Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν εννοεις να χαλαει πολλα τον μηνα πως ακριβως το εννοεις? Αφου δεν χανεται ο χρονος μενει στην καρτα... Μια χαρα ειναι η προσφορα απλα το θεμα ειναι αν μπορεις να τα προπληρωσεις. Απαξ και δωσεις τα 70 και θα παρεις τον χρονο που πληρωσες σε εξι μηνες και ενα κινητακι δωρο, δεν υπαρχει κανενας αστερισκος, οτι πληρωσες παιρνεις απλα θα μπαινει το ποσο σε δοσεις. Τωρα το κινητο μην νομιζεις οτι θα πιασεις καποιον κωτσο και θα το πουλησεις για να παρεις τα λεφτα πισω. Δεν αξιζει... Η' το κρατας για κυριο/δευτερο και κανεις την δουλεια σου Ή το δινεις πουθενα δωρο για να σου εχουν και υποχρεωση ;-)

 

Σου λεει μοντελο κινητου στο μηνημα? Ειναι κανα καινουργιο 'H αυτο που δινουν το Huawei Y210?

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το κινητό, αλλά όπως το είπες προπληρωνω το κόστος ενός έτους για μένα. Αν λοιπόν κάποιος έχει κινητό τι νόημα έχει να πάρει ένα δεύτερο, εκτός από την υπερκαταναλωση. Μόνο αν κάποιος δεν έχει και θέλει επειγόντως κινητό τοτε αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

f2go ή Q? ιδού η απορία

combo value ή q?

ελάχιστη χρεωση 3 λεπτα κ μετα ανα δευτερόλεπτο ή χρέωση ανα λεπτό συνεχως?

ιδου οι απορίες

 

Αν κάνεις πολλές κλήσεις μικρής διάρκειας(1' προς κοτε/βοντα) Q card,

αν κάνεις όμως μεγάλης διάρκειας (2'+) f2g. Πάντα προς όλους.

Αν προς wind/q το 1€/400' τηςQ δεν έχει αντίπαλο.

Ιντερνετ f2g

Link to comment
Share on other sites

Σαν χρονιος χρηστης Q μου εχει μπει πολλες φορες το διλημμα Q Η' f2g, οι αφορμες ηταν πολλες διπλασιασμος καρτας, δωρεαν συσκευες κτλ. Τελικα δεν φευγω για δυο πολυ απλους λογους.

 

Πρωτον οτι τα πακετα που υπαρχουν με βολευουν, 80' προς ολους και 240 ΜΒ με 6 ευρω αυτο το πραγμα δεν το προσφερει κανενας.

 

Δευτερον η Q (μαζι με την Φρογκ) εχει την εγγυηση οτι παντα θα εχεις φθηνες χρεωσεις, αυτην την στιγμη ειναι οι δευτερες καλυτερες πισω απο φρογκ. Οι χρεωσεις των αλλων καρτων περα απο τα πακετα δεν εχουν καμμια λογικη! Επεισης ξερεις γιατι το παρελθον το εχει δειξει οτι θα κανει ενεργιες για να υπερασπισει αυτην την πολιτικη. πχ Το πακετο των 60 λεπτων προς ολους, μολις το εβαλε και η Φρογκ, η κιου το πηγε 80 λεπτα προς ολους... Πχ το f2g σου πεταει μια ακυρωσει του διπλασιασμου και χανει πολυ απο την πρακτικοτητα που ειχε...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έλαβα το παρακάτω:

 

XPIΣTOYΓENNIATIKH EKΠΛHΞH! ΔIΠΛAΣIA AΞIA ΣTHN 1H ANANEΩΣH ΠOY ΘA KANEIΣ AΠO 5€ ΣTIΣ EΠOMENEΣ 4 MEPEΣ ΓIA NA MΠOPEIΣ NA ENEPΓOΠOIEIΣ TA AΓAΠHMENA ΣOY ΠAKETA!

 

Αρκετά ενδιαφέρον θα έλεγα!

Ο διπλασιασμός πόσο να ισχύει άραγε; 30 μέρες ή μένει μέσα μέχρι να καταναλωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα ότι αν βάλω 69 Ευρώ κάρτα μου δίνει κινητό δωρεάν. Μήπως ξέρει κανείς ποιο δίνουν κι αν αξίζει τον κόπο;

Ενημερωτικά, φίλος μου με Q πήγε σε κατάστημα WIND έδωσε €69 για ανανέωση και δέχτηκαν να καταβάλει τη διαφορά και να πάρει όποιο κινητό επιθυμεί! Αυτός για παραδειγμα, έβαλε λίγα χρήματα ακόμη και πήγε σε αυτό:

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=515

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Όχι και λίγα ακόμα. Περισσότερα από τα μισά επιπλέον. Βέβαια αν δεν έχεις κινητό και σκοπεύει να πάρεις καλή η προσφορά, αλλά όχι να τρελαθούμε κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Μου την έχει δώσει η απάτη με το υποτιθέμενο δωρεάν FB που έχουν (0.facebook.com). Όποτε το χρησιμοποίησα, τις δύο ακόλουθες ημέρες μου ερχόταν μήνυμα ότι με χρέωσαν 1€ ημερήσιο Internet.

Θα γράψω ένα μήνυμα στο Facebook να τους ενημερώσω για τον συνεργάτη τους. Για να μην θεωρηθεί μεμονωμένη περίπτωση, όσοι νιώθετε κι εσείς «ριγμένοι» σας παροτρύνω να κάνετε το ίδιο, ελπίζοντας να τους συνετίσει το FB.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ εγώ το σωστό έκανα, έλεγξα ότι μπορούσα μήπως είχα κάνει κάποιο λάθος και δεν είχα κλείσει τα δεδομένα.

Αλλά αφού σιγουρεύτηκα και είδα ότι κάνουν τα ίδια, ενημέρωσα το facebook.

 

Ο σύνδεσμος για feedback είναι http://www.facebook.com/help/contact/268228883256323

Να αρχίσουμε να βάζουμε κάθε κατεργάρη στην θέση του.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, φίλος μου με Q πήγε σε κατάστημα WIND έδωσε €69 για ανανέωση και δέχτηκαν να καταβάλει τη διαφορά και να πάρει όποιο κινητό επιθυμεί! Αυτός για παραδειγμα, έβαλε λίγα χρήματα ακόμη και πήγε σε αυτό:

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=515

 

Αυτο που λες ειναι ενδιαφερον αν ισχυει στανταρ για ολους, αν και παλι δεν υπαρχουν αρκετα αξιολογα κινητα, εγω ισως πηγαινα σε αυτο...

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=416

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό που λέει ο rufous, θα είναι καλά!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορουμε να το εξακριβωσουμε αυτο και απο αλλο καταστημα θα ειναι καλο...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Μου την έχει δώσει η απάτη με το υποτιθέμενο δωρεάν FB που έχουν (0.facebook.com). Όποτε το χρησιμοποίησα, τις δύο ακόλουθες ημέρες μου ερχόταν μήνυμα ότι με χρέωσαν 1€ ημερήσιο Internet.

Θα γράψω ένα μήνυμα στο Facebook να τους ενημερώσω για τον συνεργάτη τους. Για να μην θεωρηθεί μεμονωμένη περίπτωση, όσοι νιώθετε κι εσείς «ριγμένοι» σας παροτρύνω να κάνετε το ίδιο, ελπίζοντας να τους συνετίσει το FB.

 

δεν υποστηριζουν πια το δωρεαν facebook. αν το ειδες καπου γραμμενο στο site κτλ να το στειλεις. αλλιως αγοραζε πακετο, αν δεν θες να χρεωνεσαι καθε μερα 1Ε

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το υποστηρίζουν. Ρώτησα στην σελίδα τους στο FB και ήταν καταφατικότατοι!

Με προέτρεψαν μάλιστα για περαιτέρω επικοινωνία ώστε να γίνει έλεγχος... φυσικά δεν έκαναν τίποτα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Γνωριζει κανεις αν η Q προσφερει roaming στην Αυστραλία ?

 

Για ροαμινγκ καλύτερα πάρε μια FROG αν δεν σε βολεύει κάποια τοπική κάρτα. Είναι φτηνότερη.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα σε καταστημα για την προσφορα του Υ210 και αν μπορω με επιπλεον λεφτα να αποκτησω καποιο αλλο. Ο πρωτος δεν ηξερε καν την προσφορα (μα ελεος!!) ο "αρμοδιος" δεν αναλαμβανε την ευθυνη...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα σε καταστημα για την προσφορα του Υ210 και αν μπορω με επιπλεον λεφτα να αποκτησω καποιο αλλο. Ο πρωτος δεν ηξερε καν την προσφορα (μα ελεος!!) ο "αρμοδιος" δεν αναλαμβανε την ευθυνη...

 

οσο οικονομικη ειναι η wind, τόσο χάλια συνεργάτες έχει (το τίμημα της οικονομίας φαντάζομαι...)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ενα πραγμα απορω, εχω παει σε τρεις συνεντευξεις... Εχω στελει βιογραφικα και με εχουν αποριψει χωρις συνεντευξεις και υποτιθεται παιρνουν τους καλυτερους και γινεται και εκπαιδευση!! Πως γινεται να υπαρχουν υπαλληλοι που δεν ξερουν την τυφλα τους??? και μιλαμε βασικα πραγματα οχι τιποτα περιπλοκο...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ενα πραγμα απορω, εχω παει σε τρεις συνεντευξεις... Εχω στελει βιογραφικα και με εχουν αποριψει χωρις συνεντευξεις και υποτιθεται παιρνουν τους καλυτερους και γινεται και εκπαιδευση!! Πως γινεται να υπαρχουν υπαλληλοι που δεν ξερουν την τυφλα τους??? και μιλαμε βασικα πραγματα οχι τιποτα περιπλοκο...

 

Αυτό να σου δώσει έναυσμα για σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό να σου δώσει έναυσμα για σκέψη.

Τι σκέψη ? Στην Ελλάδα είσαι, δεν χρειάζονται γνώσεις... γνωριμίες χρειάζονται.

Κοινό μυστικό είναι αυτό, δεν είναι κάτι καινούριο...

 

Back on topic.

Σε καρτοκινητό Q ήρθε πριν 3 μέρες μήνυμα για διπλασιασμό 20 ευρώ, όπου ο διπλάσιος χρόνος διαρκεί 30 μέρες (δεν το γράφει) και δεν του έδωσα σημασία. Πριν 2 μέρες στον ίδιο αριθμό ήρθε μήνυμα για διπλασιασμό πάνω από 5 ευρώ (μόνιμος διπλασιασμός).

Πήγα σήμερα λοιπόν και έκανα ανανέωση 30 ευρώ και μπήκανε :

Τα 300 λεπτά μπόνους προς wind/q και ... 90 ευρώ !!!

30 ευρώ κανονικά, 30 ευρώ του διπλασιασμού και 30 ευρώ που λήγουν σε ένα μήνα !!!

Από 3,40 ευρώ που είχε περίπου, πλέον έχει 87. :)

Στο site φαίνονται όλα κανονικά, αλλά στο 1225 αναφέρει ότι τα 30 λήγουν σε ένα μήνα.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...