Jump to content

Κάρτες μνήμης: Απορίες, συμβατότητα, προβλήματα κ.α.


eosid
 Κοινοποίηση

ποια να επιλεξω???  

3 members have voted

  1. 1. ποια να επιλεξω???

    • SAMSUNG
      1
    • Sandisk
      2


Recommended Posts

Πριν απο λιγο καιρο ειχα γραψει εδω για ενα προβλημα που ειχα με μια καρτα sandisk micro sd 64gb (write protected)

 

Θα γραψω ολη τη επικοινωνια που ειχα, ισως να χρειαστει στο μελλον σε καποιον αλλο χρηστη \.

 

εγω

I bought a memory card 64gb sdchk.

He bought it in May - June 2013 through ebay.

Until a few days ago was working normally without any problem.

The last day I saw that he could not save photos and videos.

I looked at your site and saw the process I need to do to make configuration, the ordeal does not complete the process, keep getting an error message.

The message I keep getting is write protected

What do I need to send it and to check out ?

 

sandisk

Dear Athanasios,

Thank you for contacting SanDisk Customer Support. You should receive an email response from a SanDisk Customer Support Representative within 24-48 hours.

You can also check you case history and updates via your "My SanDisk". http://kb-eu.sandisk.com

 

Dear Athanasios,

Thanks for contacting SanDisk Technical Support. It is our goal to make sure you have all the resources you need to get the most from your product.

 

I understand that your 64GB SDXC memory card appears write protected when inserted into your devices and no troubleshooting steps have resolved the issue. In that case the card will have to be replaced; we do apologise for this inconvenience.

 

If the card is a microSDXC and you are using it with an adapter, please let us know of the following:

 

- Have you attempted to use the card with a different adapter?

- Have you attempted to use the card in a device that accepts microSD cards? The reason we are asking this is because we need to pinpoint if the fault lays on the card or the adapter.

 

Since the card needs to be replaced, we require the following information so that we can verify the authenticity of your memory card and register it for warranty purposes:

 

- Serial number (take note of all the numbers that you can find on the card)

- Color of your card

- Information printed on the front of the card

- Do you see the letter "R" or the word "Refurb/Refurbished" at the back of the card?

- How was the product packaged at the time of purchase?

- Phone number

- Physical damage (Yes/No)

- Complete address (no P.O Box please)

 

SanDisk stands by its warranty and we are glad to help you with your warranty replacement as soon as we have established that your card is qualified for replacement.

 

Since a replacement is required we recommend that you take your card back to your place of purchase as this is the quickest way to get your warranty replacement.

 

If you would like SanDisk to process the warranty replacement these steps will be followed:

 

You send your old SanDisk card back to our depot in the Czech Republic via trackable mail service. Please note that SanDisk is not responsible for the cost of mailing the card to us. We will provide you with the RMA address after RMA approval..

You will receive your brand new replacement product (which might not be in retail packaging) by courier, at no cost to you within 7-10 business days of receipt of your original card at our depot.

All other information and status updates will be provided to you via email.

 

 

We shall be waiting for your update. Thank you for your kind cooperation. Should it be more convenient for you you may provide your phone number and an appropriate time frame to call you and offer support in Greek.

 

Εγω

Thanks for your response and interest in my problem

 

The last time I bought about eight - nine micro sd manufactured by your

company.

I tested with multiple adapters in three different computers and two

different smartphones.

 

The information on the card is

Number ............................., We send photos to see the code number on the card.

The color is red with gray

Do not write "R" or the word "Refurb/Refurbished" at the back

It was the gray - brown in the robot's droids.

The number of my phone is .........................

Physical damage: No

My address is

Athanasios ............

...................................

................. , ................

Greece

 

I would like your help on the issue of warranty, my card has been through

personal data with family photos and videos. Can I trust my personal data

to you for the reason that your're company worldwide recognition, I can not

trust my personal data on the card to the retailer of the card.

 

I want to send my card to you in the Czech Republic in my own shipping

costs. please inform me about the shipping address and what must be

reported within and outside the folders.

 

My phone number is .........................

 

You send and photos with the card that I have.

 

Thanasis

 

Sandisk

Dear Athanasios,

 

Thanks for contacting SanDisk Technical Support. It is our goal to make sure you have all the resources you need to get the most from your product.

 

Thank you for your update and the provided information; we have now initialised the replacement request for your memory card. You will receive two emails after this one; the first email will be a confirmation that the process has been started and the second one will contain your Return Merchandise Authorisation number along with the address to ship the card to.

 

Regarding the issue of your personal information that is on the card please be advised that SanDisk RMA policy is to replace products under warranty once the defective product is received in one piece. We do not review data, nor provide data recovery on the defective cards as the faulty products are being destroyed.

 

Thank you for your kind cooperation and for allowing us to be of service to you! We remain at your service for any additional information.

 

sandisk

Return Authorization ID: ......................

Product Code:

Status: Pending Return

=====================================================

 

Dear Athanasios,

 

This email is an approval of your request for Return Material Authorization (RMA) ................ for your microSD/SDHC/SDXC Ultra 64GB .

 

Please note that all devices replaced using the below process will be NEW and may not be in retail packaging.

 

NOTE: SanDisk is NOT obligated to replace products under warranty that have not been returned, therefore, to ensure the safe arrival of your shipment please follow these instructions.

 

• Send your SanDisk device(s) to the address provided below via any carrier with a tracking number for proof of delivery.

• Use a regular padded tamper proof envelope.

• Please print this approval email (this page only) and put it in the envelope along with your SanDisk device.

• Please DO NOT send any accessories like headphones, cables, plastic cases, adapters etc.

• Write your RMA number ( ................ ) on the envelope.

• Seal/tape the envelope to secure the device in the envelope

• Our normal processing and shipping time is 7-10 business days AFTER receiving your package.

• Status updates and tracking number will be sent via email. You can also check your RMA status by logging on to My SanDisk at http://kb-eu.sandisk.com.

 

Best regards,

RMA Coordinator

SanDisk Technical Support

 

=====================

SanDisk RMA Department

CT Park Brno, Building 2

Turanka 110

62700 Brno

Czech Republic

 

Εγω

2-11-2013

The type of folder is what you asked me, I've put the forms ask me.

The tracking number is RE..............GR

This time you can see the package here http://www.elta-courier.gr/en/search.asp

Τα εξοδα για την αποστολη με τα ελτα ηταν 3,8 ευρω

 

sandisk

A check of our records indicates that the product you returned has been received by SanDisk and is currently being processed. Your product will be verifed shortly. Updates to the status of your RMA will be emailed directly to you. Thank you for choosing SanDisk. We appreciate your business and look forward to serving you again for your future Flash Storage needs.

 

sandisk

Dear Athanasios,

 

We have verified your warranty return, the estimated ship date for your replacement will be 11/13/2013. You will be notified with tracking information once your product ships.

 

Please refer to your My SanDisk at http://kb-eu.sandisk.com anytime to see all of your incident history and product registration information.

 

 

sandisk

Dear Athanasios,

 

A check of our records indicates that your replacement product has been shipped by SanDisk on 11/13/2013. You can track your package at http://www.ups.com using your Tracking ............................

Thank you for choosing SanDisk. We appreciate your business and look forward to serving you again for your future Flash Data storage needs.

 

 

Το δεμα εφτασε με ups στο κορωπι, εκει αλλαξε ματαφορικη και tracking number, δοθηκε στη γενικη ταχυδρoμικη.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ψαχνω πριν λιγες μερες να αγορασω ακομα μια sandisk micro sd 64gb και βλεπω σε αυτον http://www.ebay.co.uk/itm/SANDISK-MOBILE-ULTRA-CLASS-10-64GB-MICRO-SDXC-SD-64G-MEMORY-UHS-I-U1-ANDROID-APP-/350799056079?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item51ad40cccf οτι γραφει

 

**** We experienced high failure rate for devices of Android 4.0 for 64GB or 128GB cards. If you are using Android 4.0, DO NOT ORDER from us since it will probably fail in your device.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ποια καρτα 64αρα αγορασω που να εχει σε περιπτωση βλαβης ευκολη επιστροφη στην ιδια την εταιρεια ?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡα στην παρεα. ειμαι κατοχος ενος x peria νεο ,μια φορα πηγα να κανω επανεκινηση οπως καθε φορα ,κ στην επανεκινησ χαθηκαν 6 με 7 φωτο οι καλυτερες. καποιος εδω μεσα με βοηθησε με ενα προγραμμα αλλα ηταν λιγο πολυ στα αγγλικα .δεν τις εσβυσα απλα χαθηκαν απο το κινητο. συνηθως δεν χανετε απολυτος τιποτα. τωρα υπαρχει κανενας τροπος να επαναφερω τις φωτο αυτες ? καποια προγραμμα πχ. δεν υπαρχουν ουτε στη συλογη ουτε εκει που οταν ανοιγω την καμερα στη δεξια μερια που τις δειχνει. τι μπορω να κανω ?ευχαριστω

 

Μην γράψεις και μην σβήσεις τίποτα από στην κάρτα. Πάρε την βάλε την στον ηλεκτρονικό υπολογιστή και χρησιμοποίησε το πρόγραμμα recuva. Είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! ψαχνω μια απαντηση απο καποιον που γνωριζει σχετικα με καρτες! εχω 2 καρτες trancend 4 κ 8 gb. τις χρησιμοποιουσα κανονικα σε φωτ. μηχανη olympus μεχρι που μια μερα που εβγαλε μηνυμα οτι η καρτα ειναι κλειδωμενη ενω δεν ηταν. να σημειωσω οτι οι καρτες λειτουργουνε κανονικα στον υπολογιστη. εστειλα λοιπον για επισκευη την μηχανη κ μου ειπανε οτι χαλασε η πλακετα κ ''βλεπει'' κλειδωμενη την καρτα χωρις να ειναι. κ επειδη εμεινα απο φωτογραφικη, ξεθαψα μια turbox παλια που ειχα κ εβαλα τις καρτες εκει. λειτουργουσανε τελεια για περιπου 3 εβδομαδες κ η ξαφνικα η μηχανη μου βγαζει card error. κ η απορια μου ειναι η εξης, ειμαι τοσο ατυχη που χαλασε κ η 2η φωτογραφικη με τον ιδιο τροπο ή κατι συμβαινει με τις καρτες? αν παρω καινουρια μηχανη κ συμβει το ιδιο??? μηπως ξερει καποιος??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους:)

 

προσπαθω εδω κ καιρο να αγορασω μια SD CARD και ολο μου βγαινουν ελαττωματικες:(

 

η μια 32αρα samsung class10 και καλα μου την εστειλαν κατσεστραμμενη. Η 2η class4 sandisk 32αρα κι αυτη. δε μπορει να παιξει καμια ταινια στο κινητο(υπερβολικα αργα τις παιζει) κ δε μπορω να αντιγραψω ουτε εικονες το 80% δεν τις αντιγραφει...

πηγα στο media markt εχτες κ ο πωλητης μου συστησε αυτη με 70€ :wacko::wacko::wacko:

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/SAN-DISK-SDSDQX-032G-U46A-EX.-ANDROID-%28532716%29,99452,488179,1007419.html?langId=-18

 

ψαχνω στο e bay να παραγγειλω παλι καποια 32αρα class 10 αλλα φοβαμαι να διαλεξω μη δωσω τσαμπα λεφτα παλι. αν εχει καποιος να μου συστησει καποια καλη θα με βοηθουσε πολυ. :)

την θελω κυριως για να περασω πολλες φωτογραφιες στο κινητο, βιντεακια HD και αρκετες ταινιες...

ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους:)

 

προσπαθω εδω κ καιρο να αγορασω μια SD CARD και ολο μου βγαινουν ελαττωματικες:(

 

η μια 32αρα samsung class10 και καλα μου την εστειλαν κατσεστραμμενη. Η 2η class4 sandisk 32αρα κι αυτη. δε μπορει να παιξει καμια ταινια στο κινητο(υπερβολικα αργα τις παιζει) κ δε μπορω να αντιγραψω ουτε εικονες το 80% δεν τις αντιγραφει...

πηγα στο media markt εχτες κ ο πωλητης μου συστησε αυτη με 70€ :wacko::wacko::wacko:

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/SAN-DISK-SDSDQX-032G-U46A-EX.-ANDROID-%28532716%29,99452,488179,1007419.html?langId=-18

 

ψαχνω στο e bay να παραγγειλω παλι καποια 32αρα class 10 αλλα φοβαμαι να διαλεξω μη δωσω τσαμπα λεφτα παλι. αν εχει καποιος να μου συστησει καποια καλη θα με βοηθουσε πολυ. :)

την θελω κυριως για να περασω πολλες φωτογραφιες στο κινητο, βιντεακια HD και αρκετες ταινιες...

ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Μήπως φταίει η συσκευή σου; Τσέκαρε με κάποιον τρόπο αν τρέχει κάτι με το κινητό σου πριν προβείς σε οποιαδήποτε νέα αγορά, μήπως υπάρχει βλάβη και σου καταστρέφει τις κάρτες.

 

Εγώ πάντως δύο 32άρες class 10 έχω, αυτή εδώ στο κινητό μου, κι αυτή εδώ στο mp3 player μου. Εννοείται ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα με ασυμβατότητες, κατεστραμμένες κλπ. Συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει η συσκευή σου; Τσέκαρε με κάποιον τρόπο αν τρέχει κάτι με το κινητό σου πριν προβείς σε οποιαδήποτε νέα αγορά, μήπως υπάρχει βλάβη και σου καταστρέφει τις κάρτες.

 

Εγώ πάντως δύο 32άρες class 10 έχω, αυτή εδώ στο κινητό μου, κι αυτή εδώ στο mp3 player μου. Εννοείται ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα με ασυμβατότητες, κατεστραμμένες κλπ. Συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

πανο η συσκευη μου κατα 99% δεν φταιει γιατι καταρχην ειναι καινουρια κ κατα δευτερον οτι υπαρχει στη μνημη του τηλεφωνου παιζει κανονικα (ταινιες, ΜΡ3 κλπ). οταν τις μεταφερω στην καρτα εκει αρχιζουν τα προβληματα.. κ επισης εχω δοκιμασει κ σε αλλα κινητα τις καρτουλες κ παλι τιποτα..

αυτη τη samsung που εχεις στο κινητο υπαρχει περιπτωση να την βρω στο ΕΒΑΥ σε χαμηλοτερη τιμη? γιατι με μια ματια που εριξα βρηκα αρκετες 32αρες class10 στα 20€ αλλα φοβαμαι να ξανααγορασω

σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση:)

Link to comment
Share on other sites

πανο η συσκευη μου κατα 99% δεν φταιει γιατι καταρχην ειναι καινουρια κ κατα δευτερον οτι υπαρχει στη μνημη του τηλεφωνου παιζει κανονικα (ταινιες, ΜΡ3 κλπ). οταν τις μεταφερω στην καρτα εκει αρχιζουν τα προβληματα.. κ επισης εχω δοκιμασει κ σε αλλα κινητα τις καρτουλες κ παλι τιποτα..

αυτη τη samsung που εχεις στο κινητο υπαρχει περιπτωση να την βρω στο ΕΒΑΥ σε χαμηλοτερη τιμη? γιατι με μια ματια που εριξα βρηκα αρκετες 32αρες class10 στα 20€ αλλα φοβαμαι να ξανααγορασω

σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση:)

 

Όχι, δεν έχω ψαχτεί με ebay. Ό,τι έχω πάρει από κάρτες ήταν όλα απ' το e-shop και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτη την καρτα απο ΕΒΑΥ

http://www.ebay.com/itm/SanDisk-Mobile-Ultra-32GB-32G-Micro-SDHC-Flash-Card-UHS-1-Class-10-SD-Adapter-/271044264021?pt=US_Cellphone_Memory_Cards&hash=item3f1b7f4055

 

- Speed Class 10 (Up to 30MB/sec - 200x) ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑΙΝΙΕΣ (MATROSKA) ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ?

 

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΩΡΑ ΚΙΟΛΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτη την καρτα απο ΕΒΑΥ

http://www.ebay.com/itm/SanDisk-Mobile-Ultra-32GB-32G-Micro-SDHC-Flash-Card-UHS-1-Class-10-SD-Adapter-/271044264021?pt=US_Cellphone_Memory_Cards&hash=item3f1b7f4055

 

- Speed Class 10 (Up to 30MB/sec - 200x) ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑΙΝΙΕΣ (MATROSKA) ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ?

 

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΩΡΑ ΚΙΟΛΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Δεν έχει σχέση η κάρτα. Το κινητό πρέπει να μπορεί να παίξει αυτό το φορμά. Η κάρτα μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση η κάρτα. Το κινητό πρέπει να μπορεί να παίξει αυτό το φορμά. Η κάρτα μια χαρά είναι.

 

το κινητο μου μια χαρα ειναι :)

απλα δεν ξερω αυτο το "30MB/sec" αν ειναι αρκετο για να παιξει τις ταινιες κανονικα γιατι μια class 4 που εχω τωρα τις παιζει σε slow motion

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου μια χαρα ειναι :)

απλα δεν ξερω αυτο το "30MB/sec" αν ειναι αρκετο για να παιξει τις ταινιες κανονικα γιατι μια class 4 που εχω τωρα τις παιζει σε slow motion

 

Αν τις παίζει σε slow motion φταίει το κινητό. Διαιρεσε το μέγεθος του αρχείου με τα δευτερόλεπτα, να δεις πόσο χρειάζεται.

Πχ 700 mb 90min. 90min=5400 sec.... 700 MB/5400 sec= κάνε πράξη να δεις τα ΜΒ/sec.

Και πέταξε την παντόφλα που έχεις και πάρε τηλεόραση. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν τις παίζει σε slow motion φταίει το κινητό. Διαιρεσε το μέγεθος του αρχείου με τα δευτερόλεπτα, να δεις πόσο χρειάζεται.

Πχ 700 mb 90min. 90min=5400 sec.... 700 MB/5400 sec= κάνε πράξη να δεις τα ΜΒ/sec.

Και πέταξε την παντόφλα που έχεις και πάρε τηλεόραση. :lol:

 

καλημερα, το ascend P1 εχω δεν νομιζω να μην μπορει να παιξει μια ταινια :)

αυτο που σκεφτομαι μηπως φταιει ειναι μηπως τα αρχεια που μεταφερω ειναι πολυ μεγαλα για το κινητο αφου οι ταινιες ειναι HD mkv αρχεια που τις εχω να τις βλπεω στην τηλεοραση μεσω λαπτοπ. απο 700mb μεχρι 2gb ειναι ολες:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με αλλον player να τις παιξεις? Vlc, mx...

 

ναι παλι το ιδιο αργα τις παιζει. Βασικα φταιει η καρτα σιγουρα γιατι οταν αποθηκευω καποια ταινια στη μνημη του κινητου παιζει κανονικοταατα... μαλλον επειδη ειναι class 4 γι αυτο δεν μπορει να τις παιξει....:confused:

Link to comment
Share on other sites

ναι παλι το ιδιο αργα τις παιζει. Βασικα φταιει η καρτα σιγουρα γιατι οταν αποθηκευω καποια ταινια στη μνημη του κινητου παιζει κανονικοταατα... μαλλον επειδη ειναι class 4 γι αυτο δεν μπορει να τις παιξει....:confused:

 

Δοκίμασε με μια άλλη class 4 αν σου βρίσκεται. Μήπως αυτή τάχει παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με μια άλλη class 4 αν σου βρίσκεται. Μήπως αυτή τάχει παίξει.

 

εχεις λυσσαξει να βγαλεις το κινητο μου για πεταμα μου φαινεται:p

δεν εχω αλλη class 4 ... αυτη παντως που ειχα στη συσκευασια κατι λεει για 384 kbps και διπλα εχει ενα εικονιδο-βιντεο... αν αυτο σημαινει οτι η ταχυτητα αναγνωσης ειναι 0.38 και η αλλη φτανει τα 30mb/sec τοτε η διαφορα ειναι χαωδης κ ετσι εξηγουνται ολα

Edited by crespo_3
Link to comment
Share on other sites

εχεις λυσσαξει να βγαλεις το κινητο μου για πεταμα μου φαινεται:p

δεν εχω αλλη class 4 ... αυτη παντως που ειχα στη συσκευασια κατι λεει για 384 kbps και διπλα εχει ενα εικονιδο-βιντεο... αν αυτο σημαινει οτι η ταχυτητα αναγνωσης ειναι 0.38 και η αλλη φτανει τα 30mb/sec τοτε η διαφορα ειναι χαωδης κ ετσι εξηγουνται ολα

Αν την αγορασεις κανε ενα τεστ την καρτα με καποια εφαρμογη απο το play, δεν εχω δει 30mb/sec σε τηλεφωνο :baby:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εχεις λυσσαξει να βγαλεις το κινητο μου για πεταμα μου φαινεται:p

δεν εχω αλλη class 4 ... αυτη παντως που ειχα στη συσκευασια κατι λεει για 384 kbps και διπλα εχει ενα εικονιδο-βιντεο... αν αυτο σημαινει οτι η ταχυτητα αναγνωσης ειναι 0.38 και η αλλη φτανει τα 30mb/sec τοτε η διαφορα ειναι χαωδης κ ετσι εξηγουνται ολα

 

class 4 σημαινει 4 MB/SEC . Δεν γινεται 384ΚΒ

Λεω μήπως ταχει φτύσει η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν την αγορασεις κανε ενα τεστ την καρτα με καποια εφαρμογη απο το play, δεν εχω δει 30mb/sec σε τηλεφωνο :baby:

 

30 μπορει να μην πιανει αλλα οσο να ναι θα παιζει πιο γρηγορα απ την 4

 

class 4 σημαινει 4 MB/SEC . Δεν γινεται 384ΚΒ

Λεω μήπως ταχει φτύσει η κάρτα.

 

 

αφου ειναι ετσι οπως τα λες (εγω δεν γνωριζω) τοτε η class 10 θα τρεχει 2.5 φορες γρηγοροτερα.. αρα θα ειμαι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

30 μπορει να μην πιανει αλλα οσο να ναι θα παιζει πιο γρηγορα απ την 4

 

 

 

 

αφου ειναι ετσι οπως τα λες (εγω δεν γνωριζω) τοτε η class 10 θα τρεχει 2.5 φορες γρηγοροτερα.. αρα θα ειμαι οκ :)

 

Εννοείται ότι η κάρτα θα είναι μια χαρά. Απλώς θα δώσεις παραπάνω χρήματα χωρίς ουσιαστικό λόγο. Αλλά πάντα η ταχύτερη κάρτα είναι ταχύτερη :D

Η Ταχύτητα εγγραφής, μην το ξεχνάς, είναι πολύ χαμηλότερη από την ταχύτητα ανάγνωσης.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί αγόρασα μια SanDisk 32gb class 10 από γνωστή αλυσίδα, επίσης σήμερα ήρθε και άλλη μια ίδια κάρτα που είχα αγοράσει από το eBay.

 

Εκτός από τη συσκευασία(δεν υπάρχει πρόβλημα σε αυτό) υπάρχει διαφορά στα χρώματα της κάρτας, η μια κάρτα έχει σκούρα χρώματα σε σχέση με την άλλη.

Έχω αγοράσει ~10 κάρτες (8-16-32-64gb ultra class 10) της ίδιας εταιρείας, τόσο σκούρα χρώματα πρώτη φορά βλέπω....

Έχετε καμία άποψη για αυτό?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από το ίδιο εργοστάσιο η δεν είναι ίδιες.

Ψάξε στο γκουγκλ τους αριθμούς που γράφουν και στείλε μειλ στην εταιρεία να σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου ηρθε πρωτο στο μυαλο ειναι να εχουν κανει λαθος στην αναλογια χρωματων ή καποια βλαβη στο μηχανημα που τυπωνει.

Φυσικα ''κραταω'' και αυτο που εγραψες για διαφορετικο εργοστασιο παραγωγης :)

 

Οπως και να εχει την κραταω και δεν κανω τιποτα, πρως το παρον δεν το ψαχνω.

 

Την σκουροχρωμη την πηρα απο γνωστη αλυσιδα, αν υπαρξει προβλημα θα την παω πισω.

 

Πριν λιγο καιρο που ειχα προβλημα με μια 64αρα (θα θυμασαι :)) την εστειλα στη SanDisk και η καινουρια που μου εστειλαν ειναι σαν την ανοικτοχρωμη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε μια sd 32gb, της περνάω μέσα κάποιες ταινίες για να έχω στο τηλέφωνο, και φαίνεται να γράφονται κανονικά. Οι πρώτες που περνιούνται παίζουν κανονικά οι άλλες όμως δεν ανοίγουν και καλά ο vsl δεν μπορεί να τις ανοίξει. Όπως είπα και πριν όταν ανοίγω τον φάκελο της sd φαίνεται η ταινία και το μέγεθος της κανονικά...τι μπορεί να φταίει; Είναι σε fat32
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε μια sd 32gb, της περνάω μέσα κάποιες ταινίες για να έχω στο τηλέφωνο, και φαίνεται να γράφονται κανονικά. Οι πρώτες που περνιούνται παίζουν κανονικά οι άλλες όμως δεν ανοίγουν και καλά ο vsl δεν μπορεί να τις ανοίξει. Όπως είπα και πριν όταν ανοίγω τον φάκελο της sd φαίνεται η ταινία και το μέγεθος της κανονικά...τι μπορεί να φταίει; Είναι σε fat32

 

Ποιο είναι το μέγεθος? Το fat32 δεν υποστηρίζει αρχεία πάνω από 4gb.

Δοκίμασες να τα ξαναγράψεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...