Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mr kalagas δεν σας ξεχασα.

Θα τηρησω την υποσχεση μου και θα αναιρεσω τα οσα ειπα περι 3g!

Το κινητο ειναι α π ι σ τ ε υ τ ο !!! :cool::cool::cool:

 

Απο τις 37 ωρες οι 20 ισως και παραπανω ηταν με 3g , sync on.

55' συνολικα ομιλιας.

Χτες βραδυ ειχα ξεχασει ανοιχτο και το gps για καμμια 10αρια ωρες...

 

 

Τα συνημμενα μαρτυρουν...

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χτες βραδυ ειχα ξεχασει ανοιχτο και το gps για καμμια 10αρια ωρες.....

Αληθεια τι παιζει με το GPS του? είναι αλήθεια οτι εχει θεματα? εχει κανενας δοκιμασει με iGO ή άλλο gps navigation για να μας πει εντυπωσεις?>

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook δεν είναι intergrated με το λογισμικό της LG. Αν θέλετε μπορώ να γράψω 2 βήματα για το πώς να έχετε events και τα γενέθλια του Facebook καθώς και ελληνικό εορτολόγιο στο ημερολόγιο σας.

 

Αν μπορεις γραψε πως γινετε. Σε ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

409 € πλέον στο eclobal ( 341 λίρες ) το 32αρι. Μέχρι τις γιορτές πιστεύω ότι θα είναι αρκετά κάτω από τα 400 € εκτιμώ γύρω στα 380 ......

Να ρωτήσω...το λευκό σε σχέση με το μαύρο έχει διαφορετικό υλικό στην πλάτη ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια τι παιζει με το GPS του? είναι αλήθεια οτι εχει θεματα? εχει κανενας δοκιμασει με iGO ή άλλο gps navigation για να μας πει εντυπωσεις?>

 

Αν κοιταξεις λιγες σελιδες πιο πισω, κατι εχουν γραψει τα παιδια.

Λιγο με google maps που επαιξα, δεν ειχα παντως καποιο θεμα.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Mr kalagas δεν σας ξεχασα.

Θα τηρησω την υποσχεση μου και θα αναιρεσω τα οσα ειπα περι 3g!

Το κινητο ειναι α π ι σ τ ε υ τ ο !!! :cool::cool::cool:

 

Απο τις 37 ωρες οι 20 ισως και παραπανω ηταν με 3g , sync on.

55' συνολικα ομιλιας.

Χτες βραδυ ειχα ξεχασει ανοιχτο και το gps για καμμια 10αρια ωρες...

 

 

Τα συνημμενα μαρτυρουν...

 

Μα δεν χρειαζότανε φίλε μου παραπάνω αποδείξεις από αυτά που έγραψες στο post που το χαρακτήριζες απαράδεκτο.

Με την χρήση που είχες κάνει και τόσες ώρες ανοικτό το 3g με όλα τα sync ανοιχτά και είχες ακόμα 60%, ήταν αρκετό για να καταλάβεις ότι η συσκευή απλά δεν έχει ανταγωνισμό στο θέμα αυτονομίας.

Η αμέσως καλύτερη συσκευή σε αυτές τις ίντσες θα είχε κάτω από 40% σίγουρα.

Δηλαδή χαώδης διαφορές. Μιλάμε για την αυτονομία και μόνο. Τα υπόλοιπα είναι υποκειμενικά και τι βολεύει τον καθένα (amoled vs LCD, sdcard vs internal only, plastic vs aluminium, UI vs pure κλπ κλπ).

 

Υ.Γ. Το GPS σε καμία συσκευή δεν καταναλώνει αν δεν υπάρχει ανοιχτή κάποια εφαρμογή που το χρησιμοποιεί πχ Google Now, Maps, προγράμματα πλοήγησης κλπ

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

409 € πλέον στο eclobal ( 341 λίρες ) το 32αρι. Μέχρι τις γιορτές πιστεύω ότι θα είναι αρκετά κάτω από τα 400 € εκτιμώ γύρω στα 380 ......

Να ρωτήσω...το λευκό σε σχέση με το μαύρο έχει διαφορετικό υλικό στην πλάτη ?

 

οχι ειναι ακριβως το ιδιο το μονο κακο ειναι οτι ατο μαυρο φαινονται περισσοτερο οι δαχτυλιες

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια τι παιζει με το GPS του? είναι αλήθεια οτι εχει θεματα? εχει κανενας δοκιμασει με iGO ή άλλο gps navigation για να μας πει εντυπωσεις?>

 

Το δικο μου και με ασιατικη και με ευρωπαικη ρομ εχει προβλημα, το δικιμασα με το navigon και χανει για λιγο το σημα

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου και με ασιατικη και με ευρωπαικη ρομ εχει προβλημα, το δικιμασα με το navigon και χανει για λιγο το σημα

αυτο δεν ειναι καλό καθόλου καλό.... :(

Link to comment
Share on other sites

έγραψα μερικά βήματα για μερικά παιδιά που ρώτησαν πως να εμφανίσουν τα συμβάντα του facebook στο ημερολόγιό τους. αν χρειάζεται μετακίνηση ας το μετακινήσει κάποιος.

 

1. Συνδεόμαστε στο ίντερνετ και ανοίγουμε τον συγχρονισμό στο κινητό μας

 

2. Στον browser του υπολογιστή μας ανοίγουμε το Facebook και όπως είμαστε στην αρχική σελίδα πατάμε πάνω στις “Εκδηλώσεις” που βρίσκεται στο αριστερό μέρος της σελίδας κάτω από τις “ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ”. Αν δεν το βλέπουμε πατάμε το περισσότερα που εμφανίζεται δίπλα στη λέξη ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ αν μετακινήσουμε το κέρσορα δίπλα της. Αφού μας βγάλει όλες τις εκδηλώσεις σαν ημερολόγιο πηγαίνουμε πάνω δεξιά εκεί που λέει “Σήμερα” και έχει ένα γρανάζι δίπλα

 

3. Πατάμε πάνω στο γρανάζι και επιλέγουμε εξαγωγή. Στο νέο παραθυράκι παρατηρούμε ότι είναι με μπλε γράμματα τα γενέθλια και οι εκδηλώσεις. Θα γράψω για τα γενέθλια και η ίδια διαδικασία ισχύει και για τις εκδηλώσεις.

 

4. Κάνουμε δεξί κλικ στο “εξαγάγετε τα γενέθλια των φίλων σας” και επιλέγουμε αντιγραφή τοποθεσίας δεσμού

 

5. Ανοίγουμε μια καινούργια καρτέλα στον browser μας και πηγαίνουμε στο Google calendar μας. Για να το κάνουμε αυτό ανοίγουμε το google.gr, πατάμε είσοδο πάνω δεξιά σε περίπτωση που δεν έχουμε κάνει ήδη είσοδο με τον λογαριασμό μας Google(τον ίδιο που έχουμε και στο κινητό). Στη συνέχεια ανοίγουμε το Ημερολόγιο

 

6. Βρίσκουμε το Άλλα ημερολόγια και πατάμε το βελάκι που δείχνει προς τα κάτω δεξιά του και επιλέγουμε προσθήκη μέσω διεύθυνσης url. Στο πλαίσιο κάνουμε επικόλληση τον σύνδεσμο που πήραμε πριν από το Facebook και στη συνέχεια πατάμε Προσθήκη ημερολογίου

 

7. Για να προσθέσουμε ελληνικό εορτολόγιο κατεβάζουμε το αρχείο από εδώ και το σώζουμε στην επιφάνεια εργασία μας.

 

8. Επαναλαμβάνουμε το βήμα 5,6 αλλά αυτή τη φορά αντί να κάνουμε προσθήκη μέσω διεύθυνσης url επιλέγουμε εισαγωγή ημερολογίου. Στη συνέχεια πατάμε αναζήτηση και επιλέγουμε το αρχείο που σώσαμε πριν στην επιφάνεια εργασίας μας.

 

9. Στο κινητό μας ανοίγουμε την εφαρμογή Ημερολόγιο, πατάμε το πλήκτρο του μενού και επιλέγουμε να γίνει συγχρονισμός τώρα και μετά το Ημερολόγια προς εμφάνιση. Κάτω από τον λογαριασμό του gmail μας επιλέγουμε τα διαθέσιμα ημερολόγια και τελειώσαμε.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! και εγώ αγόρασα το κινητό απο digivire πριν 5 μερες και ολα μια χαρα εκτος απο το gps. σημερα βασικά δεν μπορούσε να λοκάρει δορυφόρους. μονο με wifi φαίνεται να λοκάρει κανονικά. Να περάσω την ευρωπαική ρομ μήπως και δω διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

@gsir, ο οδηγός προστέθηκε στο παρακάτω νήμα: G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής

Ευχαριστούμε.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ:) ελπίζω να βοηθήσει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! και εγώ αγόρασα το κινητό απο digivire πριν 5 μερες και ολα μια χαρα εκτος απο το gps. σημερα βασικά δεν μπορούσε να λοκάρει δορυφόρους. μονο με wifi φαίνεται να λοκάρει κανονικά. Να περάσω την ευρωπαική ρομ μήπως και δω διαφορά;

Φιλε μου εβαλα και εγω την ευρωπαική ρομ αλλα δεν ειδα διαφορα, το δικο μου εχει και αλλο προβλημα, χανει το σημα (αν εισαι σε περιοχη που δεν πιανει καλα). Μπορεις να τσεκαρεις και εσυ το δικο σου? Πιασε το κινιτο κατω δεξια σφιχτα να δεις αν πεφτουν οι γραμμες?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εβαλα και εγω την ευρωπαική ρομ αλλα δεν ειδα διαφορα, το δικο μου εχει και αλλο προβλημα, χανει το σημα (αν εισαι σε περιοχη που δεν πιανει καλα). Μπορεις να τσεκαρεις και εσυ το δικο σου? Πιασε το κινιτο κατω δεξια σφιχτα να δεις αν πεφτουν οι γραμμες?

 

όχι με το σήμα δεν έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

όχι με το σήμα δεν έχω θέμα.

Στη περιοχη που εισαι εχει φουλ σημα? Εχω παρατηρησει οτι αν στη περιοχη που εισαι εχει φουλ σημα δεν εχει κανενα προβλημα, αλλα αν εχει λιγο σημα, τοτε το σημα παιζει πανω κατω και οτι αν πιασεις τo κινητο κατω δεξια σφιχτα για λιγη ωρα, σιγα σιγα αχιζει και το χανει.

Edited by TsiKotsi
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.σημερα το παρηγγειλα απο skroutz απο το kaizer store και γαφει οτι ειναι το LG G2 16gb D802 T-Mobile Logo EU σε ερωτηση που τους εκανα μου ειπαν οτι στο ανοιγμα της συσκευης εμφανιζει το λογοτυπο της t-mobile.τι παιζει με την συσκευη και αν πρεπει να την παρω γιατι μεν τo παρειγγειλα αλλα δεν τo πληρωσα ακομα.μηπως πρεπει να την ακυρωσω και να δω σε κανενα αλλο μαγαζι στο skroutz. Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Στη περιοχη που εισαι εχει φουλ σημα? Εχω παρατηρησει οτι αν στη περιοχη που εισαι εχει φουλ σημα δεν εχει κανενα προβλημα, αλλα αν εχει λιγο σημα, τοτε το σημα παιζει πανω κατω και οτι αν πιασεις τι κινητο κατω δεξια σφιχτα για λιγη ωρα, σιγα σιγα αχιζει και το χανει.

 

Σε μενα συμβαινει αυτο που αναφερεις με το σημα παντως στο σπιτι.

Στη δουλεια που εχω πολυ καλο σημα ολα ειναι ενταξη.

Και μαλιστα δεν ξερω αν γινει πιο εντονο μολις ερθει και μπει η θηκη του.

Παντως επειδη το εχω κσι εγω λιγες μερες δεν μου το εκανε συνεχεια....π.χ προχθες μου το εκανε σε πολυ εντονο βαθμο...χθες δεν μου το εχασε καθολου και σημερα μεχρι τωρα 2 φορες μου το εκανε...μιλαω για οτι συμβαινει παντα μονο μεσα στο σπιτι που εχω κακο σημα και οταν το πιανω και το κραταω, ενω εκτος σπιτιου δεν εχω το παραμικρο θεμα.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα συμβαινει αυτο που αναφερεις με το σημα παντως στο σπιτι.

Στη δουλεια που εχω πολυ καλο σημα ολα ειναι ενταξη.

Και μαλιστα δεν ξερω αν γινει πιο εντονο μολις ερθει και μπει η θηκη του.

Οχι η θηκη που εχω εγω δεν κανει χειροτερο το σημα. Εσυ το εχεις παρει απο ελλαδα? τι ρομ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Στη περιοχη που εισαι εχει φουλ σημα? Εχω παρατηρησει οτι αν στη περιοχη που εισαι εχει φουλ σημα δεν εχει κανενα προβλημα, αλλα αν εχει λιγο σημα, τοτε το σημα παιζει πανω κατω και οτι αν πιασεις τι κινητο κατω δεξια σφιχτα για λιγη ωρα, σιγα σιγα αχιζει και το χανει.

 

εγω νομίζω πως αυτό γίνετε με τα περισσότερα κινητά! δεν εχω προσέξει με το δικό μου τώρα αλλα θυμαμαι και με ενα sony ericsson που είχα και με το iphone μου έχει τύχει. οταν μιλούσα το βραδυ στο κρεβάτι και το είχα αναμεσα απο το αυτι μου και το μαξιλάρι το παθενε αρκετα συχνα. δεν νομιζω να ειναι προβλημα κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι η θηκη που εχω εγω δεν κανει χειροτερο το σημα. Εσυ το εχεις παρει απο ελλαδα? τι ρομ εχεις?

 

Ειναι απο expansys Αγγλικο με την ρομ που ειχε.Δεν την πειραξα..και γενικα δεν την πειραζω.

Εχω συνδεση Cosmote και ειναι ενεργοποιημενο το 4G μου.

Καταρχην δοκιμασε να αλλαξεις στις ρυθμισης-thetering &δικτυα- να βγαλης το 4G (επιλογη. GSM-WCDMA)και να δεις οτι πιθανοτατα δεν θα στο κανει...εμενα παντως σημερα καλυτερευσε πολυ και το ξαναεχω στο 4G

Link to comment
Share on other sites

εγω νομίζω πως αυτό γίνετε με τα περισσότερα κινητά! δεν εχω προσέξει με το δικό μου τώρα αλλα θυμαμαι και με ενα sony ericsson που είχα και με το iphone μου έχει τύχει. οταν μιλούσα το βραδυ στο κρεβάτι και το είχα αναμεσα απο το αυτι μου και το μαξιλάρι το παθενε αρκετα συχνα. δεν νομιζω να ειναι προβλημα κινητου.

 

Σε μενα ειναι εντονο και δε ξερω τι να κανω, μενω αρκετη ωρα χωρις σημα ειδικα αν κραταω το κινητο με το δεξι χερι, μαλλον θα το στειλω πισω στο κινεζο

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ειναι εντονο και δε ξερω τι να κανω, μενω αρκετη ωρα χωρις σημα ειδικα αν κραταω το κινητο με το δεξι χερι, μαλλον θα το στειλω πισω στο κινεζο

 

Σε ποια εταιρια εισαι;

Εχεις ενεργοποιημενα κανονικα το 4G;

Επισης να υποθεσω οτι στο προηγουμενο τηλεφωνο σου δεν σου εκανε κατι παρομοιο ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο expansys Αγγλικο με την ρομ που ειχε.Δεν την πειραξα..και γενικα δεν την πειραζω.

Εχω συνδεση Cosmote και ειναι ενεργοποιημενο το 4G μου.

Καταρχην δοκιμασε να αλλαξεις στις ρυθμισης-thetering &δικτυα- να βγαλης το 4G (επιλογη. GSM-WCDMA)και να δεις οτι πιθανοτατα δεν θα στο κανει...εμενα παντως σημερα καλυτερευσε πολυ και το ξαναεχω στο 4G

Οταν λες καλυτερευσε τι εννοεις? Εχω wind οποτε δεν εχω 4g και το εχω μονο gsm, εσυ αλλαξες κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εταιρια εισαι;

Εχεις ενεργοποιημενα κανονικα το 4G;

Επισης να υποθεσω οτι στο προηγουμενο τηλεφωνο σου δεν σου εκανε κατι παρομοιο ετσι;

με το σ2 πριν κανενα προβλημα, δεν ειχα πολυ σημα γιατι η περιοχη που ειμαι δεν εχει καλο σημα αλλα δεν εμενα ποτε χωρις σημα δυο τρεις γραμμες παντα τις ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...