Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά θα μας τρελάνει ... το δοκιμάζω τώρα με playstore αλλά δεν κανει restart .... με τις μέρες του είναι μάλλον .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα σκάλωμα ήταν. Φαινετε επειδή έκανε update τα google services κατι είχε σκαλώσει και μετά απο restart δουλεύει κανονικά.

Μπήκε και το gravitybox και όλα έρχονται σε μια αρμονία(!)

Κουστουμάκι στα μέτρα του καθενός!!

 

Για τον φίλο που ρώταγε για το Xposed + Gravitybox απλα ας διαβάσει τα αντιστοιχα θέματα στο xda και θα του λυθούν οι απορείες.Αλλιώς εδώ ειμαστε!

 

@jpower73 δεν μπορω να το κάνω να κάνει ρεσταρτ με τιποτα.Με οποιαδήποτε συνθήκη όταν κλείσω την θήκη κλείνει κανονικά.

 

Αυριο θα ανεβάσω βιντεακι..... Μολις βρω χρονο

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικά θα μας τρελάνει ... το δοκιμάζω τώρα με playstore αλλά δεν κανει restart .... με τις μέρες του είναι μάλλον .

 

μου βρωμαει καποιο κονφλικτ, αλλά ποιό με τί???

μήπως με την κινηση να κλεισει το καπακι, πουσάρεται και υπερθερμενεται, στιγμιαια η σιπιγου και κάνει ριμπουτ και προστασια..???!!!!

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και έκανα επανεκκίνηση μετά και μετά το gravity

.

 

Μέσα από το xposed πρέπει να ενεργοποιήσεις την module του gtavity box.

Επανεκκίνηση που είπα πριν εννοούσα ότι κάποιες ρυθμίσεις για να ενεργοποιηθούν χρειάζεται επανεκκίνηση, με την προϋπόθεση ότι το έχεις σετάρει και όλα δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

μου βρωμαει καποιο κονφλικτ, αλλά ποιό με τί???

μήπως με την κινηση να κλεισει το καπακι, πουσάρεται και υπερθερμενεται, στιγμιαια η σιπιγου και κάνει ριμπουτ και προστασια..???!!!!

 

Θα δοκιμάσω αύριο .... ψηφίζω το viber :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το xposed πρέπει να ενεργοποιήσεις την module του gtavity box.

Επανεκκίνηση που είπα πριν εννοούσα ότι κάποιες ρυθμίσεις για να ενεργοποιηθούν χρειάζεται επανεκκίνηση, με την προϋπόθεση ότι το έχεις σετάρει και όλα δουλεύουν κανονικά.

Έκανα τα εξής...

 

Εγκατάσταση xposed

Επανεκκινηση

Εγκατάσταση Gravity box

Επανεκκινηση

Ενεργοποίηση του Gravity box μέσα στο xposed

Άνοιγμα του gravity και επιλογή strip all unicode characters

Επανεκκινηση

 

Έκανα δοκιμή και δεν τα μετατρέπει σε κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα ρεσταρτ θηκη με playstore

facebook,opera mini,zedge,igo,nova, αυτα εχω μονο.

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

μέσα από το xposed τί άλλο Module είναι καλό;

Ειναι αρκετά που μπορεις να κάνεις.Kάποια απο αυτά περιλαμβάνονται ήδη στο gravitybox και αν τα βάλεις θα δημιουργηθεί conflict με το gravitybox και κάποια ειναι για συγκεκριμένα κινητά πχ sony xperia ή galaxy οπότε δε λειτουργούν στα άλλα κινητά.Τι βάζω εγώ στα κινητά μου εκτός απο το gravitybox

1.xposed app settings--->Με αυτό μπορεις ανά εφαρμογή να κάνεις ρυθμίσεις.πχ. Να μεγαλώσεις ή να μικρύνεις το dpi ή την γραμματοσειρά σε κάποια εφαρμογή ή να επιλέξεις όση ώρα η εφαρμογή είναι στο προσκήνιο να μένει ανοιχτή η οθόνη.πχ. Στον nova launcher επειδή θέλω να χωράνε άνετα 5 εικονίδια ανά σειρά,κατεβάζω το dpi στα 240 σε 720p κινητό και στα 192 σε κινητό με ανάλυση qhd.

2.greenify donation αυτό ειναι η πληρωμένη έκδοση του greenify (δεν υπάρχει στα download modules του xposed installer μιας και δεν ειναι free) που επιτρέπει να κάνουμε greenify και εφαρμογές συστήματος.

3.tinted status bar--->διαφορετικό χρώμα της μπάρας ανάλογα την εφαρμογή που τρέχουμε.ισως άχρηστο αλλά μου αρέσει ως λειτουργία

4.alternate app picker --->αυτό όταν θες να έχεις παραπάνω απο 1 εφαρμογές για κάποια ενέργεια πχ 2-3 internet browsers επαναφέρει τον παλιό τρόπο επιλογής προ jellybean δηλαδή δε χρειάζεται να πατάς την εφαρμογή και μετά το "μόνο μια φορά" αλλά κατευθείαν την εφαρμογή

5.xfloating window + halo για multiwindow λειτουργία http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5056442#post5056442

6.kitkat toast backport --->προσωπικά μου άρεσε ο τρόπος που εμφανίζονται οι στιγμιαίες ειδοποιήσεις στην kitkat

7.smooth system progressbar--->Η μπάρα που εμφανίζεται όταν κατεβαίνει μια εφαρμογή και όχι μόνο έχει πιο smooth κίνηση

8.xprivacy ---> ελέγχει τα δικαιώματα που λαμβάνουν οι εφαρμογές

Aυτά ειναι απο τα βασικά που χρησιμοποιώ αυτόν τον καιρό και κάπου-κάπου ελέγχω μήπως έχει κυκλοφορήσει κάτι νέο

Έκανα τα εξής...

 

Εγκατάσταση xposed

Επανεκκινηση

Εγκατάσταση Gravity box

Επανεκκινηση

Ενεργοποίηση του Gravity box μέσα στο xposed

Άνοιγμα του gravity και επιλογή strip all unicode characters

Επανεκκινηση

 

Έκανα δοκιμή και δεν τα μετατρέπει σε κεφαλαία.

Υποθέτω ότι έστειλες μήνυμα.Οπότε μάλλον δεν ειναι συμβατό με την ρομ του inew ή με την εφαρμογή mms.apk του inew.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι έστειλες μήνυμα.Οπότε μάλλον δεν ειναι συμβατό με την ρομ του inew ή με την εφαρμογή mms.apk του inew.

 

Μάλλον έχεις δίκιο, θα βάλω κάποια άλλη εφαρμογή μηνυμάτων.

Για να μην παρασύρω άλλους να διευκρινίσω ότι δεν έχω το inew, απλά αδραξα την ευκαιρία να ρωτήσω μιας και μιλάγατε για το gravity

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα ρεσταρτ θηκη με playstore

facebook,opera mini,zedge,igo,nova, αυτα εχω μονο.

 

τέλεια ... δεν έχουμε καμία κοινη εφαρμογή :( ψήλους στα άχυρα δλδ

Link to comment
Share on other sites

τέλεια ... δεν έχουμε καμία κοινη εφαρμογή :( ψήλους στα άχυρα δλδ

 

αν και δεν επαιξα πολυ με την πρωτη ρομ. ρεσταρτ παρατηρησα μολις εβαλα την δευτερη

edit: (offtopic) μετα απο δυο χρονια με miui, το στοκ android δεν παλευεται... θα δοκιμασω gravity μπας και το σωσω

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τα εξής...

 

Εγκατάσταση xposed

Επανεκκινηση

Εγκατάσταση Gravity box

Επανεκκινηση

Ενεργοποίηση του Gravity box μέσα στο xposed

Άνοιγμα του gravity και επιλογή strip all unicode characters

Επανεκκινηση

 

Έκανα δοκιμή και δεν τα μετατρέπει σε κεφαλαία.

 

Σωστά είναι όλα αυτά που έχεις κάνει. Όταν λες ότι δεν τα μετατρέπει σε κεφαλαία τι εννοείς;;

Δεν κάνει κάποια "online" μετατραπή, εσύ τα βλέπεις όλα μικρά αλλά όταν το στείλεις θα το λάβουν με κεφαλαία. Επίσης μπορείς να το δεις αν δουλεύει με τους εναπομείναντες χαρακτήρες που σου δείχνει καθώς γράφεις.

 

Επίσης το gravity box γενικώς, δουλεύει; Δηλαδή άλλες ρυθμίσεις δουλεύουν; Πχ αν αλλάξεις κάτι στο notification bar, το αλλάζει;

Link to comment
Share on other sites

update: το nfc δεν δουλευε. ανοιξα καπακι εχει δυο μπρουτζινες ακιδουλες τις σηκωνεις λιγο με μια καρφιτσα ωστε να κανουν καλη επαφη με το καπακι που ειναι τα δυο μπρουτζινα κυκλακια και ...τωρα δουλευει αψογα!

το wifi μου φαινεται λιγο πιο αδυναμο σε σχεση με samsung galaxy αλλα οχι τραγικα πολυ. θα δοκιμασω χαρτακι να πιεζει την κεραια πανω αριστερα να δω αν εχει διαφορα.

μεχρι ωρα απο τις 6:00 εχει πεσει 15%

20 λεπτα igo

3g ανοιχτο

σκαλισμα nfc

και αμετρητα χερια που εχουν παθει πλακα και το ψαχουλευουν

κσι φυσικα posting myphone.gr

καλα ειναι για πρωτη φορτιση

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά είναι όλα αυτά που έχεις κάνει. Όταν λες ότι δεν τα μετατρέπει σε κεφαλαία τι εννοείς;;

Δεν κάνει κάποια "online" μετατραπή, εσύ τα βλέπεις όλα μικρά αλλά όταν το στείλεις θα το λάβουν με κεφαλαία. Επίσης μπορείς να το δεις αν δουλεύει με τους εναπομείναντες χαρακτήρες που σου δείχνει καθώς γράφεις.

 

Επίσης το gravity box γενικώς, δουλεύει; Δηλαδή άλλες ρυθμίσεις δουλεύουν; Πχ αν αλλάξεις κάτι στο notification bar, το αλλάζει;

 

Απ' ότι φαίνεται τίποτα δεν δουλεύει, δεν πειράζει, ευκαιρία να αλλάξω rom.

Link to comment
Share on other sites

Για τα γάντια η απάντηση απο το to2c:

for gloved hands-touching,it can use when you wear very thin gloves,if you wear very thick ones,even the Iphone cannot be read,right

 

Σήμερα δοκίμασα nfc με ενα lg F5 αλλά δεν... θα δοκιμάσω τη τεχνική του Keepkouking μπάς και νιώσει

 

Άκυρο... δουλέυει ειχα βγάλει τη θηκη στο lg :X

 

Επίσης restart θήκης δεν κάνει με τίποτα, ότι συνδυασμό και αν προσπάθησα

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ για το offtopic ,αλλα δεν ξερω που αλλου να ρωτησω ...παρηγγειλα και εγω απο to2c την πεμπτη το απογευμα και 1ον δεν εχω tracking number και 2ον εχω στειλει 2 μαιλ ,1 σαββατο και το αλλο χθες ,να μου πουν εστω ποτε θα μπορεσουν να το στειλουν και δεν εχουν απαντησει καν...το μονο που μπορω να κανω ειναι υπομονη???

Σορρυ και παλι για το offtopic

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκμασει να εγκαταστησει κανεις το Google wallet? Γενικοτερα, βρηκατε εφαρμογες που το play store να τις βγαζει ασυμβατες;

Σχετικά με το Google Wallet και το inew ή γενικά τα κινέζικα ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο συνέβη και με μένα και στις ακριβώς ίδιες ημερομηνίες. Σήμερα μου απάντησαν και είπαν ότι γίνεται χαμός με το κινητό αυτό και δεν προλαβαίνουν. Θα το στείλουν είπαν πάντως σήμερα - αύριο. Την Πέμπτη μαζί με αυτό παρήγγειλα και ένα zte το οποίο το έστειλαν την Παρασκευή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ για το offtopic ,αλλα δεν ξερω που αλλου να ρωτησω ...παρηγγειλα και εγω απο to2c την πεμπτη το απογευμα και 1ον δεν εχω tracking number και 2ον εχω στειλει 2 μαιλ ,1 σαββατο και το αλλο χθες ,να μου πουν εστω ποτε θα μπορεσουν να το στειλουν και δεν εχουν απαντησει καν...το μονο που μπορω να κανω ειναι υπομονη???

Σορρυ και παλι για το offtopic

 

Μίλησα on line με τη Σουζάνα :p , έχω τα κονέ πλέον, και μου είπε ότι έχουνε πολλές παραγγελίες και πρέπει να τα αγοράζουν απο το εργοστάσιο , το σκ που μας πέρασε δεν κάνανε αγορές, αν παραλάβουνε σήμερα αύριο θα μου το στείλει είπε!Mην αγχώνεσαι!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...