Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά η συνολική μνήμη ραμ πόση είναι.σε εσάς;780 μου γράφει..γιατί έτσι;ένα γιγα δεν είναι κανονικά;

 

Σε όλες τις Android συσκευές έτσι είναι, δεν έχεις διαθέσιμη όλη την μνήμη.

Εμένα βέβαια με s3 μου δίνει 871 μνήμη, αλλά είμαι στοκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε όλες τις Android συσκευές έτσι είναι, δεν έχεις διαθέσιμη όλη την μνήμη.

Εμένα βέβαια με s3 μου δίνει 871 μνήμη, αλλά είμαι στοκ.

 

Στο 4χ εχω πανω απο 900 συνολικη.γιαυτο ρωταω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η συνολική μνήμη ραμ πόση είναι.σε εσάς;780 μου γράφει..γιατί έτσι;ένα γιγα δεν είναι κανονικά;

 

Για δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το htc one s για 2 μήνες και κάτι και ήμουν πολύ ευχαριστημένος, ξαφνικά μια μέρα σταμάτησε να έχει σήμα, ακόμα και με αναζήτηση δικτύου δεν έβγαζε κανένα δίκτυο, έκανα reset για να εξαφανιστούν όλες οι εφαρμογές μήπως και δημιουργούσε κάποια από αυτές το πρόβλημα αλλά τελικά τίποτα.

Το πήγα στην cosmote για έλεγχο το έστειλαν στον γερμανό ο γερμανός αφού δεν μπορούσε να κάνει κάτι στην htc και τελικά μετά από ένα μήνα με ενημέρωσαν από γερμανό ότι είναι έτοιμο και έγινε αντικατάσταση και θα με ενημερώσουν με sms πότε να πάω να το παραλάβω από την cosmote, και μετά από 2 μέρες ήρθε το μήνυμα να πάω να το παραλάβω.

Τελικά η συσκευή έγινε αντικατάσταση με το HTC ONE.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η συνολική μνήμη ραμ πόση είναι.σε εσάς;780 μου γράφει..γιατί έτσι;ένα γιγα δεν είναι κανονικά;

 

Σε όλες τις Android συσκευές έτσι είναι, δεν έχεις διαθέσιμη όλη την μνήμη.

Εμένα βέβαια με s3 μου δίνει 871 μνήμη, αλλά είμαι στοκ.

 

Και εμένα 870MB μου δίνει.Επίσης όπως ο φίλος Γιάννης εχω τον S3.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2531065

 

 

Αντε καλοριζικο....

 

Αι αι, τώρα μας άναψες φωτιές. Και είπα να μην το σκαλίσω αυτή την φορά.

Άν αποφασίσω να το κρατήσω κι άλλο τελικά , με βλέπω να την περνάω με την πρώτη ευκαιρία. Τώρα πότε θα είναι αυτή, είναι άλλη ιστορία.

Φαίνεται πολύ καλή πάντως και δεν διάβασα παράπονα, κάτι να μην δουλεύει κλπ, για την ώρα τουλάχιστον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αι αι, τώρα μας άναψες φωτιές. Και είπα να μην το σκαλίσω αυτή την φορά.

Άν αποφασίσω να το κρατήσω κι άλλο τελικά , με βλέπω να την περνάω με την πρώτη ευκαιρία. Τώρα πότε θα είναι αυτή, είναι άλλη ιστορία.

Φαίνεται πολύ καλή πάντως και δεν διάβασα παράπονα, κάτι να μην δουλεύει κλπ, για την ώρα τουλάχιστον.

 

Φαίνεται πως έχει κάνει πολύ καλή δουλειά.Εχω να ασχοληθώ με φλασαρισματα από την εποχή του Desire.Όπως και τότε όλες οι ROM είχαν τα θεματακια τους κυρίως με τη κάμερα,από ότι διάβασα τα έχει τα bug της και αυτή στο συγκεκριμένο θέμα.Τεσπα οποίος την βάλει ας μας πει εντυπώσεις!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια καλησπερα.μου μπηκε προχθες να αρχισω να σβηνω απο το κινητο διαφορα.τωρα το κινητο δεν ανοιγει.μπαινει κανονικα σε ρεκοβερυ αλλα δεν ανοιγει.εχω διαβασει 5 σελιδεσ με τα ιδια προβληματα αλλα δεν βγαζω ακρη.εχω ξανακατεβασει την ιδια ρομ που ειχα αλλα δεν μπορω να την φλασαρω γιατι ο υπολογιστης δεν βλεπει το κινητο.εχω κατεβασει ενα all in one tool αλλα ουτε ετσι καταφερα κατι.με εχει μπερδεψει πολυ.καμια ιδεα κανεις????:O
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια καλησπερα.μου μπηκε προχθες να αρχισω να σβηνω απο το κινητο διαφορα.τωρα το κινητο δεν ανοιγει.μπαινει κανονικα σε ρεκοβερυ αλλα δεν ανοιγει.εχω διαβασει 5 σελιδεσ με τα ιδια προβληματα αλλα δεν βγαζω ακρη.εχω ξανακατεβασει την ιδια ρομ που ειχα αλλα δεν μπορω να την φλασαρω γιατι ο υπολογιστης δεν βλεπει το κινητο.εχω κατεβασει ενα all in one tool αλλα ουτε ετσι καταφερα κατι.με εχει μπερδεψει πολυ.καμια ιδεα κανεις????:O

Kαλησπερα θυμασαι τι εσβησες , μιλαμε για official rom η για custom rom , γιατι κατι λες για recovery ,

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο.4.2.2 maximus hd με sense 5.δεν θυμαμαι τι εσβησα.βασικα τα παγωσα δεν τα εσβησα.αλλα δεν ανοιγει.η ρεκοβερυ ειναι καστομ και αυτη
Link to comment
Share on other sites

στο recovery μπαινει ? μηπως κατα τυχη εχεις κρατηση nandroid back up να το τρεξεις και να εισαι οκ.

μιλαμε για αυτην την rom

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2445392

για να καταλαβω δεν ανοιγει καθολου το τηλ ,ετσι ξαφνικα η μετα που παγωσες οτι παγωσες τελος παντων.

ΕDIT με το tool τι θελεις να κανεις?

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

στο recovery μπαινει ? μηπως κατα τυχη εχεις κρατηση nandroid back up να το τρεξεις και να εισαι οκ.

μιλαμε για αυτην την rom

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2445392

για να καταλαβω δεν ανοιγει καθολου το τηλ ,ετσι ξαφνικα η μετα που παγωσες οτι παγωσες τελος παντων.

ΕDIT με το tool τι θελεις να κανεις?

 

στο ρεκοβερυ μπαινει κανονικα.δεν εχω κρατησει νανδροιδ.δεν ξερω καν τι ειναι.ναι αυτη η ρομ ειναι.ναι.κατι παγωσα ομαπας και μουλαρωσε.δεν ανοιγει.δεν ξερω μωρε,διαβαζω διαφορα και ψαχνω να δω τι θα κανω.ειδα το κινητο σαν εξωτερικο σκληρο μεσω ρικαβερυ,αλλα μου δινει μονο 50μβ μνημη.δεν χωραει να βαλω μεσα ενα ζιπακι και να το φλασαρω μεσω ρικαβερυ.

Link to comment
Share on other sites

στο ρεκοβερυ μπαινει κανονικα.δεν εχω κρατησει νανδροιδ.δεν ξερω καν τι ειναι.ναι αυτη η ρομ ειναι.ναι.κατι παγωσα ομαπας και μουλαρωσε.δεν ανοιγει.δεν ξερω μωρε,διαβαζω διαφορα και ψαχνω να δω τι θα κανω.ειδα το κινητο σαν εξωτερικο σκληρο μεσω ρικαβερυ,αλλα μου δινει μονο 50μβ μνημη.δεν χωραει να βαλω μεσα ενα ζιπακι και να το φλασαρω μεσω ρικαβερυ.

Περιμενε λιγο θα σου στειλω pm να δοκιμασεις κατι.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε λιγο θα σου στειλω pm να δοκιμασεις κατι.

πολυ φοβαμαι οτι επειδη δεν εβγαζα σωστα το usb χαλασε την εσωτερικη μνημη του κινητου.γιαυτο μου βγαζει τωρα μονο 50μβ..

Link to comment
Share on other sites

πολυ φοβαμαι οτι επειδη δεν εβγαζα σωστα το usb χαλασε την εσωτερικη μνημη του κινητου.γιαυτο μου βγαζει τωρα μονο 50μβ..

ενα ενα και θα τα δουμε κοιτα το pm σου.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,

 

Έχω ένα ONE S εδώ και 6 μήνες (εντός εγγύησης), με επεξεργαστή S4. Τα προβλήματά μου είναι τα εξής:

 

1)Εδώ και κανένα μήνα, μου βγάζει ότι δεν αναγνωρίζει την sim. Μετά από ψάξιμο, βρήκα ότι αυτό παρουσιάζεται σε διάφορα htc και η λύση είναι να κολλήσεις ενα κομματάκι ταινία πίσω από την sim για να κάνει καλύτερη επαφή και το έκανα. Έφτιαξε για λίγο καιρό κ μετά το ξαναπαρουσίασε. Το παρατήρησα και είδα ότι αυτό συμβαίνει όταν θερμανθεί αρκετά το τηλέφωνο, συνήθως πάνω από 35 βαθμούς. Τώρα το κάνει πάντα, με ταινία και χωρίς.

 

2)Κάποια στιγμή έβαλα ένα app που υπολογίζεις την θέση του ηλίου και χρησιμοποιεί την πυξίδα και τον g sensor. Στην αρχή δούλευε και μετά από λίγο καιρό κολλούσε η πυξίδα. Το έβγαλα και έφτιαξε. Κάποια στιγμή, νομίζω μετά την αναβάθμιση του youtube, κόλλησε εντελώς. Δηλαδή δεν έχω ούτε αυτόματη περιστροφή ούτε πυξίδα. Δεν γυρνάει η κάμερα, το google sky δεν δείχνει τίποτα, κ.ο.κ Προσπάθησα ένα fix για onex που βρήκα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2420209 χωρίς βελτίωση. Δοκίμασα να κλειδώσει το gps μπας και γίνει τίποτα, αλλά και πάλι δεν είχα αποτέλεσμα. Εν τέλει, έβγαλα όλα τα apps και πάλι...τίποτα.

 

Το τηλέφωνο το πήρα από birdphone και αυτοί με παραπέμπουν στην arvato. Το πρόβλημα είναι ότι άμα κάνει κανείς ένα ψάξιμο το ιντερνετ για την φήμη της συγκεκριμένης εταιρείας, θα του πέσουν τα μαλλιά. Στις περισσότερες περιπτώσεις το αποδίδουν στον πελάτη. Παρόλο που αυτά είναι προβλήματα που εμφανίζονται συχνά σε htc και παρά το γεγονός ότι σε φόρουμ εξωτερικού είδα ότι για αυτούς τους λόγους γίνονται αντικαταστάσεις τηλεφώνων, τολμώ να είμαι απαισιόδοξος για την Ελλάδα.

 

Έχει κανείς καμια ιδέα; Μήπως να δοκιμάσω hard reset?

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,

 

Έχω ένα ONE S εδώ και 6 μήνες (εντός εγγύησης), με επεξεργαστή S4. Τα προβλήματά μου είναι τα εξής:

 

1)Εδώ και κανένα μήνα, μου βγάζει ότι δεν αναγνωρίζει την sim. Μετά από ψάξιμο, βρήκα ότι αυτό παρουσιάζεται σε διάφορα htc και η λύση είναι να κολλήσεις ενα κομματάκι ταινία πίσω από την sim για να κάνει καλύτερη επαφή και το έκανα. Έφτιαξε για λίγο καιρό κ μετά το ξαναπαρουσίασε. Το παρατήρησα και είδα ότι αυτό συμβαίνει όταν θερμανθεί αρκετά το τηλέφωνο, συνήθως πάνω από 35 βαθμούς. Τώρα το κάνει πάντα, με ταινία και χωρίς.

 

2)Κάποια στιγμή έβαλα ένα app που υπολογίζεις την θέση του ηλίου και χρησιμοποιεί την πυξίδα και τον g sensor. Στην αρχή δούλευε και μετά από λίγο καιρό κολλούσε η πυξίδα. Το έβγαλα και έφτιαξε. Κάποια στιγμή, νομίζω μετά την αναβάθμιση του youtube, κόλλησε εντελώς. Δηλαδή δεν έχω ούτε αυτόματη περιστροφή ούτε πυξίδα. Δεν γυρνάει η κάμερα, το google sky δεν δείχνει τίποτα, κ.ο.κ Προσπάθησα ένα fix για onex που βρήκα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2420209 χωρίς βελτίωση. Δοκίμασα να κλειδώσει το gps μπας και γίνει τίποτα, αλλά και πάλι δεν είχα αποτέλεσμα. Εν τέλει, έβγαλα όλα τα apps και πάλι...τίποτα.

 

Το τηλέφωνο το πήρα από birdphone και αυτοί με παραπέμπουν στην arvato. Το πρόβλημα είναι ότι άμα κάνει κανείς ένα ψάξιμο το ιντερνετ για την φήμη της συγκεκριμένης εταιρείας, θα του πέσουν τα μαλλιά. Στις περισσότερες περιπτώσεις το αποδίδουν στον πελάτη. Παρόλο που αυτά είναι προβλήματα που εμφανίζονται συχνά σε htc και παρά το γεγονός ότι σε φόρουμ εξωτερικού είδα ότι για αυτούς τους λόγους γίνονται αντικαταστάσεις τηλεφώνων, τολμώ να είμαι απαισιόδοξος για την Ελλάδα.

 

Έχει κανείς καμια ιδέα; Μήπως να δοκιμάσω hard reset?

:cry:

 

Πρώτα δοκίμασε ένα hard reset. Εάν δε διορθωθεί τότε...

Πιστεύω πρέπει να το πας κατευθείαν στην Arvato!

Σε συγγενή μου που είχε προβληματικό HTC Evo 3d του ενέκριναν αντικατάσταση συσκευής και του έδωσαν σφραγισμένο HTC One.

Παρομοίως έγινε και με ένα φίλο του forum με προβληματικό HTC One S.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια ποσες ωρεσ οθονη βγαζει η μπαταρια;εμενα βγαζει απο τρεις μεχρι τεσσερις.τοσες περιπου βγαζω και με το 4χ που δεν ειναι και τερας αυτονονομιας..
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω το one s το μαύρο αντιμετωπίζω τελευταία ενα περίεργο πρόβλημα για ενα πολυ περίεργο λογο με παει στο μενου με τα 5 παραραθυρα που λεει προσθήκη πλαισιου και μετα ξανα μονο του στην κεντρικη οθονη με το ρολοι και μετα ξανα στο προηγούμενο μενου και παλι τα ιδια απο μονο του χωρίς την χρίση του κουμπιου του μεσαίου δλδ τι γινεται ξερει κανεις να με πει εκανα επαναφορά μπας και ξανα τα ιδια.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2445392 αυτη η rom εινα για το htc one s? και αν ναι ειναι ευκολο να την βάλω? εγω εχω την 4.1,1 και sense 4+

Edited by thomas_tomk
Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα που αντιμετοπιζεις δεν ξερω να σου πω.αλλα για την ρομ μπορεις να την φλασαρεις αν εισαι με σ4 επεξεργαστη.εγω την ειχα και ειχα μεγαλο προβλημα με το ακουστικο.δεν ακουγα τι μου ελεγαμ..τωρα εχω την στοκ4.1.1 και δεν εχω κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα φιλε μου οποτε μενω και εγω με την stock το 8εμα μου ειναι αν διορθονετε το προβλημα αυτο που αναγραφω γτ το εχω δει και σε αλλο htc το desire πχ δν ξερω αν εχει καποιος παρομοιο ας με πει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...