Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοεις τεχνικα χαρακτηριστικα; για λεπτομερειες μπορεις να τσεκαρεις τους οδηγους του elthis http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 αλλα και τη μινι βιβλο του minotavrs http://osarena.net/android/lg-g2-d802-ola-osa-prepi-na-xerete-ke-ta-must-have-tis-epomenis-imeras-how-to.html

 

Θέλω να βρώ τις λεπτομέρειες για τα featurs του τηλεφώνου εκτός απο αυτά που διαφημίζονται.

Κατέβασα το εγχειρίδιο της LG αλλά δεν λέει πολλά πράγματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δες κανενα hands on στο youtube..αμα το παρεις θα τα βρεις και μονος σου δεν ειναι και καμια πυρηνικη φυσικη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δες κανενα hands on στο youtube..αμα το παρεις θα τα βρεις και μονος σου δεν ειναι και καμια πυρηνικη φυσικη..

 

Δεν είναι θέμα να τα βρώ μετά. Πρίν θέλω να ξέρω τι περιλαμβάνει το πακέτο!:O

Link to comment
Share on other sites

ειναι γνωστο ρε συ τι περιλαμβανει το πακετο. τις καινοτομιες τις ειδες. απο κει και περα δεν υπολειπεται σε κατι. στο μενου κιολας θυμιζει sammy

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το Ui σε σχέση με το S4 και τα samsung γενικότερα πως είναι? Αν και κατα 99% θα το πάρω απο expansys χωρις ΦΠΑ και βγαίνει αρκετά οικονομικά έχω ακόμη τους ενδοιασμούς μου...

 

Θεωρώ πως είναι εξίσου εύκολο αν και πολύ πιο παραμετροποιήσιμο! Η rom δεν είναι τόσο φορτωμένη με bloatware, το τηλεκοντρόλ για παράδειγμα είναι αφάνταστα καλύτερο και γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την μετάβασή μου από το s4! Φαντάσου ότι από την Κυριακή το βράδυ που το πήρα το lg, τώρα που σου γράφω αυτές τις γραμμές, το έβαλα για φόρτιση.....Το μόνο ελάττωμα που με χαλάει στο δικό μου είναι οι τριγμοί από το πίσω καπάκι, οι οποίοι φυσικά έχουν εξαφανιστεί από τη στιγμή που του φόρεσα τη θήκη που έχω στο link.....

http://www.mythiki.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/thikes/lg-g/oem-%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-rubber-plastic-case-%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-lg-g2-detail.html

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να δούμε αν ένα lg g2 είναι ευρωπαικό;

Αν εχεις το κουτι του, καπου εχει εναν τριψηφιο κωδικο, πας εδω: http://g2-lg.com/official-stock-lg-g2-lg-d802-firmware-rom/ και βλεπεις για που προοριζεται.

Ή αμα ξερεις το IMEI παιρνεις ενα τηλεφωνο την LG και τους ρωτας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το κουτι του, καπου εχει εναν τριψηφιο κωδικο, πας εδω: http://g2-lg.com/official-stock-lg-g2-lg-d802-firmware-rom/ και βλεπεις για που προοριζεται.

Ή αμα ξερεις το IMEI παιρνεις ενα τηλεφωνο την LG και τους ρωτας.

 

Είσαι πρώτος! Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως είναι εξίσου εύκολο αν και πολύ πιο παραμετροποιήσιμο! Η rom δεν είναι τόσο φορτωμένη με bloatware, το τηλεκοντρόλ για παράδειγμα είναι αφάνταστα καλύτερο και γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την μετάβασή μου από το s4! Φαντάσου ότι από την Κυριακή το βράδυ που το πήρα το lg, τώρα που σου γράφω αυτές τις γραμμές, το έβαλα για φόρτιση.....Το μόνο ελάττωμα που με χαλάει στο δικό μου είναι οι τριγμοί από το πίσω καπάκι, οι οποίοι φυσικά έχουν εξαφανιστεί από τη στιγμή που του φόρεσα τη θήκη που έχω στο link.....

http://www.mythiki.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/thikes/lg-g/oem-%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-rubber-plastic-case-%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-lg-g2-detail.html

 

Φίλε μου πώς σου φαίνεται γενικά η θήκη καλή; σφίγγει πουθενά το τηλέφωνο ή εφαρμόζει σωστά ;

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εγω το εδωσα το lg προχτες για δικους μου λογους, θα ειμαι εδω να παρακολουθω τις εξελιξεις. Αλλο κινητο δεν παιρνω προς το παρον, μολις τα καταφερω με βλεπω παλι για G2 μιας και θεωρω οτι κατι καλυτερο αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει μακραν.

Καλη συνεχεια σε ολους σας και ελπιζω να τα λεμε και παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Χθες παρηγγειλα και γω το G2. Η συσκευη απ οτι μου παν θα ναι αγγλικη κ αγοραστηκε απο mobile 14. Θα ηθελα να ξερω αν θα εχει ελληνικη γλωσσα στα μενου χωρις να πρεπει να περασω ελληνικη ρομ.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Το 32αρη θα πάρει αναβάθμιση σε kitkat; γιατί άκουσα ότι σταμάτησε η κυκλοφορία του και ότι βγαίνει μόνο το 16αρι.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω hittman. Βλεπω εχεις κ gpad.Λογικα θα υπαρχει εξαιρετικο interaction μεταξυ τους.Θα ναι η επομενη αγορα μου.Ολα τα λεφτα στην lg φετος,το αξιζουν

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Το 32αρη θα πάρει αναβάθμιση σε kitkat; γιατί άκουσα ότι σταμάτησε η κυκλοφορία του και ότι βγαίνει μόνο το 16αρι.

 

Καλημερα.Τι ειναι αυτα που γραφεις πρωινιατικα θες να μας τρελανεις.Μηπως το διαβασες καπου;Ωχ αν δεν παρει τρωει σουτ απευθειας.

Αλλα και παλι γιατι να μην παρει το 32αρι αφου δεν διαφερει σε τιποτα απο το 16αρι εκτος απο την χωρητικοτητα.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τι ειναι αυτα που γραφεις πρωινιατικα θες να μας τρελανεις.Μηπως το διαβασες καπου;Ωχ αν δεν παρει τρωει σουτ απευθειας.

Αλλα και παλι γιατι να μην παρει το 32αρι αφου δεν διαφερει σε τιποτα απο το 16αρι εκτος απο την χωρητικοτητα.

 

Απο το expansys μου είπαν ότι σταμάτησε η παραγωγή του από την lg και ότι γι' αυτό δεν το φέρνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τι ειναι αυτα που γραφεις πρωινιατικα θες να μας τρελανεις.Μηπως το διαβασες καπου;Ωχ αν δεν παρει τρωει σουτ απευθειας.

Αλλα και παλι γιατι να μην παρει το 32αρι αφου δεν διαφερει σε τιποτα απο το 16αρι εκτος απο την χωρητικοτητα.

 

Απο το expansys μου είπαν ότι σταμάτησε η παραγωγή του από την lg και ότι γι' αυτό δεν το φέρνουν.

 

Ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα.Αυτο ομως που με προβληματιζει ειναι οτι τα 16gb εχουν παρει παραπανω update απο το 32gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχτες μου επεσε το τηλεφωνο και εκανε 2 γρατσουνιες στο κέντρο της οθονης... το ειδε ενα φιλαρακι και μου.δινει το s4 (αψογο με ζελατινα) και 150 ευρω απο πανω. Το g2 ειναι 32αρι που εχω. Αξιζει να το πάρω να το πουλήσω και να.οαρω παλι το 32αρι? Η ειναι λιγα τα 150? Λογικα το πουλαω 300 ευκολα και με.τα 150 συνολο 450 παιρνω 32αρι ευρωπαικο σωστα?

 

Με τσατισε που επεσε.... και μολις το ειχα βγαλει απο.θηκη....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Με 450 παίρνεις 32άρι ασιατικό από ευρωπαϊκό κατάστημα.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχτες μου επεσε το τηλεφωνο και εκανε 2 γρατσουνιες στο κέντρο της οθονης... το ειδε ενα φιλαρακι και μου.δινει το s4 (αψογο με ζελατινα) και 150 ευρω απο πανω. Το g2 ειναι 32αρι που εχω. Αξιζει να το πάρω να το πουλήσω και να.οαρω παλι το 32αρι? Η ειναι λιγα τα 150? Λογικα το πουλαω 300 ευκολα και με.τα 150 συνολο 450 παιρνω 32αρι ευρωπαικο σωστα?

 

Με τσατισε που επεσε.... και μολις το ειχα βγαλει απο.θηκη....

 

Οχι ρε φιλε μου κριμα καινουριο κινητο:mad: παντος εαν μπορεις να το δωσεις 300 παρε παλι g2 οχι s4 η γνωμη μου ειναι οτι το g2 ειναι καλυτερο απο το s4

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλε μου κριμα καινουριο κινητο:mad: παντος εαν μπορεις να το δωσεις 300 παρε παλι g2 οχι s4 η γνωμη μου ειναι οτι το g2 ειναι καλυτερο απο το s4

 

Το ειχα το s4 πριν το htc one που ειχα εννοειται πως ειναι καλυτερο το g2 απλα σκεφτομαι 3 πραγματα

 

1/το s4 πουλιεται ανετα 300 αν κρίνω απο τις τιμες στις αγγελιες

2/εχω meenova otg με 64gb καρτα μνημης οποτε δεν.εχω προβλημα και με.16αρι πλέον ελληνικο αφου τα παιχνιδια τα εχω στη μνημη....

3/έχει ψιλογρατσουνιστει στην οθονη και τρελαίνομαι γιατι ειμαι ψειρας....

 

 

Εννοειται οτι δε με ενδιαφέρει να κρατησω το s4 καταρχας δε μοτ αρέσει η amoled . Ο λογος πωλησης ειναι καθαρα για να παρω παλι καινουργιο αγρατσουνιστο g2

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν η οθονη ειναι μαυρη υπο συγκεκριμενη γωνια βλεπετε κατι καθετες γραμμες μεσα στην οθονη... πρεπει να το χτυπαει ηλιος...>?:confused:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι ειναι οι lcd οθονες..

 

κριμα ρε hack..ο φιλος σου, σου δινει s4 και 150 απο πανω;;τι το σκεφτεσαι;δωστο και πουλα το s4..θα βγαλεις κιόλας :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα το s4 πριν το htc one που ειχα εννοειται πως ειναι καλυτερο το g2 απλα σκεφτομαι 3 πραγματα

 

1/το s4 πουλιεται ανετα 300 αν κρίνω απο τις τιμες στις αγγελιες

2/εχω meenova otg με 64gb καρτα μνημης οποτε δεν.εχω προβλημα και με.16αρι πλέον ελληνικο αφου τα παιχνιδια τα εχω στη μνημη....

3/έχει ψιλογρατσουνιστει στην οθονη και τρελαίνομαι γιατι ειμαι ψειρας....

 

 

Εννοειται οτι δε με ενδιαφέρει να κρατησω το s4 καταρχας δε μοτ αρέσει η amoled . Ο λογος πωλησης ειναι καθαρα για να παρω παλι καινουργιο αγρατσουνιστο g2

Κριμα φιλε μου. Κι εγω ειμαι ψειρας αν και πρωτη φορα συσκευη την εχω αφησει χωρις screen protector για να νοιωθω το γυαλι με το ωραιο τελειωμα. Αν σε ενοχλουν πολυ οι γρατζουνιες και μπορεις να εχεις τα 450€ τοτε θα σου ελεγα να το κανεις γιατι καθε φορα που θα κοιτας τις γρατζουνιες θα ξενερωνεις και θα σε τρωει γιατι δεν εκανες την κινηση. Λεω τωρα εγω....

Η αποφαση δικη σου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...