Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σόρρυ που το ξαναποστάρω παιδιά αλλά επειδή θάφτηκε πριν:):):)

 

Το τελευταίο νομίζω πως δεν γίνεται. Μόνο φωτογραφίες, τραγούδια και χάρτες. Όχι εφαρμογές/παιχνίδια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλ ότι εφαρμογή/παιχνίδι κατεβάσω είμαι υποχρεωμένος να το χωρέσω στην μνήμη τηλεφώνου?

Ξαναρωτάω γιατί μου φαίνεται πολύ άκυρο φάουλ της Νόκια.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι φαουλ της νοκια.ολα τα wp δεν μπορουν να μεταφερουν εφαρμογες στη καρτα μνημης.ειναι περιορισμος της ms.
Link to comment
Share on other sites

A ok... Αρα και τα mb που "καταναλώνουν" οι εφαρμογές θα αφαιρούνται από την μνήμη τηλεφώνου..

 

Με τις εικόνες/μουσική αλλά και βίντεο έχετε καμία πρόταση?

 

Και ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά..:):)

 

EDIT: Επίσης ενώ έχω επιλέξει από τις "Ρυθμίσεις" Αποθήκευση νέας Μουσικής κ Βίντεο σε κάρτα SD όπως και στις εικόνες, δεν με αφήνει να τρανήξω κάποιο βίντεο καθώς όπως μου λέει "ο αποθηκευτικός χώρος είναι πλήρης". Αφού θα αποθηκευτούν στην SD που είναι άδεια για ποιο λόγο δεν με αφήνει να τραβήξω βίντεο ή να βγάλω φώτο?

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με το κινητάκι μας θα πάρει την έκδοση GDR3;;;

 

Φυσικά και με όλα τα καλούδια της Nokia. Μάλλον αρχές του έτους.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και με όλα τα καλούδια της Nokia. Μάλλον αρχές του έτους.

 

Τι θα έχει GDR3; γιατί έχω την εντύπωση ότι τα καλά θα έρθουν με την Blue.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες.

Αύριο θα αποκτήσω ένα κόκκινο 820. Επειδή είναι το πρώτο μου smartphone:D, υπάρχει κάτι που χρειάζεται να γνωρίζω όταν θα ενεργοποίησω για πρώτη φορά την συσκευή να μην κάνω καμιά πατάτα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε πάθει το ίδιο με έναν λογαριασμό yahoo.

 

 

Μάλιστα το battery drain ήταν τέτοιο που μέχρι να βρω ότι έφταιγε ο λογαριασμός που δεν συγχρονιζόταν έκανα μέχρι και δύο επαναφορές σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, κι εσβηνα και ξαναφόρτωνα τις εφαρμογές για να κάνω το κινητό να κρατάει μπαταρία πάνω απο 6-7 ώρες.

 

 

 

 

 

Πρέπει να ήμουν και απο τους πρώτους που τους έτυχε, επειδή τότε κανείς δεν ήξερε να μου πει οτι το battery drain οφειλόταν εκεί.

 

 

 

 

 

Στανταρ μπορείς να σβησεις τον λογαριασμό. Απλώς ίσως τον έχεις σε πάνω από δύο σημεία.

 

 

 

 

 

1) Ρυθμίσεις -> email και λογαριασμοί -> παρατεταμένο πάτημα πάνω στον λογαριασμό και διαγραφή

 

 

 

 

 

2) Επαφές-> (...) ρυθμίσεις -> τερμα κάτω και παρατεταμένο πάτημα στον λογαριασμό που θες να σβήσεις.

 

 

 

 

 

Προτείνω το ελαττωματικό gmail να το κάνεις forward σε έναν από τους άλλους δυο λογαριασμούς που έχεις σε gmail και δουλεύουν.

 

 

 

 

 

Υ.Γ καλό είναι αυτές οι ερωτήσεις να βρίσκονται στο νήμα που είναι γενικώς για ερωτήσεις πάνω στο λειτουργικό.

 

 

 

 

 

 

λοιπόν, έκλεισα wifi και εβγαλα κάρτα σιμ και ανοιγωντας το κινητό δεν προσπαθούσε να συγχρονίσει μιας και δεν είχε καθόλου ίντερνετ. Έτσι το έσβησα και παρατήρησα ότι η μπαταρία ήταν και πάλι μια χαρά. Προσπάθησα να το ξαναβαλω και έκανε τα ίδια (ενώ τα αλλα 2 gmail μου δούλευαν τέλεια) έψαξα λίγο στις ρυθμίσεις του gmail απο τον browser (κάποιες φορές το gmail ζητά ν'αλλαξεις κωδικο για ασφαλεια κλπ.) αλλα δεν κατάφερα τίποτα. Τελικά αποφασισα να κάνω reset τη συσκευή (απο το about) και τότε άρχισε το μαρτύριο.

 

Το κινητό έμεινε στα γραναζακια για όλο το βραδυ και δεν ξεκίνησε ποτέ.

 

Αναγκάστηκα να ψάξω το πρωί στο ίντερνετ (απο τον γελοιο browser του Nintendo Wii μιας και δεν έχω pc).

 

Βρηκα πολλούς που αντιμετώπισαν το ίδιο πρόβλημα και αρκετες διαφορετικες πιθανές λύσεις. Μετά απο 2-3 ώρες τελικά το κινητό bootαρε κανονικά με το εξής: κρατάς τα volume down, power button και camera button ενω ειναι στα γραναζακια μέχρι να δονηθει το κινητό, αφήνεις μόνο το power button και συνεχίζεις να κρατάς τα αλλα δυο για περίπου 7-8 δευτερολεπτα.

Τα πήρα ασχημα γιατι όσο τρελο είναι για κάποιους να έχουν ένα τόσο οικονομικό (πλέον) κινητό που δεν κολλάει πουθενά. Άλλο τόσο τρελλο είναι για μένα να μη μπορώ να κάνω με ασφάλεια ένα reset.

τελικά μιας και το gmail το έχω μόνο για να έχω τις επαφές που κάποτε αποθηκευα εκεί, απλα το εβαλα να μη συγχρονίζει mails και calendar μέχρι να περάσω τις επαφές στο hotmail και να το ξηλώσω εντελώς. Ως τώρα δεν κόλλησε στο syncing και δε νομίζω να το κάνει μιας και δε ζητάει πλέον mails.

Edited by alexandros82
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

@vag2: Όχι...

 

@alexandros82: Αν δεν ήσουν νέος στα WP όλα αυτά θα τα ήξερες και θα τα έκανες σχεδόν αυτόματα... Hard reset κλπ... :lol:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το Nokia Pro Cam υπάρχει επίσημα και για το 820 :D

Απλά τη λάτρεψα αυτή την εφαρμογή,απογειώνει τη κάμερα του κινητού!!:D

Link to comment
Share on other sites

και εγω το εβαλα σαν beta βεβαια..προς το παρων ειναι αρκετα καλυτερα τα αποτελεσματα..

 

Πως θα βάλω το pro cam; Δεν το βρίσκω! Ευχαριστω

 

https://betalabs.nokia.com/trials/Nokia-Camera-beta

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Πως θα βάλω το pro cam; Δεν το βρίσκω! Ευχαριστω

 

Σε αυτό το link https://betalabs.nokia.com/trials/Nokia-Camera-beta αλλά για κάποιο λόγο είναι ανενεργό,μου βγάζει "Αυτή η ιστοσελίδα περιλαμβάνει βρόχο ανακατεύθυνσης" :/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Όταν αφαιρούμε την πλάτη του 820, η μπαταρία μένει στην θέση της ή πέφτει

όταν το ανάποδογυρίζουμε;

 

Καλά Χριστούγεννα, και ότι επιθυμείτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Όταν αφαιρούμε την πλάτη του 820, η μπαταρία μένει στην θέση της ή πέφτει

όταν το ανάποδογυρίζουμε;

 

Καλά Χριστούγεννα, και ότι επιθυμείτε!

 

Πεφτει αν βγαλεις το καπακι, οποτε θελει προσοχη αν πρεπει να βγαλεις το καπακι χωρις να σβησει το τηλεφωνο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Πεφτει αν βγαλεις το καπακι, οποτε θελει προσοχη αν πρεπει να βγαλεις το καπακι χωρις να σβησει το τηλεφωνο.

 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε.

Χρόνια πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά. Κατεβάστε την εφαρμογή Nokia Camera Beta και θα θυμηθείτε γιατί έχετε αγοράσει Nokia συσκευή. ;)

 

Και μια απορία. Σε stand by, τι εκτιμώμενο χρόνο σας εμφανίζει;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα επειδη λεω να το παρω σαν δευτερη συσκευη,αν μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει η να παω σε καποιο αλλο nokia μεχρι 200€ το εχω βρει 170€.Οποιος θελει και μπορει ας μου πει μια γνωμη ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα επειδη λεω να το παρω σαν δευτερη συσκευη,αν μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει η να παω σε καποιο αλλο nokia μεχρι 200€ το εχω βρει 170€.Οποιος θελει και μπορει ας μου πει μια γνωμη ευχαριστω.

 

Όπως είπε και ο highpriest αν το βρήκες σε αυτά τα χρήματα, πάρτο χθες. Θα σε ικανοποιήσει και σε δυνατότητες και αυτονομία (κυρίως).

“Photography is all about secrets. The secrets we all have and will never tell.”
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο highpriest αν το βρήκες σε αυτά τα χρήματα, πάρτο χθες. Θα σε ικανοποιήσει και σε δυνατότητες και αυτονομία (κυρίως).

 

ποια αυτονομία ρε παιδιά... :lol: :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Για αυτονομία πας σε 720 που έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια. Το 820 δεν φημίζεται για την αυτονομία του. Μάλλον το αντίθετο...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια βασικα κουτα θα ειναι με το που θα το παρει θα μου το δωσει εγω το θελω για δευτερο,και για να δω τι γινεται με τα windows περιργεια δηλαδη,ελπιζω ν απαρει τα updates που εχουν πει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...