Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου υπάρχει recovery που αναγνωριζει Otg λογικα θα δουλευει κι αυτο..

Για δοκιμασε να δεις απο οσο ξερω δεν παιζει σε ολα...

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στοκ recovery εχω :p θα πρέπει να περιμένεις να σου πει κανα αλλο παιδι που εχει το card reader..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να δινει access και στην recovery και να μπορεις να σηκωσεις απο αυτο nandroid restore ... αν το κανει αυτο τοτε μιλαμε για τρομερο HW?

 

Cwm semi semi touch δουλευει κανονικοτα το otg οπως και στο recovery του philz...twrp που δοκιμασα δεν δουλευε...τωρα εχω philz και τα nandroid τα αποθηκευω κατευθειαν στο otg :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Cwm semi semi touch δουλευει κανονικοτα το otg οπως και στο recovery του philz...twrp που δοκιμασα δεν δουλευε...τωρα εχω philz και τα nandroid τα αποθηκευω κατευθειαν στο otg :)

Πολύ πολύ ενδιαφέρον σε ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, το πήρα κι εγώ επιτέλους (θα αλλάξω και avatar σε λίγο). βλέπω ότι στο google play music, στις ρυθμίσεις δεν μου βγάζει τον ισοσταθμιστή. έκανα update την εφαρμογή, αλλά πάλι το ίδιο. τι κάνω για να βγει ο ισοσταθμιστής;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, το πήρα κι εγώ επιτέλους (θα αλλάξω και avatar σε λίγο). βλέπω ότι στο google play music, στις ρυθμίσεις δεν μου βγάζει τον ισοσταθμιστή. έκανα update την εφαρμογή, αλλά πάλι το ίδιο. τι κάνω για να βγει ο ισοσταθμιστής;

 

Καλοριζικο !

 

Δεν το εχω ψαξει καθολου αλλα απο μια πρωτη ματια δεν εμφανιζεται... δοκιμασε απο τον Lg music player που δουλευει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

AnΤuΤu μετά από αλλαγες και πουσαρισμα με Trickster και system menu ;)

 

Υπαρχει δλδ λαγκ ε;

Οχι τελικα οπως καταλαβαινεις ηθελε τον χρόνο του και κανα 2 restart...

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

ο μαμα browser υποστιριζει flash player? γιατι απο οτι ξερω ο chrome οχι(?)

απο που τον κατεβαζω για να τον εγκαταστησω?

Link to comment
Share on other sites

βασικά έχω ένα σοβαρό προβληματάκι που τώρα είδα (γιατί τόση ώρα ήμου με wifi). ανοίγω τα data και δεν συνδέεται καν. δεν δείχνει ούτε G ούτε Η και δεν φορτώνει τίποτα. είναι γερμανικό και δείχνει το σήμα της TMobile κατά την εκκίνηση. τη sim την έχει αναγνωρίσει κανονικά και κάνω κλήσεις κανονικότατα. πρέπει να παραδεχτώ ότι έχω αγχωθεί λίγο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σαν πρώην κάτοχος HD2 και προσεχώς G2, θέλω να με καλωσορίσω στο thread :p και να κάνω μία ερώτηση αρχική. Η διαφορά μεταξύ 32 και 16 στην τιμή δεν είναι και τόσο μεγάλη. Το πρόβλημα χώρου στο 16 λύνεται με μία εξωτερική κάρτα όπως διάβασα σε κάποια post. Ωστόσο, είναι λειτουργική? και εννοώ πως έχει καθόλου κολλήματα όταν διαβάζεις αρχεία ή μπορείς να την εφαρμόσεις απερίσπαστα και να είναι σαν εσωτερική κάρτα μνήμης?

Το κινητό θα το χτυπήσω την Παρασκευή και αν είναι 100% λειτουργική η εξωτερική κάρτα μπορεί να αγοράσω και το 16, μιας και το 32 σε μαύρο (που μου αρέσει) είναι ακόμα πιο ακριβό από το 32 λευκό!

 

Θενξ που με ακούσατε

Link to comment
Share on other sites

βασικά έχω ένα σοβαρό προβληματάκι που τώρα είδα (γιατί τόση ώρα ήμου με wifi). ανοίγω τα data και δεν συνδέεται καν. δεν δείχνει ούτε G ούτε Η και δεν φορτώνει τίποτα. είναι γερμανικό και δείχνει το σήμα της TMobile κατά την εκκίνηση. τη sim την έχει αναγνωρίσει κανονικά και κάνω κλήσεις κανονικότατα. πρέπει να παραδεχτώ ότι έχω αγχωθεί λίγο...

 

δεν ξερω αν ειναι ιδια περιπτωση...

εγω εχω cosmote, και παρατηρησα κ γω οτι αργει λιγο να συνδεθει με data. στο αυτοματο gsm/wcdma εβγαλε στην αρχη σημαδι οτι δεν πιανει καθολου σημα για αρκετα δευτερα, μετα g και μετα απο λιγο H και μετα παλι G και μετα H. πιθανον να φταιει το σημα εκει που ημουν...

εχετε παρατηρησει τις τελευταιες μερες τιποτα περιεργο με το σημα της cosmote? νομιζω οτι εχει ενα θεματακι... μου ειπαν οτι ισως φταιει η αναβαθμιση των κεραιων σε 4g...?

Link to comment
Share on other sites

ο μαμα browser υποστιριζει flash player? γιατι απο οτι ξερω ο chrome οχι(?)

απο που τον κατεβαζω για να τον εγκαταστησω?

 

Ναι υποστηριζει...ο chrome οχι...πανε απο το site της adobde και κατεβασε τον flash για android...

Link to comment
Share on other sites

βασικά έχω ένα σοβαρό προβληματάκι που τώρα είδα (γιατί τόση ώρα ήμου με wifi). ανοίγω τα data και δεν συνδέεται καν. δεν δείχνει ούτε G ούτε Η και δεν φορτώνει τίποτα. είναι γερμανικό και δείχνει το σήμα της TMobile κατά την εκκίνηση. τη sim την έχει αναγνωρίσει κανονικά και κάνω κλήσεις κανονικότατα. πρέπει να παραδεχτώ ότι έχω αγχωθεί λίγο...

 

Κατα πασα πιθανοτητα δεν εχουν περαστει αυτοματα οι ρυθμισεις για data,τσεκαρε το!

 

Οσο για τη λειτουργικοτητα του otg θα ελεγα οτι ειναι αψογη...κανενα κολλημα σαν να εχεις την καρτα μεσα στο κινητο!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα δεν εχουν περαστει αυτοματα οι ρυθμισεις για data,τσεκαρε το!

 

Οσο για τη λειτουργικοτητα του otg θα ελεγα οτι ειναι αψογη...κανενα κολλημα σαν να εχεις την καρτα μεσα στο κινητο!

 

τι ακριβώς εννοείς; τι να κάνω για το φτιάξω χειροκίνητα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δείτε λίγο screenshot από μπαταρία να μου πείτε γνώμες....γιατί αγχώθηκα που άκουσα ότι με νορμαλ χρηση βγαζει 48ωρο

 

[ATTACH]38453[/ATTACH][ATTACH]38454[/ATTACH][ATTACH]38455[/ATTACH]

 

edit: Να γράψω ότι τα είχα όλα στο φουλ...ειχα αυτοματο συγχρονισμο..δονήσεις...οταν ερχοταν κατι(ειδοποιηση facebook, mail) με ειδοποιούσε το κινητο

 

Τώρα είμαι στις 19 ώρες και 40 λεπτα και έχει φτάσει στο 25%

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

AnΤuΤu μετά από αλλαγες και πουσαρισμα με Trickster και system menu ;)

 

 

Οχι τελικα οπως καταλαβαινεις ηθελε τον χρόνο του και κανα 2 restart...

 

 

offtopic. Ποιο theme χρησιμοποιεις και ποιο app καιρου, που εχει αυτο το widget? :lol:

Link to comment
Share on other sites

offtopic. Ποιο theme χρησιμοποιεις και ποιο app καιρου, που εχει αυτο το widget? :lol:

 

Ειναι MIUI.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μπορει καποιος να μου δωσει καποιο link πως φλασαρουμε stock rom open europe στο LG G2;Υπαρχει τετοιος οδηγος μεσα στο Myphone.gr;
Link to comment
Share on other sites

offtopic. Ποιο theme χρησιμοποιεις και ποιο app καιρου, που εχει αυτο το widget? :lol:

Το θεμα εινα το miui v5 το app καιρού είναι ripαρισμενο και αυτό απο miui Rom και το εχω ανεβασει σε λινκ λιγες σελιδες πισω...

Link to comment
Share on other sites

βασικά έχω ένα σοβαρό προβληματάκι που τώρα είδα (γιατί τόση ώρα ήμου με wifi). ανοίγω τα data και δεν συνδέεται καν. δεν δείχνει ούτε G ούτε Η και δεν φορτώνει τίποτα. είναι γερμανικό και δείχνει το σήμα της TMobile κατά την εκκίνηση. τη sim την έχει αναγνωρίσει κανονικά και κάνω κλήσεις κανονικότατα. πρέπει να παραδεχτώ ότι έχω αγχωθεί λίγο...

 

Κάποιος να βοηθήσει να μου πει τι κάνω για να φτιάξει;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει να μου πει τι κάνω για να φτιάξει;

πηγαινε μεσα στις ρυθμισεις --> ρυθμισεις κλησεων--> tethering k δικτυα--> δικτυα κινητης και απο εκει στην λειτουργεια δικτυου επελεξε Αυτόματο GSM/WCDMA αντι του default GSM/WCDMA/LTΕ

 

μετα πηγαινε στο Ονομα σημειου προσβασης και τσεκαρε αν ειναι περασμενες εκει οι ρυθμισεις ιντερνετ του παροχου σου αν ειναι κενες ή οτιδηποτε αλλο εκει ειναι το προβλημα και θα πρεπει να τις παρεις αυτόματα απο αυτους μεσω sms

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μπορει καποιος να μου δωσει καποιο link πως φλασαρουμε stock rom open europe στο LG G2;Υπαρχει τετοιος οδηγος μεσα στο Myphone.gr;

Myphone οδηγος εδω

 

link για κατεβασμα της ευρωπαικης εδω

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε μεσα στις ρυθμισεις --> ρυθμισεις κλησεων--> tethering k δικτυα--> δικτυα κινητης και απο εκει στην λειτουργεια δικτυου επελεξε Αυτόματο GSM/WCDMA αντι του default GSM/WCDMA/LTΕ

 

μετα πηγαινε στο Ονομα σημειου προσβασης και τσεκαρε αν ειναι περασμενες εκει οι ρυθμισεις ιντερνετ του παροχου σου αν ειναι κενες ή οτιδηποτε αλλο εκει ειναι το προβλημα και θα πρεπει να τις παρεις αυτόματα απο αυτους μεσω sms

 

Είναι άδειο το όνομα σημείου πρόσβασης. Έχω vodafone. Που στέλνω για να μου στείλουν τις ρυθμίσεις γιατί δεν έχω ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Είναι άδειο το όνομα σημείου πρόσβασης. Έχω vodafone. Που στέλνω για να μου στείλουν τις ρυθμίσεις γιατί δεν έχω ιδέα;

 

το προβλημα σου λοιπον ειναι αυτο... παρε τηλεφωνο στο help desk na soy steiloyn tiw ryumiseiw internet kai ξαναγυρνα το LTE οπως ηταν αν το πειραξες...

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα σου λοιπον ειναι αυτο... παρε τηλεφωνο στο help desk na soy steiloyn tiw ryumiseiw internet kai ξαναγυρνα το LTE οπως ηταν αν το πειραξες...

 

Οκ! Θα παρω και αν εχω κατι αλλο θα σας πω. Ευχαριστω πολυ! :-)

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...