Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω κάποιο widget που να αλλάζει τις ρυθμίσεις 3G-2G.

Όχι όμως να με βγάζει στο menu των ρυθμίσεων αλλά να κάνει αυτό την αλλαγή.

Για android 2.3.6.

 

Νομίζω γίνεται μόνο με άλλη rom (miui, cyanogen)

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

θα ήθελα να μου πείτε εφαρμογή ώστε να μπλοκάρω τις εισερχόμενες κλήσεις από απόκρυψη γιατί τώρα τελευταία υπάρχουν πολλοί ενοχλητικοί :)

Υπάρχουν πολλές στο μάρκετ αλλά ποια μου προτείνεται εσείς?

 

Root call blocker

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιο widget που να αλλάζει τις ρυθμίσεις 3G-2G.

Όχι όμως να με βγάζει στο menu των ρυθμίσεων αλλά να κάνει αυτό την αλλαγή.

Για android 2.3.6.

 

ανάλογα τη συσκευή που έχεις, και αν αυτή υποστηρίζει xposed, το gravity box έχει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα τη συσκευή που έχεις, και αν αυτή υποστηρίζει xposed, το gravity box έχει τέτοια επιλογή.

 

Πού είναι αυτή η επιλογή στο gravity ;Δεν την έχω βρει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Γνωριζετε καποια εφαρμογη που να καταγραφει την αδεια ενος εργαζομενου (σπανιο ειδος) και να εμφανιζει το υπολοιπο της; Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Android Weather vs AccWeather....πιο είναι το καλύτερο? Edited by petros46
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Γνωριζετε καποια εφαρμογη που να καταγραφει την αδεια ενος εργαζομενου (σπανιο ειδος) και να εμφανιζει το υπολοιπο της; Σας ευχαριστω.

 

το excel...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη...μη απαντηση.

Αγαπητέ φίλε σου απάντησαν και πολύ σωστά μάλιστα. Είναι η καλύτερη εφαρμογή για αυτό που θέλεις.

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε σου απάντησαν και πολύ σωστά μάλιστα. Είναι η καλύτερη εφαρμογή για αυτό που θέλεις.

 

Επετρεψε μου να αναζητω απαντηση, σχετικη με το topic ητοι: android εφαρμογη. Προσωπικα ηδη χρησιμοποιω το excel ομως θα προτιμουσα -εφοσον υπαρχει- android εφαρμογη. Σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για rss reader ποια εφαρμογη ειναι καλη?δεν νιωθω

 

Το πιο δημοφιλές είναι το feedly που είναι και δωρεάν, εγώ επειδή είμαι και λίγο ιδιότροπος χρησιμοποιώ ταυτόχρονα και το d7 reader PRO.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένα από αυτά ή κάποιο άλλο rss reader, widget παρόμοιο με αυτό του κορυφαίου minimal reader; Ψάχνω καιρό τώρα να βρω κάτι αντίστοιχο αλλά δεν τα έχω καταφέρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλη και γνωστή είναι η Press για RSS reader (κυρίως στην Αμερική) αλλα δεν την αγοράσει ακόμη.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλη και γνωστή είναι η Press για RSS reader (κυρίως στην Αμερική) αλλα δεν την αγοράσει ακόμη.

 

δηλαδη δεν κανει για ελλαδα?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πού είναι αυτή η επιλογή στο gravity ;Δεν την έχω βρει...

 

[ATTACH]40141[/ATTACH]

Στην φώτο φαίνεται το "πλακάκι"που μπορείς να αλλάξεις τη λειτουργία δικτύου μέσω gravity box

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]40141[/ATTACH]

Στην φώτο φαίνεται το "πλακάκι"που μπορείς να αλλάξεις τη λειτουργία δικτύου μέσω gravity box

 

Ok το πλακάκι...Εγώ ρωτάω πού είναι η ρύθμιση για toggles στο gravity.

Link to comment
Share on other sites

Status bar--->quicksettings management και στο phone tweaks--->mobile data--->smart radio έχει αυτόματη ρύθμιση για 2g-3g όταν ανοίγεις-κλείνεις τα δεδομένα.πχ Αν βάλεις στην επιλογή smart radio--->on mobile data disabled --->switch to 2g τότε το κινητό με το που συνδέεται σε wifi δίκτυο,θα γυρίζει αυτόματα σε 2g και αν βάλεις στο on mobile data enabled-->switch to 3g με το που κλείνεις το wifi ή αποσυνδέεται απο το wifi router,θα γυρίζει αυτόματα σε 3g data. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

τότε το κινητό με το που συνδέεται σε wifi δίκτυο,θα γυρίζει αυτόματα σε 2g με το που κλείνεις το wifi ή αποσυνδέεται απο το wifi router,θα γυρίζει αυτόματα σε 3g data.

 

Κάποια άλλη εφαρμογή μπορεί να κάνει τα παραπάνω...???;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ez weather, το χρησιμοποιώ καιρό και τα πάει πολύ καλά και στις προβλέψεις του.:)

 

Το έβαλα (Note 2 JB 4.3) και ως τώρα είναι ότι καλύτερο έχω δεί. Υψηλού επιπέδου μινιμαλιστική αισθητική, άψογη λειτουργία, ακρίβεια, και με κατάλληλες ρυθμίσεις, σχεδόν μηδενκή κατανάλωση. Muchas gracias :D

Edited by jlian
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να βαζουμε αφετηρια και μετα προορισμο και να μας δειχνει πως να παμε με τα μεσα μαζικης μεταφορας? εχω το transportation in athens αλλα εχει μονο τις γραμμες των μεσων.
Link to comment
Share on other sites

Status bar--->quicksettings management και στο phone tweaks--->mobile data--->smart radio έχει αυτόματη ρύθμιση για 2g-3g όταν ανοίγεις-κλείνεις τα δεδομένα.πχ Αν βάλεις στην επιλογή smart radio--->on mobile data disabled --->switch to 2g τότε το κινητό με το που συνδέεται σε wifi δίκτυο,θα γυρίζει αυτόματα σε 2g και αν βάλεις στο on mobile data enabled-->switch to 3g με το που κλείνεις το wifi ή αποσυνδέεται απο το wifi router,θα γυρίζει αυτόματα σε 3g data.

Κάποια άλλη εφαρμογή μπορεί να κάνει τα παραπάνω...???;)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.abiondo.app.gautotoggle

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

1€ και μόνο αν έχεις cyanogen rom. Ίσως βέβαια γίνεται και με το tasker και με περισσότερες παραμέτρους αλλά με το gravitybox το βρήκα πολύ πιο ευκολο προσωπικά
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...