Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε μη μπερδεύεσαι!!!σου λέω ότι δεν δώσανε νέα ρομ απλά αυτή του minideal.ήταν φούμαρα τα λόγια για νέα ρομ την row v18 δώσανε στο λινκ τους!!!

εσυ έχεις την 123 σωστά;;εμείς με αυτήν είχαμε πρόβλημα!(τα link σου δεν δουλεύουν!)

με την παλιά που είχες λύνεται λένε το πρόβλημα.

το θέμα είναι μετά αν ξαναπεραστεί η 123 τι γίνετε;;

@dalamaidis,το αποκλείω να κολλήσει το κινητό από το flashtoll.αν βρείς χρόνο δοκιμασε το.

Θα το δοκιμααω 1-2 μέρες με αυτήν και αν δουλεύει σωστα μεχρι την παρασκευή θα δοκιμασω με καινούργια εγκατάσταση την s123.

Λέγοντας κολησει εννοω μήπως μου ξανακάνει νερά με την s123 και δεν flashσαρει την ρωσική, όπως σήμερα που μου έβγαλε το λάδι.... Αλλά δεν το νομιζω. Μάλλον θέμα drivers ηταν.

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το δοκιμααω 1-2 μέρες με αυτήν και αν δουλεύει σωστα μεχρι την παρασκευή θα δοκιμασω με καινούργια εγκατάσταση την s123.

Λέγοντας κολησει εννοω μήπως μου ξανακάνει νερά με την s123 και δεν flashσαρει την ρωσική, όπως σήμερα που μου έβγαλε το λάδι.... Αλλά δεν το νομιζω. Μάλλον θέμα drivers ηταν.

 

όπως τα λές.Με υπομονή και όλα θα τα βρούμε μη σκας.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά. Το πρόβλημα με την οθόνη προφανώς λύθηκε. Μια χαρα

 

Μπράβο!! Τελικά με την ρωσική ρομ λύθηκε το ζήτημα; Με την ρομ αυτή μπορείς να σωζεις εφαρμογές στην sd?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!! Τελικά με την ρωσική ρομ λύθηκε το ζήτημα; Με την ρομ αυτή μπορείς να σωζεις εφαρμογές στην sd?

 

Ναι με την Ρωσικη.... Δυστηχως δεν μπορεις να σωσεις ή να μεταφερεις στην sd με αυτη την ρομ... Θα δοκιμασω να ξαναεγκαταστησω την 123 μηπως και σταθεροποιηθει....

 

@Chryssostomos

κριμα που εφαγες την ταλαιπωρια, το αγχος και εχασες και καποια χρηματα με τους ηλιθιους που μπλεξαμε... Τους εριξα ακυρο για την πραγγελια του inew v3 που εκρεμουσε και ειχα πληρωσει απο το Σαββατο....

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί τα μάλλα, ποιά είναι η ρώσικη rom;
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί τα μάλλα, ποιά είναι η ρώσικη rom;

 

H ρωσικη ειναι αυτη που φαραει το κινητο απο minideal και δεν εχει την επιλογη για μεταφορα εφαρμογων στην sd.

Aυτη ειναι και μας την πασαρε το to2c για καινουργια

http://www.phtek.net/lenovo-a850-multilanguage-rom-latest-released-rooted/

 

Παντως το προβλημα με την οθονη διορθωθηκε

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί τα μάλλα, ποιά είναι η ρώσικη rom;

Ρώσικη είναι η ρομ που έχει το minideal.Είναι custom στην ουσία.

H ρωσικη ειναι αυτη που φαραει το κινητο απο minideal και δεν εχει την επιλογη για μεταφορα εφαρμογων στην sd.

Aυτη ειναι και μας την πασαρε το to2c για καινουργια

http://www.phtek.net/lenovo-a850-multilanguage-rom-latest-released-rooted/

 

Παντως το προβλημα με την οθονη διορθωθηκε

 

Ευτυχώς που όλα πήγαν καλά αδερφέ.

Ναι εγώ έχασα 15 ευρώ για να το στείλω πίσω και τόσο καιρό αναμονή και νεύρα,αλλά θεωρητικά δεν υπήρχε λύση τότε...

Αν δεν φοβάσαι-βαριέσαι πέρνα ξανά την s123 από εδώ:http://www.needrom.com/mobile/a850-stock-s123-multilanguagegappsroot/

 

 

καλά αν διαβάσετε στο θέμα του to2c,μου είπαν πως την αγόρασαν αυτή τη ρομ....και περιμένουν ακόμα απάντηση απο την Lenovo!!

Ε τους είπα και εγώ ότι μπορούν να την κατεβάσουν τσάμπα αν θέλουν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαριεμαι ρε συ. Ισα ισα που θελω να προσφερω και εγω στο νημα. Θα την περασω αν μπορεσω (καθως υπαρχει το γνωστο θεμα με το flash tools) σημερα για να το τσεκαρω με αυτην αυριο το πρωι....
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Δεν βαριεμαι ρε συ. Ισα ισα που θελω να προσφερω και εγω στο νημα. Θα την περασω αν μπορεσω (καθως υπαρχει το γνωστο θεμα με το flash tools) σημερα για να το τσεκαρω με αυτην αυριο το πρωι....

 

Δεν το εννοούσα έτσι ρε αγορίνα.Λογικό είναι να έχεις τους ενδοιασμούς σου,μετά από όλες αυτές τις ******** που έχουν γίνει.

 

 

στο youtube ένα παλικάρι μου είπε ότι έβαλε αυτή τη ρομ μετ'α το πρόβλημα με την οθόνη http://lenovo-forums.ru/topic/3437-custom-rom-a850-s121-28112013-multi-lng-by-linerty/ και δουλεύει κανονικά και έχει και μετακίνηση στην sd.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή χρονιά σε όλους,

Έχω το εξής πρόβλημα, προσπαθώντας να ορίσω το handset sms σαν κύρια εφαρμογή sms απεγκατέστησα καμία 2 εφαρμογές για κλήσεις και sms αφου τις πήρα πρώτα backup αλλά προσπαθώντας να ανοίξω το κινητό μου βγάζει το μήνυμα "com.android.phone έχει σταματήσει" και δεν με αφήνει να βάλω ούτε το pin.......καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή χρονιά σε όλους,

Έχω το εξής πρόβλημα, προσπαθώντας να ορίσω το handset sms σαν κύρια εφαρμογή sms απεγκατέστησα καμία 2 εφαρμογές για κλήσεις και sms αφου τις πήρα πρώτα backup αλλά προσπαθώντας να ανοίξω το κινητό μου βγάζει το μήνυμα "com.android.phone έχει σταματήσει" και δεν με αφήνει να βάλω ούτε το pin.......καμία ιδέα;

Ξαναπερνάς την ρομ

Αισιως ξεκινησε η διαδικασια για την s123....

Οποτε αυριο το πρωι θα ενημερωσω

έλα δικέ μου!!!

εύχομαι να είναι όλα κομπλέ!και να ρίξουμε το κράξιμο της αρκούδας στο to2c!

στο τελευταίο σχόλιο σου ρε φίλε μου είναι λες και τους λες και ευχαριστώ όμως...

εγώ μετά από τόσο δούλεμα ούτε να τους ξαναδώ..

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

από needrom αυτη που είχα μέσα αρχικά; όταν πάω να εγκαταστήσω το phone/messaging storage (μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα) μου βγάζει η εφραμογή δεν εγκαταστάθηκε, υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα permissions που δεν την εγκαθιστά; βλέπω επαφές αλλά όχι dialer
Link to comment
Share on other sites

από needrom αυτη που είχα μέσα αρχικά; όταν πάω να εγκαταστήσω το phone/messaging storage (μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα) μου βγάζει η εφραμογή δεν εγκαταστάθηκε, υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα permissions που δεν την εγκαθιστά; βλέπω επαφές αλλά όχι dialer

 

Λογικά θέμα permisions είναι.αλλά δεν θυμάμαι πως πάνε.την 123 απο το needrom βάλε αν θες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θέμα permisions είναι.αλλά δεν θυμάμαι πως πάνε.την 123 απο το needrom βάλε αν θες.

 

το θέμα με permissions θα ήταν πιο απλό καθώς την έχω την εφαρμογή, το θέμα με rom δεν το έχω ξανακάνει και θα είναι πιο δύσκολο για μένα....

Link to comment
Share on other sites

πανεύκολο είναι αν δεις πως το έχουμε κάνει.

δε σε πικάρω,αλλά πράγματα που δεν είμαστε σίγουροι δεν τα πειράζουμε.

εγω΄ας πούμε που είχα σβήσει την στον εφαρμογή μηνυμάτων είχα βάλει το go sms kaι το go dialerX,

νομίζω δουλεύανε σωστα.δοκίμασε και πες μας.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πανεύκολο είναι αν δεις πως το έχουμε κάνει.

δε σε πικάρω,αλλά πράγματα που δεν είμαστε σίγουροι δεν τα πειράζουμε.

εγω΄ας πούμε που είχα σβήσει την στον εφαρμογή μηνυμάτων είχα βάλει το go sms kaι το go dialerX,

νομίζω δουλεύανε σωστα.δοκίμασε και πες μας.

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις σου, οντως δεν τα πειράζουμε αλλά η περιέργεια σκοτώνει...., ενα άλλο dialer που εβαλα ανοιγει αλλά με καρτα sim μεσα δεν προλαβαινω να περάσω το pin για να προχωρήσω μου πετάει το μήνυμα που σου είπα πριν.....αν έκανα reset θα μου επανέφερε την 123 που ήδη έχω από το to2c;

Link to comment
Share on other sites

έλα δικέ μου!!!

εύχομαι να είναι όλα κομπλέ!και να ρίξουμε το κράξιμο της αρκούδας στο to2c!

στο τελευταίο σχόλιο σου ρε φίλε μου είναι λες και τους λες και ευχαριστώ όμως...

εγώ μετά από τόσο δούλεμα ούτε να τους ξαναδώ..

 

Ενταξει ανακουφιστηκα λιγο επειδη εστρωσε, καθως και επειδη μου ακυρωσαν αμεσα την παραγγελια και μου ηρθε mail για το refund του inew v3. Βαρεθηκα να κραζω.... Αφου δεν καταλαβαινουν.... Εγραψα στο νημα του inew v3 να μην τσιμπανε για 5-10 δολαρια και να παραγγελνουν απο σοβαροτερα site και ηταν σαν να τους διαφημισα. Μελος του φορουμ εριξε κατευθειαν παραγγελια με τα σχετικα request για γλωσσες κλπ.... Τεσπα εγω το καθηκον μου το εκανα. Οποιος γουτσαρει να μπλεκει με ασκοπες διαδικασιες και να χανει χρημα, χρονο και ψυχραιμια ας συνεχισει να συνεργαζεται με τους ακατονομαστους. Αλλωστε και εγω τσιμπησα και εριξα το Σαββατο την παραγγελια που μολις ακυρωσα....

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

τέλος πάντων,ας τα αφήσουμε πίσω μας όλα,να μη γεμίζουμε και το θέμα με άσχετα και τσάμπα γεμίζουμε σελίδες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πολύ πιθανόν.δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

 

Κάνω κατευθείαν την διαδικασία που φαίνεται στο needrom; δεν χρειάζεται να κάνω κάτι πριν με usb mtk drivers;

Link to comment
Share on other sites

Κάνω κατευθείαν την διαδικασία που φαίνεται στο needrom; δεν χρειάζεται να κάνω κάτι πριν με usb mtk drivers;

 

φίλε μου στις προηγούμενες σελίδες τα γράφουμε όλα αυτά.

είναι αμαρτία κάθε 2 σελίδες να γράφουμε το ίδιο πράγμα.θα θέλουμε να δούμε κάτι μετά και θα ψάχνουμε με τις ώρες.

αν δεν έχεις περάσεις τους drivers δεν θα κάνεις δουλειά.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγκατάσταση rom με SP Flash Tool:

 

- ξεζιπάρετε το αρχείο zip με την ρομ που έχετε κατεβάσει

- ανοίξτε το SP_Flash_Tool_v3.1320.0.163(ή αυτό που έχετε κατεβάσει)

- Τρέξτε το Flash_tool.exe

- Επιλέξτε MT6582_Android_scatter στο φάκελο της rom dump

- Επιλέξτε Option - USB Mode, click USB Mode

- Επιλέξτε Option -> DA κατεβάσετε όλα -> Ταχύτητα -> Υψηλής Ταχύτητας -> κάντε κλικ στο High Speed

- Ελέγξτε την επιλογή "DA DL All Με Check Sum"

- Απενεργοποιήστε το τηλέφωνό σας, αφαιρέστε την μπαταρία.

- Συνδέστε το τηλέφωνο μέσω USB

- Κάντε κλικ στο Firmware -> Αναβάθμιση(Upgrade)

- Όταν εμφανιστεί ένας πράσινος κύκλος, μπορείτε να αποσυνδέσετε το USB, επανατοποθετήστε τη μπαταρία και ενεργοποιήστε τη συσκευή σας. Θα χρειαστούν αρκετά λεπτά για την εκκίνηση.

Απαραίτητη προϋπόθεση να έχετε περάσει τους drivers.

 

 

 

παρακαλώ κάποιος admin να το βάλει στο πρώτο ποστ.Ευχαριστώ.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγκατάσταση rom με SP Flash Tool:

 

- ξεζιπάρετε το αρχείο zipμε την ρομ που έχετε κατεβάσει

- ανοίξτε το SP_Flash_Tool_v3.1320.0.163(ή αυτό που έχετε κατεβάσει)

- Τρέξτε το Flash_tool.exe

- Επιλέξτε MT6582_Android_scatter στο φάκελο της rom dump

- Επιλέξτε Option - USB Mode, click USB Mode

- Επιλέξτε Option -> DA κατεβάσετε όλα -> Ταχύτητα -> Υψηλής Ταχύτητας -> κάντε κλικ στο High Speed

- Ελέγξτε την επιλογή "DA DL All Με Check Sum"

- Απενεργοποιήστε το τηλέφωνό σας, αφαιρέστε την μπαταρία.

- Συνδέστε το τηλέφωνο μέσω USB

- Κάντε κλικ στο Firmware -> Αναβάθμιση(Upgrade)

- Όταν εμφανιστεί ένας πράσινος κύκλος, μπορείτε να αποσυνδέσετε το USB, επανατοποθετήστε τη μπαταρία και ενεργοποιήστε τη συσκευή σας. Θα χρειαστούν αρκετά λεπτά για την εκκίνηση.

 

 

 

 

παρακαλώ κάποιος admin να το βάλει στο πρώτο ποστ.Ευχαριστώ.

 

sorry αν σε έχω ζαλίσει, έχω ξεκινήσει την όλη διαδικασία και είναι στο 0% εδώ και κάποια λεπτά, είναι λογικό; κάνει αρκετή ώρα;:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...