Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο λιγότερο την προωθούν τόσο καλύτερες τιμές θα μπορεί να έχει. Και εγώ μόνο μια συχνη επαφή frog έχω αλλά με βολεύει έτσι όπως είναι.

 

Αν η frog γνωρίσει τις δόξες του wu τότε θα τις κόψουν τις προσφορές όπως έκαναν στο wu.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Μια ερώτηση. Μέχρι και τον προηγούμενο μήνα ίσχυε ο διπλασιασμός στο frog που έχω. Χθες το βράδυ (είχε ήδη μπει ο Δεκέμβρης) έκανα ανανέωση και δεν μου διπλασίασε τον χρόνο. Η μόνη άλλη προσφορά που έχω χρησιμοποίήσει ήτανε τα 500MB internet. Μου είπανε στο Γερμανό, ότι αυτή δεν θα επηρέαζε τον διπλασιασμό. Ξέρετε αν έχω χάσει τον διπλασιασμό, αν καταργήθηκε ή αν φταίει κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ

Edited by fkiolin
Τελικά το υπόλοιπο διπλασιάστηκε σήμερα το απόγευμα, αρκετές ώρες μετά την ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Μια ερώτηση. Μέχρι και τον προηγούμενο μήνα ίσχυε ο διπλασιασμός στο frog που έχω. Χθες το βράδυ (είχε ήδη μπει ο Δεκέμβρης) έκανα ανανέωση και δεν μου διπλασίασε τον χρόνο. Η μόνη άλλη προσφορά που έχω χρησιμοποίήσει ήτανε τα 500MB internet. Μου είπανε στο Γερμανό, ότι αυτή δεν θα επηρέαζε τον διπλασιασμό. Ξέρετε αν έχω χάσει τον διπλασιασμό, αν καταργήθηκε ή αν φταίει κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ

 

Σίγουρα δεν έχει καταργηθεί. Εγώ ανανέωσα σήμερα και μου τα διπλασίασε κανονικά (μάλιστα ακριβώς όπως και εσύ η μόνη άλλη προσφορά που έχω ενεργοποιημένη είναι τα 500ΜΒ).

 

Άρα κάτι άλλο συμβαίνει δηλαδή είτε

α)Επειδή ανέφερες κάτι για Γερμανό, εάν έκανες την ανανέωση μέσω Γερμανού τότε ο διπλασιασμός όντως δεν ισχύει καθώς με βάση τους όρους που βρείς στο site της frog "Η συγκεκριμένη προσφορά δεν ισχύει για ανανεώσεις μέσω καταστημάτων (any value top up)"

β)Να έκανες την ανανέωση μόλις λίγα λεπτά μετά τις 12μμ και για κάποιο λόγο τα συστήματα της frog να θεωρούσαν ότι είναι ακόμα Νοέμβριος

 

Άλλη λογική εξήγηση δεν μπορώ να δώσω

 

Edit: Μόλις είδα την απάντηση σου, ότι ο διπλασιασμός τελικά έγινε αλλά με χρονική καθυστέρηση

Edited by jarjap

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση. Απ΄ ότι έχω καταλάβει, ο διπλασιασμός διατηρείται εφόσον δεν χρησιμοποιήσουμε κάποια άλλη προσφορά με χρόνο ομιλίας. Δηλαδή αν βάλω τα 60' προς όλους με 3 Ευρώ, θα καταργηθεί; Edited by fkiolin
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση. Απ΄ ότι έχω καταλάβει, ο διπλασιασμός διατηρείται εφόσον δεν χρησιμοποιήσουμε κάποια άλλη προσφορά με χρόνο ομιλίας. Δηλαδή αν βάλω τα 60' προς όλους με 3 Ευρώ, θα καταργηθεί;

 

εαν εχεις τον διπλασιασμο δεν υπαρχει η επιλογη για τα 60 λεπτα προς ολους για οσους εχουν διπλασιασμο.εχω και εγω και δεν μου το βγαζει.επισης βγαζει την επιλογη 300+300 σμς προς φρογκ με 2 ευρω,και οχι το καθενα ξεχωριστα με 1 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ζητάω επιβεβαίωση:

Έχω ένα παλιό Frog με διπλασιασμό και 28 ευρώ υπόλοιπο. Για να έχω τις προνομιακές νέες χρεώσεις προς εξωτερικό που βλέπω εκεί που λέει "ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΔΙΕΘΝΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ", πχ προς ΗΠΑ 0,0500 ευρώ ανά λεπτό, θα πρέπει

- είτε να μείνω με λιγότερα από 3 ευρώ και καλέσω 1330 κι απαρνηθώ τον διπλασιασμό,

- είτε να πάω σε cosmote και πάλι πίσω μέσω ΑΛΠΑΚ χάνοντας 7 ή 10 ή 14 ευρώ,

σωστά;

- Είτε να πάρω ένα νέο πακέτο FROG...

;)

Τι λέτε; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Ζητάω επιβεβαίωση:

Έχω ένα παλιό Frog με διπλασιασμό και 28 ευρώ υπόλοιπο. Για να έχω τις προνομιακές νέες χρεώσεις προς εξωτερικό που βλέπω εκεί που λέει "ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΔΙΕΘΝΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ", πχ προς ΗΠΑ 0,0500 ευρώ ανά λεπτό, θα πρέπει

- είτε να μείνω με λιγότερα από 3 ευρώ και καλέσω 1330 κι απαρνηθώ τον διπλασιασμό,

- είτε να πάω σε cosmote και πάλι πίσω μέσω ΑΛΠΑΚ χάνοντας 7 ή 10 ή 14 ευρώ,

σωστά;

- Είτε να πάρω ένα νέο πακέτο FROG...

;)

Τι λέτε; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Οι απαντήσεις δόθηκαν από τον Vasileios σε άλλο νήμα, εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5098660#post5098660

Βάζεις 10 ευρώ τον Δεκέμβριο και στα διπλασιάζει , Βάζεις 10 ευρώ την πρώτη Ιανουαρίου και στα διπλασιάζει . Κάνεις αλλαγή πακέτου σε whats up με κόστος 7 ευρώ ( έδωσες 20 ευρώ και έχεις 28 ) . Κάνεις αλλαγή πακέτου σε FROG με μηδενικό κόστος. Καλωσόρισες στο ΝΕΟ FROG .

Το Παληό FROG δεν μπορεί να μετατραπεί σε νέο αν έχει πάνω από 3 ευρώ.

Αν το κάνεις whats up ή Cosmokarta δεν χάνεις το υπόλοιπο σου , απλά σου παίρνει 7 ευρώ.

Η αλλαγή μετά σε Νέο FROG είναι δωρεάν. Εννοείται ότι δεν έχεις πλέον διπλασιασμό , αλλά εκμεταλεύτηκες τον διπλασιασμό Δεκεμβρίου + Ιανουαρίου

(10+2 + 10*2 )/1,12 = 35,74

35,74-7 = 28,74 .

Χάνεις βέβαια τον διπλασιασμό για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Εχω στο Whats up την υπηρεσια Twin sim.Αν το αλλαξω σε Frog θα συνεχισουν να λειτουργουν και οι 2 καρτες η δεν γινεται?Το ειχα προσφατα Κοσμοκαρτα και ηταν ολα καλα αλλα για Frog δεν ξερω...!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Εχω στο Whats up την υπηρεσια Twin sim.Αν το αλλαξω σε Frog θα συνεχισουν να λειτουργουν και οι 2 καρτες η δεν γινεται?Το ειχα προσφατα Κοσμοκαρτα και ηταν ολα καλα αλλα για Frog δεν ξερω...!

 

λογικα ναι......

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Εχω στο Whats up την υπηρεσια Twin sim.Αν το αλλαξω σε Frog θα συνεχισουν να λειτουργουν και οι 2 καρτες η δεν γινεται?Το ειχα προσφατα Κοσμοκαρτα και ηταν ολα καλα αλλα για Frog δεν ξερω...!

 

Καλή χρονιά. Τελικά έκανες την αλλαγή; Δούλεψε; Γιατί η εξυπηρέτηση πελατών λέει πως δεν είναι συμβατή η υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Τελικά έκανες την αλλαγή; Δούλεψε; Γιατί η εξυπηρέτηση πελατών λέει πως δεν είναι συμβατή η υπηρεσία.

 

Καλή χρονιά,χρόνια πολλά!!Τελικά όχι γιατι εχω κάποια λεπτά απο πακέτα και θα τα χάσω.Αν και τώρα η αλήθεια ειναι ότι φοβάμαι να το κάνω γιατί και γω ρώτησα στο Facebook και μου είπαν ότι δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά,χρόνια πολλά!!Τελικά όχι γιατι εχω κάποια λεπτά απο πακέτα και θα τα χάσω.Αν και τώρα η αλήθεια ειναι ότι φοβάμαι να το κάνω γιατί και γω ρώτησα στο Facebook και μου είπαν ότι δεν γινεται.

για αυτό θα έπρεπε όλα τα κινητά να είναι δίκαρτα.. αλλα δυστυχώς τα "καλά" συνήθως είναι μονόκαρτα.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια καμια προσφορα στο Frog για δωρεαν λεπτα προς ολους? Γιατι απο οτι βλεπω ειναι καλο μονο προς frog..

 

60' με 3Ε. Και είναι το καλύτερο γιατί έχει ελάχιστη κλήση 1' αντί 3' και μετά το 1' μετράει ανά δευτερόλεπτο (το αντίστοιχο της q μετράει ανά λεπτό).

 

Πιστεύω ότι το φρογκ είναι η καλύτερη λύση για όσους μιλούν πολύ μεταξύ τους αλλά και για όσους μιλούν σε άλλα δίκτυα. Είναι το μόνο καρτοκινητό που έχει 1500' και μάλιστα δώρο με ανανέωση 10Ε, έχει από τις χαμηλότερες χρεώσεις σε sms (0.05E) αλλά και σε κλήσεις εφόσον δεν ισχύει ο ελάχιστος χρόνος 1'. Γενικά έχει πολλά θετικά και προσωπικά με έχει σώσει ως δεύτερη σιμ.

Link to comment
Share on other sites

60' με 3Ε. Και είναι το καλύτερο γιατί έχει ελάχιστη κλήση 1' αντί 3' και μετά το 1' μετράει ανά δευτερόλεπτο (το αντίστοιχο της q μετράει ανά λεπτό).

 

Πιστεύω ότι το φρογκ είναι η καλύτερη λύση για όσους μιλούν πολύ μεταξύ τους αλλά και για όσους μιλούν σε άλλα δίκτυα. Είναι το μόνο καρτοκινητό που έχει 1500' και μάλιστα δώρο με ανανέωση 10Ε, έχει από τις χαμηλότερες χρεώσεις σε sms (0.05E) αλλά και σε κλήσεις εφόσον δεν ισχύει ο ελάχιστος χρόνος 1'. Γενικά έχει πολλά θετικά και προσωπικά με έχει σώσει ως δεύτερη σιμ.

 

Το πιο φτηνο πακετο της αγορας και μενα με βολευει πολυ,ελπιζω η cosmote να βελτιωσει τη σελιδα του frog και να βαλει παρακολουθηση λογαριασμου καθως και ανανεωση χρονου μεσα απο το site,το whats up δεν ειναι πια στη μοδα,ελατε ολοι και ολες εδω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο φτηνο πακετο της αγορας και μενα με βολευει πολυ,ελπιζω η cosmote να βελτιωσει τη σελιδα του frog και να βαλει παρακολουθηση λογαριασμου καθως και ανανεωση χρονου μεσα απο το site,το whats up δεν ειναι πια στη μοδα,ελατε ολοι και ολες εδω!!!!

 

Βασικά όσο λιγότεροι τόσο καλύτερα. Αν έρθουν πολλοί, οι προσφορές με την ανανέωση θα κοπούν μαχαίρι και τα πακέτα θα αλλάξουν οπότε...μας συμφέρει να μην έρθουν άλλοι!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όσο λιγότεροι τόσο καλύτερα. Αν έρθουν πολλοί, οι προσφορές με την ανανέωση θα κοπούν μαχαίρι και τα πακέτα θα αλλάξουν οπότε...μας συμφέρει να μην έρθουν άλλοι!

 

Ακριβώς αυτό. Θυμηθείτε τι έγινε με το what's up. Με το που έγινε διάσημο κόπηκαν και οι προσφορές του.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Τελικά γνωρίζει κανένας αν ισχύει το 2in1 για 2 κάρτες φρογκ?? Η μία εκ των δύο ήταν παλιά συμβόλαιο της cote και έπειτα την άλλαξα σε whatsup και τελικά φρογκ.. Η άλλη είναι κανονική αγορασμένη φρογκ.. Δώστε τα φώτα σας plz!! :) :)
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Τελικά γνωρίζει κανένας αν ισχύει το 2in1 για 2 κάρτες φρογκ?? Η μία εκ των δύο ήταν παλιά συμβόλαιο της cote και έπειτα την άλλαξα σε whatsup και τελικά φρογκ.. Η άλλη είναι κανονική αγορασμένη φρογκ.. Δώστε τα φώτα σας plz!! :) :)

 

δυστυχως το frog το χει η cosmote ως ξεχωριστο πακετο,twinsim και 2in1 δεν ειναι συμβατες,η μονη λυση να αγορασεις μια συσκευη dual sim..

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το frog το χει η cosmote ως ξεχωριστο πακετο,twinsim και 2in1 δεν ειναι συμβατες,η μονη λυση να αγορασεις μια συσκευη dual sim..

 

Λαθος....εχω φρογκ και watch up σε 2,in 1......το φρογκ ηταν κοσμοκαρτα και το εκανα φρογκ.....:)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι το γνωρίζουν. Όσοι έχετε frog και είστε στο εξωτερικό, να ξέρετε ότι η ερώτηση υπολοίπου χρεώνεται 0,25Ε! Έχω ένα φίλο έξω και συχνά του βάζω κάρτα. Πάντα αναρωτιόταν γιατί του τρώει περισσότερη κάρτα από αυτή που θα πρεπε. Εδώ και μια βδομάδα σημείωνε ακριβώς πόσο μιλάει με Ελλάδα και υπολόγιζε βάση της χρέωσης για εισερχόμενη κλήση. Έκανε ερώτηση υπολοίπου και έβλεπε μια διαφορά που δεν δικαιολογείται. Πήρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση όπου του είπαν ότι χρεώνεται από το Υ στο 1330! Πράγμα βέβαια απαράδεκτο μιας και ειδικά το frog μόνο με μήνυμα μπορείς να το τσεκάρεις (ενώ κοσμοκάρτα-whatsup μπορείς κι από το mycosmote).

 

Τώρα που το ξανασκέφτομαι...γιατί ο μ.....ας δεν τσέκαρε το υπόλοιπο με κλήση στο 1298;

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι το γνωρίζουν. Όσοι έχετε frog και είστε στο εξωτερικό, να ξέρετε ότι η ερώτηση υπολοίπου χρεώνεται 0,25Ε! Έχω ένα φίλο έξω και συχνά του βάζω κάρτα. Πάντα αναρωτιόταν γιατί του τρώει περισσότερη κάρτα από αυτή που θα πρεπε. Εδώ και μια βδομάδα σημείωνε ακριβώς πόσο μιλάει με Ελλάδα και υπολόγιζε βάση της χρέωσης για εισερχόμενη κλήση. Έκανε ερώτηση υπολοίπου και έβλεπε μια διαφορά που δεν δικαιολογείται. Πήρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση όπου του είπαν ότι χρεώνεται από το Υ στο 1330! Πράγμα βέβαια απαράδεκτο μιας και ειδικά το frog μόνο με μήνυμα μπορείς να το τσεκάρεις (ενώ κοσμοκάρτα-whatsup μπορείς κι από το mycosmote).

 

Τώρα που το ξανασκέφτομαι...γιατί ο μ.....ας δεν τσέκαρε το υπόλοιπο με κλήση στο 1298;

 

δυνατότητα εξυπηρέτησης πελατών μέσω skype ή μέσω ίντερνετ γενικά δεν υπάρχει ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...