Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

 

Είχα παραγγείλει το κινητό από το Aliexpess και τώρα θέλω να παραγγείλω άλλο ένα αλλά δεν το έχουν απ΄'οτι είδα, ξέρετε να μου πείτε κάποιο αξιόλογο site για το παραγγείλω?

 

Έχει σταματήσει η παραγωγή του. Απ το καλοκαίρι, στέλνουν refurbished ή επιστροφών συσκευές. Μην το πάρεις, δες τα σύγχρονα Lenovo A760, Lenovo A706, THL W100s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει σταματήσει η παραγωγή του. Απ το καλοκαίρι, στέλνουν refurbished ή επιστροφών συσκευές. Μην το πάρεις, δες τα σύγχρονα Lenovo A760, Lenovo A706, THL W100s

+1

ο Σταυρος ξερει τι λέει. Δεν παραγεται πια. μην το παραγγείλετε.

Link to comment
Share on other sites

Για το 706 έχω διαβάσει για αρκετά προβλήματα, απο μένα θα έλεγα το a820

πού διάβασες τα "πολλά προβλήματα";

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα...

 

Φιλος μου ραγισε κατα λαθος το digitizer του ZTE V970 του...

 

Υπαρχει καποιος που να εχει επιχειρησει αλλαγη της οθονης αφης??

Ειναι δυσκολο??

 

Στο παρελθον εχω αλλαξει digitizer σε καποια τηλεφωνα αλλα ηταν ολα επωνυμα και εβρισκα παντα βιντεο καθοδηγηση στο youtube και ετσι τα καταφερνα...

 

Αν υπαρχει καποιος...

 

Ευχαριστω

Edited by geoman1987
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα...

 

Φιλος μου ραγισε κατα λαθος το digitizer του ZTE V970 του...

 

Υπαρχει καποιος που να εχει επιχειρησει αλλαγη της οθονης αφης??

Ειναι δυσκολο??

 

Στο παρελθον εχω αλλαξει digitizer σε καποια τηλεφωνα αλλα ηταν ολα επωνυμα και εβρισκα παντα βιντεο καθοδηγηση στο youtube και ετσι τα καταφερνα...

 

Αν υπαρχει καποιος...

 

Ευχαριστω

Αν εισαι αθήνα, φτιάχνω τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν.

Για να ζωντανέψει και λίγο το θέμα.

Έβαλα την παρακάτω MUIU ROM.

http://en.miui.com/thread-6471-1-1.html

Όχι τίποτα άλλο, απλά έτσι να παίξουμε λίγο, να αλλάξει και λίγο το κινητό.

Η διαδικασία κλασσική. Πήρα μέσω cwm backup, ώστε αν πάει κάτι στραβά, κάτι δε μου αρέσει κτλ να επιστρέψω ανώδυνα και την πέρασα μέσω cwm.

Έχει οδηγίες στο παραπάνω λινκ, τα κλασσικά κάνεις, wipe data/dalvik cache, περνάς τη rom (και αυτή AROMA installer έχει), κάνεις ένα wipe cache ακόμη και μπουτάρεις.

Προσοχή, τα gapps περάστε τα αφού κάνετε ένα reboot στη νέα rom.

 

Σε ό,τι αφορά τη ROM: πλάκα έχει. Λειτουργική είναι (4.1.2, υπάρχει και η miui v5 4.2.2 αλλά δεν την έβαλα γιατί είχε μόνο κινέζικα & αγγλικά). Πρόβλημα ως τώρα δεν έχω. Είναι μια ευχάριστη αλλαγή στο κινητό, λόγω παραμετροποίησης (αλλάζεις θέματα που αλλάζουν όλο το κινητό, ρυθμίζεις πάνω τη μπάρα ειδοποίησης, την οθόνη κλειδώματος κτλ κτλ).

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποια Ρομ ειναι κατα την γνωμη σας η αποδοτικοτερη απο πλευρας μπαταριας; Φοραω την 4.1.1 του Bruno και θα ελεγα οτι το κινητο πασχει λιγο στην μπαταρια του...μου βγαζει οριακα την μερα και εχω κλειστα τα δεδομενα μπλε δοντι και τα συναφη καθως επισης και την φωτεινοτητα στο αυτοματο...

 

Εχετε να προτεινετε κατι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω δοκιμάσει και τις 2 Ρομ δεν είδα αισθητή διαφορά στη μπαταρία αλλά η τελευταία του μου φαίνεται ποιο σταθερή.

 

Να κάνω και μια ερώτηση επί την ευκαιρία, τελευταία δεν μου δουλεύει το μικρόφωνο με το Skype. Εν το μεταξύ έβαλα μια ποιο παλιά έκδοση που δεν είχα πρόβλημα και πάλι δεν δούλευε, καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουνε handsfree/ακουστικα με καλη αποδοση ηχου και φτηνα ηδού:

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree/Turbo-X-Hands-Free-iMeIII-Black-KS-M030-BLACK.htm

 

Το πακετάκι περιεχει converter βυσμα μεσα για οσους ενδιαφερονται να ακουνε μουσικη. Επισης εχει ενα ακομα converter που συνδιαζει και βυσμα line in και καμποσα ανταλακτικα.

Πολυ δυνατός (σε συγκριση με τα μαμα) και καθαρος ήχος ιδιαιτερα αμα τα συνδιασεις με καλο player (πχ poweramp) και απολυτα συμβατο handsfree με το κινητο τσεκαρισμενα !!! Και αντεχουνε μεχρι στιγμης τουλαχιστον μην τα ματιασω :P

Τα συγκεκριμένα μόλις πήγα πλαίσιο και τα δοκίμασα μάλιστα επιτόπου. Σε μένα ΔΕΝ δούλεψαν όσον αφορά την μουσική. Ο ήχος ακούγεται λες κι έρχεται από το βάθος του τούνελ...οπότε Χ από μένα.

 

Εγώ που έχω δοκιμάσει και τις 2 Ρομ δεν είδα αισθητή διαφορά στη μπαταρία αλλά η τελευταία του μου φαίνεται ποιο σταθερή.

 

Να κάνω και μια ερώτηση επί την ευκαιρία, τελευταία δεν μου δουλεύει το μικρόφωνο με το Skype. Εν το μεταξύ έβαλα μια ποιο παλιά έκδοση που δεν είχα πρόβλημα και πάλι δεν δούλευε, καμία ιδέα?

 

Ποια είναι η τελευταία του? (γιατί δεν παρακολουθώ τελευταία τις εξελίξεις!)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμένα μόλις πήγα πλαίσιο και τα δοκίμασα μάλιστα επιτόπου. Σε μένα ΔΕΝ δούλεψαν όσον αφορά την μουσική. Ο ήχος ακούγεται λες κι έρχεται από το βάθος του τούνελ...οπότε Χ από μένα.

 

 

 

Ποια είναι η τελευταία του? (γιατί δεν παρακολουθώ τελευταία τις εξελίξεις!)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Κοιτώντας από το κινητό βλέπω V1.2 22/7/13

 

Τα ακουστικά τα δοκίμασες με και χωρίς ανταπτορα? Γιατί για λέει το παλικάρι ότι του δουλεύουν εσένα πως και όχι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχετε βρεί λύση για την τελευταία ρομ του μπρούνο τη V1.2 22/7/13,με το πρόβλημα του ήχου(που δεν ακούγετε δυνατά)?

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχετε βρεί λύση για την τελευταία ρομ του μπρούνο τη V1.2 22/7/13,με το πρόβλημα του ήχου(που δεν ακούγετε δυνατά)?

απλούστατα ανεβάζεις τον ήχο απ το engineer menu (*#*#3646633#*#* ->hardware test->audio->loundspeaker_mode->max και τα level βαλτα απ το 6->255 και μετα να μειονονται αναλογικα μεχρι το 80 περίπου)

Link to comment
Share on other sites

απλούστατα ανεβάζεις τον ήχο απ το engineer menu (*#*#3646633#*#* ->hardware test->audio->loundspeaker_mode->max και τα level βαλτα απ το 6->255 και μετα να μειονονται αναλογικα μεχρι το 80 περίπου)
Ευχαριστώ πολύ ;)
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Κοιτώντας από το κινητό βλέπω V1.2 22/7/13

 

Τα ακουστικά τα δοκίμασες με και χωρίς ανταπτορα? Γιατί για λέει το παλικάρι ότι του δουλεύουν εσένα πως και όχι!

 

Α ΟΚ... έχω τη 1.1. Μια χαρά είναι. Την 1.2 την είχα βάλει αλλά είχα ένα θέμα με την κάμερα (δεν θυμάμαι ακριβώς τι :p) και ξαναγύρισα στην 1.1.

 

Τα ακουστικά δεν είδα να έχουν αντάπτορα μέσα στο κουτί. Μπροστά μου το άνοιξε ο υπάλληλος! Χωρίς αντάπτορα λοιπόν τα έβαλα και άκουσα. Αν είχε αντάπτορα θα τον είχα δει!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά της τελευταίες μέρες προσπαθώ να κατεβάσω εφαρμογές από το playstore και πατάω πάνω στην εφαρμογή και απλά φορτώνει δεν κατεβαίνει με τίποτα. Έχετε καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά της τελευταίες μέρες προσπαθώ να κατεβάσω εφαρμογές από το playstore και πατάω πάνω στην εφαρμογή και απλά φορτώνει δεν κατεβαίνει με τίποτα. Έχετε καμιά ιδέα?

 

Κανε επανεκκινηση στο τηλ. και θα στρωσει

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν ειχε ανταπτορα το δειγμα που σου εδειξαν στο πλαισιο τοτε ειχαν αγνοια οι ιδιοι για την παροχη ανταπτορα ! Το κουτι περιεχει 2 ανταπτορες και ανταλακτικα μεγεθη στις ψυρες οπως διχνει και στο link ! Χωρις τον ανταπτορα λειτουργει ως handsfree και μονο και δεν δινει στερεοφωνικο ηχο.
Xiaomi Redmi Note 4g LTE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Μετά από πολύ σκέψη και αφού μάζεψα μπόλικο θάρρος έβαλα κι εγώ την v1.2 του Bruno.

Με χάλασε λίγο ότι έχει αφαιρέσει κάποιες ρυθμίσεις από την κάμερα αλλά οκ

 

Έχω μία ερώτηση στπ thread του xda δίνει κι ένα αρχείο hwcomposer που είναι για κάποια βελτίωση.

Αυτό πως το περνάμε στο τηλέφωνο? :O

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Καμιά λύση με την κάμερα έχει βρεθεί? Το auto focus έχει τραγικό πρόβλημα. Μόνο σε πολύ κοντινές φωτό βγάζει καλές φωτό. Αν φωτογραφίσεις κάτι από τα 2 μέτρα και πέρα, μια θολούρα βγαίνει!
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Μετά από πολύ σκέψη και αφού μάζεψα μπόλικο θάρρος έβαλα κι εγώ την v1.2 του Bruno.

Με χάλασε λίγο ότι έχει αφαιρέσει κάποιες ρυθμίσεις από την κάμερα αλλά οκ

 

Έχω μία ερώτηση στπ thread του xda δίνει κι ένα αρχείο hwcomposer που είναι για κάποια βελτίωση.

Αυτό πως το περνάμε στο τηλέφωνο? :O

κατά την εγκατάσταση μπορείς να επιλέξεις να βαλει την παλιά εφαρμογή καμερας.

το zip το κανεις install όπως τη ρομ, απ το recovery

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα! Υποθέτω πως φλασάρουμε μέσω microsd την ROM χωρίς καμία άλλη ενέργεια ε?

Ερωτηση. Πως μπορώ να κρατήσω backup το ιστορικό των κλήσεων και των μηνυμάτων μου για να μην τα χάσω από την αλλαγή της ROM?

 

Kαι κάτι ακόμα. Επειδή εγώ όπως κι όλοι φαντάζομαι έχουμε θέμα με την διάρκεια της μπαταρίας, κατέβασα μια εφαρμογή (Battery doctor) και την έβαλα. Βασικά πίστευα ότι είναι μούφες κάτι τέτοιες εφαρμογές, αλλά πραγματικά έχω εκπλαγεί ευχάριστα αφού το τηλέφωνο τώρα κρατάει πολύ περισσότερο με την μπαταρία του ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ που του κάνω συνήθως.

Είμαι στο 40% και έχω 2η και 15ώρες με μπαταρία. Με την ίδια χρήση πριν δυσκολευόμουν να ξεπεράσω τις 2 ημέρες πριν φορτίσω ξανά!

 

EDIT

 

Το αρχείο της νέας ROM που κατεβάζουμε είναι σε συμπίεση με 7z. Το αποσυμπιέζουμε πρώτα και βάζουμε στην microsd card το update.zip που έχει μέσα, ή κατευθείαν το αρχείο όπως το κατεβάσαμε?

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...