Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στέφανε , είσαι πολύ μπροστά αγόρι μου...!

Εμένα τα χέρια μου δεν πιάνουν καθόλου.

 

Μπράβο ρε!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ!! :) Αν και δεν το πετυχα ακριβως καθως ηταν βιαστηκο.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=38848&stc=1&d=1387722346

7260.. Ενα πολυ ομορφο κινητο, που το συμπαθω και για εναν αλλον λογο. Σχηματιζει το γραμμα "S", απο τα αρχικα του ονοματός μου.. :frog:

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο ελπιζω να βαρεθεις για κανα 2ωρο αυριο.. :lol:

 

Βαρέθηκα... :p Λείπουν πολλά δυστυχώς, τα οποία πρέπει να αποκτηθούν. Επίσης, πρέπει να τελειώσουν κι άλλα επιτέλους για να τα βάλω σε βιτρίνα... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και το 6210!!! Ένα τηλέφωνο που μου έμεινε απωθημένο. Το είχα στο μάτι αλλά ποτέ δεν απέκτησα..... Κουκλί πραγματικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα... :p Λείπουν πολλά δυστυχώς, τα οποία πρέπει να αποκτηθούν. Επίσης, πρέπει να τελειώσουν κι άλλα επιτέλους για να τα βάλω σε βιτρίνα... ;)

 

Ξεχωριζει παντως το communicator και το αναδιπλουμενο που σου χαρισαν. Επισης το 6680 μου κανει εντυπωση καθως ειναι πολυ σπανιο. 6230 Κλασσικο best off, 3230 επομενο best off για μενα (τα χε ολα και τιμη χωμα), και το αγαπημενο μου χρωμα στο 7250.... το ειχε θυμαμαι ο αλλος στην εκπομπη του... τη θυμαστε..;... ενα καταργημενο καναλι.... εκπομπη "κινητομανια"!!!.... επαιρνες τηλεφωνο, και παταγες απο το σταθερο σου την διεση η το αστερακι, και επαιζες ενα παιχνιδι μεσω της τηλεορασης, και κερδιζες ενα απο τα 15 περιπου κινητα που ειχε μπροστα του ο παρουσιαστης. Διαλεγες εσυ ποιο ηθελες.. :clap:

Link to comment
Share on other sites

Κινητο-μάνια: "Πρέπει να ανατρέξω στα έγκατα της υποσυνείδητου, να αναλύσω εις βάθος και με φροϋδικό τρόπο τα παιδικά μου χρόνια για να καταλήξω στο λόγο που παρακολουθούσα (μετά μανίας όπως λέει κι ο τίτλος) την κινητομάνια, μια εκπομπή του New Channel (τόσο παλιά) με έναν ανεκδιήγητο παρουσιαστή από τη Στυλίδα που έκανε ερωτήσεις του τύπου «τι έκανες σήμερα, πήγες για καφεδάκι»;

Αργότερα εκστασιάστηκα όταν τον είδα να παριστάνει τον δημοσιογράφο σε μια άλλη εκπομπή της Νανά-Δούκα-Παλαιτσάκη-κτλ-κτλ με θέμα την παιδεραστία…. ?;!?;! Ένας μύθος είχε γεννηθεί.

Το concept της εκπομπής ήταν το εξής: έπαιρνες τηλέφωνο κι αν πετύχαινες στον σωστό αριθμό κέρδιζες ένα κινητό. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι αν έπαιρνες τηλέφωνο (δεν έφτασα ως αυτό το σημείο για να εξηγούμαστε) θα περίμενες 20 λεπτά στην αναμονή, την ώρα που ο «κλακαδόρος» θα έκανε το κομμάτι του και εσύ θα τα έχωνες στην εταιρία τηλεφώνων.

Δεν ξέρω γιατί, αλλά με χαλάρωνε. Το ίδιο και αρκετά μέλη της παρέας μου, που στα κλασικά, ανούσια ξενύχτια (της προ-Pro εποχής) περνούσαμε αρκετές ώρες βλέποντας τη συγκεκριμένη εκπομπή.

Είχα εθιστεί στις συζητήσεις με τον παρουσιαστή (επιπέδου δημοτικού) και κυρίως στις εκφράσεις «αυγουλίνι, μωρουλίνι, γκογκουλίνι» όπως αποκαλούσε ένα συγκεκριμένο στρογγυλό κινητό. Τι είναι το γκογκουλίνι ρε π%@^ μου; Γιατί το έβλεπα γ%^@; Τι μου συμβαίνει;

(Στέφανος Τριαντάφυλλος)"

http://www.oneman.gr/keimena/diaskedash/article1492985.ece

 

Συζητηση: http://www.insomnia.gr/topic/46344-kinhtomania/

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι της συλλογής, αλλά κάποια λίγα κι εκλεκτά (δύο εξ αυτών, βασικά) είναι μέγα απωθημένα μιας που έχουν και πονεμένες ιστορίες από πίσω. Ο λόγος για τους δύο μου μεγάλους έρωτες στο όρθιo. Συντροφιά 2 πολύ μεγάλες συμπάθειες στο ξαπλωτό και τιμής ένεκεν ο κόκκινος φρουρός μιας και έχει καταντήσει θρύλος το πόσο αθάνατο σκυλί είναι lol

Δυστυχώς για τους έρωτες ο No1 (7260) είναι dummy κι ο άλλος (7360) ανακατασκευασμένος, αλλά από το ολότελα... ελπίζω κάποια στιγμή να βρω κανα φθηνό 7260 και να το ανακατασκευάσω. Να δω το κόκκινo φωτιζόμενο πληκτρολόγιο και ας πεθάνω ένα πράμα... :rolleyes:

Και το e65 dummy, αλλά τόσο κοψοχρονιά που το βρήκα το τίμησα έτσι για το οφθαλμόλουτρο και για την ιστορία μιας και κάποτε το γλυκοκοιτούσα και ήμουν στο παραπέντε να το πάρω αλλά φυσικά το προσπέρασα για το 7373. Το μόνο που με ψιλοχάλασε ήταν που δεν το βρήκα στο καφέ που ήταν και η αρχική αδυναμία. Βασικά δεν θα με χαλούσε κάποια στιγμή να προσθέσω και τα υπόλοιπα amour στην παρέα και να κλείσει εκεί ο "συλλεκτικός" μου κύκλος.

Παλιές καλές εποχές που το design ήταν ιδιαίτερο και ξεχώριζε, καλά και χρυσά τα smart αλλά κακά τα ψέματα, τη στιγμή που κατέληξε το κινητό να είναι μια τεράστια οθόνη αφής, έληξε ουσιαστικά και το περιθώριο για σχεδιαστική δημιουργία στη συσκευή.

http://s28.postimg.org/71fqpjglp/CAM00.jpg

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=38848&stc=1&d=1387722346

Το συγκεκριμενο το εδωσα χτες στα δεκα ευρω. Αν εγραφες πιο νωρις εδω θα το εδινα σε σενα.. :cry: Πανεμορφο κινητο με πανεμορφο μενου για την εποχη του (128X128). Πολυ ωραια η συλλογη σου, εστω και dummy. Εξ αλλου τα περισσοτερα παλια τα χρησιμοποιουμε ειτε ως δευτερα ειτε ως καθολου στη βιτρινα. :love: Επισης πολυ ωραιο το κοκκινο χρωμα πανω σε οποιοδηποτε κινητο. Στη nokia το n76, σε αλλες εταιριες πολλα..

Link to comment
Share on other sites

'Επνιξα κάποτε ένα 7260... Ευτυχώς απέκτησα πάλι ένα, με σκοπό να γίνει λευκό... (έτσι το έχω απωθημένο εγώ)

 

Στέφανε το 7250 δυστυχώς, είναι dead... :(

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ και γω ηθελα να το κανω λευκο, και ειχα ολοκαινουριες προσοψεις. Αλλα η πανω προσοψη δεν βγαινει. Πρεπει να το κανεις βιδες για να βγει. Και μονο που ειναι σε καλη κατασταση η μωβ προσοψη δεν εχει σημασια, βρισκεις αλλο :p
Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε, δική σου ήταν η αγγελία με το 10ρικάκι?! Την είδα χθες στο xe (και μέχρι το βράδυ έγινε εξαφανιζόλ) και μου τρέχανε τα σάλια. Τέτοια ακριβώς περίπτωση ελπίζω να βρω, αν είχες άλλους όρους συναλλαγής -το είχες για χέρι-χέρι κι εγώ είμαι βόρεια- θα το είχα χτυπήσει στη στιγμή. Ας ελπίσουμε να βρεθεί κάτι αντίστοιχο στο μέλλον :)
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ και γω ηθελα να το κανω λευκο, και ειχα ολοκαινουριες προσοψεις. Αλλα η πανω προσοψη δεν βγαινει. Πρεπει να το κανεις βιδες για να βγει. Και μονο που ειναι σε καλη κατασταση η μωβ προσοψη δεν εχει σημασια, βρισκεις αλλο :p

 

2 Torx5 βίδες είναι και μάλιστα, τις έχω ήδη λυμένες. Οι προσόψεις πρέπει να βρεθούν... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Aμα θες σου στελνω με το ταχυδρομιο, σε φακελακι των ελτα με γραμματοσημο. Τις ειχα παρει για να τις βαλω στο δικο μου αλλα μετα ειδα οτι δεν μπαινει η μια, και με τα κατσαβιδακια δεν το χω. Χωρις χρηματα φυσικα τζαμπα τις πηρα και γω. Στειλε μου πμ αν εχεις καποιον δικο σου εδω να τις δωσω ή σε ποια διευθυνση καταστηματος οπου να τη παραλαβεις απο εκει. :)
Link to comment
Share on other sites

Μιας που λέτε για βίδες, ξέρετε μήπως τι βιδούλες παίρνει το 7360;

Γιατί το refurbished 7360 που πήρα ήταν το λευκό/χρυσό κι επειδή ο έρωτας ήταν με το σοκολά πήρα μετα και του έβαλα σοκολά πρόσοψη, μου έβγαινε πιο φθηνό έτσι. Οπότε μου έχουν μείνει οι λευκές προσόψεις τσίλικες κι όσο τις βλέπω μου μπαίνει η ιδεά αν βρίσκω σιγά σιγά τα κομμάτια σε καλή τιμούλα να το στήσω κι αυτό (εκτός πια αν βρω κανα διαλυμμένο ολόκληρο κοψοχρονιά και πάω σε εκείνη τη λύση). Ρωτάω γιατί π.χ. βλέπω να δίνουν εδώ το κυρίως σώμα αλλά δεν περιέχονται οι βίδες, αν καταλήξω να το κάνω κάποια στιγμή να ξέρω τι να ψάξω/πάρω.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Aμα θες σου στελνω με το ταχυδρομιο, σε φακελακι των ελτα με γραμματοσημο. Τις ειχα παρει για να τις βαλω στο δικο μου αλλα μετα ειδα οτι δεν μπαινει η μια, και με τα κατσαβιδακια δεν το χω. Χωρις χρηματα φυσικα τζαμπα τις πηρα και γω. Στειλε μου πμ αν εχεις καποιον δικο σου εδω να τις δωσω ή σε ποια διευθυνση καταστηματος οπου να τη παραλαβεις απο εκει. :)

 

Κοίτα, αν δεν τις θες στειλ'τες. Αν θες όμως να ξαναβρείς 7260 για να το κάνεις λευκό, κράτησε τες... :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Μπα, οχι βαριεμαι να το ανοιξω αν το ξαναβρω. Θα στις στειλω σε καμια εβδομαδα παντως, θα σου στειλω με πμ οταν ειναι. Παντως δεν ξερω αν ειναι μουφα η οχι η προσοψη, αλλα φαινεται καλη. Τα λεμε!! :)
Link to comment
Share on other sites

Μπα, οχι βαριεμαι να το ανοιξω αν το ξαναβρω. Θα στις στειλω σε καμια εβδομαδα παντως, θα σου στειλω με πμ οταν ειναι. Παντως δεν ξερω αν ειναι μουφα η οχι η προσοψη, αλλα φαινεται καλη. Τα λεμε!! :)

 

Στέφανε όπως θες. Περιμένω PM σου όταν είναι...

 

(Α! Και πολύχρονος για σήμερα, να χαίρεσαι τ'όνομα σου!)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Το ενα, ισως το λες ανδρικο και το αλλο, γυναικειο (φωτογραφια ινερνετ).

Προχθες, παλι ειδα εναν μεγαλο σε ηλικα ατομο να κυκλοφορει με ενα 6310!..

Ζουν αναμεσα μας....

 

http://www.3dnews.ru/documents/3215/ericsson_t66_07.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & καλή χρονιά σε όλο το forum! Λόγω μιας βλάβης στο digitazer του htc, χρησιμοποιώ εδώ και αρκετές μέρες (και όπως δείχνουν οικονομικά τα πράγματα για πολλές ακόμα..!) ένα μαύρο 6030 -όπως φαίνεται και στο avatar μου! :happy:- που το έχω από το τελευταίο έτος στη σχολή, το 2006. Μια χαρά στέκεται ακόμα. Το είχα και όταν παρουσιάστηκα φαντάρος στη Τρίπολη λόγω μη ύπαρξης κάμερας και της παροιμοιώδους αυτονομίας του. Απίστευτες συσκευές που είναι πάντα εκεί στο συρτάρι όταν τις χρειαστείς, όταν τα σύγχρονα "σμαρτ" παραδώσουν πνεύμα στο 1/5 του χρόνου ζωής, σε αντίθεση με τα διαχρονικά & κλασικά πλέον ΝΟΚΙΑ.

 

http://i-cdn.phonearena.com/images/reviews/7735-image/Nokia-6030-Review-014.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ενα, ισως το λες ανδρικο και το αλλο, γυναικειο (φωτογραφια ινερνετ).

Προχθες, παλι ειδα εναν μεγαλο σε ηλικα ατομο να κυκλοφορει με ενα 6310!..

Ζουν αναμεσα μας....

 

http://www.3dnews.ru/documents/3215/ericsson_t66_07.jpg

 

Πωω.. Πόσο καιρό έχω να δω πράσινη οθόνη.. :O Τι μου θύμισες..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το ενα, ισως το λες ανδρικο και το αλλο, γυναικειο (φωτογραφια ινερνετ).

Προχθες, παλι ειδα εναν μεγαλο σε ηλικα ατομο να κυκλοφορει με ενα 6310!..

Ζουν αναμεσα μας....

 

http://www.3dnews.ru/documents/3215/ericsson_t66_07.jpg

 

To 6310 δεν έβγαινε σε μπλε φωτισμό??:confused:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...