Jump to content

NO.1 S6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά δεν έχει έρθει το κινητό ακόμα, το αναμένω από τις 18 Δεκ - 20 Δεκ και είπα να πάρω της Samsung γιατί ήδη έχω μια 64αρα για το τάμπλετ που χρησιμοποιώ και έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος. Βέβαια θα μου πεις και οι άλλες οι κάρτες το ίδιο καλές θα είναι ε..

 

Επειδη τωρα τελευταια εχω ακουσει και δει πολλα προβληματα με καρτες που να παθαινουν κοκομπλοκο παρε απο εδω

για να μπορεις να την πας πισω αν κατι παει στραβα !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
No.1 S6- MTK6589 Quad Core 1.2GHz 5.0inch IPS HD Android 4.2.1 Phone

Now only has MTK6589 1G RAM + 4GB ROM + 1 Sim card version

In future will set out MTK6589T 2GB RAM + 16GB(32GB) ROM version with 1 Sim and dual Sim

http://www.fastcardtech.com/No.1-S6-quad-core-phone

 

Το καλο ειναι οτι υπαρχουν πολλες θηκες για να επιλεξουν οσοι το αγορασουν.

 

 

εχεις αγοράσει απο το fastcardtech?

εμεινες ευχαριστμενος;

 

Δεν ειναι το πρωτο κινεζικο που αγοραζω,εχω 5,κανενα τοσο κακο οσο αυτο σε βασικα σημεια.

 

να αγοράσω απο το fastcardtech το hdc legend ?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

να αγοράσω απο το fastcardtech το hdc legend ?

 

Αν μπορείς απέφυγε αυτό το site αν διαβάσεις μέσα στο φόρουμ θα καταλάβεις , εκτός το ότι στα τεχνικά γράφουν ότι θέλουν

Edited by manolisg10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Καιρό είχα να ασχοληθώ με κινητά αλλά όπως κάθε χρόνο καιρός να προσαρμοστούμε στις νέες τεχνολογίες που μας έχουν έρθει από την μακρινή Ανατολή. Χωρίς πολλά λόγια για να μην μπλέκομαι με roots αγορά καρτών κτλ σε σχέση με το No1 S6

θα μπορούσα να πάρω από chinaecarts.com (αν είναι έμπιστο το site δηλαδή) το Samsung Galaxy S4 με 2gb ram και 14662 στο antutu test σε σχέση με 13418 του No1 s6 , μπορείτε να προτείνετε και κάποιο άλλο στα ίδια χαρακτηριστικά που να αξίζει τα λεφτά του ;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

Τελικα ρε παιδια αξιζει το τηλεφωνο; Επισης:

 

1) Μπορω να εχω καλο και αξιοπιστο GPS χωρις να χρειαζεται Internet καθολου? (δεν εχω data plan και θελω μονο μεσω δορυφορου να εχω GPS)

2) To WiFi εχει καλο range? Δεν εχει νοημα να εχω wifi που να μην ποιανει μεσα σε ΟΛΟ το σπιτι τουλαχιστον.... ( το range του Wifi μπορεις να το καταλαβεις απο τα specs?)

3) Η καμερα ειναι 13mp οντως? Βγαζει καλες φωτο?

 

Εχω το xperia tipo και με ενδιαφερει το Νo1 s6 αλλα αν δεν εχω απο τα παραπανω το 1 και το 2 δεν θα μπορω να το χρησιμοποιησω.

 

Ευχαριστω πολυ!

 

ΥΓ: Υπαρχουν αλλα κινεζικα τηλεφωνα που να ικανοποιουν πολυ καλα το 1 και 2 απο τα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

1) Μπορω να εχω καλο και αξιοπιστο GPS χωρις να χρειαζεται Internet καθολου? (δεν εχω data plan και θελω μονο μεσω δορυφορου να εχω GPS)

2) To WiFi εχει καλο range? Δεν εχει νοημα να εχω wifi που να μην ποιανει μεσα σε ΟΛΟ το σπιτι τουλαχιστον.... ( το range του Wifi μπορεις να το καταλαβεις απο τα specs?)

ΥΓ: Υπαρχουν κινεζικα τηλεφωνα που να ικανοποιουν πολυ καλα το 1 και 2 απο τα παραπανω?

 

Οντως ρε παιδια υπαρχουν τετοια κινητα που να μη ξεφευγουν στη τιμη;;;

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

1) Αποφυγετε την chinaecarts οπως ο διαολος το λιβανι:X

2) Ποτε μην πιστευτε τι γραφει ο καθε κινεζος στο site του για να πουλησει. Τα κινητα αυτα ειναι με στανταρ ΜΤ6589-1g ram-4g rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

Τελικα ρε παιδια αξιζει το τηλεφωνο; Επισης:

 

1) Μπορω να εχω καλο και αξιοπιστο GPS χωρις να χρειαζεται Internet καθολου? (δεν εχω data plan και θελω μονο μεσω δορυφορου να εχω GPS)

2) To WiFi εχει καλο range? Δεν εχει νοημα να εχω wifi που να μην ποιανει μεσα σε ΟΛΟ το σπιτι τουλαχιστον.... ( το range του Wifi μπορεις να το καταλαβεις απο τα specs?)

3) Η καμερα ειναι 13mp οντως? Βγαζει καλες φωτο?

 

Εχω το xperia tipo και με ενδιαφερει το Νo1 s6 αλλα αν δεν εχω απο τα παραπανω το 1 και το 2 δεν θα μπορω να το χρησιμοποιησω.

 

Ευχαριστω πολυ!

 

ΥΓ: Υπαρχουν αλλα κινεζικα τηλεφωνα που να ικανοποιουν πολυ καλα το 1 και 2 απο τα παραπανω?

1) 2) όχι, χάνει πολύ σε gps και wifi. 3) καλή ειναι η κάμερα, κανένα κινέζικο όμως δεν έχει 13MP, ειναι με interpolation συνήθως 5άρες ή 8άρες κάμερες. Ειναι καλή η κάμερά του όμως

ΥΓ THL W8

 

Οντως ρε παιδια υπαρχουν τετοια κινητα που να μη ξεφευγουν στη τιμη;;;

THL W8

1) Αποφυγετε την chinaecarts οπως ο διαολος το λιβανι:X

2) Ποτε μην πιστευτε τι γραφει ο καθε κινεζος στο site του για να πουλησει. Τα κινητα αυτα ειναι με στανταρ ΜΤ6589-1g ram-4g rom

σωστότατος. Όμως δεν φτάινε τα μαγαζιά. η εργοστασιακή ρομ του κινητού δείχνει ψεύτικη συχνότητα επεξεργαστή στα προγραμματα μετρησης (1.5GHz). Επίσης κι αυτά που χει το fastcardtech, ειναι καραπειραγμένα απ τα εργοστάσια, οπότε ότι βλέπει το μαγαζί στο antutu το γράφει, αν κι αυτοί στο fct ότι καταλαβαίνουν πως ειναι ψέμμα, τ αναφέρουν, αλλά δεν ξέρουν κ πολλά

Link to comment
Share on other sites

1) 2) όχι, χάνει πολύ σε gps και wifi. 3) καλή ειναι η κάμερα, κανένα κινέζικο όμως δεν έχει 13MP, ειναι με interpolation συνήθως 5άρες ή 8άρες κάμερες. Ειναι καλή η κάμερά του όμως

 

Δηλαδη ποσο χανει? Ποσο ευρως εχει το wifi και περιπου ποση ωρα θελει το GPS να lockαρει (χωρις data plan βεβαια) ?

 

Εχεις κανενα link για το THL W8 γιατι βρισκω διαφορα οπως πχ THL W8+ κτλ.

Edited by crash21
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποσο χανει? Ποσο ευρως εχει το wifi και περιπου ποση ωρα θελει το GPS να lockαρει (χωρις data plan βεβαια) ?

.

 

Άστο μην το ζορίζεις αυτό το κινητό δεν είναι αυτό που ζητάς.

Αυτό που ψάχνεις είναι το Xiaomi Red Rice. GPS κλειδώνει σε 3 sec χωρίς DATA και το wifi πιάνει σε 3 ορόφους!!!

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποσο χανει? Ποσο ευρως εχει το wifi και περιπου ποση ωρα θελει το GPS να lockαρει (χωρις data plan βεβαια) ?

 

Εχεις κανενα link για το THL W8 γιατι βρισκω διαφορα οπως πχ THL W8+ κτλ.

THL W8 απλό σου πα σ αυτό το κόστος, αν θες δες και το W8s.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχεις κανενα link για το THL W8 γιατι βρισκω διαφορα οπως πχ THL W8+ κτλ.

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=205

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορεις να βαλεις την εφαμογη framaroot απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 και με ενα κλικ εχεις κανει την δουλεια σου!!! Σε εμενα στο s4 spark μου δουλεψε μια χαρα πολυ καλα και αμεσα !!! Αν για καποιο λογο δεν σου δουλεψει δοκιμασε και τον τροπο που δειχνει εδω http://www.mychinesephone.com/viewtopic.php?f=20&t=11 δειχνει αρκετα απλος!!! ;) ;)

 

Να ρωτήσω επειδή πρώτη φορά θα προσπαθήσω να κάνω ρουτ μια συσκευή, τα βήματα πως έχουν;;; Κατεβάζω το .apk την τελευταία έκδοση του και αμέσως το ανοίγω και μετά τι ; Ευχαριστώ !!!

 

Όσον αφορά για την ROM, ο τρόπος που λέει εδω: http://www.chinapadmall.com/blog/no-1-s6-firmware/ είναι σωστός ή πρέπει να ακολουθήσω αυτόν τον οδηγό : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4883180

 

Σήμερα το πρωί πήγα και το πήρα από το ταχυδρομείο...το έβαλα να φορτίζει και λέω κάποια στιγμή δεν πάω να το ανοίξω να δω τι γίνεται :) Πατάω, πατάω τπτ...όχι λέω ρε παιδιά...μούφα πράγμα με πούλησε ο χονγκονέζος !!! Βγάζω την μπαταρία και τι να δω....είχε στις εγκοπές της μπαταρίας ένα προστατευτικό χαρτάκι για την μπαταρία...το έβγαλα και δούλεψε μια χαρά !!! Βέβαια αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν πως όταν άνοιξα το κινητό με πήγε κατευθείαν στο περιβάλλον του android χωρίς να μου ζητήσει e-mail για το google store και επίσης η γλώσσα ήταν στα αγγλικά. Αυτό σημαίνει ότι το έχουν ρουτάρει οι ίδιοι τους ;;; Πως μπορώ να δω αν είναι ρουταρισμένο ή οχι ;;; Επίσης είδα ότι βρήκε με μιας το wifi...καλό αυτό αν αναλογιστούμε τι έχουν περάσει οι φίλοι με το συγκεκριμένο κινητό. Τελοσπάντων δεν ξέρω αν είναι οκ η συσκευή ή οχι ακόμα αλλά θα περιμένω μέχρι το απόγευμα που θα την βγάλω από την φόρτιση για να δω !!! Πάντως κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη γιατί το θέλω να το δώσω για δώρο και θέλω να το φτιάξω πριν το δώσω.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την αγορά από το συγκεκριμένο μαγαζί (http://www.chinapadmall.com) και θα ήθελα να μου απαντήσουν κυρίως άτομα που το έχουν πάρει το κινητό από εκεί άμα γίνετε, καθώς και μαζί με το κινητό σκέφτομαι να παραγγείλω και μια θήκη Flip Case-white.

1) θα ήθελα να μάθω την αξιοπιστία του μαγαζιού.

2) Μέτα το root αν το κινητό αντιμετωπίζει πάλι τα ίδια προβλήματα με το wifi και το gps του.

3) Αν με την θήκη Flip Case-white θα έχω κάποιο πρόβλημα όταν με περνούν τηλέφωνο όπως κάτι είδα εδώ να γράφετε.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την αγορά από το συγκεκριμένο μαγαζί (http://www.chinapadmall.com) και θα ήθελα να μου απαντήσουν κυρίως άτομα που το έχουν πάρει το κινητό από εκεί άμα γίνετε, καθώς και μαζί με το κινητό σκέφτομαι να παραγγείλω και μια θήκη Flip Case-white.

1) θα ήθελα να μάθω την αξιοπιστία του μαγαζιού.

2) Μέτα το root αν το κινητό αντιμετωπίζει πάλι τα ίδια προβλήματα με το wifi και το gps του.

3) Αν με την θήκη Flip Case-white θα έχω κάποιο πρόβλημα όταν με περνούν τηλέφωνο όπως κάτι είδα εδώ να γράφετε.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

 

το πηρα ρουταρισμενο απο εκει,αξιοπιστο καταστημα,μδεν δουλευε wifi,η μπαταρια ηταν απελπιστικη,το εστειλα πισω,αργουσαν να μου δωσουν refund,το πηρα απο το paypal,δεν ξαναγοραζω απο αυτους.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα ρουταρισμενο απο εκει,αξιοπιστο καταστημα,μδεν δουλευε wifi,η μπαταρια ηταν απελπιστικη,το εστειλα πισω,αργουσαν να μου δωσουν refund,το πηρα απο το paypal,δεν ξαναγοραζω απο αυτους.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, επόμενος το ξεχνάω και ψάχνω για κάτι άλλο :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την αγορά από το συγκεκριμένο μαγαζί (http://www.chinapadmall.com) και θα ήθελα να μου απαντήσουν κυρίως άτομα που το έχουν πάρει το κινητό από εκεί άμα γίνετε, καθώς και μαζί με το κινητό σκέφτομαι να παραγγείλω και μια θήκη Flip Case-white.

1) θα ήθελα να μάθω την αξιοπιστία του μαγαζιού.

2) Μέτα το root αν το κινητό αντιμετωπίζει πάλι τα ίδια προβλήματα με το wifi και το gps του.

3) Αν με την θήκη Flip Case-white θα έχω κάποιο πρόβλημα όταν με περνούν τηλέφωνο όπως κάτι είδα εδώ να γράφετε.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

1) To κατάστημα είναι μια χαρά αξιόπιστο

2) Με την τελευταάι εργοστασιακή ρομ το wifi δουλεύει μια χαρά, αλλά η εμβέλεια δεν ειναι ιδιαίτερα καλή γενικά στο μοντέλο λόγω κεραίας. Το GPS επίσης, ναι μεν κλειδώνει, αλλά με χαμηλό σήμα, δεν κάνει για πλοήγηση. Καλύτερα να πάρεις κάποιο άλλο κινητό αν θες GPS και δυνατό Wifi, γιατι και με πατέντα στην κεραία δεν είδα βελτίωση

3) Στην τελευταία ρομ δουλεύει κανονικά νομίζω

Link to comment
Share on other sites

1) To κατάστημα είναι μια χαρά αξιόπιστο

2) Με την τελευταάι εργοστασιακή ρομ το wifi δουλεύει μια χαρά, αλλά η εμβέλεια δεν ειναι ιδιαίτερα καλή γενικά στο μοντέλο λόγω κεραίας. Το GPS επίσης, ναι μεν κλειδώνει, αλλά με χαμηλό σήμα, δεν κάνει για πλοήγηση. Καλύτερα να πάρεις κάποιο άλλο κινητό αν θες GPS και δυνατό Wifi, γιατι και με πατέντα στην κεραία δεν είδα βελτίωση

3) Στην τελευταία ρομ δουλεύει κανονικά νομίζω

 

η μπαταρια ποσο σου κραταει?σου κανει σκαλοπατι σε επανεκινησεισ?

2)η διαχειρηση των 2 σιμ σε σμσ και κλησεις πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ποσο σου κραταει?σου κανει σκαλοπατι σε επανεκινησεισ?

2)η διαχειρηση των 2 σιμ σε σμσ και κλησεις πως ειναι?

Η μπαταρία κρατάει μια χαρά, όπως όλα τα mtk6589 με οθονη 5" HD και μπαταρία 2000mAh, με αρκετή χρήση βγάζει μια μέρα.

Το δεύτερο που λες δεν το κατάλαβα, τι εννοεις; Είναι κανονικά Dual Sim, επιλέγεις ανά κλήση ή sms από ποια θα στείλεις με παραθυράκι, όπως σ όλα τα dual sim android, αν κατάλαβα τι εννοεις.

Έχω φέρει 5-6 Νο.1 S6 για άλλους και δουλεύουν μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κρατάει μια χαρά, όπως όλα τα mtk6589 με οθονη 5" HD και μπαταρία 2000mAh, με αρκετή χρήση βγάζει μια μέρα.

Το δεύτερο που λες δεν το κατάλαβα, τι εννοεις; Είναι κανονικά Dual Sim, επιλέγεις ανά κλήση ή sms από ποια θα στείλεις με παραθυράκι, όπως σ όλα τα dual sim android, αν κατάλαβα τι εννοεις.

Έχω φέρει 5-6 Νο.1 S6 για άλλους και δουλεύουν μια χαρά

 

για το Ν3 της ιδιας εταιριας εχεις αποψη?

Link to comment
Share on other sites

1) To κατάστημα είναι μια χαρά αξιόπιστο

2) Με την τελευταάι εργοστασιακή ρομ το wifi δουλεύει μια χαρά, αλλά η εμβέλεια δεν ειναι ιδιαίτερα καλή γενικά στο μοντέλο λόγω κεραίας. Το GPS επίσης, ναι μεν κλειδώνει, αλλά με χαμηλό σήμα, δεν κάνει για πλοήγηση. Καλύτερα να πάρεις κάποιο άλλο κινητό αν θες GPS και δυνατό Wifi, γιατι και με πατέντα στην κεραία δεν είδα βελτίωση

3) Στην τελευταία ρομ δουλεύει κανονικά νομίζω

 

Φίλε μου για να περάσεις το ρομ υπάρχει κάποιος κίνδυνος να μην σου ξανά άνοιξη το κινητό και επόμενος να πάει στον κάδο; υπάρχει κάποια εγγύηση;

και απο την δίκη σου εμπειρία γιατί απο τη βλέπω έχεις αγοράσει πολλά τέτοια κινητά πιστεύεις οτι αξίζει τα λεφτά του η θα τα κλαίω μετά απο λίγες εβδομάδες και θα με κοροϊδεύουν και όλοι; :worry:

Edited by LiOnHiT
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να περάσεις το ρομ υπάρχει κάποιος κίνδυνος να μην σου ξανά άνοιξη το κινητό και επόμενος να πάει στον κάδο; υπάρχει κάποια εγγύηση;

και απο την δίκη σου εμπειρία γιατί απο τη βλέπω έχεις αγοράσει πολλά τέτοια κινητά πιστεύεις οτι αξίζει τα λεφτά του η θα τα κλαίω μετά απο λίγες εβδομάδες και θα με κοροϊδεύουν και όλοι; :worry:

Αν διαβάσεις τον οδηγό στην υπογραφή μου, δεν υπάρχει κανείς κίνδυνος.

Προσωπική μου άποψη είναι πως αν δεν έχεις κάποιο κόλλημα να μοιαζει το κινητό σου με το S4 κ να χει gestures, + το πλεονέκτημα του μικρού μεγέθους για 5ιντσο κινητό, που σίγουρα είναι ένα θετικό για τη συσκευή, το κινητό δεν αξίζει, κυρίως λόγω της μικρής εμβέλειας Wifi. Είναι ταλαιπωρία, εκτός αν κινείσαι μόνο σε περιοχές με δυνατό WiFi και δεν σε νοιάζει. Βρίσκεις πολλά απροβλημάτιστα κινητά στα ίδια χρήματα, από πλευράς Wifi και GPS, και πολύ πιο στιβαρά σε κατασκευή, απλώς είναι μεγαλύτερα σε μέγεθος, και δεν αντιγράφουν το samsung

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...