Jump to content

Blackview JK809


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι ταινιες ασφαλειας σε μενα ηταν και οι δυο απειραχτες.

Εγω χρησιμοποιω καρτες Q και Vod με ενα BT ψειρα Κινεζικο (που το πηρα 8$) και δουλευουν μια χαρα.

Για την φορτιση τωρα. Το ειχα ολη νυχτα κλειστο το τηλεφωνο στην πριζα να φορτιζει. Το πρωι εδειχνε 100%. Μετα την ενεργοποιηση κατεβηκε στο 96%. Μετα απο εκει εβγαλα την μπαταρια και την εβαλα να συνεχισει την φορτιση της σε ενα εξωτερικο φορτιστη μπαταριων (μικρης εντασης ρευματος) Κινεζικο, αυτους που μοιαζουν με μανταλακια. Χρειαστηκε να φορτισει αλλες 3,5 ωρες.

Αυτο σημαινει οτι η μπαταρια οταν τελειωσε η φορτιση μεσα στο κινητο, παρ ολο που εδειξε 100%, καθε αλλο παρα 100% ηταν.Γι αυτο μου δημιουργηθηκε η εντυπωση οτι η μπαταρια δεν κραταει πολυ, παρ ολο που ειναι 3000mAh (οπως λεει) και παρα τον ογκο της. Φυσικα, αν φορτιζει κατα 20-30 % λιγοτερο, λογικο ειναι..

Εχθες σεταρισα το GPS και εγκατεστησα το Primo. Μπορω να πω οτι χρειαζεται οχι παραπανω απο 15 δευτερολεπτα για να βρει στιγμα, στην πλοηγηση οταν θα το δοκιμασω, θα σας πω τα νεα.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, εκανα τις δοκιμές μου. Με κάρτα wind και το MW600 δουλεύει κανονικά, με την κάρτα της cosmote οχι, κολλάει και δεν ολοκληρώνει την κλήση, οπότε ούτε μπορείς να πάρεις ουτε και να σε πάρουν.

Το άσχημο είναι ότι η κοτε είναι το εταιρικό μου και αυτό με ενδιέφερε να παίζει, αφού με αυτό το τερας χωρίς bluetooth δεν πας πουθενά.

Έχω ξενερώσει αρκετά οφειλω να ομολογήσω. Ο φίλος που του δουλεύει η κάρτα κοτε, την έχει στη sim1 ή 2? Έχει δοκιμάσει να την βάλει μόνη της στο τηλ?

Φαντάζομαι δεν παίζει διαφορά αν είναι συμβόλαιο ή κάρτα? Αν δεν βρω άκρη με βλέπω να το δίνω δυστυχώς.

Θα το ποστάρω και στο geekbuying θέμα μπας και βρουν τίποτα με τον κατασκευαστή.

Link to comment
Share on other sites

.....................

Έχω ξενερώσει αρκετά οφειλω να ομολογήσω. Ο φίλος που του δουλεύει η κάρτα κοτε, την έχει στη sim1 ή 2? Έχει δοκιμάσει να την βάλει μόνη της στο τηλ?

Φαντάζομαι δεν παίζει διαφορά αν είναι συμβόλαιο ή κάρτα? ................

Cosmote συμβολαιο στη Sim1 και Vofaone καρτα στη Sim2 :)

Μονη της δεν την εχω βαλει ακομη. Θα το δοκιμασω καποια στιγμη και θα ποσταρω ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ανοιχτά 3g δεδομένα και ενεργά στην cosmote sim; Διότι και αυτό παίζει ρόλο στην εμφάνιση του προβλήματος.
Link to comment
Share on other sites

Οχι, 3g δεδομένα τα είχα απενεργοποιημένα σήμερα. Το 3g γενικά το έχω/είχα ανοιχτό. Αν είναι να πάω να πάρω μια κάρτα vodafone στη sim2 να δοκιμάσω, ώστε το setup να είναι ακριβώς ίδιο με το φίλο kwnana, δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ανοιχτά 3g δεδομένα και ενεργά στην cosmote sim; Διότι και αυτό παίζει ρόλο στην εμφάνιση του προβλήματος.
Λοιπον με το που γυρισα τη καρτα της Cosmote σε 3G το τηλεφωνο δεν ανταποκρινοταν ουτε σε εισερχομενες, ουτε σε εξερχομενες κλησεις με συνδεδεμενο το MW600. Δε δοκιμασα χωρις ΒΤ, θα το κανω μετα. Αλλο ενα προβλημα λοιπον. :confused:

Ας το αναφερει καποιος στο thread του geekbuying :(

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό το πρόβλημα είναι γενικό σε όλα τα mtk6589 κινητά.Οποιο mtk6589 κινητό δοκίμασα,cosmote συν bt ακουστικό συν 3g δεν παίζει σωστά.Αν και δε χάνουμε κάτι να το γράψουμε στο θέμα του geekbuying.Απλά αν θες γράψτο εσύ γιατί έχω παρατηρήσει ότι τα αγγλικά σου ειναι συντακτικά πιο σωστά απο τα δικά μου και θα το επιβεβαιώσουμε και οι υπόλοιποι ότι συμβαίνει

Edit

το έγραψε ήδη ο φίλος jaguar13

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειτε μου λιγο οταν κανω κληση--οταν το σηκωνει ο αλλος το τηλεφωνο κανει μια δονηση μπορει να απενεργοποιηθει αυτη η δονηση?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει gravitybox πήγαινε στις Βελτιώσεις Τηλεφώνου--->Δονήσεις και απενεργοποίησε την δόνηση κατά την έναρξη της κλήσης
Link to comment
Share on other sites

δεν καταφερα να το εγκαταστησω το gravitybox μου βγαλε την παναγια
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά κατεβαζουμε το xposed installer απο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401 και αφού το εγκαταστήσουμε πηγαίνουμε ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->κάρτα sd και αν είναι εκεί,το μεταφέρουμε στη μνήμη τηλεφώνου.Μετά πατάμε στο xposed installer--->framework--->install/update και reboot

Μετά το reboot ξαναπηγαίνουμε στο xposed installer--->download και κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε το gravitybox.Αφού εγκατασταθεί πηγαίνουμε ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->κάρτα sd και αν είναι εκεί,το μεταφέρουμε στη μνήμη τηλεφώνου.Επειτα πάλι στο xposed installer--->modules το τσεκάρουμε και κάνουμε reboot

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

το gravity box system framework δεν αποκρινεται.γινεται εξοδος.τι κανω λαθος?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να συγκινηθούν στο geekbuying που τους πρηξαμε με το θέμα της sim? Για να το έχουν όλα τα ΜΚΤ κινητά χλωμό το κοβώ να μπορούν να κάνουν κάτι.

Σε 2G με δεδομένα ανοιχτά δουλεύει? (τουλαχιστον να έχουμε αυτό για παρηγοριά)? Θα το δοκιμάσω αυριο πρωί και θα αναφέρω...

Link to comment
Share on other sites

εδώ πάντως ο kted αναφέρει ότι το ακουστικό jabra BT2080 λειτουργεί κανονικά με cosmote

edit

έκανα κάποιες δοκιμές με μια κανονική sim cosmote και μια wind πάνω με το sony mw600.Οταν τα δεδομένα 3g ειναι ανοιχτά στην wind δεν υπάρχει θέμα.Αν τα δεδομένα 3g ειναι ανοιχτά στην cosmote,παρουσιάζεται το θέμα.Με 2g δεδομένα ανοιχτά στην cosmote sim το πρόβλημα παρουσιάζεται 1 στις 2 φορές.Επίσης κάποιες φορές αν κλείσω εγώ πρώτος την γραμμή,δεν χάνει το σήμα μετά το τέλος της κλήσης.Αν κλείσει ο συνομιλητής πρώτος,το χάνει.Γενικά θεωρώ πως είναι αρκετά ψαγμένο πρόβλημα και δύσκολο εώς αδύνατο να γίνει το debugging απο τον κινέζο,ειδικά αν σε παγκόσμιο επίπεδο το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο με cosmote sim

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Και λίγο multi-tasking, τι την έχουμε τόση οθόνη: :p

 

 

pic1: XHaloFloatingWindow + Floating Notifications

 

pic2: XHaloFloatingWindow + HALO)))

 

 

 

kudos: fatal_error

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ (με κομμένο seal, ευχαριστώ για τις απαντήσεις!). Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Το μέγεθος είναι λίγο προβληματικό κατά τη μεταφορά, αλλά απολαυστικό κατά τη χρήση. Τα υποσυστήματα φαίνεται να λειτουργούν μία χαρά, ενώ ακόμα δεν έχω ένδειξη για την μπαταρία και το αναφερθέν πρόβλημα. Το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω προς το παρόν είναι με την εγκατάσταση του gravity box, που παρότι έχει γίνει η εγκατάσταση του exposed framework και του αντίστοιχου module, κατά την έναρξη του gravity box εμφανίζεται ένα μήνυμα λάθους και τελικά η εφαρμογή δε ξεκινάει. Καμία ιδέα; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σιγουρέψου ότι το gravitybox ειναι εγκατεστημένο στην εσωτερική μνήμη και όχι στον αποθηκευτικό χώρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που είναι η απενεργοποίηση της γρήγορης εκκίνησης ; στην προσβασιμότητα ; γιατί δεν την βρίσκω . Συντόμευση προσβασιμότητας ; γιατί δεν μου κρατάει κάποιες ρυθμίσεις στην φωτογραφική (υψηλή ευκρίνεια )

 

 

Ο xposed installer που βρίσκεται ; στο xda ;

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

................Γενικά θεωρώ πως είναι αρκετά ψαγμένο πρόβλημα και δύσκολο εώς αδύνατο να γίνει το debugging απο τον κινέζο,ειδικά αν σε παγκόσμιο επίπεδο το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο με cosmote sim

παλι πρωτοτυπησαμε με την Cote :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου ότι το gravitybox ειναι εγκατεστημένο στην εσωτερική μνήμη και όχι στον αποθηκευτικό χώρο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αρχικά είχε εγκατασταθεί στην κάρτα, αλλά το μετέφερα στη μνήμη του τηλεφώνου δίχως αποτέλεσμα. Το εγκατέστησα απευθείας στην εσωτερική μνήμη αλλά και τώρα το μήνυμα είναι: GravityBox system framework not responding. Exiting. Έχω επιλέξει το GravityBox στο xposed framework κι έκανα restart. Πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον;

Edited by kxanthop
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αρχικά είχε εγκατασταθεί στην κάρτα, αλλά το μετέφερα στη μνήμη του τηλεφώνου δίχως αποτέλεσμα. Το εγκατέστησα απευθείας στην εσωτερική μνήμη αλλά και τώρα το μήνυμα είναι: GravityBox system framework not responding. Exiting. Έχω επιλέξει το GravityBox στο xposed framework κι έκανα restart. Πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον;

 

Έχεις μετονομάσει το αρχείο που κατεβάσες σε Gravitybox.apk

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...