Jump to content

Blackview JK809


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα αρχεία που πρέπει να αλλαχτούν είναι το modem.img στο φάκελο /system/etc/firmware και στο φάκελο /system/etc/mddb να σβηστεί το αρχείο BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6589_S00_MOLY_WR8_W1248_MD_WG_MP_V6_P6 και να μπει το BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6589_S00_MOLY_WR8_W1248_MD_WG_MP_V8_P3 με ένα root explorer με τα σωστά permissions δηλαδή rw -r -r .Τα ανέβασα εδώ

Διάβασα όμως στο xda ότι αυτά τα αρχεία καλό ειναι να τα αλλάζουμε πριν την εκκίνηση του τηλεφώνου και γιαυτό προσωπικά τα πέρασα μέσα στo zip της ρομ και έκανα νέα καθαρή εγκατάσταση και προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει την αλλαγή τους απευθείας μέσα απο την ρομ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα αρχεία που πρέπει να αλλαχτούν είναι το modem.img στο φάκελο /system/etc/firmware και στο φάκελο /system/etc/mddb να σβηστεί το αρχείο BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6589_S00_MOLY_WR8_W1248_MD_WG_MP_V6_P6 και να μπει το BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6589_S00_MOLY_WR8_W1248_MD_WG_MP_V8_P3 με ένα root explorer με τα σωστά permissions δηλαδή rw -r -r .Τα ανέβασα εδώ

Διάβασα όμως στο xda ότι αυτά τα αρχεία καλό ειναι να τα αλλάζουμε πριν την εκκίνηση του τηλεφώνου και γιαυτό προσωπικά τα πέρασα μέσα στo zip της ρομ και έκανα νέα καθαρή εγκατάσταση και προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει την αλλαγή τους απευθείας μέσα απο την ρομ

Συμφωνώ με τον φίλο bbbb καλλίτερα ειναι να ξανακάνουμε εγκατάσταση την ρομ (για όσους δεν ειναι πολύ εξοικιωμένοι ας την κατεβάσουν απο εδω thanks bbbb) αφού πρωτα κάνουμε ενα Backup με το CWM και μετά να κανουμε με advanced restore ->restore data.

Προς επιβεβαίωση σας και εγω είχα παραγγήλει μια Μπαταρία και μια Θηκη μαυρη (γιατί η άσπρη λερώνει) απο το banggood και σήμερα με ενημέρωσαν για την αποστολή τους !!!!! καλώς να τα δεχτούμε

Link to comment
Share on other sites

patch zip διόρθωση (modem) για stock και custom rom Blackview JK809

Για να μην ταλαιπωρουνται τα παιδιά (και ειδικά ο kwnana) εστρωσα το κωλο μου και έκανα ένα patch zip για να περάσουν τα αρχεια modem.img & BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6589_S00_MOLY_WR8_W1248_MD_WG_MP_V8_P3 κάνωντας απλά install απο το cwm κατεβαστε το απο εδω και βαλτε το στην κάρτα καντε το απλως install και επανεκινήστε το τηλέφωνο.

Αυτό το patch το έφτιαξα κυρίως για όσους τρέχουν την stock rom - το δοκίμασα και δουλεύει - για να λύσουν τα προβλήματα φόρτισης και 3G cosmote -bluetooth:O

Edited by ffox4
Link to comment
Share on other sites

Αψογα.Στο τέλος θα στείλουμε εμείς την ρομ στο εργοστάσιο,αντί να μας την στείλουν αυτοί :lol:
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα, μπραβο ρε ffox4, εισαι γιγαντας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :respect:

Δουλευει και το 3G Cosmote με το BT :dance:

Ας ανεβασει και καποιος το original bootanimation του Blacκview JK809 που δεν το εχουμε να το αλλαξουμε :p

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν αντιμετωπίζουν το πρόβλημα με το bluetooth, χρειάζεται να μπουν στην διαδικασία των παραπάνω αλλαγών; Πέρασα την πρώτη ρομ όταν ανέβηκε και ποιός ξαναστήνει το τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα, μπραβο ρε ffox4, εισαι γιγαντας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :respect:

Ας ανεβασει και καποιος το original bootanimation του Blacκview JK809 που δεν το εχουμε να το αλλαξουμε :p

 

που το έχασες ; το είχες βγάλει ; γιατί εμένα δεν έχει χαθεί , μετά την note3 που είχε το δικό της ξαναήρθε της μαμάς του και μάλιστα με τον ήχο που τον είχα σβήσει αρχικά ...

 

σε τι βελτιώνει την φόρτιση το patch ; στις ενδείξεις μετά από reboot ; στον χρόνο φόρτισης ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Τον χρόνο φόρτισης και έχω την εντύπωση ότι πλέον φορτίζει και περισσότερο.Προτείνω επισης και την εγκατάσταση αυτού του patch από το recovery που διορθώνει τα στατιστικά της μπαταρίας.Αυτό που έχω παρατηρήσει ειναι ότι ανεξάρτητα του ποσοστού που θα δείξει μετά το reboot,αν παρατηρήσουμε σε κάποιο πρόγραμμα μέτρησης των volt της μπαταρίας π.χ. gsam battery monitor τα volt της μπαταρίας μετά απο το reboot,δεν αλλάζουν πολύ συγκριτικά με την ένδειξη του ποσοστού.Δηλαδή η μπαταρία πιστεύω ότι θα κρατήσει,όσο ήταν να κρατήσει ανάλογα τη χρήση που κάνουμε,ανεξάρτητα αν το ποσοστό της άλλαξε

Για όσους δεν αντιμετωπίζουν το πρόβλημα με το bluetooth, χρειάζεται να μπουν στην διαδικασία των παραπάνω αλλαγών; Πέρασα την πρώτη ρομ όταν ανέβηκε και ποιός ξαναστήνει το τηλέφωνο...

Δε χρειάζεται να ξαναστήσεις την ρομ.Βάλε το patch που ανέβασε ο φίλος ffox4 3 post πιο πάνω και αυτό που δίνω στο παρόν ποστ και είσαι οκ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Συμ.... ...

Άσχετο : είχα αγοράσει μέσα από το hd2 το citisnav και δεν δουλεύει στο jk λέτε να είναι με το imei ; δεν βρίσκει τον αγορασμένο μου χάρτη ...

1.γιαυτό ξέρετε τίποτα ;

 

2.τα patch τα περνάμε με την μια ; και τα δύο ; ή 1ο/reboot 2o/reboot

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια, ευχαριστω για τον χρονο και την προσπαθεια σας !

Το βραδυ θα κανω φουλ φορτιση, απο αυριο θα εχω δειγματα ;)

 

Αψογα.Στο τέλος θα στείλουμε εμείς την ρομ στο εργοστάσιο,αντί να μας την στείλουν αυτοί :lol:

:lol::lol: κανονικα πρεπει να σας πληρωσει το εργοστασιο ή να σας στελνει δωρεαν τα μοντελα του.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

To ανέβασα εδώ
Τι permissions του δινουμε ? -rw -r -r ? :wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε ffox4 και οι υπόλοιποι που ασχολείστε με το τηλέφωνο ένα μεγάλο μπράβο!!!

Κατεβάζω το patch για την εργοστασιακή ρομ και θα το τεστάρω αύριο...

Γενικά απο τις 2 ρομ, αυτή του w200 και αυτή του Νοτε3, όσοι τις δοκιμάσανε και τις δύο, πως τους φάνηκαν σε σχέση με την μαμα ρομ, αλλά και σε σχέση μεταξύ τους?

Link to comment
Share on other sites

Η W200 είναι η καλύτερη κατά την γνώμη μου.Μου άρεσε προσωπικά που έχει καλύτερη διαχείριση των 2 σιμ (διπλό κουμπί σε dialer και sms για άμεση κλήση/sms απο όποια sim θες),την λειτουργία για wifi display που χρησιμοποιώ συχνά και λείπει απο την στοκ ρομ και τα έγχρωμα εικονίδια στις ρυθμίσεις.Και από θέμα ταχύτητας σούπερ.Η note 3 έχει την πλάκα της με τα air gesture και scroll αλλά το tw ui λαγκάρει κάποιες φορές και επιπλέον δεν παίζει σωστά το gravitybox
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, οπως εχω ηδη δηλωσει, the simpler, the better !!!!!!! :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά με τις πρόσφατες ported roms, ευχαριστούμε!

Εδώ ένα led torch apk με πιο δυνατό φώς: ftp://178.151.62.125/ChinaTorch.apk (Σαν φακός όχι στην κάμερα)

Το είχε ποστάρει κάποιος στο forum πριν 1-2 ημέρες, νομίζω έγραφε πως μετά την χρήση του ενίοτε κολλάει το led στην φωτογραφική και θέλει reboot. (Δεν το έχω παρατηρήσει)

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικα, η το τηλεφωνο ειναι μ@μ@το και δεν εχουμε θεματα, η απογοητευτηκατε ολοι και το παρατησατε πλεον. :confused:

 

Εγω παντως μεχρι στιγμης ειμαι στην πρωτη κατηγορια :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, η το τηλεφωνο ειναι μ@μ@το και δεν εχουμε θεματα, η απογοητευτηκατε ολοι και το παρατησατε πλεον. :confused:

 

Εγω παντως μεχρι στιγμης ειμαι στην πρωτη κατηγορια :p

 

Κοίτα , εγώ μια Χαρούλα κάνω την δουλειά μου , γρηγορότατο είναι , αν έχω και τραπέζι μπροστά μου να το ακουμπάω :) ,δεν το αλλάζω με τίποτα .

Αφού ψιλοβαρέθηκα την w200 και λέω να επαναφέρω την note για αλλαγή ...

Επειδή όμως χρησιμοποιώ ταυτόχρονα και ένα iPhone 3gs έχω θέμα με το touch της οθόνης , είναι η σύγκριση άμεση και με στενοχωρεί . Βέβαια δεν έχω βγάλει ακόμα την εργοστασιακή ζελατίνα ( Μην βαράτε ) , αλλά έχω θέμα στο κάτω μέρος της οθόνης ή στα κάτω άκρα και το παρατηρώ στο πληκτρολόγιο , αλλά είναι παρατήρηση για ψείρες . Απλά το αιφον έχει απαράμιλλο touch .

Επίσης ή η μπαταρία μας έχει στρώσει πλέον ή η thl διορθώνει αρκετά το θέμα με την μπαταρία ,δηλαδή σε reboot ,στην φόρτιση πέφτει μόνο 3-5% η ένδειξη και χωρίς να έχω περάσει τα patch του Χρήστου . Εν ολίγοις πιστεύω ότι και στα 160$ είναι καλή αγορά .

Το μαράζι μου είναι οι φωτογραφίες ,στα κινέζικα γι'αυτό ψαρωνω με κάτι hongmi & inew v3 ,που και αυτά μένει να αποδειχθούν οι επιδόσεις τους .

 

Α ,επίσης αν είχαμε και ποικιλία ρομ να δοκιμάζουμε θα είμαστε πιο ομιλητικοί ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ευχαριστημένος είμαι.Η μπαταρία με ή χωρίς το patch μετά το 50% έχει ένα μεγάλο σκαλοπάτι και το βλέπεις έντονα αν κάνεις reboot αλλά οκ δε με απασχολεί πια από την στιγμή που στο κινητό δεν θέλει πλεον έξι ώρες και εκτός κινητού μπορώ να την φορτίσω σε μιάμιση ώρα με φορτιστή πατέντα και η 2η μπαταρία έρχεται. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην πρώτη κατηγορία είμαι. Αφού λύθηκε και το θέμα με την κοτε όλα οκ. Η μπαταρία πολύ καλή, μου βγάζει άνετα τη μέρα και συνήθως με πάνω ή κοντά στο 50% με μεγάλη χρήση. Οπότε σουπερ η παντόφλα μας :).
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ευχαριστημένος είμαι.Η μπαταρία με ή χωρίς το patch μετά το 50% έχει ένα μεγάλο σκαλοπάτι και το βλέπεις έντονα αν κάνεις reboot αλλά οκ δε με απασχολεί πια από την στιγμή που στο κινητό δεν θέλει πλεον έξι ώρες και εκτός κινητού μπορώ να την φορτίσω σε μιάμιση ώρα με φορτιστή πατέντα και η 2η μπαταρία έρχεται.

 

Ναι εγώ μιλούσα για την υπό ένδειξη της φόρτισης , το σκαλοπάτι των 50% συνεχίζει να υπάρχει . [ATTACH]38801[/ATTACH]

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Και ένα app recommendation μιάς και το bluetooth είναι προέκταση της παντόφλας: :D

(λογικά θα γίνεται και με llama κλπ)

 

Bluetooth on Call automatically turns on Bluetooth when you are on a phone call. It turns it off once you hang up to save power.

Features:

* Automatically turn on Bluetooth when on a call.

* Automatically turn on Bluetooth when the phone is charging.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.futonredemption.jasper.btoncall&hl=en

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...