Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχει καμμια ρυθμιση. κανονικα θα επρεπε να σου δουλευει.

μηπως εισαι γυρισμενος σε gsm μονο και εισαι σε χωρο με πολυ ασχημο σημα με αποτελεσμα

να μην σου βγαζει ουτε το τυπικο "Ε" ή "G" ? :confused:

 

Με gsm εχω 4 με 5 γραμμες σημα και με 3g 3 με 4 κανονικα θα επρεπε να δειχνει το σηματακι. Μηπως φταιει που ειναι branded t mobile το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με gsm εχω 4 με 5 γραμμες σημα και με 3g 3 με 4 κανονικα θα επρεπε να δειχνει το σηματακι. Μηπως φταιει που ειναι branded t mobile το κινητο;

φιλε και εγω tmobile εχω και μπαινω κανονικα στο ιντερνετ με 3g παρε την wind τηλεφωνο να σου στειλει τις ρυθμισεις...

Link to comment
Share on other sites

Με gsm εχω 4 με 5 γραμμες σημα και με 3g 3 με 4 κανονικα θα επρεπε να δειχνει το σηματακι. Μηπως φταιει που ειναι branded t mobile το κινητο;

 

για πήγαινε tethering και δίκτυα > δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > ονόματα σημείου πρόσβασης...σου βγάζει κάτι εκεί??

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Με gsm εχω 4 με 5 γραμμες σημα και με 3g 3 με 4 κανονικα θα επρεπε να δειχνει το σηματακι. Μηπως φταιει που ειναι branded t mobile το κινητο;

 

Πάντως αν ενεργοποιήσεις το LTE (4G) από τον provider, θα σου (ξανα)στείλουν τις ρυθμίσεις για να τις αποθηκεύσεις και να τις χρησιμοποιήσεις.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους G2 owners :D

 

Παίδες στις ρυθμίσεις, στην καρτέλα Προβολή υπάρχει η ρύθμιση Daydream που είναι ουσιαστικά ένα screensaver.

Το έχω ρυθμίσει να δουλεύει οποιαδήποτε στιγμή συνδέεται με το usb/charger.

Έχω επιλέξει το αναλογικό ρολόι αλλά από κάτω βγάζει ΕΕΕΕ/ΜΜΜΜ/ηη που προφανώς είναι η ημερομηνία.

Ξέρει κανείς από που ρυθμίζεται ώστε να φαίνεται κανονικά η ημερομηνία?

Link to comment
Share on other sites

για πήγαινε tethering και δίκτυα > δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > ονόματα σημείου πρόσβασης...σου βγάζει κάτι εκεί??

 

Όχι αυτή η καρτέλα (APN) είναι κενή δεν εμφανίζει τίποτα. Πήρα πριν από λίγο τη Wind και ζήτησα να μου στείλουν τις ρυθμίσεις του internet για android και μου είπε μέχρι το βράδυ θα τις έχω στο email μου. Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ειναι μαιμου ειναι branded εν μερει εχει στο. boot μονο το logo και καποιες εφαρμογες της vodofone που της βγαζεις αν θες :)

πως τις βγαζεις θα μου πεις?

Link to comment
Share on other sites

πως τις βγαζεις θα μου πεις?

 

Πας εφαρμογες και τις διαγραφεις οπως θα εκανες με καποια αλλη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με Γερμανικό t Mobile και Cosmote, συνδέθηκε κάτι ευθείαν στο LTE χωρίς να περάσω τίποτα χειροκίνητα
Link to comment
Share on other sites

Απο wind μην περιμενετε τζαμπα να σας ερθουν ρυθμισεις βαλτε αυτες και

reboot

http://www.wind.gr/files/1/Device_Settings/Rythmiseis%20Internet/Android-OS-Terminals_new.pdf

Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν οι μεμβράνες της Obliq Zeiss και από χτες που την έχω βάλει δεν έχω ενθουσιαστεί.. Μέτρια θα την έλεγα και τελικά παρηγγειλα ένα glass Protector να δω μήπως τελικά και αυτό είναι καλό!! Α και κάτι για την θήκη της nillkin καλή κομψή αλλά νομίζω γλιστράει αρκετά όταν την κάρτας ιδίως με το ένα χέρι..
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν οι μεμβράνες της Obliq Zeiss και από χτες που την έχω βάλει δεν έχω ενθουσιαστεί.. Μέτρια θα την έλεγα

Τι πρόβλημα έχουν ακριβώς; Γιατί σκεφτόμουν κι εγώ να τις παραγγείλω. Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να είναι όντως ελαιοφοβικές για να μην μαζεύουν τόσες δαχτυλιές ούτε να κάνουν rainbow patterns.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν οι μεμβράνες της Obliq Zeiss και από χτες που την έχω βάλει δεν έχω ενθουσιαστεί.. Μέτρια θα την έλεγα και τελικά παρηγγειλα ένα glass Protector να δω μήπως τελικά και αυτό είναι καλό!! Α και κάτι για την θήκη της nillkin καλή κομψή αλλά νομίζω γλιστράει αρκετά όταν την κάρτας ιδίως με το ένα χέρι..

Συμφωνω φιλε μου, σημερα μου ηρθε και μενα η θηκης της nillkin! Οντως πολυ ομορφη αλλα νομιζω και 'γω οτι γλιστραει αρκετα, θελει λιγο προσοχη. .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω φιλε μου, σημερα μου ηρθε και μενα η θηκης της nillkin! Οντως πολυ ομορφη αλλα νομιζω και 'γω οτι γλιστραει αρκετα, θελει λιγο προσοχη. .

 

Πήρα βέβαια και από το ebay μια τύπου TPU μαύρη αρκετά καλή για τα λεφτά της (£1) αλλα με τη nillkin μ αρέσει καλύτερα το κινητό. Οπότε φοράω αυτή απλα προσεκτικά όπως λες και εσύ! ;-)

 

@ferengi

Κοιτά τώρα είναι η δεύτερη μέρα που την φοράω.. Είναι αρκετά λεπτή δε μαζεύει και τόσες πολλές δακτύλιες αλλά είναι μικρότερες από την οθόνη αρκετά θα έλεγα δηλ και πάνω και κάτω και στα πλάγια.. Νομίζω δηλ απο την nillkin που είχε δώρο η θήκη δεν έχει και τρελή διαφορά.. Α έχει και κοψίματα για τους αισθητήρες. Αυτά..

Edited by stefanos_ma
Link to comment
Share on other sites

Πήρα βέβαια και από το ebay μια τύπου TPU μαύρη αρκετά καλή για τα λεφτά της (£1) αλλα με τη nillkin μ αρέσει καλύτερα το κινητό. Οπότε φοράω αυτή απλα προσεκτικά όπως λες και εσύ! ;-)

ποια ειναι αυτη η nilkin που παιρνετε να τη δουμε παιδια?

προστετευει καλα το κινητο?

εννοω μπεζελ και πανω κατω?

αξιζει να την παρουμε?

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι αυτη η nilkin που παιρνετε να τη δουμε παιδια?

προστετευει καλα το κινητο?

εννοω μπεζελ και πανω κατω?

αξιζει να την παρουμε?

 

Είναι απο το κινητό και δε μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες αλλά κάνε την ένα Google να την δεις. Είναι για light προστασία...

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι αυτη η nilkin που παιρνετε να τη δουμε παιδια?

προστετευει καλα το κινητο?

εννοω μπεζελ και πανω κατω?

αξιζει να την παρουμε?

 

αυτη ειναι η θηκη http://www.ebay.com/itm/290992644663?var=590166634257&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι αυτη η nilkin που παιρνετε να τη δουμε παιδια?

προστετευει καλα το κινητο?

εννοω μπεζελ και πανω κατω?

αξιζει να την παρουμε?

Ειναι μπορω να πω αρκετα "γνωστη" θηκη για G2 αν πατησεις τον ορο nillkin στο ebay θα στη βγαλει! Εμενα μου φανηκε απ' τις ποιο ομορφες γι' αυτο και τη παρηγγειλα. Εχω παρει βεβαια και αλλες 2 για καλυτερη προστασια γιατι απο πανω και κατω δεν προστατευει 100% και σε περιπτωση πτωσης με την κορυφη η τον πατο λιγο χλωμα τα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρα λίγο xda..μιλάμε οι τυποι ειναι τραγικοι. μου εχουν στα top devices το s4 active και το amazon kindle. αλλα ντ αλλα. και μετά θεοποιούμε το xda.. Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μπορω να πω αρκετα "γνωστη" θηκη για G2 αν πατησεις τον ορο nillkin στο ebay θα στη βγαλει! Εμενα μου φανηκε απ' τις ποιο ομορφες γι' αυτο και τη παρηγγειλα. Εχω παρει βεβαια και αλλες 2 για καλυτερη προστασια γιατι απο πανω και κατω δεν προστατευει 100% και σε περιπτωση πτωσης με την κορυφη η τον πατο λιγο χλωμα τα πραγματα!

Αν πέσει με την κορυφή ή τον πάτο πιθανότατα θα γκελάρει και στην οθόνη οπότε έτσι κι αλλιώς σκούρα τα πράγματα.

.
Link to comment
Share on other sites

για οποιον θελει καλη προστασια, ποιότητα και ωραιο design η λύση είναι η slim armor της spigen.

το μονο αρνητικό της, ειναι οτι "μεγαλώνει" λίγο το κινητό. το δίχνει πιο χοντροκομμένο..

 

http://www.spigen.com/brands/lg/lg-g2-case-slim-armor.html

Edited by vagos_m
Link to comment
Share on other sites

Αν πέσει με την κορυφή ή τον πάτο πιθανότατα θα γκελάρει και στην οθόνη οπότε έτσι κι αλλιώς σκούρα τα πράγματα.

Το αν θα γκελαρει και με την οθονη δεν ειναι απολυτο. Απλα με αλλη θηκη που προστατευει περιμετρικα εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να γλυτωσεις τα χειροτερα ενω με την nillkin το γυαλι θα ερθει πιο ευκολα σε συγκρουση γιατι πανω και κατω ειναι σχεδον γυμνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρήκα αυτό το screen. Protector και protector κάμερας: http://m.ebay.com/itm/261312823129?nav=WATCHING&sbk=1. Το έχει δοκιμάσει κανείς; αξίζει; Αντιστοιχο έχει και η nilkin
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν υπαρχει ξεχωριστο θεμα για τα αξεσουαρ της συσκευης :mad: ας ποσταρω εδω.

Εγω σημερα αγορασα αυτη τη σιλικονατη διαφανη θηκη απο το Πλαισιο.Δεν αφηνει ακαλυπτο το κινητο εκτος απο την οθονη πουθενα και μαλλον το προστατευει αρκετα καλα.

Το μονο κακο που εχει ειναι οτι κολλαει στην πλατη και εχει φουσκαλες (για να καταλαβετε μοιαζει σαν μια προστασια οθονης που δεν εχει κατσει καλα).

Και μια φωτο μπας και ξερετε τι να κανω για να φυγουν αυτα

http://oi41.tinypic.com/2mxew4z.jpg

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...