Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούμε να κανονίσουμε κάτι όσοι ενδιαφερομαστε για αγορά από Αγγλία;

καλημερα.....αν κανονιστει κατι ειμαι μεσα εγω για 2 κινητα....

Εγώ έχω φίλο φίλου, ιδιώτη. Δεν έχω ψάξει ακόμα πώς θα μπορούσα να το κάνω, αφού δεν έχω καταλήξει αν θα κάνω την αγορά, αλλά ακόμα κι έτσι κωλύομαι να του ζητήσω να αγοράσει τρεις ακόμα συσκευές...

 

 

Τhief, SuDo ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην μπλέξετε, γνώμη μου από Αγγλίες κλπ...

Και κυρίως ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ ΜΗΝ αγοράσετε κινητό από ebay.

Καλύτερα να δώσει κανείς 270 να το πάρει από birdphone, παρά 200 ευρώ συν τα μεταφορικά να το φέρει απέξω..

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος για την μη αγορά από Αγγλία;

Αμέτρητοι από εδώ μέσα αγόρασαν το Nexus 4 από Αγγλία, όταν βγήκε σε τιμή χώμα. Δεν είδα κανέναν να έχει θέμα. Το κόστος για μία συσκευή είναι κοντά στα 20€.

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος για την μη αγορά από Αγγλία;

Αμέτρητοι από εδώ μέσα αγόρασαν το Nexus 4 από Αγγλία, όταν βγήκε σε τιμή χώμα. Δεν είδα κανέναν να έχει θέμα. Το κόστος για μία συσκευή είναι κοντά στα 20€.

 

Το nexus ΔΕΝ υπήρχε στα μαγαζιά γι' αυτό και όλοι, μαζί και εγώ, το παραγγείλαμε από εκεί.,,

Αξίζει λοιπόν να περιμένεις μέρες για το ζ10, με το άγχος αν θα σου έρθει και το 4G μοντέλο, για να γλιτώσεις 30-40 ευρώ..;

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το σκεπτικό συμφωνώ. Απλά όπως το έθεσες στην αρχή φάνηκε κάπως.

 

Όχι καθόλου, από εμπειρία, και έχοντας αλλάξει 4 Ζ10, 3 Q10 και 1 Ζ30, μέχρι στιγμής, από έξω και πήγα να την πατήσω και περίμενα πολύ καιρό με την αβεβαιότητα....Όπως και στο παρελθόν με άλλα τηλέφωνα. Για αξεσουάρ, θήκες, ζελατίνες κλπ όμως είναι must...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με ενδιαφέρει, ας το πάρει ο καθένας από όπου θέλει αρκεί να το πάρει!!!Ένα έχω να πω ομως...Όποιος το πάρει να βάλει την τελευταία έκδοση με τη συμβατότητα για android εφαρμογες.Οτι καλύτερο έχει γίνει ποτέ σε κινητο. Συγχαρητηρια στη blackberry!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι καθόλου, από εμπειρία, και έχοντας αλλάξει 4 Ζ10, 3 Q10 και 1 Ζ30, μέχρι στιγμής, από έξω και πήγα να την πατήσω και περίμενα πολύ καιρό με την αβεβαιότητα....Όπως και στο παρελθόν με άλλα τηλέφωνα. Για αξεσουάρ, θήκες, ζελατίνες κλπ όμως είναι must...

 

 

Δεν σου άρεσε κάτι και άλλαξες τόσα πολλά;

Κράτησες κανένα ή είσαι με android τωρα;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Από το expansys έχω αγοράσει άπειρες φορές πράγματα χωρίς κανένα πρόβλημα .

Άποψη μου είναι ΟΚ και προχωρά .

Αν διαβάσεις όμως στα Technical Details είναι το 3g μοντέλο ..

Στο skroutz νομίζω θα σου βγει φθηνότερο (βέβαια τώρα είδα ότι ανέβασαν και την τιμή) βρε τι είναι ο Έλληνας λίγο ανέβηκαν οι πωλήσεις και ανέβασαν και την τιμή (είμαστε απίστευτοι )

 

 

ΥΓ από οπού και να το πάρεις ζήτα να είναι το 100-2 μοντέλο

ΥΓ 1 το μαύρο που δίνει το δείχνει σαν 4g (καλή τιμή νομίζω) http://www.expansys.com.gr/blackberry-z10-black-16gb-246878/

 

Technical Details

System: BlackBerry 10

Processor: 1.5 GHz / Dual Core

Memory: Internal: 16 GB / RAM: 2 GB / Slot type: microSD / Max. slot capacity: 32 GB

Display: 4.2" / Resolution: 1280x768 pixels / 356 PPI

Camera: 8 Mpixels / Image & Video stabilization / Flash: LED / Video: 1080p HD / Front: 2 Mpixels

Network: 4G: 800/900/1800/2600 Mhz / 3G: 850/900/2100 MHz / GSM: 850/900/1800/1900 MHz

microSIM

Wireless: Bluetooth: 4.0 / Wifi: IEEE 802.11 a/b/g/n / NFC

Connection: Jack 3.5 mm / micro USB

GPS: aGPS

Sensors: Proximity sensor, Accelerometer, Gyroscope, Ambient light sensor, Magnetometer

Battery: 1800mAh

Battery life: Standby time: Up to 13 days standby / Talk time: Up to 10 hours

Weight: 136 g

Dimensions: 130 x 65.6 x 9 mm

 

ΥΓ στείλε τους mail να σου πούνε εάν είναι το 100-2

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Όχι καθόλου, από εμπειρία, και έχοντας αλλάξει 4 Ζ10, 3 Q10 και 1 Ζ30, μέχρι στιγμής, από έξω και πήγα να την πατήσω και περίμενα πολύ καιρό με την αβεβαιότητα....Όπως και στο παρελθόν με άλλα τηλέφωνα. Για αξεσουάρ, θήκες, ζελατίνες κλπ όμως είναι must...

 

Θα μπορούσες να μας κάνεις ένα μίνι συγκριτικό ανάμεσα σε Ζ10-Ζ30;

Αν έχεις χρόνο και διάθεση φυσικά. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με ενδιαφέρει, ας το πάρει ο καθένας από όπου θέλει αρκεί να το πάρει!!!Ένα έχω να πω ομως...Όποιος το πάρει να βάλει την τελευταία έκδοση με τη συμβατότητα για android εφαρμογες.Οτι καλύτερο έχει γίνει ποτέ σε κινητο. Συγχαρητηρια στη blackberry!!!

 

Είναι το πρώτο που έκανα, αν και η τελευταία leaked παρουσιάζει πρόβλημα με το bootάρισμα, καθώς χρειάζεται περί των 3 λεπτών να εκκινήσει το τηλέφωνο από κλειστό. Το πρόβλημα λένε στο crackberry, είναι ένα κόλλημα που τρώει με την ζήτηση του PIN και διορθώνεται αν απενεργοποιήσεις το PIN στην κάρτα sim.

 

Δεν σου άρεσε κάτι και άλλαξες τόσα πολλά;

Κράτησες κανένα ή είσαι με android τωρα;:lol:

 

Απλά πειραματιζόμουν και πάντα επέστρεφα. Σκέψου ότι είχε μπλοκαριστεί το ID μου από την RIM, επειδή είχα αλλάξει πάνω από 15 συσκευές (ανώτατο όριο blackberry PIN τον χρόνο για τον λογαριασμό Blackberry ID μου) και δεν μπορούσα να μπω καν στο BBWorld, ούτε να ενεργοποιήσω καμία εφαρμογή. Το πρόβλημα λύθηκε με συνεννόηση με την Κοσμοτέ, οι οποίοι και πήραν την RIM για μηδενισμό των συσχετισμένων PIN στο account μου.

 

Θα μπορούσες να μας κάνεις ένα μίνι συγκριτικό ανάμεσα σε Ζ10-Ζ30;

Αν έχεις χρόνο και διάθεση φυσικά. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μόνο καλύτερη ταχύτητα για την buggy τελευταία leaked, πολύ καλύτερη μπαταρία, αλλά όχι τόσο βολικό στο χέρι όσο το Ζ10 όντας και μεγαλύτερο.. Στην κάμερα δεν είδα τραγικές διαφορές ούτε την πολυχρησιμοποιώ κιόλας.. Για αυτό κράτησα ένα Ζ10..

Σε σχέση με άλλα ιδίου μεγέθους, το Ζ30 είναι κλάσεις ανώτερο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ, πως η τιμή του πέφτει σε όλη την Ευρώπη και εδώ ανεβαίνει.

διότι εδώ (εμείς οι έξυπνοι Έλληνες) έτσι και δούμε μικρή κίνηση ανεβάζουμε αυτόματα τις τιμές (κάτι σαν το πετρέλαιο ένα πράμα )

Γενικώς είμαστε αντίθετοι με όλους και με όλα ….

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει αγοράσει κανείς την εξτρα μπαταρια με τον φορτιστή? (Blackberry LS-1 Battery Bundle) Που μπορώ να το βρω γνήσιο? (στο ebay δεν είμαι και τοσο σίγουρος...)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει καρτοκινητό στο Ζ10 και να έχει σετάρει κανονικά τα email του;

 

Ισχύει το ότι δεν χρειάζεται BIS/BES για να παίξουν τα email και το mobile internet;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα

Δεν έχω καρτοκινητό, αλλά δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το νέο os.

Data να έχεις και ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό;

Στην συγκεκριμένη κάρτα sim που χρησιμοποιείς δεν είχες ποτέ υπηρεσίες BIS ή BES;

 

Το ρωτάω γιατί θέλει να το αγοράσει ένας φίλος που έχει Καρτοκινητό Vodafone φοιτητικό και δεν ξέρω τί να του πω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό;

Στην συγκεκριμένη κάρτα sim που χρησιμοποιείς δεν είχες ποτέ υπηρεσίες BIS ή BES;

 

Το ρωτάω γιατί θέλει να το αγοράσει ένας φίλος που έχει Καρτοκινητό Vodafone φοιτητικό και δεν ξέρω τί να του πω.

εγώ με συμβόλαιο είμαι και δεν είχα ποτέ bis-bes ,άλλα δεν έχεις κανένα θέμα με το καρτοκινητό αρκεί να έχεις κάποιο πρόγραμμα data .

To νέο os 10 δεν έχει καμιά σχέση με bis-bes…... έχεις δεδομένα στην συσκευή σετάρεις κανονικά email κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

 

Ωστόσο αν υπάρχει κάποιος με καρτοκινητό, ας το επιβεβαίωσει γιατί καιγόμαστε!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό;

Στην συγκεκριμένη κάρτα sim που χρησιμοποιείς δεν είχες ποτέ υπηρεσίες BIS ή BES;

 

Το ρωτάω γιατί θέλει να το αγοράσει ένας φίλος που έχει Καρτοκινητό Vodafone φοιτητικό και δεν ξέρω τί να του πω.

 

Δεν χρειάζεσαι ούτε BIS ούτε BES, μπαίνεις κανονικά από τα δεδομένα του προγράμματος σου και όλα όπως τα mail δουλεύουν από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

 

Ωστόσο αν υπάρχει κάποιος με καρτοκινητό, ας το επιβεβαίωσει γιατί καιγόμαστε!!! :)

 

προχωρά σου λέω δεν έχεις θέμα κανένα.

Να είσαι κάλα

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...