Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για φορτιστή αυτοκινήτου έχετε να προτείνετε κάποιον της νόκια? Δε βρίσκω κάποιον στα γνωστά μαγαζιά που να είναι στα σίγουρα συμβατός με lumia 820.Από ebay και λοιπά δε βολεύει μιας και δε μου έχει έρθει ακόμη η κάρτα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για γνήσιο ΝΟΚΙΑ.Αλλιώς οποιοσδήποτε USB και βάζεις καλώδιο microUSB

 

στο θεμα αυτο μια ερωτηση.

οσους "απλους" φορτιστες usb απο ebay δοκιμασα, αδυνατουσαν να φορτισουν επαρκως το lumia 920 μου.

μαλλον δεν δινουν "αρκετή" τάση ΄τοση οση χρειαζεται το τηλεφωνο για να φορτιζει κανονικα.

 

ή ξεκιναγαν να φορτιζουν αλλα΄ σταματουσαν μετα απο λιγο.

 

δοκιμασα τις προαλλες εναν "υποδοχεα αναπτηρα αυτοκινητου/φορτιστη" με δυο εξοδους usb που ελεγε για μεγαλυτερο output σε volt (δε θυμαμαι ακριβως ποσα').

κουμπωνοντας το λευκο καλωδιο του φορτιστη της νοκια που ερχεται μαζι με το κινητο, ξεκινησε η φορτιση αμεσα.

 

δεν το αφησα πολυ ωρα για να δω τί γινεται μιας και ειχα φουλ μπαταρια οταν το δοκίμασα.

 

τωρα λοιπον, θελω να παρω ενα καλώδιο κανά 2 μέτρα, ωστε να φορτιζω το κινητο και εν κινησει, όταν πχ το εχω με gps και το τοποθετω στην αριστερη ποτηροθηκη της θεσης οδηγησης (αρα αρκετα μακρια απο την υποδοχη/αναπτηρα του αμαξιου).

 

πρεπει να προσεξω κατι συγκεκριμενο και στο καλωδιο που ψαχνω από το ebay, ή όλα τα micro usb ειναι ιδια ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου Lumia (620) δοκίμασα ΗΤC,Sony Ericsson,TurboX και φυσικά της ΝΟΚΙΑ με όλους φορτίζει πλήρως.Δεν κατάλαβα το επαρκώς που γράφεις. Όλοι οι φορτιστές βγάζουν 5V,δεν θα βρεις μεγαλύτερο.Της ΝΟΚΙΑ είναι 1,3Α. Αν η ένταση (Ampere ή Α) είναι μικρότερη θα κάνει περισσότερη ώρα να φορτίσει.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα ηρθε και η διαφανη snap on θηκη που ειχα παραγγειλει για το 925:

 

http://www.ebay.com/itm/IMAK-Ultrathin-Slim-Transparent-Skin-Clear-Hard-Case-Cover-For-Nokia-Lumia-925-/221251365503?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item33839bea7f

 

Προτεινεται για οποιον ψαχνει κατι σε αυτο το στυλ.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε και η διαφανη snap on θηκη που ειχα παραγγειλει για το 925:

 

http://www.ebay.com/itm/IMAK-Ultrathin-Slim-Transparent-Skin-Clear-Hard-Case-Cover-For-Nokia-Lumia-925-/221251365503?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item33839bea7f

 

Προτεινεται για οποιον ψαχνει κατι σε αυτο το στυλ.

 

Για πες καμια λεπτομέρεια.

Φαίνεται ή είναι αρκετά διαφανής; (φαίνεται δλδ σαν προφυλακτικό)

Γλιστράει; (γιατί το 520 που έχω γλιστράει πολύ από τα χέρια μου και ψάχνω θήκη που να μη γλιστράει)

Τα κουμπιά τα πατάς καλά ή το βάθος το κάνει πιο δύσκολο;

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00DHYWRBG/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

 

Μου ήρθε σήμερα για το 925. Δεν την περίμενα τόσο καλή. Άριστο πιάσιμο και πολύ λεπτή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το 925 έχω πάρει αυτήν (βέβαια όλες περίπου ίδιες είναι):

http://www.ebay.com/itm/Black-Hybrid-Hard-Case-Cover-Nokia-Lumia-925-Screen-Protector-/380703880947

Πολύ καλό πιάσιμο και ειδικά σε μαύρο lumia νομίζεις ότι δεν υπάρχει θήκη. Αυτό που δεν έχω καταφέρει ακόμη να βρω είναι σωστό screen protector. Eπειδή στις άκρες η οθόνη κάνει έναν σπάσιμο ή πρέπει το protector να είναι πιο μικρό με αποτέλεσμα να μη καλύπτει όλη την οθόνη ή πρέπει να βρω κάτι πιο εξειδικευμένο.

Link to comment
Share on other sites

925 κρυμμένο σε θήκη; No way! Εχώ έχω την αυθεντική της Νοκια pouch δερμάτινο και απλά το βγάζω από μέσα για να το χρησιμοποιήσω. Τα κοσμήματα δε πρέπει να κρύβονται παίδες. Τέλος.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

925 κρυμμένο σε θήκη; No way! Εχώ έχω την αυθεντική της Νοκια pouch δερμάτινο και απλά το βγάζω από μέσα για να το χρησιμοποιήσω. Τα κοσμήματα δε πρέπει να κρύβονται παίδες. Τέλος.

 

+1000

 

Κι εγώ έχω wallet case και το χρησιμοποιώ "γυμνό"...

Ούτε screen protector...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

925 κρυμμένο σε θήκη; No way! Εχώ έχω την αυθεντική της Νοκια pouch δερμάτινο και απλά το βγάζω από μέσα για να το χρησιμοποιήσω. Τα κοσμήματα δε πρέπει να κρύβονται παίδες. Τέλος.

 

Συμφωνώ. Έχεις link;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Έχεις link;

 

googlαρε για nokia cp-620. Premium θήκη για κινητά κοσμήματα. Τέλος. :happy:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαφωνώ με θήκες τύπου pouch. Τα πιο πολλά ατυχήματα τα είχα με τέτοιες θήκες, ειδικά στο βγάλε...
Link to comment
Share on other sites

Για πες καμια λεπτομέρεια.

Φαίνεται ή είναι αρκετά διαφανής; (φαίνεται δλδ σαν προφυλακτικό)

Γλιστράει; (γιατί το 520 που έχω γλιστράει πολύ από τα χέρια μου και ψάχνω θήκη που να μη γλιστράει)

Τα κουμπιά τα πατάς καλά ή το βάθος το κάνει πιο δύσκολο;

 

Ειναι απο διαφανες μαλακο πλαστικο, αλλα δεν εχει την λαστιχενια αισθηση των TPU (που αντιπαθω). Αρκετα λεπτη και διακριτικη, χωρις να μπλοκαρει κουμπια, φλας, θυρες, αισθητηρες κλπ. Δεν δινει και κανα σουπερ grip, αλλα το 925 χωρις την θηκη γλιστραει περισσοτερο. Για μενα που δεν με βολευουν θηκες στυλ pouch ή flip cover ειναι οτι πρεπει :)

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Για θήκες τύπου pouch που κάπως διαφέρουν από τις περισσότερες, δείτε και αυτές που έχει σχεδιάσει η Burton σε συνεργασία με τη Νokia.

Nokia X Burton Insulator Case

 

Για το 925 μου αγόρασα την CP-613, στα 18 ευρώ περίπου...

Link to comment
Share on other sites

...Για το 925 μου αγόρασα την CP-613, στα 18 ευρώ περίπου...

 

 

 

 

Πανέμορφη φαίνεται.

 

Περιμένω εντυπώσεις.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφη φαίνεται.

 

Περιμένω εντυπώσεις.

Το έψαξα πάρα πολύ το θέμα με τη θήκη και κατέληξα στη Burton. Έχει μακράν το πιο όμορφο design. Μένει να δω πως 'κάθεται' το 925 μέσα της και πως μπαίνει-βγαίνει, καθώς η συγκεκριμένη έχει σχεδιαστεί για το 920, το οποίο όμως έχει περίπου τις ίδιες διαστάσεις με το δικό μου.

Σε καμιά βδομάδα παραλαμβάνω και θα ποστάρω φωτο και εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω αυτη

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.576892

 

την εχει δοκιμασει κανεις να μου πει αν αξιζει η οχι?:!:

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει δοκιμάσει αυτή την θήκη http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.014454 να μας πει την γνώμη του.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα πάρα πολύ το θέμα με τη θήκη και κατέληξα στη Burton. Έχει μακράν το πιο όμορφο design. Μένει να δω πως 'κάθεται' το 925 μέσα της και πως μπαίνει-βγαίνει, καθώς η συγκεκριμένη έχει σχεδιαστεί για το 920, το οποίο όμως έχει περίπου τις ίδιες διαστάσεις με το δικό μου.

 

 

Σε καμιά βδομάδα παραλαμβάνω και θα ποστάρω φωτο και εντυπώσεις...

 

syshalt πέρασε η εβδομάδα, τι λέει τελικά;

 

Την έχεις χρησιμοποιήσει με ακουστικά.

 

 

 

Ψάχνω αξιόλογο hands free με in ear ακουστικά τα κλασικά με τα μπαμπάκια όχι αυτά που μπαίνουν μέσα στο αυτί. Με ωραία μπάσα, έχετε κάτι να προτείνεται;

3>4
Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε καμια καλή θήκη για το 1020 :rolleyes:

 

+1.

που να συνδυαζει και ασυρματη φόρτιση αμα γίνεται ?

το ebay βγαζει μονο την μαυρη και κιτρινη πίσω θηκη/με ασυρματη φορτιση, και μια ακομα τυπου βιβλιαρακι αλλα πανάκριβη .μικρή ποικιλία και ακριβές λόγω ασύρματης φορτισης.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...