Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς.

Στέλνεται ένα προσωπικό μήνυμα είτε σε εμένα είτε σε κάποιον άλλον συντονιστή του forum των λοιπών συσκευών και το προσθέτουμε στο πρώτο post του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΠΦΦΦ το flastools δεν μου το βλεπει με τιποτα λεμε..........

Πρεπει νε εχουν σκατωθει οι drivers με τοσες αλλαγες Κινεζων κλπ

Το ειχα ξαναπαθει αλλα με καποιο τροπο (εργαλειακι) ειχα κανει απεγκατασταση ολους τους drivers-usb και συνηλθε το laptop αλλα το εχασα. Ξαναεκανα εγκατασταση το pdanet μου βγαζει ολα ενταξει = το τηλεφωνο ειναι ετοιμο και μετα νικςςςςςςςς οταν το συνδεω με

flastools, δοκιμασα και τις 2 usb port που εχω. Καμια ιδεα?

 

Ποιά εκδοση flash tools δοκίμασες ?

 

Μήπως το εργαλειάκι ήταν αυτό : http://droidtricksqvga.blogspot.gr/2013/04/how-to-install-mtk-driver-in-windows.html

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα εχουν γινει μπέρδεμα οι οδηγοι.... Το pdanet δεν δουλεύει... Δοκιμαζω να το απεγκαπεγκαταστησω, κολλαει... Μου κόλλησε και το λαπτοπ... Αστα... Κανένα από τα προγράμματα για ρουτ δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Για το root να προτείνω κάτι; Δοκιμάστε να μπειτε recovery και να φλασάρετε απο εκει το root.zip http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43980873&postcount=5
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα εχουν γινει μπέρδεμα οι οδηγοι.... Το pdanet δεν δουλεύει... Δοκιμαζω να το απεγκαπεγκαταστησω, κολλαει... Μου κόλλησε και το λαπτοπ... Αστα... Κανένα από τα προγράμματα για ρουτ δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο

Εγω το εβαλα σε λειτουργια ΜTP και ετσι το ειδε το Shuame και το εκανα root.:)

 

Για το root να προτείνω κάτι; Δοκιμάστε να μπειτε recovery και να φλασάρετε απο εκει το root.zip http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43980873&postcount=5

Xρηστο αν δεν εχει custom recovery δεν μπορει να φλασσαρει zip!

 

Λοιπον μολις ξεμπερδεψα και παιρνω και ενα backup για καλου κακκου!:)

1) Οσοι ειναι με τον παλιο kernel-rom αφου κατεβασουν την rom απο εδω http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e/ ξεζιπαρουν το αρχειο(αλλιως ολοκληρο το zip αν το ριξουν στην καρτα θα τους γραψει installation aborted) και παιρνουν μονο το update zip που εχει μεσα και το ριχνουν στην καρτα τους.

Μπαινουμε recovery power + volume+ (προσοχη εδω, το πληκτρο επιλογης ειναι το volume+ και οχι το power) αρα χρησιμοποιουμε μονο το volume- για να πλοηγηθουμε μεσα στα αρχεια μας, επιλεγουμε update zip from sd και ετσι φλασσαρουμε την νεα rom.

2)Root εδω πανευκολα! http://www.kingoapp.com/?utm_source=Android%20ROOT

3) Αφου το κανουμε root κατεβαζουμε απο playstore το mobileuncletools - εγκαθιστουμε και μεσα απο εκει επιλεγουμε recovery update

(συνηθως ειναι το πρωτο) Αυτο που εκανα εγω γιατι διαβασα οτι δεν εχει κανενα προβλημα κατεβασα την νεα rom απο εδω http://www.needrom.com/mobile/v3-e-ultimate-stock/ και αφου ανοιξα το zip τραβηξα απο τον φακελο files too flash το recovery.img που ειχε μεσα και ειναι και touch και δεν εχει κανενα προβλημα!

4) Αμεσως μετα μολις μπηκα custom recovery πηρα και back up την rom και αμεσως μετα φλασσαρα και το zip για την ενοποιηση του αποθηκευτικου χωρου σε 6gb που εχει δωσει ο φιλος μας εδω https://www.dropbox.com/s/tuprrj9yv8d8lid/inew%20v3%20stuff.rar

Ολα καλα λοιπον τωρα παμε για στησιμο!!!:)

Edited by athanaso77
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται καποιος driver? διοτι με το PdaNetA4126 που δοκιμασα μου εγινε το λαπτοπ ..σαλατα..

 

το παραπανω λινκ για ρουτ, δεν ειναι σωστο

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Aρα Βασίλη βρίσκει στην κάρτα μνήμης μόνο το αρχείο με όνομα update.zip και σε αφήνει να φλασάρεις μόνο αυτό; Μια άλλη λύση σε αυτή την περίπτωση θα ήταν η μετονομασία του root.zip σε update.zip και λογικά θα μπορέσει να φλασαριστεί.
Link to comment
Share on other sites

Aρα Βασίλη βρίσκει στην κάρτα μνήμης μόνο το αρχείο με όνομα update.zip και σε αφήνει να φλασάρεις μόνο αυτό; Μια άλλη λύση σε αυτή την περίπτωση θα ήταν η μετονομασία του root.zip σε update.zip και λογικά θα μπορέσει να φλασαριστεί.

 

οχι δεν λειτουργει

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

τραβηξα απο τον φακελο files too flash το recovery.img που ειχε μεσα και ειναι και touch και δεν εχει κανενα προβλημα!

οταν λες το τραβηξες τι εννοεις? εξηγησε το λιγο σε παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Aρα Βασίλη βρίσκει στην κάρτα μνήμης μόνο το αρχείο με όνομα update.zip και σε αφήνει να φλασάρεις μόνο αυτό; Μια άλλη λύση σε αυτή την περίπτωση θα ήταν η μετονομασία του root.zip σε update.zip και λογικά θα μπορέσει να φλασαριστεί.

Aκριβως ετσι! Δεν ξερω γιατι ολοκληρο το zip εχει και πολλα αλλα μεσα,

 

οχι δεν λειτουργει

Το zip (update zip) πρεπει να ειναι 320.858κβ ειναι τοσο? ΜΗπως δεν σου εχει κατεβει τιποτα σωστα?

Ειπαμε επιλεγουμε να κανει update και επιλεγουμε με το volume +

 

τραβηξα απο τον φακελο files too flash το recovery.img που ειχε μεσα και ειναι και touch και δεν εχει κανενα προβλημα!

οταν λες το τραβηξες τι εννοεις? εξηγησε το λιγο σε παρακαλω.

To πηρα - αντεγραψα και μετα επικολληση!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Το zip (update zip) πρεπει να ειναι 320.858κβ ειναι τοσο? ΜΗπως δεν σου εχει κατεβει τιποτα σωστα?

Ειπαμε επιλεγουμε να κανει update και επιλεγουμε με το volume +

Βασίλη το κανονικό λειτουργεί.Η μετονομασία που πρότεινα του root.zip σε update.zip δε λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

To πηρα - αντεγραψα και μετα επικολληση!

 

που το εκανες ομως επικολληση και ποτε:)

Στην καρτα εννοειται, οποτε θες, οπως και τα υπολοιπα αρχεια που χρειαζεσαι.

Απλα μετα την εγκατασταση του mobileuncletools, εκινηση της εφαρμογης = επιλογη update recovery, να μπορεσει να το βρει στην καρτα σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mε ενα πραγμα με παιδευει, δεν θελει να δει μια 32samsung καρτα με τιποτα.

Ολο κατεστραμμενη μου την βγαζει και ας την εκανα format απο το pc........

Mαλλον δεν σηκωνει μεγαλες καρτες? Να την κανω format με κανενα αλλο tool?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη εισαι αψογος...ακολουθησα τις οδηγιες σου και ολα καλα!

επιβεβαιωνω αυτο με την ενδειξη της καρτας...απο 16gb τωρα τη βλεπει σαν 8gb αφου την εκανα φορματ πρωτα.

Εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο γρηγορο τωρα το κινητο.

Σκορ antutu: 17104

Storage

MEMORY: 5900,9/6049,3 MB

RAM:498,5/966,3 MB

Internal SD Card: 13761,6/15167,0 MB

 

Επιβεβαιωσε ή συγκρινε λιγο τις τιμες με τις δικες σου σε παρακαλω:)

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως ετσι! Δεν ξερω γιατι ολοκληρο το zip εχει και πολλα αλλα μεσα,

 

 

Το zip (update zip) πρεπει να ειναι 320.858κβ ειναι τοσο? ΜΗπως δεν σου εχει κατεβει τιποτα σωστα?

Ειπαμε επιλεγουμε να κανει update και επιλεγουμε με το volume +

 

με το update δεν ειχα προβλημα, ολα καλα.. οντως με αυτο των 320.858 κβ εγινε η δουλεια..

 

Το προβλημα μοτ ειναι οτι δεν μπορω να ρουταρω το τηλεφωνο... το λινκ που δινεις παραπανω δεν βγαζει σε σελιδα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μοτ ειναι οτι δεν μπορω να ρουταρω το τηλεφωνο... το λινκ που δινεις παραπανω δεν βγαζει σε σελιδα

 

ρουταρε το με το http://www.kingoapp.com/?utm_source=Android%20ROOT

γρηγορο και απλο. το εκανα σε 2 κινητα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Είμαι καινούργιος στο forum. Με εχει εντυπωσιάσει το inew v3 και σκέφτομαι άμεσα να το παραγγείλω. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο έγκυρο site με καλή τιμή. Επίσης μετά πό λίγη έρευνα είδα ότι κάποια site για να κάνουν το root ζητούν 5$ έχτρα στην αρχική τιμή. Αν δεν τα δώσω θα μπορέσω να το κάνω μόνος;;; (είμαι ψιλοάσχετος)

Τελευταία ερώτηση : Κάποιος φίλος ανέφερε ότι κάποια site που μίλησε τον πληροφορησε ότι περιμένουν σε μια βδομάδα το κινητό και σε άλλα δύο χρώματα. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το root δεν ειναι απαραιτητο για να δουλεψει σωστα το κινητο εκτος απο τους gps junkies που θενε κλειδωμα σε λιγα δευτερολεπτα κλπ κλπ,θα ελεγα μαλιστα αν δεν ξερεις για τι χρησιμευει και πως να το κανεις να το αποφυγεις ολοτελα μεχρι να βγει ενας απλος οδηγος,αυτη φυσικα ειναι η αποψη μου ,περιμενω και εγω την συσκευη αλλα εχω καποια εμπειρια με android .

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Από που προτείνεις να το αγοράσω;

Εγώ το πήρα από to2c και πήγαν όλα καλά. Με signpost ήρθε σε 18 μέρες.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Από που προτείνεις να το αγοράσω;

 

Ριξε μια ματια στα νηματα του φορουμ για μαγαζια (to2c, minideal κλπ.) και αποφασισε.

Το to2c εχει κανει πολλες πατατες... Μην το εμπιστευεστε και μην το προτεινετε γιατι πεζετε με τον νομο των πιθανοτητων για να γλιτωσετε 3-4 ευρω. Παραγγελνετε απο σοβαρα μαγαζια να εχετε το κεφαλι σας ησυχο

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η απάντηση απο τη Lily...

Thank you for your mail .

iNew V3 can work with gloves ,but maybe influence on the speed of reflection ,we advise you 'd better use a stylus pen to operate it .

Have a nice day !

Best regards

Lily

Customer Service Support Center

Any question if you have, please feel free to contact us again.

 

32αρα κάρτα πάντως αναγνωριζει κανονικά.. τουλάχιστον τη lexar που του έχω βάλει ...

 

Αν κάποιος έκανε τη διαδικασία αναβάθμισης μέσω spflash tool θα παρακαλούσα να μου πεί ποιά έκδοση του spflash χρησιμοποίησε.

Δυστυχώς εγώ πήγα και περασα cwm και τώρα δεν μπορώ να κάνω το update με τον easy way ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω παραγγείλει απο to2c.com απο τη πέμπτη δεν μου έχουνε στείλει tracking number και σε online που ρώτησα εχθές μου είπανε πως θα το στείλουνε σε λίγες μέρες λόγω πολλών παραγγελιών!Είναι και σε άλλους έτσι, δε μου έχει αρέσει αυτό :mad:!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω παραγγείλει απο to2c.com απο τη πέμπτη δεν μου έχουνε στείλει tracking number και σε online που ρώτησα εχθές μου είπανε πως θα το στείλουνε σε λίγες μέρες λόγω πολλών παραγγελιών!Είναι και σε άλλους έτσι, δε μου έχει αρέσει αυτό :mad:!

 

Αν τους κραξεις την Δευτερα και τους πεις να σου ακυρωσουν την παραγγελια να δεις για ποτε θα ενδιαφερθουν...

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω παραγγείλει απο to2c.com απο τη πέμπτη δεν μου έχουνε στείλει tracking number και σε online που ρώτησα εχθές μου είπανε πως θα το στείλουνε σε λίγες μέρες λόγω πολλών παραγγελιών!Είναι και σε άλλους έτσι, δε μου έχει αρέσει αυτό :mad:!

 

 

Και εγώ την Πέμπτη από το ίδιο μαγαζί. Δεν μου έχουν στείλει tracking number αλλά σε μύνημα που τους έστειλα απάντησαν πολύ γρήγορα. Θα δούμε.....

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...