Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως η γυναικα μου με LG L9 II δεν εχει χασει κληση.Εμενα με εχει σκισει στα μυνηματα απο vodafone για της κλησης που χανω ασε που ερχονται και καθυστερημενα μετα απο 20 με 30 λεπτα.

 

Αυτό σόρυ αλλά είναι 101% θέμα δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και το παρατηρεις δηλαδη και με σκετο τηλεφωνο να μην σε ακουει ο συνομιλητης?τακτικο αυτο?μηπως εχεις περασει καποια εφαρμογη τριτων που εμπλεκεται στο κομματι του τηλεφωνου,οπως πχ exdialer,skype,viber κλπ η μηπως εχεις καποια εξτρα εφαρμογη για μετρησεις data κλπ?Και να υποθεσω φυσικα οτι ειστε καραστοκ,σωστα?

 

Κάθε μέρα τουλάχιστον 2-3 φορές (προχθες μου το έκανε 7-8 φορές και οι 3 ήταν συνεχόμενες) . Όχι δεν έχω καμία εφαρμογή τύπου exdialer, μόνο skype και αυτό απλά το έχω κατεβάσει, δεν έχει χρειαστεί προς το παρόν να το ανοίξω. Δεν έχω καμία εφαρμογή για μετρήσεις κλπ. Εννοείται πως είμαι καραστοκ με 4.3 και knox κλπ. Μου το έκανε όμως και όταν ήμουν στην 4.1.2 στοκ, και στην revolution 19, αλλά και στην Pulse 5.0 του Στράτου. Με λίγα λόγια το έκανε πάντα με όλες τις ρομ...:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σόρυ αλλά είναι 101% θέμα δικτύου.

 

αφου και οι δυο vodafone εχουμε.Μεσα στο σπιτι αυτη εχει full σημα και εγω μια μπαρα πριν.

Edited by jonakic
:cool:
Link to comment
Share on other sites

αφου και οι δυο vodafone εχουμε.

 

Όσο απίθανό κι αν σου φαίνεται μπορεί και να συμβαίνει.

Ιδίως άμα το σήμα είναι οριακό.

Εγώ αυτό το πρόβλημα το είχα με Nokia σε οριακό δίκτυο, ενώ ένα αρχαίο k700i δούλευε σωστά με την ίδια κάρτα.

Σε σημείο με καλό σήμα, δούλευαν και τα δύο το ίδιο.

Η μονόδρομη επικοινωνία κάνει μπαμ πάντως ότι είναι δίκτυο ή radio (modem).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ένας από τους πολλούς που είμαι πλέον στοκ. Παλιά έκανα αρκετές μοντιφιες αλλά εδώ και κάτι μήνες σταμάτησα να ασχολούμαι όπως και τώρα με την 4.3. Εργοστασιακό και άγιος ο Θεός!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως η γυναικα μου με LG L9 II δεν εχει χασει κληση.Εμενα με εχει σκισει στα μυνηματα απο vodafone για της κλησης που χανω ασε που ερχονται και καθυστερημενα μετα απο 20 με 30 λεπτα.

Διάβασε και στο thread του lg 9 ii ότι κι εκεί υπάρχει πρόβλημα σε σήμα. Εγώ επιμένω ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα με το δίκτυο, απλά άλλα κινητα επηρεάζονται λιγότερο και άλλα περισσότερο ανάλογα τo radio. Όπως και δεν αποκλείω να υπάρχει και πρόβλημα στη συσκευή.

Vlasi με κάρτα άλλης εταιρίας δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

εγω τα ξερω ολα αυτα...το custom ηταν η διαφορα ....

Ναι, προφανώς τα ξέρεις. Το point ήταν ότι από την στιγμή που δεν είσαι full stock δεν είναι αντιπροσωπευτική η σύγκριση ram με κάποιον που είναι. Γιατί ο άλλος που θα το δει θα ψάχνει τι έχει κάνει λάθος και δεν έχει την ίδια free ενώ δεν έχει κάνει τίποτα λάθος.

το τηλεφωνο ρε φιλε δεν το πηραμε για να ειμαστε καραστοκ.sorry δηλαδη αλλα ποιος ειναι?

Πολύς κόσμος!

Να απαντήσω κι εγώ μιας και αντιμετωπίζω τα ίδια... 1) και με bluetooth αλλά και κανονικά σκέτο το τηλέφωνο. 2) Μονίμως σε gsm με κλειστά data. 3) ναι την έχω τικαρισμένη...

Βλάσση, από ότι θυμάμαι εγώ όταν το είχα δεν πρέπει να ήταν μόνο σε 3G και ήταν με 4.1.1 ακόμη. Viber, Skype, exDialer έχω οπότε δεν μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα. Αλλά αν είσαι σε GSM μου κάνει τρομερή εντύπωση να έχεις τόσο σοβαρό πρόβλημα. Κατά τη γνώμη μου είναι συνδυασμός. Μου κάνει δύσκολο να είναι ελαττωματική συσκευή, όχι ότι αποκλείεται, απλά αυτά τα προβλήματα παραπέμπουν όντως σε θέματα που έχουν να κάνουν κυρίως με το δίκτυο. Μάλλον ο συνδυασμός με το Note να το χειροτερεύει.

Αυτό που θα έκανα εγώ, θα ήταν να δοκιμάσω με μια άλλη κάρτα. Αν πάρεις μια Cosmote πχ, και δοκιμάσεις κάποιες μέρες (υιοθετώντας πως η Cosmote έχει καλό σήμα εκεί που είσαι) και σου κάνει τα ίδια είναι θέμα συσκευής. Αν όχι, πάει στο δίκτυο. Σου το προτείνω γιατί είναι ένα πρόβλημα που δύσκολα αποδεικνύεται στο service και θα σε παιδέψουν, οπότε καλύτερα να το έχεις ελέγξει μόνος σου από όλες τις πλευρές.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε και στο thread του lg 9 ii ότι κι εκεί υπάρχει πρόβλημα σε σήμα. Εγώ επιμένω ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα με το δίκτυο, απλά άλλα κινητα επηρεάζονται λιγότερο και άλλα περισσότερο ανάλογα τo radio. Όπως και δεν αποκλείω να υπάρχει και πρόβλημα στη συσκευή.

Vlasi με κάρτα άλλης εταιρίας δοκίμασες?

 

Ναι με wind. Έκανα τεστ με το S3 φίλου μου φάγαμε κάνα 2 ωρο και βάλε για να είμαι 100% σίγουρος. Κατά μέσω όρο στις 50 κλήσεις το δικό μου έχασε 6 κλήσεις και με vodafone και με wind. Το S3 50 στις 50 και με τις 2 εταιρίες. Στον ίδιο χώρο την ίδια ώρα. Δεν υπάρχουν περιθώρια να φταίει το δίκτυο ρε συ γι αυτό είμαι τόσο κάθετος στο ότι φταίει η συσκευή και όχι το δίκτυο...

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ρε φιλε δεν το πηραμε για να ειμαστε καραστοκ.sorry δηλαδη αλλα ποιος ειναι?

 

παρακολουθω 1 χρονο και κατι αυτο το thread οπως και πολλα αλλα πρεπει να ειναι το μοναδικο που οι περισσοτεροι κατοχοι αυτης της συσκευης την εχουν στοκ επειδη ειναι απροβληματιστη..........

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το έχουμε πολλοί.

- Και νέοι και παλαιοί με Note 2.

- Και με stock Rom και με custom και με 4.1.2 και με 4.3

- Και με Bluetooth και χωρίς, και, και, ...

 

Όμως το πρόβλημα είναι έντονο την τελευταία περίοδο, ήταν ανύπαρκτο ή σπανιότατα επί σειρά μηνών από την κυκλοφορία του Note 2 έως πρόσφατα!!!

- Για αυτό επιμέναμε ότι είναι ΤΟ απροβλημάτιστο κινητό.

- Για αυτό πιστεύουμε ότι είναι θέμα δικτύου, ποιο έντονο σε Wind και Vodafone, σπάνιο σε Cosmote.

 

ΥΓ: παρακαλώ να μην το αποδίδουμε σε μη-stock rom γιατί αποπροσανατολίζεται η συζήτηση για προσδιορισμό του προβλήματος στο κινητό ή το δίκτυο.

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

1) και ναι και οχι

2) μονιμα σε gsm

3)έχω όλη μέρα ενεργά data οπτε λογικα ναι

4) ναι

Kοψε τα data και το bluetooth και κανε δοκιμες.Οταν ειμαστε σε απλο gsm και λαβουμε κληση,αυτοματα γινεται διακοπη των data και μετα το περας της κλησης επανερχονται παλι.Μηπως λογω μη σωστου σηματος σου κρασαρει πανω στην εναλλαγη.Μου εχει τυχει κι εμενα σε συγκεκριμενες περιοχες και κοβοντας τα data σταματησε να μου κανει τετοια.Eπισης κατι τετοια κουλα γινονται και απο ασυμβατοτητες του bluetooth,το οποιο εχω παρατηρησει οτι μπλοκαρει στις κλησεις ολο το κινητο κατα περιπτωση και θελει επανεκινηση για να στρωσει.

Τελος να πω οτι το προβλημα το ειδα εντονα τελευταια με κατι custom rom με n3 futures που δοκιμασα και ενω μιλουσα μεσω bluetooth.Eφτασα σε σημειο να θελω να το πεταξω απο το παραθυρο,κοντεψα να χασω σοβαρες δουλειες γιατι δεν μπορουσα να μιλησω.Γι αυτο,οσοι βαζετε custom απο xda μερια,το νου σας!!!!

 

παντως η γυναικα μου με LG L9 II δεν εχει χασει κληση.Εμενα με εχει σκισει στα μυνηματα απο vodafone για της κλησης που χανω ασε που ερχονται και καθυστερημενα μετα απο 20 με 30 λεπτα.
Προβλημα δικτυου καραμπινατα

 

το τηλεφωνο ρε φιλε δεν το πηραμε για να ειμαστε καραστοκ.sorry δηλαδη αλλα ποιος ειναι?
Η πλειοψηφια σε στοκ ειμαστε ;)

 

μερικες φορες και αυτο γινετε αλλα μιλαμε στα 50 το 1.
Γι αυτο το προβλημα μιλαμε,το αλλο με τις χαμενες κλησεις,οπως σου ειπα πριν ειναι καθαρα θεμα δικτυου.

 

Όσο απίθανό κι αν σου φαίνεται μπορεί και να συμβαίνει.

Ιδίως άμα το σήμα είναι οριακό.

Εγώ αυτό το πρόβλημα το είχα με Nokia σε οριακό δίκτυο, ενώ ένα αρχαίο k700i δούλευε σωστά με την ίδια κάρτα.

Σε σημείο με καλό σήμα, δούλευαν και τα δύο το ίδιο.

Η μονόδρομη επικοινωνία κάνει μπαμ πάντως ότι είναι δίκτυο ή radio (modem).

Kι εγω αυτο πιστευω Στρατο.Μια συσκευη με προβλημα πομπου,κατα κανονα θα το κανει και στην αμφιδρομη επικοινωνια Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Α

 

Ανοίγεις την εφαρμογή knox και πατάς το κουμπί κάτω αριστερά από το home button. Στο μενού που σου βγάζει κάτω κάτω έχει την επιλογή "πληροφορίες knox". To πατάς και εκεί υπάρχει η επιλογή "απεγκατάσταση".

 

Μετά το update δεν μου εμφανίζει εφαρμογή knox. Περιεργο; το κινητό το είχα πάρει από πλαίσιο με την προσφορά πριν από κανένα μήνα.

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update δεν μου εμφανίζει εφαρμογή knox. Περιεργο; το κινητό το είχα πάρει από πλαίσιο με την προσφορά πριν από κανένα μήνα.

 

Δες λίγο αν σου έχει δημιουργήσει φακέλους στις εφαρμογές. Στο note iii είναι μέσα στον φάκελο Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου απο χθες με 4.3 δεν το εχει κανει μέχρι στιγμής. Με 4.1.2 και bluetooth plantronics m55 μου ειχε βγαλει την Παναγία ειδικά τον τελευταιο καιρό. Αφου οποτε ειχα κλήση η επαιρνα εγω σκεφτομουν αν θα μπορεσω να συνενοηθω. Ειμαι με Βοντα.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Τριών μηνών το δικό μου τόσο με την stock 4.1.2 όσο και με custom 4.3 (με Note 3 features- τώρα είμαι με dn3)δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα με τις κλήσεις. (ελληνικό - προσφορά πλαισίου - whats' up κάρτα)

Όσοι έχετε πρόβλημα τι sim έχετε? μήπως είναι κομμένη και όχι καινούργια micro-sim ?

Επίσης οι τελευταίες παρτίδες νομίζω είχαν region lock, δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία απλά το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Τριών μηνών το δικό μου τόσο με την stock 4.1.2 όσο και με custom 4.3 (με Note 3 features- τώρα είμαι με dn3)δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα με τις κλήσεις. (ελληνικό - προσφορά πλαισίου - whats' up κάρτα)

Όσοι έχετε πρόβλημα τι sim έχετε? μήπως είναι κομμένη και όχι καινούργια micro-sim ?

Επίσης οι τελευταίες παρτίδες νομίζω είχαν region lock, δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία απλά το αναφέρω.

 

Και γω το ίδιο ακριβώς.. Ιδια ημερομηνία αγοράς, ίδιο κατάστημα, ίδια εταιρεία καρτοκινητης και ίδιες δοκιμασμένες ρομ.. Κάνενα πρόβλημα

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το έχουμε πολλοί.

- Και νέοι και παλαιοί με Note 2.

- Και με stock Rom και με custom και με 4.1.2 και με 4.3

- Και με Bluetooth και χωρίς, και, και, ...

 

Όμως το πρόβλημα είναι έντονο την τελευταία περίοδο, ήταν ανύπαρκτο ή σπανιότατα επί σειρά μηνών από την κυκλοφορία του Note 2 έως πρόσφατα!!!

- Για αυτό επιμέναμε ότι είναι ΤΟ απροβλημάτιστο κινητό.

- Για αυτό πιστεύουμε ότι είναι θέμα δικτύου, ποιο έντονο σε Wind και Vodafone, σπάνιο σε Cosmote.

 

ΥΓ: παρακαλώ να μην το αποδίδουμε σε μη-stock rom γιατί αποπροσανατολίζεται η συζήτηση για προσδιορισμό του προβλήματος στο κινητό ή το δίκτυο.

 

Ούτε κομμένη (νέα sim έχω) ούτε region lock (το έχω 12 μήνες και το πρόβλημα μόνο 1 μήνα)... ούτε επειδή δεν έχουν πρόβλημα κάποιοι πρέπει να το λένε χωρίς να προσθέτουν χρήσιμη πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

Ναι με wind. Έκανα τεστ με το S3 φίλου μου φάγαμε κάνα 2 ωρο και βάλε για να είμαι 100% σίγουρος. Κατά μέσω όρο στις 50 κλήσεις το δικό μου έχασε 6 κλήσεις και με vodafone και με wind. Το S3 50 στις 50 και με τις 2 εταιρίες. Στον ίδιο χώρο την ίδια ώρα. Δεν υπάρχουν περιθώρια να φταίει το δίκτυο ρε συ γι αυτό είμαι τόσο κάθετος στο ότι φταίει η συσκευή και όχι το δίκτυο...

Ίσως πρέπει να βρεις κάποιον φίλο/γνωστό με Note II και να επαναλάβεις τη δοκιμή με το δικό του, βάζοντας όμως μέσα τη δική σου SIM. Έτσι όπως τα περιγράφεις, πράγματι φαίνεται να φταίει η συσκευή... Δεν ξέρω πότε ρώτησες τη γνώμη του forum για τη συσκευή, αλλά το 99.9% των χρηστών είναι απόλυτα ικανοποιημένοι, οπότε αυτό σου είπαν. Πάντως δεν είναι γενικευμένο το πρόβλημα... Εμένα τουλάχιστον δεν μου έχει τύχει ποτέ...

 

Αν θέλεις συζήτησέ το με τη Smartec και δες αν δεχτούν να τους κάνεις ένα demo στον χώρο τους. Αν το πρόβλημα συμβαίνει τόσο συχνά όσο λες, σίγουρα στα 10 λεπτά θα στο κάνει οπότε τους το δείχνεις επί τόπου και τους ζητάς να το φτιάξουν. Είναι σχεδόν σίγουρο ότι αν πειστούν για το πρόβλημα θα σου αλλάξουν τη μητρική, πράγμα που σημαίνει ότι θα έχεις πρακτικά άλλη συσκευή.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πρέπει να βρεις κάποιον φίλο/γνωστό με Note II και να επαναλάβεις τη δοκιμή με το δικό του, βάζοντας όμως μέσα τη δική σου SIM. Έτσι όπως τα περιγράφεις, πράγματι φαίνεται να φταίει η συσκευή... Δεν ξέρω πότε ρώτησες τη γνώμη του forum για τη συσκευή, αλλά το 99.9% των χρηστών είναι απόλυτα ικανοποιημένοι, οπότε αυτό σου είπαν. Πάντως δεν είναι γενικευμένο το πρόβλημα... Εμένα τουλάχιστον δεν μου έχει τύχει ποτέ...

 

Αν θέλεις συζήτησέ το με τη Smartec και δες αν δεχτούν να τους κάνεις ένα demo στον χώρο τους. Αν το πρόβλημα συμβαίνει τόσο συχνά όσο λες, σίγουρα στα 10 λεπτά θα στο κάνει οπότε τους το δείχνεις επί τόπου και τους ζητάς να το φτιάξουν. Είναι σχεδόν σίγουρο ότι αν πειστούν για το πρόβλημα θα σου αλλάξουν τη μητρική, πράγμα που σημαίνει ότι θα έχεις πρακτικά άλλη συσκευή.

 

Λοιπόν σας έχω νέα. Πριν καμιά ώρα με πήρε η γυναίκα μου τηλέφωνο και έπαθε ακριβώς το ίδιο. Την άκουγα, αλλά δεν με άκουγε. Μου το κλείνει, με ξαναπαίρνει και μιλάμε μια χαρά. Πριν μισή ώρα με ξαναπαίρνει. Ξανά το ίδιο, ξανά κλείσιμο, κλήση στο καπάκι και κανονική συνομιλία. Το τηλέφωνο της; Sony Ericsson Xperia Neo V. Vodafone το δίκτυο της, όπως και το δικό μου. 2 χρόνια το έχει το τηλέφωνο ΠΡΩΤΗ φορά της συμβαίνει κάτι τέτοιο. Σύμπτωση; Όντως κάτι παίζει με τα δίκτυα; Κόλλησε noteλίαση απ' το δικό μου; :lol: Φταίει το Note μου απλά αντιστράφηκε το πρόβλημα; :wacko: Η αλήθεια πάντως είναι ότι χάρηκα μιας και πλέον έχω αρχίσει να πιστεύω κι εγώ στα προβλήματα του δικτύου.Θα το παρακολουθήσω και θα ενημερώνω. Δεν θέλω να βγάλω γρήγορα συμπεράσματα. Πάντως σίγουρα δεν είμαστε οι μοναδικοί εκεί έξω με αυτό το κουλό πρόβλημα πλέον:lol:

Ναι ξέρω ήμουν σίγουρος πως ήταν θέμα της συσκευής κλπ κλπ, όμως όλα τα τεστ και η εμπειρίες μου οδηγούσαν σε αυτό το συμπέρασμα. Από σήμερα λοιπόν και μετά το περιστατικό που περιγράφω παραπάνω αρχίζω να αναθεωρώ ως προς την αιτία του προβλήματος,αλλά όπως είπα και πιο πριν, ΔΕΝ θέλω να βγάλω εύκολα συμπεράσματα... to be continued...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Kοψε τα data και το bluetooth και κανε δοκιμες.Οταν ειμαστε σε απλο gsm και λαβουμε κληση,αυτοματα γινεται διακοπη των data και μετα το περας της κλησης επανερχονται παλι.Μηπως λογω μη σωστου σηματος σου κρασαρει πανω στην εναλλαγη.Μου εχει τυχει κι εμενα σε συγκεκριμενες περιοχες και κοβοντας τα data σταματησε να μου κανει τετοια.Eπισης κατι τετοια κουλα γινονται και απο ασυμβατοτητες του bluetooth,το οποιο εχω παρατηρησει οτι μπλοκαρει στις κλησεις ολο το κινητο κατα περιπτωση και θελει επανεκινηση για να στρωσει.

Τελος να πω οτι το προβλημα το ειδα εντονα τελευταια με κατι custom rom με n3 futures που δοκιμασα και ενω μιλουσα μεσω bluetooth.Eφτασα σε σημειο να θελω να το πεταξω απο το παραθυρο,κοντεψα να χασω σοβαρες δουλειες γιατι δεν μπορουσα να μιλησω.Γι αυτο,οσοι βαζετε custom απο xda μερια,το νου σας!!!!

 

Προβλημα δικτυου καραμπινατα

 

Η πλειοψηφια σε στοκ ειμαστε ;)

 

Γι αυτο το προβλημα μιλαμε,το αλλο με τις χαμενες κλησεις,οπως σου ειπα πριν ειναι καθαρα θεμα δικτυου.

 

Kι εγω αυτο πιστευω Στρατο.Μια συσκευη με προβλημα πομπου,κατα κανονα θα το κανει και στην αμφιδρομη επικοινωνια

Εμενα οσες φορες ειχα προβλημα κλησεων,ειχα πανω το mw1,οπότε και θεωρουσα οτι καποια ασυμβατοτητα υπηρξε μεταξυ τους,και ετσι,δεν ασχοληθηκα με το τηλεφωνο,καιμετσι,δεν ξερω ποιος εφταιγε.

Η,παλαιοτερα με το S3,που παλι κατι ειχα,γυρισα τα δικτυα στο GSM μονον,αλλα και άλλαξα την καρτα sim,οπότε και το προβλημα λυθηκε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

- Vodafone και Wind έχουν συστήσει πρόσφατα εταιρεία για κοινή ανάπτυξη δικτύου. Λέτε να φταίει και σε αυτό; Πάντως πριν 15 ημέρες έστειλα email σε Wind περιγράφοντας το πρόβλημα, απάντηση δεν πήρα, όμως πλέον συμβαίνει σπάνια και όχι στο σπίτι μου αλλά σε άσχετα σημεία της Αθήνας
Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο αν σου έχει δημιουργήσει φακέλους στις εφαρμογές. Στο note iii είναι μέσα στον φάκελο Samsung.

 

Τελικά υπάρχει shortcut στα applications, αλλά δεν έχει γίνει install (το shortcut είναι για να κάνεις install).

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

- Vodafone και Wind έχουν συστήσει πρόσφατα εταιρεία για κοινή ανάπτυξη δικτύου. Λέτε να φταίει και σε αυτό; Πάντως πριν 15 ημέρες έστειλα email σε Wind περιγράφοντας το πρόβλημα, απάντηση δεν πήρα, όμως πλέον συμβαίνει σπάνια και όχι στο σπίτι μου αλλά σε άσχετα σημεία της Αθήνας

 

Εγώ το έβλεπα σε συγκεκριμενες περιοχες-σημεια και υπό προϋποθέσεις όπως είχα γράψει.Δεν έτυχε από την μέρα που έβαλα την official να ξαναπερασω απο εκει για να τσεκαρω, αλλα ειναι θεμα δικτυων οπως ολα δειχνουν.Απλα σε εκεινα τα μερη αν συνεχιζει το προβλημα θα κλεινω τα data οπως εκανα και ολα καλα :)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

FACTORY RESET: Συχνά ακούω "ελαφρά τη καρδία" κάνε factory reset. Αυτό όμως, για κάποιον που έχει το Note 2 για να το χρησιμοποιεί πραγματικά με δεκάδες ή εκατοντάδες εφαρμογές, συνεπάγεται 1-3 ημέρες στησίματα και είναι πιθανό το πρόβλημα να επανεμφανιστεί (μετά από τόσο κόπο!) διότι συνήθως οφείλεται σε κάποια ρύθμιση ή εφαρμογή που εμείς επιλέξαμε. Συνεπώς η πρόταση μου είναι: Χρησιμοποιήστε διαγνωστικά εργαλεία (πχ cool tools) για να βρείτε ποιο app ή service δημιουργεί το πρόβλημα και Google-it να βρείτε λύση!!! ...το factory reset είναι το τελευταίο καταφύγιο απόγνωσης, όχι η πρώτη επιλογή (και θα πρέπει να συνοδεύεται από σταδιακό στήσιμο της συσκευής για να εντοπιστεί τι το δημιούργησε προτού επανεμφανιστεί)!

 

Συμφωνώ 100%! Η αναβάθμιση σε 4.3 της συσκευής μου η οποία είναι στοκ (πολλοί είμαστε στοκ, γιαυτό και επιλέξαμε το συγκεκριμένο τηλέφωνο εξάλλου), απαιτούσε factory reset για να δουλέψει σωστά. Αν χρειάστηκα 2 ώρες ή 2 ημέρες για να ξαναστήσω το τηλέφωνο είναι άλλη κουβέντα.....Καταλήγω στο ότι η samsung θα έπρεπε να προειδοποιεί τον χρήστη ότι η σωστή αναβάθμιση σε 4.3 θέλει factory reset, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100%! Η αναβάθμιση σε 4.3 της συσκευής μου η οποία είναι στοκ (πολλοί είμαστε στοκ, γιαυτό και επιλέξαμε το συγκεκριμένο τηλέφωνο εξάλλου), απαιτούσε factory reset για να δουλέψει σωστά. Αν χρειάστηκα 2 ώρες ή 2 ημέρες για να ξαναστήσω το τηλέφωνο είναι άλλη κουβέντα.....Καταλήγω στο ότι η samsung θα έπρεπε να προειδοποιεί τον χρήστη ότι η σωστή αναβάθμιση σε 4.3 θέλει factory reset, με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Πιθανόν να μην μας έδιναν καν το update.Το έχουν χρησιμοποιησει αυτό στο παρελθόν σαν δικαιολογία για αποφυγή αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...