Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενω ψάχνω μια ακριβως ιδια θηκη αυτή η μ@λ@κια που κανει στη πλατη ειναι πολυ εκνευριστικη..

 

Καλησπέρα βρήκα αυτό το screen. Protector και protector κάμερας: http://m.ebay.com/itm/261312823129?nav=WATCHING&sbk=1. Το έχει δοκιμάσει κανείς; αξίζει; Αντιστοιχο έχει και η nilkin

 

πολύ καλό φαινεται και βγαζει και ωραια θηκουλα η imak

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιας και δεν υπαρχει ξεχωριστο θεμα για τα αξεσουαρ της συσκευης :mad: ας ποσταρω εδω.

Εγω σημερα αγορασα αυτη τη σιλικονατη διαφανη θηκη απο το Πλαισιο.Δεν αφηνει ακαλυπτο το κινητο εκτος απο την οθονη πουθενα και μαλλον το προστατευει αρκετα καλα.

Το μονο κακο που εχει ειναι οτι κολλαει στην πλατη και εχει φουσκαλες (για να καταλαβετε μοιαζει σαν μια προστασια οθονης που δεν εχει κατσει καλα).

Και μια φωτο μπας και ξερετε τι να κανω για να φυγουν αυτα

http://oi41.tinypic.com/2mxew4z.jpg

 

ισως αν έβαζες ζελατίνα και στην πλάτη,σαν αυτή της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν υπαρχει ξεχωριστο θεμα για τα αξεσουαρ της συσκευης :mad: ας ποσταρω εδω.

Εγω σημερα αγορασα αυτη τη σιλικονατη διαφανη θηκη απο το Πλαισιο.Δεν αφηνει ακαλυπτο το κινητο εκτος απο την οθονη πουθενα και μαλλον το προστατευει αρκετα καλα.

Το μονο κακο που εχει ειναι οτι κολλαει στην πλατη και εχει φουσκαλες (για να καταλαβετε μοιαζει σαν μια προστασια οθονης που δεν εχει κατσει καλα).

Και μια φωτο μπας και ξερετε τι να κανω για να φυγουν αυτα

http://oi41.tinypic.com/2mxew4z.jpg

Νομιζω ότι δεν υπάρχει "γιατρειά" στο θέμα σου, μου έχει τύχει σε S3 πέρυσι, όταν το ειχα πάρει σε λευκό και είχα θηκη με παρόμοιο υλικό. Δυστυχώς η μόνη λύση είναι η αλλαγή θήκης :p

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα με θήκη από Πλαίσιο για το πρώτο g.

Δεν υπάρχει λύση...

 

Από την εμπειρία σας παιδιά, το πίσω κουμπί on-off έτσι που είναι, γρατζουνιέται??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ενω ψάχνω μια ακριβως ιδια θηκη αυτή η μ@λ@κια που κανει στη πλατη ειναι πολυ εκνευριστικη..

 

 

 

πολύ καλό φαινεται και βγαζει και ωραια θηκουλα η imak

 

Την IMAK την έχω εδώ και 2 εβδομάδες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν κολλάει καθόλου στο πίσω μέρος του κινητού, έχει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι, σε λευκό G2 δεν φαίνεται καθόλου και δεν δίνει καθόλου όγκο. Και μόνο με ~3€.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την βρηκα την λυση με κατι απλο επειδη το τηλεφωνο ειναι λευκο.

Εβγαλα την θηκη κι απο μεσα πεταξα λιγη πουδρα(ταλκ).Με τα δαχτυλα μου την εστρωσα σε ολη την επιφανεια και μετα φυσηξα 2-3 φορες δυνατα να φυγει η πολλη σκονη.

Τωρα δεν κανει καθολου φουσκαλες και δειχνει τελειο.Λογικα δεν θα πετυχαινει σε μαυρα G2. :lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει αυτή:

http://www.ebay.co.uk/itm/291002842107?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

φαίνεται να προστατεύει αρκετά!Τη θήκη πλάτης της nilkin την είχα στο note 2 και είναι εξαιρετικής ποιότητας!

παράγγειλα επίσης και αυτή:

http://www.ebay.co.uk/itm/291009679156?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

όταν έρθουν θα σας πω εντυπώσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την βρηκα την λυση με κατι απλο επειδη το τηλεφωνο ειναι λευκο.

Εβγαλα την θηκη κι απο μεσα πεταξα λιγη πουδρα(ταλκ).Με τα δαχτυλα μου την εστρωσα σε ολη την επιφανεια και μετα φυσηξα 2-3 φορες δυνατα να φυγει η πολλη σκονη.

Τωρα δεν κανει καθολου φουσκαλες και δειχνει τελειο.Λογικα δεν θα πετυχαινει σε μαυρα G2. :lol:

 

Παρόμοιο πρόβλημα είχα με το nexus 4 και το έλυσα με dbrand protector. Βέβαια για το g2 δεν υπάρχει, απλά το αναφέρω!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα με θήκη από Πλαίσιο για το πρώτο g.

Δεν υπάρχει λύση...

 

Από την εμπειρία σας παιδιά, το πίσω κουμπί on-off έτσι που είναι, γρατζουνιέται??

 

Ωχ δεν μου αρέσουν αυτές οι ερωτήσεις...

Σκέφτεται να το πάρεις Γιάννο?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

 

Από την εμπειρία σας παιδιά, το πίσω κουμπί on-off έτσι που είναι, γρατζουνιέται??

Με θήκη όχι γιατί δεν ακουμπάει πουθενά. Χωρίς θήκη πιθανόν ναι αν συρθεί σε άγρια επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι αγορα g pro η g2. Για το οικονομικο ειμαι μεχρι 420 ευρω. Πραγματικα αξιζει η 16 gb εκδοση?ποσα gb ειναι πραγματικα διαθεσιμα και ποσο βιντεο η φωτο μπορει να τραβηξει καποιος?Εγγυηση εχει το LG G2 16Gb D802 EU απο την αντιπροσωπεια?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχουν ακριβώς; Γιατί σκεφτόμουν κι εγώ να τις παραγγείλω. Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να είναι όντως ελαιοφοβικές για να μην μαζεύουν τόσες δαχτυλιές ούτε να κάνουν rainbow patterns.

 

Εγω παλι τη βρισκω μια χαρα.Ουτε δαχτυλιες ουτε rainbow.Το να πιανει ολη την οθονη χωρις τη χρηση υγρου θα δημιουργουσε σιγουρα θεματα με φουσκαλες και φυσικα με τις θηκες που θα σηκωναν το screen protector.Αυτο που για μενα ειναι λαθος με τις συγκεκριμενες προστασιες ειναι το γεγονος οτι η εφαρμογη τους ξεκιναει απο κατω προς τα επανω.Δηλαδη ξεκινας να κολλας απο το κατω μερος της οθονης

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ωχ δεν μου αρέσουν αυτές οι ερωτήσεις...

Σκέφτεται να το πάρεις Γιάννο?

 

Γεια σου Γιαννη!

Προς το παρον οχι, αλλα αν γυριζα σε android θα ηταν η πρωτη μου επιλογη, αφου ειναι οτι καλυτερο πιστευω.

Αλλα το ειχα απορια απο την παρουσιαση του, γι αυτο το ρωταω :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το αγόρασα κι εγώ αλλά έχω μερικές ερωτησεις να κανω

 

1 ο φίλος μου που είχε το θέμα με το branded που ήταν T Mobile αλλά δεν φαινόταν παρά μόνο στο Cpu z, φλασαρε την open europe κι ενώ τα message της T Mobile έφυγαν το Cpu z εξακολουθεί και δείχνει T mobile....

 

2 παρατήρησα ότι στο μενού των διαθέσιμων δικτύων wifi συνέχεια ψάχνει και κάνει refresh, δεν σταματάει από πουθενά αυτό; στο sense έχει επιλογή και το σταματάς γλυτωνοντας και πόρους και μπαταρία

 

3 αν βάλω live wallpaper , δεν μπορώ να το έχω και στη lock screen,

 

4 παρατήρησα ότιττώρα που γραφω κάποια γράμματα δεν είναι στην ίδια γραμμή pixel. με τα υπόλοιπα και φαίνονταιενα κλικ πιο πανω από τα υπόλοιπα , σας έχει τυχει αυτο ;

 

 

πάντως να πω την αμαρτία μου... σαν το sense δεν είναι το ui της LG κι ας έχει τα δικά της κουλά η htc, κατά τα άλλα το κινητό είναι γρήγορο και με σχεδόν 5ωρες σεταρισμα κλπ είμαι στο 10% ενώ το άνοιξα και ήταν στο 80

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει κανεις κατι τετοιο για το κινητο μας:http://youarefre.blogspot.gr/2013/10/mini-microsd-card-reader-for-android.html αν ναι δουλευει? και από που μπορούμε να το παρουμε για στο ebay δεν το βρισκω!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει κανεις κατι τετοιο για το κινητο μας:http://youarefre.blogspot.gr/2013/10/mini-microsd-card-reader-for-android.html αν ναι δουλευει? και από που μπορούμε να το παρουμε για στο ebay δεν το βρισκω!!!

 

http://www.meenova.com/st/p/m3r.html

.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει κανεις κατι τετοιο για το κινητο μας:http://youarefre.blogspot.gr/2013/10/mini-microsd-card-reader-for-android.html αν ναι δουλευει? και από που μπορούμε να το παρουμε για στο ebay δεν το βρισκω!!!

 

http://www.meenova.com :)

 

ουπς...με πρόλαβε ο από πάνω :p

το έχω παραγγείλει και το περιμένω!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω κ εγω την συσκευη απο το πραγραμμα ανταλλαγης.... Θα αναφερω εντυπωσεις σε σχεση με το 5αρι που εχω! Καλημερα!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

σήμερα το αγόρασα κι εγώ αλλά έχω μερικές ερωτησεις να κανω

 

1 ο φίλος μου που είχε το θέμα με το branded που ήταν T Mobile αλλά δεν φαινόταν παρά μόνο στο Cpu z, φλασαρε την open europe κι ενώ τα message της T Mobile έφυγαν το Cpu z εξακολουθεί και δείχνει T mobile....

 

2 παρατήρησα ότι στο μενού των διαθέσιμων δικτύων wifi συνέχεια ψάχνει και κάνει refresh, δεν σταματάει από πουθενά αυτό; στο sense έχει επιλογή και το σταματάς γλυτωνοντας και πόρους και μπαταρία

 

3 αν βάλω live wallpaper , δεν μπορώ να το έχω και στη lock screen,

 

4 παρατήρησα ότιττώρα που γραφω κάποια γράμματα δεν είναι στην ίδια γραμμή pixel. με τα υπόλοιπα και φαίνονταιενα κλικ πιο πανω από τα υπόλοιπα , σας έχει τυχει αυτο ;

 

 

πάντως να πω την αμαρτία μου... σαν το sense δεν είναι το ui της LG κι ας έχει τα δικά της κουλά η htc, κατά τα άλλα το κινητό είναι γρήγορο και με σχεδόν 5ωρες σεταρισμα κλπ είμαι στο 10% ενώ το άνοιξα και ήταν στο 80

 

1.Ετσι πρεπει αφου ειναι Τ mobile.

2.Ξετικαρε το ειδοποιηση για νεα δικτυα στις ρυθμισεις wifi για προχωρημενους

3.Οχι

4.Απο tapatalk γραφεις ή απο browser;Δεν το εχω παρατηρησει να πω την αληθεια.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Γιαννη!

Προς το παρον οχι, αλλα αν γυριζα σε android θα ηταν η πρωτη μου επιλογη, αφου ειναι οτι καλυτερο πιστευω.

Αλλα το ειχα απορια απο την παρουσιαση του, γι αυτο το ρωταω :)

Κάτσε στα αυγα σου εσύ τώρα μιας και είσαι ανακουφισμενος :p:p

Το πισω πλήκτρο δεν το βλέπω να γρατσουνιέται (στο άλλο ποστ μου βγάζει invalid thread ID όταν πάω να κάνω παράθεση), προσωπικά το έχω γυμνό το τηλέφωνο πάνω από μήνα και προχθές μου έπεσε από το ύψος της τσέπης και έσκασε με την πλάτη σε πλακάκι με λίγο σύρσιμο, δεν βρήκα το παραμικρό σημάδι (όπως επίσης και στην πλαστική πλάτη)

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε στα αυγα σου εσύ τώρα μιας και είσαι ανακουφισμενος :p:p

Το πισω πλήκτρο δεν το βλέπω να γρατσουνιέται (στο άλλο ποστ μου βγάζει invalid thread ID όταν πάω να κάνω παράθεση), προσωπικά το έχω γυμνό το τηλέφωνο πάνω από μήνα και προχθές μου έπεσε από το ύψος της τσέπης και έσκασε με την πλάτη σε πλακάκι με λίγο σύρσιμο, δεν βρήκα το παραμικρό σημάδι (όπως επίσης και στην πλαστική πλάτη)

:lol::lol: εγγυημενη σνακουφιση!!

Μακαρι να μπορουσα να ειχα και τα 5-6 κορυφαια κινητα καθε χρονο.

Παντως, ευχαριστη πληροφορια αυτη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: εγγυημενη σνακουφιση!!

Μακαρι να μπορουσα να ειχα και τα 5-6 κορυφαια κινητα καθε χρονο.

Παντως, ευχαριστη πληροφορια αυτη.

 

Αν αποφασισεις σε android το G2 ειναι μονοδρομος και ξερεις εγω με τους Κορεατες δεν εχω πολυ φιλικα αισθηματα,αλλα αυτη ειναι η αληθεια το κινητο ειναι αψογο απο ολες τις πλευρες(αν ειχε και αλουμινιο θα του εβαζα 10 αντι 9.5 τωρα:D)

Αλλα το οτι ειναι unibody κατασκευη δεν σου δινει αισθηση οπως σε Samsung.

Εγω το εχω ντησει πισω και περιμετρικα με skin protector,εδω http://www.amazon.com/Skinomi%C2%AE-TechSkin-T-Mobile-Protector-Protective/dp/B00DQDJQ3U/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1386312519&sr=8-10&keywords=skinomi+lg+g2που κολλαει και παρεχει προστασια απο γρατζουνιες,δαχτυλιες κλπ και επισης προστατευει και τα κουμπια επιση χωρις να προσθετει καθολου ογκο και βαρος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να'ξερα, ειναι ΤΟΣΟ δυσκολο να ανοιχτει ξεχωριστη επισημη ενοτητα με υποενοτητες (διαθεσιμοτητα-αξεσουαρ-κλπ) για το G2???

Πρεπει δηλαδη να χανουμε την μπαλα???

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

1.Ετσι πρεπει αφου ειναι Τ mobile.

2.Ξετικαρε το ειδοποιηση για νεα δικτυα στις ρυθμισεις wifi για προχωρημενους

3.Οχι

4.Απο tapatalk γραφεις ή απο browser;Δεν το εχω παρατηρησει να πω την αληθεια.

 

Γραφω απο browser (boat) και το βλεπω και στα ηδη γραμμενα μηνυματα.....το ιδιο φαινεται και στις λεξεις που προτεινει το swift key αλλα δεν νομιζω να ειναι θεμα απο αυτο γιατι οπως εγραψα φαινεται και στα ηδη γραμμενα μηνυματα οπως βλεπω τωρα τη σελιδα αλλα και στο whatsapp

 

 

για το 2......

μπαινω στην υποκατηγορια wifi--> menu απο soft key --> Για προχωρημενους --> εχει 1η επιλογη το Ενημερωση Δικτυου (αφορα για ανοιχτα δικτυα και οχι νεα) και ειναι ηδη ατσεκαριστο :(

μηοως κοιταω σε λαθος μερος?

Edited by idemis
Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Κατσε γιατι σου απαντησα μολις ειχα ξυπνησει.Για το wifi οσο ειναι ανοιχτο ψαχνει για δικτυα αλλα δεν θα σε ειδοποιει για καινουρια αν το ξετικαρεις.Δεν ξερω αν εχει επιλογη στο HTC αλλα στα samsung π.χ. δεν εχει.Οταν δεν το χρησιμοποιεις κλεινς το.Μπορεις να χρησιμοποιησεις και εφαρμογες για να κλεινουν μονα τους οταν δεν τα χρησιμοποεις.

Οσο για την γραμματοσειρα μηπως το κανει μονο στον boat;Σε chrome δεν εχω προσεξει κατι τετοιο παντως...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...