Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατεβασμα απο το πλεί στορ τον θειο.Θα μας το κανεις λιγο πιο απλο .Και επισης δεν βλεπω κατι στο κινητο που να λεει οτι το εχω κανει root

mobileuncle tools λέγεται η εφαρμογή "θείος"

 

και με το root checker θα δεις το αν είναι rooted

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

 

σκοπος μας είναι να μην κουβαλάμε καλώδια.... αλλιώς υπάρχουν και καλυτερες επιλογες.. :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη λυση ειναι αυτη (αν και λιγο ακριβη, αλλα φαινεται ποιοτικη): http://www.groupon.gr/deals/special-deal/e-gadgets/32721230?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_11&a=1656
Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω αυτό που έβαλα από το ebay, φαίνεται στις φωτος οτι είναι Avinst, όπου είδα οτι βγάζει τέτοια μόνο για iphone...

Λογικά το πατεντάρανε οι Άγγλοι μόνοι τους σε mini-usb?

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω αυτό που έβαλα από το ebay, φαίνεται στις φωτος οτι είναι Avinst, όπου είδα οτι βγάζει τέτοια μόνο για iphone...

Λογικά το πατεντάρανε οι Άγγλοι μόνοι τους σε mini-usb?

Ωραιο φαινεται. Ψηνομαι.

Κοιταξε στο paypal. Εκει εχει επιλογή ποιός θα κανει τις μετατροπές οταν πληρωνεις με κάρτα.

Θα κοιταξω, ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το λαμπακι που αναβει οταν φορτιζει, υπαρχει επιλογη να αναβοσβηνει για ειδοποιηση σε αναπαντητες, μηνυματα κτλ?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ σχετικά με το paypal διαβάστε εδώ , θα βρειτε με μια αναζητηση στο θεμα οτιδηποτε χρειαζεστε.

Το λαμπακι που αναβει οταν φορτιζει, υπαρχει επιλογη να αναβοσβηνει για ειδοποιηση σε αναπαντητες, μηνυματα κτλ?

Σιγουρα ναι, δοκιμασε εφαρμογες οπως το Light manager (διαχειριση LED) απο το play store

Link to comment
Share on other sites

κατεβασμα απο το πλεί στορ τον θειο.Θα μας το κανεις λιγο πιο απλο .Και επισης δεν βλεπω κατι στο κινητο που να λεει οτι το εχω κανει root

 

Ένας γρήγορος οδηγός για να εγκαταστήσετε το cwm recovery.

 

1) Πρέπει να είσαι ροοτ (το τσεκάρεις με αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω)

 

2) Κάνουμε εγκατάσταση το 'θείο' Mobileuncle MTK Tools

 

3) Κατεβάζουμε το κατάλληλο cwm αρχείο (Εγώ το βρήκα απο εδώ), υπάρχει διαθέσιμη και η touch έκδοση..

 

4) Κάνουμε αποσυμπίεση του αρχείο cwm που κατεβάσαμε στο βήμα 3 και αντιγράφουμε το recovery.img στη sd κάρτα. Τό αρχείο (MT6582_Android_scatter_v111-TestVersion) δεν μας ενδιαφέρει στη παρούσα φάση...

 

5) Ανοίγουμε τον 'θείο' Mobileuncle MTK Tools (Φυσικά αν ζητηθεί του δίνουμε root δικαιώματα). Επιλέγουμε το Recovey update (Σε μένα είναι 5ο απο πάνω προς τα κάτω).

 

6) Επιλέγουμε το αρχείο recovery.img (που αντιγράψαμε στη κάρτα sd νωρίτερα)

 

7) περιμένουμε λιγάκι και voila :)

 

Σημείωση για τους κατόχους του 1batch: αν περάσετε cwm recovery, σβήνετε το εργοστασιακό recovery του κινητού ... οπότε δεν μπορεί να περαστεί η updated ρομ μεσω cwm. Καλό θα ήταν να περάσετε 1α το update , μετά ροοτ και μετά το cwm....

Φυσικά υπάρχει και ο τρόπος του spflash tool

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

σε τι αναλυση και σε τι μορφη αποθηκευει το βιντεο?

O MTK6582 καταγράφει βίντεο μέχρι 1920x1088. Ο τύπος του αρχείου εξαρτάται απ την εφαρμογή κάμερας που θα προτιμήσεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και πήρα φόρα ... και ένας σύντομος οδηγός για update της ρομ με spflash tool !

 

Η όλη επιχείρηση έγινε επιτυχώς σε win7 64bit, πριν κάνουμε ότι κάνουμε παίρνουμε backup ότι δεν θέλουμε να χάσαουμε και το έχουμε αποθηκεύσει στο τηλέφωνο...

Αν έχετε βάλει κάρτα sd αυτή μείνει ανέπαφη (εγώ πάντως την έβγαλα και αυτή :O ).

Το τηλέφωνο πρέπει να είναι σβηστό και να μην είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή μέχρι το βήμα 7 όπου απαιτείται η σύνδεση του.

 

1) Κατεβάζουμε τη ρόμ που θέλουμε να περάσουμε στο κινητό μας.

Στη δική μου περίπτωση κατέβασα την V3-E Ultimate Stock που είναι η στοκ ενημέρωση, για το 1ο batch κινητών, έτοιμη ρουταρισμένη, με cwm recovery και με 3.5gb χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών (απο 0.99).

 

2) Κατεβάζουμε τη τελευταία έκδοση flash tool, η διαδικασία έγινε με την έκδοση SP_Flash_Tool_v5.1343.01

 

3) Αποσυμπιέζουμε τα 2 download που κατεβάσαμε παραπάνω, ανοίγουμε το φάκελο sp flash tool και τρέχουμε το flash_tool.exe

 

4) Πατάμε στο κουμπάκι που λέει: Scatter-loading [ATTACH]39774[/ATTACH]

 

5) Μέσω του παραθύρου που άνοιξε, πρέπει να πάμε στο φάκελο που δημιουργήθηκε απο την αποσυμπίεση του αρχείου της ρόμ που κάναμε στο βήμα 3...

Στη περίπτωση μου κάνοντας αποσυμπίεση του CHINAPHONEARENA_V3_ROOTED_6044_CWM_3500MB_6GB_INTERNAL.rar το αρχείο scatter βρίσκεται μέσα στο φάκελο !Files_to_FlashTool [ATTACH]39775[/ATTACH]

 

Ανοίγοντας το φάκελο !Files_to_FlashTool επιλέγουμε το MT6582_Android_scatter [ATTACH]39776[/ATTACH] και πατάμε open

 

6) Πατάμε το κουμπί download [ATTACH]39777[/ATTACH]

 

7) Συνδέουμε το τηλέφωνο σβηστό με τη μπαταρία. (Καλό είναι να συνδεθεί σε είσοδο usb της μητρικής και όχι σε usb hub, επίσης καλό είναι το τηλέφωνο να είναι τοποθετημένο κάπου σταθερά και όχι στο χέρι μας κατά τη διάρκεια της διαδικασίας)

 

Λογικά αν όλα έχουν πάει καλά, η διαδικασία ξεκινά και παρατηρούμε κινητικότητα (Το ποσοστό αρχίζει και ανεβαίνει) στο κάτω μέρος του sp flash tool [ATTACH]39778[/ATTACH]

 

Περιμένουμε μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία και να μας βγάλει το παραθυράκι με το οκ http://s27.postimg.org/fblr6k57j/spflash_3.jpg

 

8) Αφαιρούμε το τηλέφωνο απο το καλώδιο usb και το ανοίγουμε κρατώντας το κουμπί power μαζί με το κουμπί volume up της συσκευής έτσι ώστε να μπούμε στο cwm menu.

 

9) Εκεί διαλέγουμε την επιλογή Factory reset, εφόσον ολοκληρωθεί επαννεκινούμε το κινητό και είμαστε κομπλέ :)

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, 3G σήμα πιανετε? Αν ναι, τι σιμ καρτα εχετε? κανονικη? micro? σιμ1 σιμ 2?

 

Both... έχω wind στη κανονική θέση και cote στη μικρή υποδοχή... 3g έχω και στις 2 θέσεις (όχι συγχρόνως).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και πήρα φόρα ... και ένας σύντομος οδηγός για update της ρομ με spflash tool !

 

Η όλη επιχείρηση έγινε επιτυχώς σε win7 64bit, πριν κάνουμε ότι κάνουμε παίρνουμε backup ότι δεν θέλουμε να χάσαουμε και το έχουμε αποθηκεύσει στο τηλέφωνο...

Αν έχετε βάλει κάρτα sd αυτή μείνει ανέπαφη (εγώ πάντως την έβγαλα και αυτή :O ).

Το τηλέφωνο πρέπει να είναι σβηστό και να μην είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή μέχρι το βήμα 7 όπου απαιτείται η σύνδεση του.

 

1) Κατεβάζουμε τη ρόμ που θέλουμε να περάσουμε στο κινητό μας.

Στη δική μου περίπτωση κατέβασα την V3-E Ultimate Stock που είναι η στοκ ενημέρωση, για το 1ο batch κινητών, έτοιμη ρουταρισμένη, με cwm recovery και με 3.5gb χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών (απο 0.99).

 

2) Κατεβάζουμε τη τελευταία έκδοση flash tool, η διαδικασία έγινε με την έκδοση SP_Flash_Tool_v5.1343.01

 

3) Αποσυμπιέζουμε τα 2 download που κατεβάσαμε παραπάνω, ανοίγουμε το φάκελο sp flash tool και τρέχουμε το flash_tool.exe

 

4) Πατάμε στο κουμπάκι που λέει: Scatter-loading [ATTACH]39774[/ATTACH]

 

5) Μέσω του παραθύρου που άνοιξε, πρέπει να πάμε στο φάκελο που δημιουργήθηκε απο την αποσυμπίεση του αρχείου της ρόμ που κάναμε στο βήμα 3...

Στη περίπτωση μου κάνοντας αποσυμπίεση του CHINAPHONEARENA_V3_ROOTED_6044_CWM_3500MB_6GB_INTERNAL.rar το αρχείο scatter βρίσκεται μέσα στο φάκελο !Files_to_FlashTool [ATTACH]39775[/ATTACH]

 

Ανοίγοντας το φάκελο !Files_to_FlashTool επιλέγουμε το MT6582_Android_scatter [ATTACH]39776[/ATTACH] και πατάμε open

 

6) Πατάμε το κουμπί download [ATTACH]39777[/ATTACH]

 

7) Συνδέουμε το τηλέφωνο σβηστό με τη μπαταρία. (Καλό είναι να συνδεθεί σε είσοδο usb της μητρικής και όχι σε usb hub, επίσης καλό είναι το τηλέφωνο να είναι τοποθετημένο κάπου σταθερά και όχι στο χέρι μας κατά τη διάρκεια της διαδικασίας)

 

Λογικά αν όλα έχουν πάει καλά, η διαδικασία ξεκινά και παρατηρούμε κινητικότητα (Το ποσοστό αρχίζει και ανεβαίνει) στο κάτω μέρος του sp flash tool [ATTACH]39778[/ATTACH]

 

Περιμένουμε μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία και να μας βγάλει το παραθυράκι με το οκ http://s27.postimg.org/fblr6k57j/spflash_3.jpg

 

8) Αφαιρούμε το τηλέφωνο απο το καλώδιο usb και το ανοίγουμε κρατώντας το κουμπί power μαζί με το κουμπί volume up της συσκευής έτσι ώστε να μπούμε στο cwm menu.

 

9) Εκεί διαλέγουμε την επιλογή Factory reset, εφόσον ολοκληρωθεί επαννεκινούμε το κινητό και είμαστε κομπλέ :)

 

Άψογος!!!! Ευχαριστούμε πάρα πολύ. Μπορώ να επιλέξω μεγαλύτερο χώρο από 3,5gb; Κάπου είδα και 6. Απλά επειδή έχω 32άρα sd δεν με απασχολεί να σώζω κάτι στο τηλ. Αν ναι, ποια είναι η μέγιστη χωρητικότητα και πως το αλλάζω;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και το δικό μου inew v3. Εντυπώσεις;; ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ κινητό σε όλα! Πρώτη φόρτιση που δεν ήταν και πλήρης και με αρκετό σκάλισμα έπεσε στο 65% μετά απο 8 ώρες χρήσης. To gps Κλειδωσε γρήγορα, το wifi πιάνει πολύ καλά. Δοκίμασα το otg to Οποίο δεν δούλεψε με συνδεμένο ποντίκι, μάλλον θα χρειαστεί update. Δοκίμασα και το NFC και δούλεψε επίσης σε ανταλλαγή φωτογραφίας με saμsung galaxy s3! Πήγα σε μια εικόνα στο samsung με ενεργοποιημένα τα nfc στα δυο κινητά και με το που τα έφερα κοντά με απλό πάτημα στην οθόνη έστειλε την εικόνα κανονικά στο inew...

Πςςςςς και τί βλέπω τώρα; RDS και στο ράδιο!

 

Επιβεβαιωση και απο Γερμανο χρηστη οτι λειτουργησε NFC απο+ προς Samsung note 3!

Link to comment
Share on other sites

Both... έχω wind στη κανονική θέση και cote στη μικρή υποδοχή... 3g έχω και στις 2 θέσεις (όχι συγχρόνως).

 

σου βγαζει συμβολακι 3G διπλα στο σήμα της κεραίας? (πάνω δεξια στην οθονη)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Άψογος!!!! Ευχαριστούμε πάρα πολύ. Μπορώ να επιλέξω μεγαλύτερο χώρο από 3,5gb; Κάπου είδα και 6. Απλά επειδή έχω 32άρα sd δεν με απασχολεί να σώζω κάτι στο τηλ. Αν ναι, ποια είναι η μέγιστη χωρητικότητα και πως το αλλάζω;

 

Ναι, αυτο εκανα εγω μολις τελειωσα χθες με το φλασαρισμα της rom.

1) Κατεβαζεις αυτο http://www.sendspace.com/file/ordkm6

2) Το βαζεις αυτουσιο σε φακελο (πχ "Download") της sd. Χυμα αν το βαλεις, δεν θα το βρεις μετα.

3) Κλεινεις τη συσκευη και μπαινεις με το CWM (πατημενο το volume up και μια φορα το power)

4) backup and restore ->backup

5) install zip-> install zip from sdcard-> Download/ -> iNew_V3_6GB_data.zip

6) backup and restore ->restore

7) reboot system now

Μολις μπεις στο ui, θα σου βγαλει notification οτι ειναι κατεστραμμενος ο αποθηκευτικος χωρος. Πατας διαμορφωση και εισαι κομπλε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωση και απο Γερμανο χρηστη οτι λειτουργησε NFC απο+ προς Samsung note 3!

 

Εχει δοκμασει να εγκαταστησει κανεις το Google wallet? Γενικοτερα, βρηκατε εφαρμογες που το play store να τις βγαζει ασυμβατες;

Link to comment
Share on other sites

σου βγαζει συμβολακι 3G διπλα στο σήμα της κεραίας? (πάνω δεξια στην οθονη)

 

Εμένα δεν μου βγάζει πάντως σύμβολο 3G.

Αλλά σε σερφάρισμα mobile data Η ταχύτητα ήταν σίγουρα 3G. Εξάλλου έγραφε και Η+.

 

@leros ωραίος οδηγός. Θα τον δοκιμάσω αργότερα να τελειώσει η υπόθεση otg και χώρος εφαρμογών.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ξαναρωτησω αν εχει βρει κανεις θηκη σιλικονης .

 

Εψαξα και στην Nillkin αλλα ουτε εκει εχει τιποτε

 

:pι

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου βγάζει πάντως σύμβολο 3G.

Αλλά σε σερφάρισμα mobile data Η ταχύτητα ήταν σίγουρα 3G. Εξάλλου έγραφε και Η+.

 

@leros ωραίος οδηγός. Θα τον δοκιμάσω αργότερα να τελειώσει η υπόθεση otg και χώρος εφαρμογών.

 

Το σύμβολο του 3G αλλάζει με την κατάσταση του σήματος και την ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων που επιτυγχάνει. (3G, Ε, Η+)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Με το network signal που μετρησα το σημα του wifi των V3 και HTC One, ειχαν ακριβώς το ίδιο ποσοστό, οπου κι αν γυρισα μεσα στο σπίτι.

Οπότε με wifi ολα κομπλέ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

σου βγαζει συμβολακι 3G διπλα στο σήμα της κεραίας? (πάνω δεξια στην οθονη)

 

Μου βγάζει το H+ εικονιδιάκι στο σημείο που λές (όταν ανοίγω τα δεδομένα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...