Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, για να μη γίνεται παρανόηση, ενώ τα πράγματα είναι απλά.

Πήγα κι ανανέωσα με €20 σε κατάστημα WIND στις 12/12/2013. Είχα μέσα περίπου €15,00 και μου έβαλε άλλα €20,00 μείον το φόρο, συν καθαρά άλλα €20,00, ok;

Τώρα αν μπώ στο myQ εμφανίζει ότι έχω €53,22, με τον υπολειπόμενο χρόνο ομιλίας μου να λήγει στις 12/12/2014, κι όλα καλά ως εδώ.

Όταν όμως καλώ στο 1225, με ενημερώνει ότι όντως έχω αυτό το υπόλοιπο ως διαθέσιμο χρόνο ομιλίας που είδα στο myQ και μετά τονίζει ότι: "σας υπενθυμίζουμε ότι από το σύνολο των ευρώ σας τα 20 ευρώ ισχύουν μέχρι 11/01/2014".

Τόσο απλά και ξεκάθαρα.

Υπάρχουν άτομα που ανανέωσαν με €20 σε κατάστημα WIND στα πλαίσια της συγκεκριμένης προσφοράς, δηλαδή με διπλασιασμό του ποσού και συμμετοχή στα έξοδα super market και δεν ισχύει το ίδιο;

 

Ακροιβώς το ίδιο στο φιλαράκι μου. Τα "σας υπενθυμίζουμε τα 17,7€... λίγουν σε ένα μήνα" :mad:

 

Προσφορά BUSTED :p

http://www.shifthappens.com/wp-content/uploads/2013/05/myth-busted.jpg

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δεν αγοράζω καμιά προσφορά, μόνο το πακετο 1€/400' 2 φορές τον μήνα και καμιά φορά τα 3€/80'. Γιατί δεν αντέχω την κοροϊδία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αγοράζω καμιά προσφορά, μόνο το πακετο 1€/400' 2 φορές τον μήνα και καμιά φορά τα 3€/80'. Γιατί δεν αντέχω την κοροϊδία.

 

εγώ σταμάτησα να ανανεώνω από τότε που στα μηνύματα για 2πλασιασμο έλεγαν ''ισχυει για 30 ημερες και οχι για αγορά πακέτων''.... Αυτοί χάνουν, εαν σκεφτείτε ότι πουλάνε 'αέρα'...

Link to comment
Share on other sites

εγώ σταμάτησα να ανανεώνω από τότε που στα μηνύματα για 2πλασιασμο έλεγαν ''ισχυει για 30 ημερες και οχι για αγορά πακέτων''.... Αυτοί χάνουν, εαν σκεφτείτε ότι πουλάνε 'αέρα'...

ενα απο τα ιδια και εγω φιλε..απο τοτε που σταματησαν οι πραγματικοι διπλασιασμοι δεν εχω ξαναβαλει καρτα..μακαρι να το εκαναν ολοι μπας και τους βαζαμε μυαλο..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν θα ξανάβαζα, αλλά με διαβεβαίωσαν από το κατάστημα WIND ότι ισχύει ο διπλασιασμός και για αγορά πακέτων... :mad:
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν θα ξανάβαζα, αλλά με διαβεβαίωσαν από το κατάστημα WIND ότι ισχύει ο διπλασιασμός και για αγορά πακέτων... :mad:

 

Ναι φίλε αλλά ξαφνικά αν κάποιος χαλάει 5€ τον μήνα όπως εγώ, τα 20 € είναι υπερβολή και πάνε άχρηστα.

Αφού έκοψα και το 1gb γιατί δεν έτρωγα ούτε τα 200.

Το θέμα δεν είναι πόσα δίνουν αλλά πόσα χρειάζεσαι πραγματικά.

Αν δεν εξαντλείται ο χρόνος τελείως κάθε μήνα, θέλει ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βάλει τον Μάιο 15 ευρώ τα έκανε 30 μείον τον φόρο έτσι και από εκείνα τρώω μόνο 1ευρώ το μήνα για το πακέτο
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τεινω να καταλειξω στο οτι απο ολες τις "προσφορες" και μη που κυκλοφορουν ειναι η ανανεωση σε καταστημα και δωρο το Y210 ειναι το πιο συμφερον απο ολα. Ο διπλασιαμος για ενα μηνα δεν πολυλεει αν βαζεις πακετα μερικων ευρω, το καρφουρ δεν εχει νορμαλ χρηση στον χρονο ομιλιας και η ονλαην ανανεωση με δωρο το Μιμοζα (αν και δεν ισχυει για Q) τελικα το Υ210 μοιαζει να ειναι καλυτερο απο το μιμοζα, παροτι δεν εχει μπροστα καμερα και ραδιο.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: το πακετο της q των 60 λεπτων χρονου ομιλιας προς ολους με 3ευρω αφορά και τα σταθερα ή μονο τα κινητά? θενξ
όταν λέμε όλους, εννοούμε ΟΛΟΥΣ! (στα ελληνικα δικτυα)
Link to comment
Share on other sites

όταν λέμε όλους, εννοούμε ΟΛΟΥΣ! (στα ελληνικα δικτυα)

 

και είναι 80 λεπτά (εαν το κάνεις μέσω myq.gr)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

έχει κανείς θέμα με το daily pass της q? Το data πακέτο μου έληξε πριν 4μέρες και απενεργοποιησα την κινηση δεδομενων. Και χθές και σήμερα, στις 10το πρωι μου έρχεται μήνυμα οτι έχω χρεωθεί 1 ευρώ daily pass :mad::mad: Απενεργοποιησα και την περιαγωγη δεδομένων, αλλα δεν καταλαβαινω τι νεο νταβατζιλικι ειναι αυτο; Και εαν όντως καποιος μπει ιντερνετ γιατι δεν στελνουν μηνυμα να το ξερουμε εγκαιρα (να τα φαμε τα MB) αλλα μας ενημερωνουν την επόμενη ημέρα;;;;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

έχει κανείς θέμα με το daily pass της q? Το data πακέτο μου έληξε πριν 4μέρες και απενεργοποιησα την κινηση δεδομενων. Και χθές και σήμερα, στις 10το πρωι μου έρχεται μήνυμα οτι έχω χρεωθεί 1 ευρώ daily pass :mad::mad: Απενεργοποιησα και την περιαγωγη δεδομένων, αλλα δεν καταλαβαινω τι νεο νταβατζιλικι ειναι αυτο; Και εαν όντως καποιος μπει ιντερνετ γιατι δεν στελνουν μηνυμα να το ξερουμε εγκαιρα (να τα φαμε τα MB) αλλα μας ενημερωνουν την επόμενη ημέρα;;;;

 

Εχει γραφτεί 2000 φορές. Είναι απάτη για τους άσχετους. Παράπονα στο φ/β κλπ και τα αφαιρούν. Λύση απενεργοποιησε το ίντερνετ η αγόραζε πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

κι αλλες αποριες:

1. απο σημα η wind-q πως πάει?(θεσ/νικη κεντρο)

2.διαβασα σε πρηγουμενα ποστ οτι πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο το roaming για να συνδεεται με το δικτυο της wind.αυτο μηπως τρωει περισσοτερη μπαταρια?

3. ξερει κανεις αν ο συνδυασμος με σταθερη wind για την αποδοση των +120 min στο κινητο ισχυει. α) και στο πακετο broadband(απεριοριστα σταθερα+internet) ή μονο στα double play κ telefony προγραμματα β) σιγουρα ισχυει κ για q?

4. θέλω απο γεναρη να χω q( φορητοτητα απο συμβολαιο Vodafone),απο ποτε να ξεκινησω τη διαδικασια,ποσο καιρο θα παρει να μαφησουν να φυγω κ να με δεχτει η q?

αυτες τις λιγοστες αποριες εχω.ευχαριστώ

α! και αν κμαλλον εχει ξαναυπωθει αλλα παλι δεν καταλαβα, ειναι σιγουρο οτι μετα το 1ο λεπτο η q σινεχιζει κ χρεωνει ανα λεπτο κ οχι ανα δευτερολεπτο?στα συμβολαια αραγε τι ισχύει?

ουφ..

Link to comment
Share on other sites

κι αλλες αποριες:

1. απο σημα η wind-q πως πάει?(θεσ/νικη κεντρο)

2.διαβασα σε πρηγουμενα ποστ οτι πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο το roaming για να συνδεεται με το δικτυο της wind.αυτο μηπως τρωει περισσοτερη μπαταρια?

3. ξερει κανεις αν ο συνδυασμος με σταθερη wind για την αποδοση των +120 min στο κινητο ισχυει. α) και στο πακετο broadband(απεριοριστα σταθερα+internet) ή μονο στα double play κ telefony προγραμματα β) σιγουρα ισχυει κ για q?

4. θέλω απο γεναρη να χω q( φορητοτητα απο συμβολαιο Vodafone),απο ποτε να ξεκινησω τη διαδικασια,ποσο καιρο θα παρει να μαφησουν να φυγω κ να με δεχτει η q?

αυτες τις λιγοστες αποριες εχω.ευχαριστώ

α! και αν κμαλλον εχει ξαναυπωθει αλλα παλι δεν καταλαβα, ειναι σιγουρο οτι μετα το 1ο λεπτο η q σινεχιζει κ χρεωνει ανα λεπτο κ οχι ανα δευτερολεπτο?στα συμβολαια αραγε τι ισχύει?

ουφ..

 

1.Μια χαρά τα πάει.

2. Για Q αλλά δεν έχω.

3. Στο Double play που έχω ισχύει μια χαρά, το έκανα πριν 1 μήνα.για q δεν ξέρω.

4. θεωρητικά λιγότερο από βδομάδα με όλα τα χαρτιά/υπογραφές κτλ. Ναι ανά λεπτό σε χρόνο προς wind/q.

Link to comment
Share on other sites

κι αλλες αποριες:

1. απο σημα η wind-q πως πάει?(θεσ/νικη κεντρο)

2.διαβασα σε πρηγουμενα ποστ οτι πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο το roaming για να συνδεεται με το δικτυο της wind.αυτο μηπως τρωει περισσοτερη μπαταρια?

3. ξερει κανεις αν ο συνδυασμος με σταθερη wind για την αποδοση των +120 min στο κινητο ισχυει. α) και στο πακετο broadband(απεριοριστα σταθερα+internet) ή μονο στα double play κ telefony προγραμματα β) σιγουρα ισχυει κ για q?

4. θέλω απο γεναρη να χω q( φορητοτητα απο συμβολαιο Vodafone),απο ποτε να ξεκινησω τη διαδικασια,ποσο καιρο θα παρει να μαφησουν να φυγω κ να με δεχτει η q?

αυτες τις λιγοστες αποριες εχω.ευχαριστώ

α! και αν κμαλλον εχει ξαναυπωθει αλλα παλι δεν καταλαβα, ειναι σιγουρο οτι μετα το 1ο λεπτο η q σινεχιζει κ χρεωνει ανα λεπτο κ οχι ανα δευτερολεπτο?στα συμβολαια αραγε τι ισχύει?

ουφ..

 

Μαζεμένα

1. Στο κέντρο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Για να είσαι απόλυτα σίγουρος, πάρε ένα νουμεράκι, βάλτο σε ένα παλιό σου κινητό και τσέκαρε το.

2. Στην Q πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το data roaming, αλλά αυτό δεν επιρρεάζει τη μπαταρία.

3. α) Ισχύει σε όλα τα σταθερά wind, ακόμη και στα σκέτα wind telephony. β) Σίγουρα και για Q.

4. Αν δεν κολλήσει κάπου η φορητότητα, θα κάνει λιγότερο από μια εβδομάδα.

Η Q χρεώνει ανά λεπτό όλα τα προαγορασμένα πακέτα της. Στα 120' δώρο (από το σταθερό) ισχύει το τρίλεπτο και μετά ανα δευτερόλεπτο. Το ίδιο ισχύει και σε όλα τα δώρα. Σε κανονική χρέωση (χωρίς πακέτα/bonus/δώρα) ισχύει η χρέωση ανα δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη.

Στα συμβόλαια ισχύει λογικά κάποια ελάχιστη χρέωση (κάποτε ήταν 30", μετά 45") και μετά ανά δευτερόλεπτο.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εχει γραφτεί 2000 φορές. Είναι απάτη για τους άσχετους. Παράπονα στο φ/β κλπ και τα αφαιρούν. Λύση απενεργοποιησε το ίντερνετ η αγόραζε πακέτο.
φιλε επιδη το εχω πάθη αυτο εγραψα στο fb μου ειπανε να κανω ενα αιτημα μου απαντησαν οτι το αιτημα μεταβιβαζετε με εναν αριθμο και μετα τιποτα πρην 1,5 μηνες ολα αυτα ,,,(Λύση απενεργοποιησε το ίντερνετ η αγόραζε πακέτο )τι ενοεις τα ντατα τα ειχα κλειστα και οντως αυτο μου εγινε την μερα που τελειωσε το πακετο των ντατα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να πάρεις τηλ να απενεργοποιήσουν το ίντερνετ από την εταιρεία. Και αν αγοράσεις πακέτο το ξαναβάζεις.
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να πάρεις τηλ να απενεργοποιήσουν το ίντερνετ από την εταιρεία. Και αν αγοράσεις πακέτο το ξαναβάζεις.
ok ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα ότι αν βάλω 69 Ευρώ κάρτα μου δίνει κινητό δωρεάν. Μήπως ξέρει κανείς ποιο δίνουν κι αν αξίζει τον κόπο;
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα ότι αν βάλω 69 Ευρώ κάρτα μου δίνει κινητό δωρεάν. Μήπως ξέρει κανείς ποιο δίνουν κι αν αξίζει τον κόπο;

 

Όχι δεν αξίζει τον κόπο αν δεν χαλάς πολλά κάθε μήνα και έχεις σμαρτφον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...