Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και Χρονια Πολλα!!!Μετα απο φλασαρισμα της civz 2 και αφου εγκατασταθηκε εκανα... restore backup την προηγουμενη ρομ που ειχα(X note ml2).Απο εκεινη τη στιγμη και μετα εχασα το IMEI!!Εχω κανει τα παντα (restore efs-flash official -flash modem)το τηλεφωνο κανει συνεχομενες επανεκινησεις και στις ρυθμισεις η εκδοση βασικου φασματος δειχνει συνεχως ΑΓΝΩΣΤΟ!!Υπαρχει τροπος να γινει κατι;Απο οτι μου φαινεται ειμαι για το σερβις για να δουμε τι γινεται και με το knox να εχει γραψει!!!

 

Φλάσαρε μια official με odin και μην κάνεις restore τίποτα...Μπορεί και να σου φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φλάσαρε μια official με odin και μην κάνεις restore τίποτα...Μπορεί και να σου φτιάξει

 

Το εχω γραψει οτι εβαλα και official!!Δεν εγινε τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποτε που είχα πάθει κάτι παρόμοιο είχα χρησιμοποιήσει αυτό το πρόγραμμα

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.hellcat.droiddev.ktool

 

Ωστόσο απ' ότι βλέπω δεν γράφει αν κάνει για το Note 3. Μήπως ρωτήσεις τον κατασκευαστή αν δουλεύει ή αν μπορεί να το προσαρμόσει για το κινητό σου. Αν ψάξεις λίγο στο xda κάτι θα βρεις (ψάξε και στα fora των s3 και s4 που έχει αναφερθεί σίγουρα περισσότερες φορές το θέμα αυτό).

Link to comment
Share on other sites

δες λιγο το modem. αλλαξε με πιο παλιο η πιο καινουργιο... εμενα το note 2 απο εκει μ το εκανε...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε full wipe, πέρνα stock kernel και recovery, μετά άναψε kies και πήγαινε στο emergency firmware recovery όπου θα σου ζητήσει το imei οπότε βγάλε ποιο πριν μπαταρία να το έχεις πρόχειρο σε ένα χαρτί και δοκίμασε πάλι. Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποτε που είχα πάθει κάτι παρόμοιο είχα χρησιμοποιήσει αυτό το πρόγραμμα

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.hellcat.droiddev.ktool

 

Ωστόσο απ' ότι βλέπω δεν γράφει αν κάνει για το Note 3. Μήπως ρωτήσεις τον κατασκευαστή αν δουλεύει ή αν μπορεί να το προσαρμόσει για το κινητό σου. Αν ψάξεις λίγο στο xda κάτι θα βρεις (ψάξε και στα fora των s3 και s4 που έχει αναφερθεί σίγουρα περισσότερες φορές το θέμα αυτό).

 

Κανει επανεκκινησεις συνεχεια δεν μπορω να εγκαταστησω τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Μην ανγχωνεσαι

 

mke2fs /dev/block/mmcblk0p12

 

mkdir /efs

 

mount -t ext4 /dev/block/mmcblk0p12 /efs

 

Βάζεις twrp πας στα command γράφεις αυτό που έστειλα factory και θα το φτιάξει μόνο του. Έχει δοκιμαστεί από μένα λειτουργεί το κάνεις με δικό σου ρίσκο πάντα. ..

 

Φτάσαρε από odin το recovery

 

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Μην ανγχωνεσαι

 

Δεν αγχωνομαι καθολου!!!Αν ειχα αγχος δεν θα ειχα κανει ρουτ!!!Απλα επεσε η ζημια πανω στις γιορτες και ειμαι σε διακοπες!!!Χωρις τα καταλληλα "εργαλεια" που εχω στο σπιτι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα το ακριβώς τι να κάνεις. .. δεν θέλεις pc

Εισαι ΘΕΟΣ πες μου οτι εισαι απο Αθηνα να κερασω οτι γουσταρεις!!!!ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ με τη βοηθεια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη φίλε...;) Καλές διακοπές φίλε.

 

θα παρω τη μηχανη ενα σκ και θα ερθω να τα πουμε απο κοντα!!Να σαι καλα και καλες γιορτες!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανγχωνεσαι

 

mke2fs /dev/block/mmcblk0p12

 

mkdir /efs

 

mount -t ext4 /dev/block/mmcblk0p12 /efs

 

Βάζεις twrp πας στα command γράφεις αυτό που έστειλα factory και θα το φτιάξει μόνο του. Έχει δοκιμαστεί από μένα λειτουργεί το κάνεις με δικό σου ρίσκο πάντα. ..

 

Φτάσαρε από odin το recovery

 

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Wait, αν καταλαβα καλα αυτο το comand επαναφερει το corrupted EFS? Πρεπει να μπει καπου pinned στο πρωτο ποστ :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως κανει. Το android εχει την ιδιοτητα να το ξαναφτιαχνει μονο του (με λιγη βοηθεια).

 

Δεν το χρειάζομαι απλά για να ξέρω αν χρειαστεί λίγο πιο αναλυτικά μπορούν να γραφτούν αυτά Δλδ που τις βάζουμε αυτές τις εντολές δεν κατάλαβα και αυτό το twrp πώς το βάζουμε?

Σορυ αν κουράζω.

Link to comment
Share on other sites

Το twrp ειναι recovery οπως το cwm. Εχει μια επιλογη να γραψεις command στο τερμιναλ. Μπαινεις εκει και τις γραφεις. Φιλε μου αν ποτε το χρειαστεις στειλε και θ σου πω τι να κανεις μην ανγχωνεσαι. Μπορω να στα γραψω αναλυτικα φυσικα αλλα αυτη η περιπτωση ειναι σχεδον η αισχατη και συνηθως γινεται απο επαναφορα backup μεσω recovery. Μετα παει το hard brick που επαναφερεται επισης αλλα πιο δυσκολα. Γι αυτο κρατατε backup καλυτερα απο official rom. Οχι απο custom. Αν τυχει αλλο κρουσμα απο soft brick θα φτιαξω ενα guide. Edited by Dimitristoz
Link to comment
Share on other sites

Το twrp ειναι recovery οπως το cwm. Εχει μια επιλογη να γραψεις command στο τερμιναλ. Μπαινεις εκει και τις γραφεις.

 

Είναι το μαμά ρεικοβερι όχι ε?

Μάλλον αυτό λες

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2584229

Οκ κατάλαβα σε ευχαριστώ αχρείαστο να είναι.

Και τι διαφορά έχει αυτό με το cwm και με τα δύο μπορείς να γίνεις ρουτ πιο είναι καλύτερο

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Είναι το μαμά ρεικοβερι όχι ε?

Μάλλον αυτό λες

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2584229

Οκ κατάλαβα σε ευχαριστώ αχρείαστο να είναι.

Και τι διαφορά έχει αυτό με το cwm και με τα δύο μπορείς να γίνεις ρουτ πιο είναι καλύτερο

 

Δεν έχει σχέση το root με το recovery.

Καλύτερο είναι αυτό που βολεύει εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το root με το recovery.

Καλύτερο είναι αυτό που βολεύει εσένα.

 

Χαχαχα ναι μπέρδεψα το cwm με το cf root.

Οκ τώρα τα ξεκαθάρισα στο μυαλό μου.

Να σε καλά.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με μαμα ρομ με ολες τις αναβαθμισεις. αυτο που παθαινω ειναι οτι σχεδον συνεχεια την ωρα που πραγματοποιω κληση ειτε με παρουν ειτε παρω, καποια στιγμη μπορει να τερματιστει η κληση. το κανει σχεδον συνεχεια.! μηπως εχω περασει κατι το οποιο το κανει αυτο? ενοω καποια εφαρμογη?? το ρωταω γιατι το ιδιο παθαινα και στο νοτε2 που ειχα. δεν μπορω να καταλαβω. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με μαμα ρομ με ολες τις αναβαθμισεις. αυτο που παθαινω ειναι οτι σχεδον συνεχεια την ωρα που πραγματοποιω κληση ειτε με παρουν ειτε παρω, καποια στιγμη μπορει να τερματιστει η κληση. το κανει σχεδον συνεχεια.! μηπως εχω περασει κατι το οποιο το κανει αυτο? ενοω καποια εφαρμογη?? το ρωταω γιατι το ιδιο παθαινα και στο νοτε2 που ειχα. δεν μπορω να καταλαβω. ευχαριστω.

 

Γενικά τα δίκτυα και των 3 εταιριών πάνε από το κακό στο χειρότερο. Δοκίμασε να το γυρίσεις σε 2g να δεις αν συνεχίσει να στο κανει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει νομιζω οταν κατα τη διαρκεια της κλησης αλλαζει απο g σε 3g κτλ.. γι αυτο ειπα για κοσμοτε, ειχαν ενα θεμα με το 3g τους τωρα τςλευταια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...