Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς θήκη από htc butterfly να δούμε αν ταιριάζει στο inew; ίδιες διαστάσεις έχει και η κάμερα με το led φένεται να είναι στο ίδιο σημείο....
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς θήκη από htc butterfly να δούμε αν ταιριάζει στο inew; ίδιες διαστάσεις έχει και η κάμερα με το led φένεται να είναι στο ίδιο σημείο....

 

Εχω εγω, ειναι silicon case αλλα δεν ταιριαζει, ειναι πιο μικρη στα πλαγια.

Θα βγαλουν ομως σιγουρα για το inew μιας και ειναι σε μεγαλη ζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το τηλέφωνο με μόνο μια SIM.

Τις τελευταίες ώρες και στην προσπάθεια να καλέσω, αλλά και όταν λαμβάνω κλήσεις, μετά από ελάχιστα δευτερόλεπτα (στο 2ο-3ο κουδούνισμα) διακόπτεται το σήμα, βγαίνει η ένδειξη RADIO OFF και στη συνέχεια η ένδειξη 2nd slot sim not detected.

Είμαι με τη stock 1.01 ROM και δεν έχω βάλει κάποια εφαρμογή για τον έλεγχο των sim πχ μέσω GravityBox.

Τι σκ.... συμβαίνει? Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αυτο, οκ. Μολις ομως επιλεγω το αρχειο .zip για φλασαρισμα μου λεει instalation aborted.

 

Δοκίμασε να περάσεις άλλη εκδοση cwm recovery (μαντεψιά κάνω)

 

Εγώ όταν είχα περάσει τη cwm recovery του οδηγου που έφτιαξα, έτρωγα πόρτα όταν προσπαθούσα να κάνω update της ρομ του κινητου.

 

Με τη 2ης ρομ ultimate (Που είχε και αλλη εκδοση cwm) έγινε κανονικά update της 3ή ρομ

 

Ισως φταίει αυτό που δεν σε αφήνει να περάσεις το mod του ΄χωρου

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το τηλέφωνο με μόνο μια SIM.

Τις τελευταίες ώρες και στην προσπάθεια να καλέσω, αλλά και όταν λαμβάνω κλήσεις, μετά από ελάχιστα δευτερόλεπτα (στο 2ο-3ο κουδούνισμα) διακόπτεται το σήμα, βγαίνει η ένδειξη RADIO OFF και στη συνέχεια η ένδειξη 2nd slot sim not detected.

Είμαι με τη stock 1.01 ROM και δεν έχω βάλει κάποια εφαρμογή για τον έλεγχο των sim πχ μέσω GravityBox.

Τι σκ.... συμβαίνει? Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος?

 

Eχεις cosmote sim,συνδεδεμένο bt ακουστικό και 3g data ανοιχτά;

 

Έχω Wind sim, χωρίς ακουστικό.

 

Με 3g data ανοιχτό δεν το κάνει όλες τις φορές. Με 2g σχεδόν πάντα.

 

Καμιά εβδομάδα που έχω το τηλέφωνο το έκανε κάποιες φορές αλλά δεν έδωσα σημασία. Σήμερα το κάνει συνέχεια

Edited by seaman72
Link to comment
Share on other sites

Έχω Wind sim, χωρίς ακουστικό.

 

Με 3g data ανοιχτό δεν το κάνει όλες τις φορές. Με 2g σχεδόν πάντα.

 

Καμιά εβδομάδα που έχω το τηλέφωνο το έκανε κάποιες φορές αλλά δεν έδωσα σημασία. Σήμερα το κάνει συνέχεια

 

Γιατι δεν περνάς τη φρέσκια ρόμ μήπως και στρώσει ?

Link to comment
Share on other sites

Toshiba class 10. Αν προλάβω, το απόγευμα θα την δοκιμάσω και θα μετρήσω και ταχύτητα. Για να δούμε αν είναι όντως class 10.

 

και ναι, ειναι class10. Read 26.30MB/s-Write 12.44MB/s

 

Να υποθεσω οτι ειρθε ρουταρισμενο και χωρις κινεζικες εφαρμογες?

 

Οχι φιλε μου, δεν ηρθε ρουταρισμενο. Κινεζικες εφαρμογες δεν ειχε.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν περνάς τη φρέσκια ρόμ μήπως και στρώσει ?

 

Το έβαλα να φορτίσει να το τεστάρω και με γεμάτη μπαταρία.

 

Πρέπει για update να διαβάσω τους οδηγούς και να το προσπαθήσω. Προς στιγμή δεν υπάρχει ούτε χρόνος ούτε διάθεση.

 

Επίσης σχεδίαζα να περιμένω γιατί μάλλον το ΣΚ θα βγει στο needrom η 1.0.3, έτοιμη ρουταρισμένη, με CWM κλπ, για να την έβαζα κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις άλλη εκδοση cwm recovery (μαντεψιά κάνω)

 

Εγώ όταν είχα περάσει τη cwm recovery του οδηγου που έφτιαξα, έτρωγα πόρτα όταν προσπαθούσα να κάνω update της ρομ του κινητου.

 

Με τη 2ης ρομ ultimate (Που είχε και αλλη εκδοση cwm) έγινε κανονικά update της 3ή ρομ

 

Ισως φταίει αυτό που δεν σε αφήνει να περάσεις το mod του ΄χωρου

Την 3η ρομ εγω κι εγω.

Αν θες πες μου βημα βήμα τι να κανω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

http://s29.postimg.org/7jprznrdj/image.png

imgurl

 

παρότι μόνο +170 mAh, αναφέρεται αύξηση διάρκειας κατα 20%

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Την 3η ρομ εγω κι εγω.

Αν θες πες μου βημα βήμα τι να κανω.

 

Κατά πάσα πιθανότητα σου γύρισε σε στοκ recovery....το update της Rom. Τσέκαρε πρώτα Αυτό

Link to comment
Share on other sites

http://s29.postimg.org/7jprznrdj/image.png

imgurl

 

παρότι μόνο +170 mAh, αναφέρεται αύξηση διάρκειας κατα 20%

σωστος :)

εισαι ο μονος που ασχολειται με το μοναδικο μειονεκτημα του inew που ειναι η μπαταρια

στη φωτογραφια η μπαταρια του thl ειναι λιγο πιο μεγαλη μπηκε κανονικα?

περιμενα να πετυχεις κατι διαφορετικα να παρω power bank

παντως το 20% παραπανω δεν ειναι λιγο

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω αδερφέ,

Ασχολούμαι "εκ του ασφαλούς", σκαλιζοντας και θέτοντας ερωτήματα σε φιλους που έχουν και τα 2 τηλέφωνα, αφού εκανα ερευνα οσον αφορα διαστάσεις και χωρητικότητα. Οι φωτο ειναι απο καποιον ποι εχει στην κατοχή του και τις 2 συσκευές.

 

Πράγματι, ειναι ίσως το μοναδικό μειονέκτημα της συσκευής, ή αν θελεις, το μοναδικό χαρακτηριστικο που αξιζει και σηκώνει να βελτιωθεί.

Παρόλα αυτά, κανείς αλλος δεν ασχολειται...

Τεσπα......

Απ' οτι εχω διαβασει, η μπαταρία του w8 ταιριαξε... Εστω και στριμωχτά

Οι επαφες ταιριαξαν....

 

Προτίθεμαι να αγοράσω μία και να πειραματιστώ πανω της...

Αν το κατω μέρος της μπαταρίας ειναι πατούρα, ισως να μπορει να φαγωθεί λιγο...

Μιλαμε για 1 χιλιοστό

 

Στη χειροτερη να χαλασω μία μπαταρία....

Στην καλύτερη ομως...........

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω αδερφέ,

Ασχολούμαι "εκ του ασφαλούς", σκαλιζοντας και θέτοντας ερωτήματα σε φιλους που έχουν και τα 2 τηλέφωνα, αφού εκανα ερευνα οσον αφορα διαστάσεις και χωρητικότητα. Οι φωτο ειναι απο καποιον ποι εχει στην κατοχή του και τις 2 συσκευές.

 

Πράγματι, ειναι ίσως το μοναδικό μειονέκτημα της συσκευής, ή αν θελεις, το μοναδικό χαρακτηριστικο που αξιζει και σηκώνει να βελτιωθεί.

Παρόλα αυτά, κανείς αλλος δεν ασχολειται...

Τεσπα......

Απ' οτι εχω διαβασει, η μπαταρία του w8 ταιριαξε... Εστω και στριμωχτά

Οι επαφες ταιριαξαν....

 

Προτίθεμαι να αγοράσω μία και να πειραματιστώ πανω της...

Αν το κατω μέρος της μπαταρίας ειναι πατούρα, ισως να μπορει να φαγωθεί λιγο...

Μιλαμε για 1 χιλιοστό

 

Στη χειροτερη να χαλασω μία μπαταρία....

Στην καλύτερη ομως...........

 

θα ειναι φοβερη αναβαθμιση για το κινητο αν το καταφερεις φιλε

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την άδεια μπαταρία πολλοί εμισησαν, τα έξτρα170mah κανείς!!

Jpower73 από όπου κανείς παραγγελία πες μου να κάνω και εγω. Αν θες βάζουμε μια κοινή(την κάνω και εγώ δεν έχω θέμα) και θα το φάμε το κωλοχιλιοστό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδια,

 

Παντως, απο ερωτημα που τέθηκε στον κατασκευαστή του τηλεφώνου, δόθηκε η απάντηση

προκειται να βγαλουν μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται με +170 να έχει +20% Μήπως δεν έκανε καλιμπράρισμα της καινούργιας. Δεν μου ακούγεται λογικό. Παντως σε μένα το κινητό βγάζει 36ώρες συνεχούς χρήσης με wifi-δεδομένα-3g ανοιχτά και 45-60λεπτά gps. Οπότε είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αν και όπως ήλπιζα για το otg, έτσι ποντάρω ότι θα βγει και μεγαλύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Aν έχω καταλάβει σωστά, βλέποντας τις φωτογραφίες, έχει γίνει με επιτυχία η προσάρτηση μιας μπαταρίας από w8 στο inew, εξού και η αναφορά για αύξηση της τάξης του 20% και όχι 10% όπως θα περίμενε κανείς.
Link to comment
Share on other sites

http://img560.imageshack.us/img560/3954/3pmb.png

 

Πάντως είναι εκνευριστικό αυτο το 4αωρο για φόρτιση. Ποτε δεν χρειάστηκε να φορτίσει κάτι τόσο χρόνο. Ακομη και το Χ 1 8 ι που ειχα με την ΒΑ750 στα 2000μιλιαμπερωρια με φορτιστη στα 5 βολτ και χιλια μιλιαμπερ φορτιζε σε 2 ωρες και κατι. Πιστεύεις οτι θέλει στρώσιμο?

Σορρυ που πριζω, αλλά το θεμα ρην μπαταρίας είναι πολύ σημαντικό...

 

Καλίμπραρα και εγώ την μπαταρία και η ένδειξή της πέφτει πιο ομαλά. Ειδικά αυτό το σκαλοπάτι από 100% ->90% εξομαλύνθηκε αρκετά. Θα την αφήσω να εκφορτίσει εντελώς όπως προτείνει το πρόγραμμα και τις επόμενες μέρες θα εχω μια καλύτερη εικόνα. Στο 10% θα ανεβάσω και μία εικόνα από τα στατιστικά για να μου πείτε και εσείς.

 

edit

 

Aν έχω καταλάβει σωστά, βλέποντας τις φωτογραφίες, έχει γίνει με επιτυχία η προσάρτηση μιας μπαταρίας από w8 στο inew, εξού και η αναφορά για αύξηση της τάξης του 20% και όχι 10% όπως θα περίμενε κανείς.

 

Μα η μπαταρία του w8 είναι 2000mah. Δηλ 150 παραπάνω. Άρα έχουμε μία αύξηση της τάξης του ~8%. Πως μπορεί να αυξήθηκε η αυτονομία 20%;

 

edit 2

 

Όταν ακούω μουσική με τα ακουστικά δεν υπάρχει επιλογή να μεταφέρω τον ήχο στο ηχείο. Πρέπει να βγάλω τα ακουστικά και να ξεκινήσω πάλι το πρόγραμμα μουσικής. Να βάλω άλλο πρόγραμμα για μουσική;

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα. Έχω δύο απορίες...

1ον) Θα παραγγείλω 2 INEW V3 πιθανών από το minideal και θα ήθελα να μου πει κάποιος τι εγγύηση δίνει. Το επίσημο site της iNEW δίνει 12 μήνες. Παίζει το minideal να δίνει λιγότερο?

2ον) Είμαι αρχάριος στον κόσμο τον smartphone για να καταλάβετε θα είναι το πρωτο μου android (παρόλα αυτά ψάχνομαι και ξέρω πιο πολλά απο ορισμένους για τα δικά τους τηλέφωνα) και φοβάμαι να το κάνω root μόνος μου. Αλλά από ότι βλέπω για να ωφεληθώ απο apps του τύπου battery calibration πρέπει να είναι root η συσκευή!! Αν όχι σήμερα αύριο θα παραγγείλω τα 2 κινητά και έχω αγχωθεί!!! όσοι γνώστες θέλουν και μπορούν ας βοηθήσουν!!!

 

Υ.Γ. Υπάρχει περίπτωση να κάνω κάποια γκάφα στο root ή στη νέα rom και μετα όταν θελήσω να το επαναφέρω να μην μπορώ και να το βουλιάξουμε το πλοίο??

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ πάρα πολύ ολους που βοηθάτε με τα σχετικά links ...good job!

http://www.fastcardtech.com/iNew-V3 αυτό το site είναι αξιόπιστο?? γιατί φτηνό είναι πάντως...

Edited by kotsitb
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Μα η μπαταρία του w8 είναι 2000mah. Δηλ 150 παραπάνω. Άρα έχουμε μία αύξηση της τάξης του ~8%. Πως μπορεί να αυξήθηκε η αυτονομία 20%;

Eγώ το λέω για το αν έχει γίνει με επιτυχία η μετατροπή ώστε να πάμε να αγοράσουμε μια τέτοια μπαταρία!

Τώρα αυτό το 20% πρέπει να είναι αρκετά σχετικό και δεν ξέρω πως "μετρήθηκε". Πάντως να έχουμε υπ'όωιν ότι τα mah έχουν άμεση συνάρτηση και με τα volts. Aν πχ η τάση μια μπαταρίας είναι 3,6v kai 2000mah είναι =7,2 Wh, ενώ μια άλλη μπαταρία με 3,8 ονομαστική τάση και πάλι 2000mah τότε ισούτε με 7,6wh.

Έτσι έχουμε 2 μπαταρίες με τα ίδια mah αλλά η μία έχει περίπου 5% παραπάνω ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω έχω κάποια δείγματα φωτογραφίας του inew v3 για κάποιους που ρώταγαν.

 

1. Αυτή είναι σε εντελώς σκοτεινό δωμάτιο

 

2. Αυτή είναι πορτραίτο

 

3. Αυτή είναι σε τοπίο με αρκετή συννεφιά

 

4. Δείγμα με την μπροστινή κάμεραη οποία πάντως έχει autofocus!

Είναι fullsize τα αρχεία για αυτό έχω μόνο τα Links

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάποιες προτάσεις για camera aplication για την καλύτερη αξιοποίηση της φωτογραφικής του V3.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο συνομιλια με την susan μου ειπε οτι εχουν πολλες παραγγελειες και ειναι και το καινουργιο κινεζικο ετος οποτε απο βδομαδα θα στειλει τα κινητα...οσοι παραγγειλαμε απο 9/1 και μετα....περαστικα μας!! Φλεβαρη το βλεπω να ερχεται... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...