμισεις εφαρμογων των ΒΤ αυξανονται ή μειωνονται αυτα τα προβληματακια.

Επισης μαλλον ψοφισε η μπαταρια του δικου μου, εβγαλε παλι μιση μερα, με λιγη παραπανω χρηση. τραγικο.

 

Φαντασου, αφου εσυ ειχες προβλημα με smartphones της sony!! Αληθεια με το Ζ το ειχες δοκιμασει; Πως ηταν τα πραγματα;

 

Δοκιμασες να το πας στο service για την μπαταρια;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φαντασου, αφου εσυ ειχες προβλημα με smartphones της sony!! Αληθεια με το Ζ το ειχες δοκιμασει; Πως ηταν τα πραγματα;

 

Δοκιμασες να το πας στο service για την μπαταρια;

 

κοιτα, δεν ειναι οτι ειχα προβληματα, απλα που και που σκαλωνε. αν δεν τοχεις ομως και παλευες να απαντησεις κτλ εχανες την κληση. εγω απλα ηξερα να τα αντιμετωπισω αυτα ετσι ωστε να μην την χασω, δηλαδη κατευθειαν απαντησα απο το κινητο με το ακουστικο στο αυτι οποτε εβγαλα ακρη. απλα με την 4.3 ή με τις αναβαθμισεις των εφαρμογων ή με τον συνδυασμο αυτων εχει αυξηθει αυτη η ασταθεια.

οσο για σερβις, ειμαι Σπαρτη και δεν το ειχα ευκολο, θα το στειλω με κουριερ μαλλον, δεν παει αλλο. Απλα ελπιζω να μην μου πουν κανα κουλο και με βγαλουν εκτος εγγυησης...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβληματακι με ενα Κινεζικο κινητο που εχω αγορασει προσφατα. Εχω δυο συσκευες Bluetooth (Κινεζικες κι αυτες) και την μια την βλεπει, την αλλη την ψειρα (που με ενδιαφερει και περισσοτερο) δεν την βλεπει. Υποθετω εχουν διαφορετικα πρωτοκολλα επικοινωνιας γι αυτο υπαρχει προβλημα, οποτε μαλλον πρεπει να αγορασω ενα καινουριο. Εσεις τι μπορειτε να με συμβουλεψετε να προσεξω στην αγορα του ωστε να ειναι συμβατο?

Ευχαριστω

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβληματακι με ενα Κινεζικο κινητο που εχω αγορασει προσφατα. Εχω δυο συσκευες Bluetooth (Κινεζικες κι αυτες) και την μια την βλεπει, την αλλη την ψειρα (που με ενδιαφερει και περισσοτερο) δεν την βλεπει. Υποθετω εχουν διαφορετικα πρωτοκολλα επικοινωνιας γι αυτο υπαρχει προβλημα, οποτε μαλλον πρεπει να αγορασω ενα καινουριο. Εσεις τι μπορειτε να με συμβουλεψετε να προσεξω στην αγορα του ωστε να ειναι συμβατο?

Ευχαριστω

 

Να μην είναι κινέζικο.

Πλάκα κάνω. Άλλωστε και τα επώνυμα κινέζικα είναι. Δυστυχώς στον τομέα bluetooth τα πράγματα είναι σύνθετα. Κανονικά πρέπει να μιλήσεις με κάποιον που έχει παρόμοιο κινητό και το ίδιο bluetooth.

Η ασυμβατότητα με bluetooth μπορεί να συμβεί και σε επώνυμα προϊόντα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Την κατσαμε την βαρκα δηλαδη, απο την Κινα αποκλειεται να παραγγειλω, γουρουνι στο σακκι..

Thanks

Καποια αλλη γνωμη κανεις? Πως αγοραζετε εσεις blutooth δηλαδη, πατε στο μαγαζι με το κινητο και δοκιμαζετε?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησες αν ταιριαζει με το κινητο σου;Το λεω γιατι εγω,απο τοτε που μπηκε η 4.3,τοσο στο Note 2,οσο και στο Note 3,to mw1,δεν δουλευει 100%.Δηλαδη,ενω πρεπει να βγαζει 6 εικονιδια,για να δουλευει φουλ,βγαζει μονον 3.

Παιρνει δηλαδη τηλεφωνα και λαμβανει,αλλα τιποτε αλλο απο τις δυνατοτητες του.

 

Θεόδωρε κάτι δεν κάνεις σωστά, γιατί εμφανίζονται κανονικά όλα τα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

Θεόδωρε κάτι δεν κάνεις σωστά, γιατί εμφανίζονται κανονικά όλα τα εικονίδια.

 

Αρα φιλε μου Αχιλλεα εσενα τι ασυμβατοτητες σου βγαζει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα φιλε μου Αχιλλεα εσενα τι ασυμβατοτητες σου βγαζει??

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τους ήχους πολυμέσων. Πατάω για να ενεργοποιηθούν και δεν γίνεται τίποτε. Επίσης κάποιες φορές που χρησιμοποιώ τον dialer του κινητού για να κάνω κλήση δεν ενεργοποιούνται αυτόματα τα ακουστικά αλλά πρέπει να το κάνω χειροκίνητα. Ίσως φταίει ο συνδυασμός nova launcher και ex dialer τώρα που το σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τους ήχους πολυμέσων. Πατάω για να ενεργοποιηθούν και δεν γίνεται τίποτε. Επίσης κάποιες φορές που χρησιμοποιώ τον dialer του κινητού για να κάνω κλήση δεν ενεργοποιούνται αυτόματα τα ακουστικά αλλά πρέπει να το κάνω χειροκίνητα. Ίσως φταίει ο συνδυασμός nova launcher και ex dialer τώρα που το σκέφτομαι.

 

Τι εννοεις ηχους πολυμεσων? Δεν παιζει τραγουδια και λοιπα απο τα ακουστικα μερικες φορε??

Και γω νοβα χρησιμοποιω. Δοκιμασες με στοκ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τους ήχους πολυμέσων. Πατάω για να ενεργοποιηθούν και δεν γίνεται τίποτε. Επίσης κάποιες φορές που χρησιμοποιώ τον dialer του κινητού για να κάνω κλήση δεν ενεργοποιούνται αυτόματα τα ακουστικά αλλά πρέπει να το κάνω χειροκίνητα. Ίσως φταίει ο συνδυασμός nova launcher και ex dialer τώρα που το σκέφτομαι.

Με mw1 εισαι η με sbh50?

Link to comment
Share on other sites

Το mw1 έχω.

 

Σε ρωτησα γιατι ενα παρομοιο φσινομενο ειχαμε στην 4.1.2 οταν συνδεαμε το sbh50 μεσω nfc,πραγμα που λυθηκε με την ελευση της 4.3.Στο mw1 ομως δεν εχετε nfc οποτε κατι αλλο ειναι.Εχεις κανει hard reset στο bt?

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτησα γιατι ενα παρομοιο φσινομενο ειχαμε στην 4.1.2 οταν συνδεαμε το sbh50 μεσω nfc,πραγμα που λυθηκε με την ελευση της 4.3.Στο mw1 ομως δεν εχετε nfc οποτε κατι αλλο ειναι.Εχεις κανει hard reset στο bt?

Ναι, έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτησα γιατι ενα παρομοιο φσινομενο ειχαμε στην 4.1.2 οταν συνδεαμε το sbh50 μεσω nfc,πραγμα που λυθηκε με την ελευση της 4.3.Στο mw1 ομως δεν εχετε nfc οποτε κατι αλλο ειναι.Εχεις κανει hard reset στο bt?

 

Το ιδιο εχω και εγω mw1 με xperia S και launcher nova.

παραλληλα το αλλο προβλημα που εχω , ειναι οτι δεν ακουει ο αλλος συνομιλητης οταν τον παιρνω 'η με παιρνει

ενω εγω κανονικοτητα.

και η ειρωνια ποια ειναι......αυτο δημιουργηθηκε μετα απο κανα 2μηνο απο την ληξη τησ εγγυησης.

και αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι δεν παταει καλα το βισμα στην υποδοχη..

ημαρτων δηλαδη.....να υπηρχε αλλο προβλημα να το κατανοησω ,αλλα αυτο μου την εχει βαρεσει αφανταστα

λες και μπαινω βγαζω το βισμα ολη μερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εχω και εγω mw1 με xperia S και launcher nova.

παραλληλα το αλλο προβλημα που εχω , ειναι οτι δεν ακουει ο αλλος συνομιλητης οταν τον παιρνω 'η με παιρνει

ενω εγω κανονικοτητα.

και η ειρωνια ποια ειναι......αυτο δημιουργηθηκε μετα απο κανα 2μηνο απο την ληξη τησ εγγυησης.

και αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι δεν παταει καλα το βισμα στην υποδοχη..

ημαρτων δηλαδη.....να υπηρχε αλλο προβλημα να το κατανοησω ,αλλα αυτο μου την εχει βαρεσει αφανταστα

λες και μπαινω βγαζω το βισμα ολη μερα!!!

 

Με άλλα ακουστικά υπάρχει πρόβλημα;

 

Τελικά δεν έχω καταλάβει ακριβώς που παίζει η ασυμβατότητα.. Φταίνε οι εφαρμογές; Η 4.3; Η Samsung; O Nova; Το ίδιο το mw1;

Γιατί κατά τα άλλα διαβάζω τα καλύτερα από τους χρήστες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με άλλα ακουστικά υπάρχει πρόβλημα;

 

Τελικά δεν έχω καταλάβει ακριβώς που παίζει η ασυμβατότητα.. Φταίνε οι εφαρμογές; Η 4.3; Η Samsung; O Nova; Το ίδιο το mw1;

Γιατί κατά τα άλλα διαβάζω τα καλύτερα από τους χρήστες

 

Με αλλα δυο ακουστικα ...........τα ιδια πραγματα ακριβως,,,

τι να πω...ημουν απο τους τυχερους.......παμε για αλλα...........περιμενω να πεσει λιγο ακομα το

sbh52 και θα παω να το χτυπησω...

Να ρωτησω και κατι αλλο, μερικα καταστηματα τα bluetooth τηs sony τα δινουν με 6 μηνη εγγυηση και αλλα με 2 χρονια,

τελικα τι παιζει?

μηπως μας δουλευουν?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε δουλευουν, απλως δεν διευκρινιζει το πλαισιο οτι προκειται για εκθεσιακο προιον και γι αυτο το δινει με 6 μηνες εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...