Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ . Ένας πλήρης οδηγός για όλες αυτές τις διαδικασίες από Έλληνες χρήστες του τηλεφώνου που έχουν ήδη κάνει όλα αυτά , θα βοηθούσε πολύ .

 

Θα το έκανα ευχαρίστως,αλλα επειδή δεν εχω σκοπό να κάνω root αυτό το κινητό είναι λίγο δύσκολο.Θα μπορούσα να κάνω μια μετάφραση βέβαια απο τα νήματα στο xda..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν καποιο παιδι εχει χρονο να κανει μεταφραση και μετα καποιος moderator να κανει ελεγχο το κειμενο πριν αναρτηθει πιστευω θα ηταν εφικτο. ας μας ενημερωσει ο kollatos

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ αλλα δεν ξέρω γιατί,προτιμώ το στοκ ρολόι.Μ αρέσει πολύ το sense.Τώρα πειραματιζόμουν με Nova, αλλα δεν άντεξα και πολύ.Με τραβάει περισσότερο το sense.

 

Όταν λες ότι σε τραβάει το sense, εννοείς το ρολόϊ του?

Αν βάλεις άλλο widget, δεν χάνεις το υπόλοιπο sense.

 

Επίσης αν βάλεις ένα advanced launcher όπως το APEX, πάλι δεν χάνεις την βάση του sense, μόνο τα HTC widgets και το blinkfeed.

 

Και μένα μου άρεσε το stock widget του ρολογιού/καιρού και γι' αυτό δίσταζα να βάλω άλλο launcher και προσπαθούσα να πετύχω αυτά που κάνουν τα launchers με mods. Αλλά το sense ακόμα και με πολλά mods δεν μπορεί ούτε να πλησιάσει τη δυνατότητα παραμετροποίησης που προσφέρουν τα launchers. Και άπαξ και βρήκα ένα clock/weather widget που να μου κάνει, έβαλα APEX με τη μία.

 

Αλλά περί ορέξεως ...

Link to comment
Share on other sites

Θα το έκανα ευχαρίστως,αλλα επειδή δεν εχω σκοπό να κάνω root αυτό το κινητό είναι λίγο δύσκολο.Θα μπορούσα να κάνω μια μετάφραση βέβαια απο τα νήματα στο xda..

 

Φαίνεται να υπάρχει ένας σχετικός φόβος για το root, μάλλον από ελλιπή πληροφόρηση.

 

Αν θες διάβασε το παρακάτω άρθρο, το οποίο περιγράφει με πολύ απλά λόγια τι είναι το root

(με λίγα λόγια χωρίς root στο Android είναι αντίστοιχο του να χρησιμοποιείς ένα guest account στα Windows, ενώ το root είναι αντίστοιχο με το να έχεις administrator rights)

 

Android terminology explanation and why ROOT isn't a crime

http://android-revolution-hd.blogspot.gr/2013/10/android-terminology.html

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να αλλαξω το wallpaper του κινητου αλλα δε βρισκω την επιλογη ωστε να "κυλαει" οταν μετακινουμαι στην αρχικη οθονη(δηλαδη να εχει περιθωρια δεξια και αριστερα ωστα να μην μενει σταθερη).Ξερει καποιος πως μπορω να το αλλαξω αυτο;

Θυμαμαι στην 4,2,2 ειχε τετοια επιλογη.

 

Αυτο μάλλον δεν γίνεται στο καινούργιο sense για μένα πάντως είναι βολικό. Στο desire X που εχω με εκνευρίζει!

 

Το μεγάλο αρνητικό για μένα στην 4.3 είναι που δεν αλλάζει το background στη lock screen.

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά,και στο one v που είχα το sense δεν το είχα αλλάξει.Όντως ταιριάζει απόλυτα με το κινητό,και ειδικά με το μαύρο.

[OFFTOPIC]Λεω να δημιουργηθεί ένα thread και να ποσταρουμε τα homescreen μας,τι λέτε;[/OFFTOPIC]

 

Αν είναι έτσι όπως φαντάζομαι θα καταλήξει σαν thread του iPhone (όλοι το ίδιο με μόνη διαφορά την τοποθέτηση των εικονιδίων). Εγώ δεν εχω αλλάξει τίποτα, ούτε καν το wallpaper. Homescreen μου είναι ό,τι δείχνει το blinkfeed.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να υπάρχει ένας σχετικός φόβος για το root, μάλλον από ελλιπή πληροφόρηση.

 

Αν θες διάβασε το παρακάτω άρθρο, το οποίο περιγράφει με πολύ απλά λόγια τι είναι το root

(με λίγα λόγια χωρίς root στο Android είναι αντίστοιχο του να χρησιμοποιείς ένα guest account στα Windows, ενώ το root είναι αντίστοιχο με το να έχεις administrator rights)

 

Android terminology explanation and why ROOT isn't a crime

http://android-revolution-hd.blogspot.gr/2013/10/android-terminology.html

 

Φίλε μου ξέρω τι είναι το root.Στο προηγούμενο htc που είχα,το είχα κάνει αλλα δεν είδα καμιά ουσιαστική διαφορά.Αλλο απο κατι transparent mods,και κάτι ad removers,τπτ το ιδιαίτερο.γι αυτό είπα να μην το πειραξω αυτο.Οχι Γιατί φοβάμαι ή λόγο εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Θα γράψω απόψε έναν οδηγό για s-off, root,unlock μιας και έχω παίξει αρκετά με το κινητό

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε Finn!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Finn όταν είσαι έτοιμος στείλε μου τον οδηγό να τον περάσω στην πρώτη σελίδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ αλλα δεν ξέρω γιατί,προτιμώ το στοκ ρολόι.Μ αρέσει πολύ το sense.Τώρα πειραματιζόμουν με Nova, αλλα δεν άντεξα και πολύ.Με τραβάει περισσότερο το sense.

 

Και γω για το στοκ ρολόι μιλάω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ξέρω τι είναι το root.Στο προηγούμενο htc που είχα,το είχα κάνει αλλα δεν είδα καμιά ουσιαστική διαφορά.Αλλο απο κατι transparent mods,και κάτι ad removers,τπτ το ιδιαίτερο.γι αυτό είπα να μην το πειραξω αυτο.Οχι Γιατί φοβάμαι ή λόγο εγγύησης.

 

Πέρα από το ότι με root δεν εμφανίζονται διαφημίσεις, χρειάζεται σε ορισμένα apps όπως για backup (titanium, my backup, nandroid manager etc), σε file managers για να δεις αρχεία συστήματος, για να λειτουργήσουν τα firewall apps, για διάφορα toolboxes, σε apps που εμφανίζουν στατιστικά μπαταρίας (στο kitkat), και γενικά σε εφαρμογές που χρειάζονται χαμηλού επιπέδου πρόσβαση στο λειτουργικό.

Αλλά σίγουρα δεν το χρειάζεσαι, αν δεν έχει τύχει να το απαιτήσει κάποια εφαρμογή που χρησιμοποίησες.

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το ότι με root δεν εμφανίζονται διαφημίσεις, χρειάζεται σε ορισμένα apps όπως για backup (titanium, my backup, nandroid manager etc), σε file managers για να δεις αρχεία συστήματος, για να λειτουργήσουν τα firewall apps, για διάφορα toolboxes, σε apps που εμφανίζουν στατιστικά μπαταρίας (στο kitkat), και γενικά σε εφαρμογές που χρειάζονται χαμηλού επιπέδου πρόσβαση στο λειτουργικό.

Αλλά σίγουρα δεν το χρειάζεσαι, αν δεν έχει τύχει να το απαιτήσει κάποια εφαρμογή που χρησιμοποίησες.

 

Κοίτα, για το backup με το helium,εγω μια χαρα έκανα την δουλειά μ,και τα sms τα πηρα ( με αλλο πρόγραμμα). Τώρα απο εκει και πέρα θα συμφωνήσω για τις εκλογές διαφημίσεις.Για τα firewall που λες,δεν ξέρω γιατί και που χρειάζεται,γιατί δεν μου έτυχε ποτέ.Για το κιτ- κατ που λες,όντως κάτι πήρε το μάτι μου για τα στατιστικά της μπαταρίας.Οταν έρθει αυτήη αναβάθμιση και δεν έχει βρεθεί κάποια λύση βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτό είναι τόσο πλήρες και με γαμάτο Sense από το εργοστάσιο που ακόμη δεν έχω την ανάγκη να ρουτάρω. Λίγο το Adaway μου λείπει που έκοβε τις διαφημίσεις μόνο.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή είδα ότι έγινε κουβέντα να (ξανα)πω ότι μπορείς να κρατήσεις κανονικότατα το Βlinkfeed με κάποιον launcher.

Εγώ έχω τον Nova και έχω κρατήσει και το Blinkfeed με tap στο Home οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δεν θα έβαζα τον Nova αν δεν είχε gestures και διάφορα τέτοια πράγματα που μπορείς να παραμετροποιήσεις. Μια χαρά μου αρέσει το Sense.

 

Κατά τα άλλα νομίζω ότι όντως με την 4.4 υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα και στην μπαταρία προς το θετικό.

Δυστυχώς το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι έχω θέμα σύνδεσης στο ασύρματο του σπιτιού μου και με έχει εκνευρίσει αφάνταστα γιατί δεν βρίσκω τι φταίει, ενώ έχω δοκιμάσει τα πάντα. Φοβάμαι ότι κάτι άλλαξε με την 4.4 και μου το δημιουργεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή είδα ότι έγινε κουβέντα να (ξανα)πω ότι μπορείς να κρατήσεις κανονικότατα το Βlinkfeed με κάποιον launcher.

Εγώ έχω τον Nova και έχω κρατήσει και το Blinkfeed με tap στο Home οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δεν θα έβαζα τον Nova αν δεν είχε gestures και διάφορα τέτοια πράγματα που μπορείς να παραμετροποιήσεις. Μια χαρά μου αρέσει το Sense.

 

Κατά τα άλλα νομίζω ότι όντως με την 4.4 υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα και στην μπαταρία προς το θετικό.

Δυστυχώς το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι έχω θέμα σύνδεσης στο ασύρματο του σπιτιού μου και με έχει εκνευρίσει αφάνταστα γιατί δεν βρίσκω τι φταίει, ενώ έχω δοκιμάσει τα πάντα. Φοβάμαι ότι κάτι άλλαξε με την 4.4 και μου το δημιουργεί αυτό.

 

Κάνε 2-3 reset το ρουτερ. Το είχα πάθει και εγώ και έτσι έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Εκατό φορές το έχω κάνει. Μέχρι και factory reset έκανα στο κινητό. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και τίποτα...

Τι πρόβλημα είχες εσύ; Θυμάσαι γιατί δεν συνδεόταν;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να αλλάξεις καναλι στο ρουτερ; σε αλλά WiFi στο κάνει;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εκατό φορές το έχω κάνει. Μέχρι και factory reset έκανα στο κινητό. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και τίποτα...

Τι πρόβλημα είχες εσύ; Θυμάσαι γιατί δεν συνδεόταν;

 

Συνδεόταν σε όλα τα άλλα ρουτερ εκτός από το δικό μου και μετά από αρκετά reset έστρωσε... Αυτο θυμάμαι είχε γίνει..

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ιδέες για το πρόβλημα σου sotnem

1. Μήπως έχεις ενεργοποιήσει το Mac Filtering στο router σου;

2. Μήπως έχεις "καρφώσει" στο κινητό συγκεκριμένη IP που έχει ήδη αποδοθεί σε άλλο μηχάνημα στο σπίτι σου;

3. Η ζώνη συχνοτήτων στο κινητό είναι στο αυτόματο;

4. Δοκίμασες να αλλάξεις κανάλι στο router;

5. Μήπως έχεις ορίσει το εύρος των διαθέσιμων IP που θα δίνει το router σου σε πολύ μικρό αριθμό (πχ μία-δυο και τις έχει αποδώσει ήδη σε άλλες συσκευές σου);

Edited by miliospap
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχω κάνει τα εξής:

1. Reset και factory reset του ρούτερ

2. Αλλαγή channel (δοκίμασα από auto μέχρι αρκετά άλλα)

3. Factory reset του κινητού (αν και έχω την εντύπωση ότι με το backup τράβηξε και τα δίκτυα, δεν είμαι απόλυτα σίγουρος).

4. Χρήση ενός app που σβήνει τα αποθηκευμένα δίκτυα από το κινητό.

5. Διάφορες αλλαγές στα settings του κινητού που διάβασα από εδώ και από εκεί (π.χ. να βγάλω το auto και να το κάνω μόνο 2.4GHz, να βγάλω το wi-fi optimization)

6. Να συνδεθώ με static ip.

 

Ναι το κινητό παίζει κανονικά σε άλλα δίκτυα. Είναι σαν να μην "βλέπει" το δίκτυο του σπιτιού μου μετά το update. Δηλαδή βγαίνει στην λίστα, του βάζω τον κωδικό και στη συνέχεια βγάζει μήνυμα "connecting" που γίνεται "saved, secured with WPA2" και αργότερα γράφει οut of range. Δεν φαίνεται δηλαδή καν να προσπαθεί να συνδεθεί βγάζοντας π.χ. obtaining IP ή authenticating κτλ όπως συμβαίνει συνήθως. Σαν να χάνει το δίκτυο πριν καν συνδεθεί. Δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

Μερικές ιδέες για το πρόβλημα σου sotnem

1. Μήπως έχεις ενεργοποιήσει το Mac Filtering στο router σου;

2. Μήπως έχεις "καρφώσει" στο κινητό συγκεκριμένη IP που έχει ήδη αποδοθεί σε άλλο μηχάνημα στο σπίτι σου;

3. Η ζώνη συχνοτήτων στο κινητό είναι στο αυτόματο;

4. Δοκίμασες να αλλάξεις κανάλι στο router;

5. Μήπως έχεις ορίσει το εύρος των διαθέσιμων IP που θα δίνει το router σου σε πολύ μικρό αριθμό (πχ μία-δυο και τις έχει αποδώσει ήδη σε άλλες συσκευές σου);

 

1. Όχι. Μάλιστα για να φανταστείς έκανα το ανάποδο. Το έκανα enable και πέρασα την ΜΑC μήπως και παίξει έτσι.

2. Δεν νομίζω, πώς μπορώ να το δω αυτό; Στο ρούτερ εννοείς;

3. Ναι, το έβαλα και 2.4 only μήπως και.

4. Ναι. Μάλιστα δεν έβαλα 11 με 13 λόγω USA και δοκίμασα από auto μέχρι 3,4,6 νομίζω. Το ίδιο παντού.

5. Από ότι είδα είδα είναι 20-200 οπότε δεν πρέπει να παίζει τέτοιο θέμα.

 

Αυτό που βλέπω στο ρούτερ είναι ότι εμφανίζει στις συσκευές που έχουν συνδεθεί την MAC του κινητού, χωρίς όμως να της αποδίδει κάποιο IP. Μάλιστα αν πάω να το σβήσω από το ρούτερ μου λέει ότι είναι still active και εξαφανίζεται μόνο με restart του router.

Yπάρχει περίπτωση να άλλαξε κάτι στο radio με τη 4.4 που να επηρεάζει πλέον τη σύνδεση στο ρούτερ (είναι και σχετικά παλιό, 3ετίας)

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ιδέες για το πρόβλημα σου sotnem

1. Μήπως έχεις ενεργοποιήσει το Mac Filtering στο router σου;

2. Μήπως έχεις "καρφώσει" στο κινητό συγκεκριμένη IP που έχει ήδη αποδοθεί σε άλλο μηχάνημα στο σπίτι σου;

3. Η ζώνη συχνοτήτων στο κινητό είναι στο αυτόματο;

4. Δοκίμασες να αλλάξεις κανάλι στο router;

5. Μήπως έχεις ορίσει το εύρος των διαθέσιμων IP που θα δίνει το router σου σε πολύ μικρό αριθμό (πχ μία-δυο και τις έχει αποδώσει ήδη σε άλλες συσκευές σου);

 

Να πω την εμπειρία μου συμφωνώντας. Κάποια στιγμή δεν έμπαινε το tablet μου. Είχε πάρει την ίδια ip με άλλο μηχάνημα. Το διέγραψα από το interface του router, πήρε άλλη ip και όλα καλά.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκατό φορές το έχω κάνει. Μέχρι και factory reset έκανα στο κινητό. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και τίποτα...

Τι πρόβλημα είχες εσύ; Θυμάσαι γιατί δεν συνδεόταν;

 

Δεν ξερω αν θα σε βοηθησει...Ειχα το ιδιο προβλημα περσυ με το Htc desire μου...Εκει που εμπαινα κανονικα στο router του σπιτιου μου...Μετα απο μια μερα δεν μπορουσα να μπω...Η μαλλον εμπαινα και κατευθιαν με πεταγε απτο internet...Δεν ξερω αν ειναι το ιδιο προβλημα αλλα θα σε πω τι εκανα εγω...Τηλεφωνησα την εταιρεια του internet που εχω....Και με ειπαν να κανω update το firmware αν δεν κανω λαθος του router μου...Και οντως ετσι εγινε...Ισως να θελει update το router σου...Κανε μια ερωτηση αν μπορεις την εταιρεια...ισως να εχουν μια απαντηση να σε δωσουν...Αν και παλι δεν θες να μπλεχτεις μαζι τους γραψε στο google το ονομα και τον κωδικο του router σου και ψαξε απο κει να το κανεις update...Σ'εμενα το προβλημα λυθηκε...Ελπιζω να βοηθησα καπως ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όσοι το εχουμε T-Mobile την πατήσαμε..και δεν καταλαβαίνω γιατί στα skroutzομαγαζα το βάζουν στην ίδια τιμή με τα ξεκλείδωτα εκτός κι αν δεν υπάρχουν ξεκλείδωτα σε χαμηλές τιμές και καποιοι απλά δεν αναφέρουν ότι είναι tmob..μεγάλο φάουλ.. κάλεσα σήμερα t mobile την 4.3 θα την πάρουμε Φεβρουαρίου με Μάρτιο μου είπαν χωρίς να ναι σίγουρο το sense 5,5.. την ώρα που τα ξεκλείδωτα ήδη φοράν 4,4..sense 5,5..και που έχουν γλώσσα συστήματος ελληνικά κι όχι ελληνικά Γερμανίας.. η arvato μου είπε αν βάλω firmware ελληνική official Rom ξεχνάω εγγύηση.. και καποιοι μου λένε οτι υπάρχει τρόπος να ξαναπερασουμε αρχική t mob Rom κτλ ε δεν θέλουμε όλοι να μπαίνουμε σε τέτοιες διαδικασίες.. απλά καλό θα ήταν να το ξέραμε από πριν να ψάχναμε ξεκλειδωτα για αυτό το κάνω θέμα ..και HTC που πήρα μου είπαν να παρω τmob για θέματα ενημέρωσης.. αν δηλαδή δεν γουστάρει η t mob μένουμε με 4.2 η αν θέλει έτσι απλά βγάζει τα ελληνικά ότι θέλει κάνει ..σε οποιοδήποτε branded ισχύει αυτό..θέλει προσοχή.. και το άλλο που δεν καταλαβαίνω είναι πως η κάθε t mobile κάνει τέτοια δυσφήμηση στον εαυτό της με αυτή τη πολιτική της και πως η HTC απλά για να πουλήσει κάποιες συσκευές τις δίνει σε εταιρείες που δεν τις υποστηρίζουν.. η ερώτηση για το τέλος είναι η kitkat 4.4 έχει έρθει μόνο στα Google edition η ξεκίνησε για όλα?έχει διάφορες από 4.3 - 4.4 η τζάμπα χαλιέμαι? Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Ναι το κινητό παίζει κανονικά σε άλλα δίκτυα. Είναι σαν να μην "βλέπει" το δίκτυο του σπιτιού μου μετά το update. Δηλαδή βγαίνει στην λίστα, του βάζω τον κωδικό και στη συνέχεια βγάζει μήνυμα "connecting" που γίνεται "saved, secured with WPA2" και αργότερα γράφει οut of range. Δεν φαίνεται δηλαδή καν να προσπαθεί να συνδεθεί βγάζοντας π.χ. obtaining IP ή authenticating κτλ όπως συμβαίνει συνήθως. Σαν να χάνει το δίκτυο πριν καν συνδεθεί. Δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα με το δικό μου router στην 4.4. Η λύση απλή, πέρνα αυτό και ξαναδοκίμασε... Εμένα έστρωσε μετά το fix!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...