Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

Ηθελα να ρωτησω για δυο παλιες ταινιες.

 

2)μια ταινια που κατι εχει συμβει σε καποια πολιτεια της αμερικησ και εχουν απαγορευτει τα αυτοκινητα. και ειναι καποιος που ειχε κρυμενο στο γκαραζ ενα αμαξι (τυπου FORMULA 3) και προσπαθει να περασει σε αλλη πολιτεια ενω τον κυνηγαει η αστυνομια με ελικοπτερα.

επισης προσπαθει να βρει καυσιμα σε παλια βενζιναδικα.

 

ευχαριστω εκ των πρωτερων παιδια.

 

Μήπως εννοεις αυτη την ταινια: http://www.imdb.com/title/tt0082642/?ref_=ttpl_pl_tt

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξερω αν είναι το σωστό θρεντ...

Αλλα δεν βρήκα κάτι άλλο...

Έχετε να προτείνετε καμια σειρά στο στυλ του Carnivale?!

Carnivàle (2003 TV series)

http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt0319969/

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν είναι το σωστό θρεντ...

Αλλα δεν βρήκα κάτι άλλο...

Έχετε να προτείνετε καμια σειρά στο στυλ του Carnivale?!

Carnivàle (2003 TV series)

http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt0319969/

 

Για μελλοντική αναφορά, το κατάλληλο θέμα είναι αυτό. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

εβλεπα το The Vow και θυμηθηκα οτι ειχα δει και παλαιοτερα μια ιδια ταινια και το μονο που θυμαμαι ειναι οτι αυτος ειχε εναν πατερα ο οποιος ειχε μπει στο νοσοκομειο στο τελος και ηταν με μια νεα κοπελα με ενα σκυλακι... και επισης το τελος ηταν εξω απο ενα νοσοκομειο (μαλλον νοσοκομα ηταν η κοπελα)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σπάω το κεφάλι μου και δεν μπορώ να θυμηθώ. νομίζω ο σκηνοθέτης Έλληνας πρωταγωνιστής ξένος. από λαθρεπιβάτης στο πλοίο φτάνει Ελλάδα. ταξίδευε με ωτοστόπ ώσπου έπιασε δουλειά σε ένα ξενοδοχείο εκεί γνώρισε ένα ταχυδακτιλουργό ο οποίος του είπε να πάει να τον βρει στο παρίσι και από τότε προσπαθούσε να ταξιδέψει και να φτάσει στο παρισι να βρει τον μάγο για να του δώσει δουλειά
Link to comment
Share on other sites

σπάω το κεφάλι μου και δεν μπορώ να θυμηθώ. νομίζω ο σκηνοθέτης Έλληνας πρωταγωνιστής ξένος. από λαθρεπιβάτης στο πλοίο φτάνει Ελλάδα. ταξίδευε με ωτοστόπ ώσπου έπιασε δουλειά σε ένα ξενοδοχείο εκεί γνώρισε ένα ταχυδακτιλουργό ο οποίος του είπε να πάει να τον βρει στο παρίσι και από τότε προσπαθούσε να ταξιδέψει και να φτάσει στο παρισι να βρει τον μάγο για να του δώσει δουλειά

 

Eden à l'Ouest του Γαβρα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρονια Πολλα και Καλα Χριστουγεννα σε ολους.

Ψαχνω μια ταινια να βρω αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο της οποτε οποια βοηθεια δεκτη.Ηταν μια κοπελα ενηλικη η οποια ειχε παει να προσεξει τα παιδια μιας οικογενειας γιατι οι γονεις θα πηγαιναν σε μια χριστουγεννιατικη δεξιωση.Ομως τα παιδια και η κοπελα που θα τα προσεχε μπλεχτηκαν σε ενα κικεωνα καταστασεων και παρεξηγησεων με κατι κακους να τους κυνηγανε.Ενα απο τα παιδια που επαιζαν στην ταινια (μικρο κοριτσι) ειχε κολλημα με τον Θωρ και φορουσε το καπελο του και κραταγε και το σφυρι.

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα και Καλα Χριστουγεννα σε ολους.

Ψαχνω μια ταινια να βρω αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο της οποτε οποια βοηθεια δεκτη.Ηταν μια κοπελα ενηλικη η οποια ειχε παει να προσεξει τα παιδια μιας οικογενειας γιατι οι γονεις θα πηγαιναν σε μια χριστουγεννιατικη δεξιωση.Ομως τα παιδια και η κοπελα που θα τα προσεχε μπλεχτηκαν σε ενα κικεωνα καταστασεων και παρεξηγησεων με κατι κακους να τους κυνηγανε.Ενα απο τα παιδια που επαιζαν στην ταινια (μικρο κοριτσι) ειχε κολλημα με τον Θωρ και φορουσε το καπελο του και κραταγε και το σφυρι.

 

Πολύ καλή ταινία για την εποχή. Χαρούμενη :p

 

Adventures in Babysitting

http://www.imdb.com/title/tt0092513/

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ταινία για την εποχή. Χαρούμενη :p

 

Adventures in Babysitting

http://www.imdb.com/title/tt0092513/

 

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

 

@ mixalis1202 θα συμφωνησω μαζι σου γι αυτο την ψαχνω.Ολο βλακειες βαζουν πια τα καναλια.

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλη χρονια σε ολους. λοιπον εχω αλλη μια ταινια που μου ζητησε ενας φιλος να βρω. ειναι λεει 3 γυναικες οι οποιες συλλαμβανονται στην Τουρκια και τις βαζουν φυλακη. Ειναι στυλ "εξπρες του μεσονυχτιου". αν ξερει καποιος...
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Θα ήθελα και εγώ τη βοήθεια σας για μια ταινία..ήταν σειρά και παιζόταν το 2003 νομίζω στο mega! Οι πρωταγωνιστές ήταν νέα παιδιά , νομίζω μια από αυτούς ήταν και η Eva Mendes με συμπρωταγωνιστή ένα μελαχροινό ψηλό παιδί που έπαιζε μπάσκετ. Ήταν μια μεγάλη παρέα από νέα παιδιά με στορυ την καθημερινότητα και τα προβλήματα στις σχέσεις τους. Παιζόταν σαβ/κο πρωι προς μεσημερακι..Μπορεί κανείς να βοηθήσει????Thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. λοιπον εχω αλλη μια ταινια που μου ζητησε ενας φιλος να βρω. ειναι λεει 3 γυναικες οι οποιες συλλαμβανονται στην Τουρκια και τις βαζουν φυλακη. Ειναι στυλ "εξπρες του μεσονυχτιου". αν ξερει καποιος...

 

Μήπως είναι αυτή?: Prison Heat

 

Καλή χρονιά σε όλους!

Θα ήθελα και εγώ τη βοήθεια σας για μια ταινία..ήταν σειρά και παιζόταν το 2003 νομίζω στο mega! Οι πρωταγωνιστές ήταν νέα παιδιά , νομίζω μια από αυτούς ήταν και η Eva Mendes με συμπρωταγωνιστή ένα μελαχροινό ψηλό παιδί που έπαιζε μπάσκετ. Ήταν μια μεγάλη παρέα από νέα παιδιά με στορυ την καθημερινότητα και τα προβλήματα στις σχέσεις τους. Παιζόταν σαβ/κο πρωι προς μεσημερακι..Μπορεί κανείς να βοηθήσει????Thanks:)

 

Μήπως είναι αυτή η σειρά?

http://www.imdb.com/title/tt0368530/?ref_=ttmi_tt

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ξερω ποια λες,την εβλεπα και εγω μονο που δεν θυμαμαι τον τιτλο.ηταν καλη αλλα δεν θυμαμαι οτι επαιζε η γκομεναρα.εισαι σιγουρος? κοιταξες στο http://www.imdb.com/name/nm0578949/?ref_=nv_sr_1 γιατι δεν νομιζω να την βλεπω εκει την σειρα.και νομιζω οτι παιχτηκε το 1998-99 αν και δεν ειμαι σιγουρος.
Link to comment
Share on other sites

στο site που μου εστειλες το συνδεσμο κοιταξα απο την αρχη και εγω δεν βρηκα κατι μεσω της ηθοποιου..μπορει να επαιζε καποια που της εμοιαζε πολυ για τη χρονολογία το θυμάμαι 100%...ας ελπίσουμε ότι κάποιος θα έχει καμμιά ιδέα :)

 

νομιζω οτι η μια απο τις πρωταγωνιστριες δεν ηταν η eva mendes αλλα μια αλλη μελαχροινη με πρασινα ματια...δεν ξερω αν βοηθαει

 

το βρηκα!!!!!!!!!!JACK AND JILL :)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

στο site που μου εστειλες το συνδεσμο κοιταξα απο την αρχη και εγω δεν βρηκα κατι μεσω της ηθοποιου..μπορει να επαιζε καποια που της εμοιαζε πολυ για τη χρονολογία το θυμάμαι 100%...ας ελπίσουμε ότι κάποιος θα έχει καμμιά ιδέα :)

 

νομιζω οτι η μια απο τις πρωταγωνιστριες δεν ηταν η eva mendes αλλα μια αλλη μελαχροινη με πρασινα ματια...δεν ξερω αν βοηθαει

 

το βρηκα!!!!!!!!!!JACK AND JILL :)

 

1999 ηταν...εχω καλη μνημη οταν μου αρεσει κατι και το θυμαμαι! ευτυχως που επεσα μεσα στην χρονολογια:happy:

πολυ καλη σειρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά,

Ψάχνω για μια ταινία που την είχα δει πριν Κν 6αρι χρόνια από όσο θυμάμαι,

Πρόκειται για έναν άντρα ο οποίος πάει σε ένα κτίριο και εκεί υπάρχει μια μηχανή ή όποια του βγάζει μια λίστα με ονόματα γυναικών και ότι αυτές είναι που θα κάνει σεξ με τη σειρά, αυτός δεν το πιστεψε και άφησε την λίστα στην άκρη, από όσο θυμάμαι αυτός πήγαινε για γάμο, και στο μπαρτσελορ που του κάναν οι φίλοι του, του φέραν μια κοπέλα και τς κλείδωσαν στο δωμάτιο αλλά αυτός δεν ήθελε να κάνει κάτι μόλις άκουσε το όνομα της όμως, θυμήθηκε ότι ήταν το πρώτο όνομα στη λίστα και μετά πάει λέγοντας, τέλος από όσο θυμάμαι η τελευταία γυναίκα που θα κανε σεξ θα τν σκότωνε. ΑΥΤΆ ΑΝ ΤΗΝ ΞΈΡΕΙ ΚΑΝΕΊς ΤΗΝ ΨΆΧΝΩ ΚΑΙΡΌ ΑΥΤΉ ΤΗΝ ΤΑΙΝΊΑ,

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά,

Ψάχνω για μια ταινία που την είχα δει πριν Κν 6αρι χρόνια από όσο θυμάμαι,

Πρόκειται για έναν άντρα ο οποίος πάει σε ένα κτίριο και εκεί υπάρχει μια μηχανή ή όποια του βγάζει μια λίστα με ονόματα γυναικών και ότι αυτές είναι που θα κάνει σεξ με τη σειρά, αυτός δεν το πιστεψε και άφησε την λίστα στην άκρη, από όσο θυμάμαι αυτός πήγαινε για γάμο, και στο μπαρτσελορ που του κάναν οι φίλοι του, του φέραν μια κοπέλα και τς κλείδωσαν στο δωμάτιο αλλά αυτός δεν ήθελε να κάνει κάτι μόλις άκουσε το όνομα της όμως, θυμήθηκε ότι ήταν το πρώτο όνομα στη λίστα και μετά πάει λέγοντας, τέλος από όσο θυμάμαι η τελευταία γυναίκα που θα κανε σεξ θα τν σκότωνε. ΑΥΤΆ ΑΝ ΤΗΝ ΞΈΡΕΙ ΚΑΝΕΊς ΤΗΝ ΨΆΧΝΩ ΚΑΙΡΌ ΑΥΤΉ ΤΗΝ ΤΑΙΝΊΑ,

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

 

To Goggle έβγαλε αυτή:

Sex and Death 101 (2007)

 

Νομίζω ότι είναι η σωστή...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ταινία που πρωταγωνιστεί ο Τσάκι Τσαν και είναι αστυνομικός ο οποίος κυνηγάει κάποια παρέα πιτσιρικάδων που στη πορεία του έργου παίζουν με το μυαλό του με βιντεάκια και τέτοια, πώς τη λένε;; Κόλλησα και ξέχασα τον τίτλο!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως την λέγανε την ελληνική αποτυχημένη σειρά (κόπηκε) παρωδία του πολύ καλού hotel impossible που παίζει το travel channel? Ήταν με μια γυναίκα που πήγαινε σε ξενοδοχεία και έδινε συμβουλές ώστε να γίνουν καλύτερα. Έχω φαγωθεί.
Link to comment
Share on other sites

"Hotel inspector" (alpha)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...