Jump to content

[Προς κυκλοφορία] LG Nexus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκαθαρα λοιπον σου λεω οτι στο παρελθον λογαριασμος που δημιουργηθηκε με vpn και μετα μπηκα χωρις vpn δεν μπορουσε να χρησιμοποιηθει για αγορα μεσω play.Η google μου εκανε reject τις αγορες.Επειδη δεν ετυχε σε εσενα δεν σημαινει οτι ειναι λαθος.Η διαδικασια να ξαναμπει καποιος στον αγγλικο λογαριασμο μεσω vpn δεν δημιουργει λαθος εντυπωσεις.Νομιζω;

Αληθεια ειναι λαθος τα βηματα που εγραψα;Βλεπεις καπου λαθος;Αφου το γνωριζεις καλα το αντικειμενο γραψε ενα how to

 

Κατά πάσα πιθανότητα η νέα αγορά έγινε rejected ακριβώς λόγω του ότι μπήκες με "ελληνικό" IP, και όχι επειδή δεν έκανες όλα τα υπόλοιπα, αυτό εννοεί ο trod. Δηλαδή μπορείς να χρησιμοποιείς το account κανονικότατα, απλά όταν είναι να κάνεις μια αγορά φροντίζεις να ικανοποιείς τη συνθήκη "account ip -> local play store", στην περίπτωσή μας, UK ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατά πάσα πιθανότητα η νέα αγορά έγινε rejected ακριβώς λόγω του ότι μπήκες με "ελληνικό" IP, και όχι επειδή δεν έκανες όλα τα υπόλοιπα, αυτό εννοεί ο trod. Δηλαδή μπορείς να χρησιμοποιείς το account κανονικότατα, απλά όταν είναι να κάνεις μια αγορά φροντίζεις να ικανοποιείς τη συνθήκη "account ip -> local play store", στην περίπτωσή μας, UK ;)

 

Καταθετω την αποψη μου και το τροπο που το εκανα.Στο παρελθον συνεβει αυτο που εγραψα.Καμια αγορα δεν εκανα τοτε με ελληνικο ip.Εγραψα ενα εξτρα βημα για να μη βρεθουν προ εκπληξεως καποιοι φιλοι ( εξάλλου ο δευτερος λογαριασμος ειναι για τετοιου ειδους αγορες).Οποιος θελει τον ακολουθει.Τελος το off topic και απο εμενα.Sorry admin

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Περιμένω και γω το δικό μου από Γερμανία αυτή τη βδομάδα. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα Bluetooth headset για ομιλία ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Περιμένω και γω το δικό μου από Γερμανία αυτή τη βδομάδα. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα Bluetooth headset για ομιλία ?

 

Εχοντας αλλάξει αρκετά αλλά όχι τα πανάκριβα, σου προτείνω ανεπιφύλακτα το Plantronics M55, υπάρχει προσφορά στο eshop με 33€, πολύ καλή τιμή και είναι το καλύτερο που έχω δοκιμάσει ως τώρα. Παίζει μια χαρά εννοείται και με το Ν5.

 

Χθες το παρέλαβα και εγώ επιτέλους. Η οθόνη εξαιρετική, πολύ βελτιωμενη με του 4αριου ειδικά σε επίπεδο αφής. Κατασκευή πολύ ωραία, προσωπικά τα πλαστικά του S4 μου φαίνονται πιο φτηνιάρικα σαν αίσθηση στο χέρι. Κάμερα επίσης καλή, ειδικά όταν την κρατάει σταθερά κάποιος βγάζει πολύ καλές φωτο, έχει όμως αργή απόκριση όπως έχει ήδη αναφερθεί. Μπαταρία στα επίπεδα του 4 ως τώρα, είναι νωρίς ακόμη βέβαια.

Μόνο πραγματικό ψεγάδι, το απαράδεκτο ηχείο. Ακόμη πιο χαμηλό από το 4αρι και δεν είναι καν στην πλάτη να "πνίγεται" ο ήχος. Ισως είναι και λόγω μετάβασης από ΟΝΕ που έχει απλά κορυφαίο ήχο και ηχεία, αλλά ευλεπιστώ να είναι θέμα λογισμικού όπως ακούγεται αλλιώς θα παίξουν τα διαόλια μου. Κάθε τρεις και λίγο κοιτάω το led μην έχει έρθει κάποια ειδοποίηση/μήνυμα κτλπ και δεν το έχω ακούσει.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβασα κάτι το οποίο δεν το ήξερα, και έχει να κάνει με το αν ενώ έχουμε ξεκλειδώσει τον bootloader και τα σχετικά ( root /cwm επιστρέφοντας σε official κατάσταση και κλειδώνοντας τον bootloader η google( μάλλον το service ) μπορεί να δει αν το τηλέφωνο έχει πειραχτεί .

Δυστυχώς μπορεί να το δει ,υπάρχει ενα flag που γράφει true αν έχει ξεκλειδώσει και false αν όχι και αυτο φαίνεται μπαίνοντας σε fastboot και γράφοντάς fastboot oem device-info .

Στο xda δουλεύουν πάνω σε αυτο και προσπαθούν να βρουν λύση ωστόσο δεν ξέρουν σίγουρα αν επηρεάζεται η εγγύηση ή οχι .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.de/Smartphone-HD-IPS-Display-Snapdragon-Prozessor-Megapixel-Schwarz/dp/B00GJO57XQ/ref=pd_sim_sbs_ce_1

Μην δίνετε μεγάλη βάση στην τιμή ακόμα... γιατί και το 32αρι και το 16αρι 400 τα χουν... Official seller το Amazon!

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβασα κάτι το οποίο δεν το ήξερα, και έχει να κάνει με το αν ενώ έχουμε ξεκλειδώσει τον bootloader και τα σχετικά ( root /cwm επιστρέφοντας σε official κατάσταση και κλειδώνοντας τον bootloader η google( μάλλον το service ) μπορεί να δει αν το τηλέφωνο έχει πειραχτεί .

Δυστυχώς μπορεί να το δει ,υπάρχει ενα flag που γράφει true αν έχει ξεκλειδώσει και false αν όχι και αυτο φαίνεται μπαίνοντας σε fastboot και γράφοντάς fastboot oem device-info .

Στο xda δουλεύουν πάνω σε αυτο και προσπαθούν να βρουν λύση ωστόσο δεν ξέρουν σίγουρα αν επηρεάζεται η εγγύηση ή οχι .

 

Είναι λίγο παλιό story το device tampered. Υπάρχει όμως η λύση.Μόλις το τέσταρα,απλά δεν κράτησα screenshot με το device tampered true πρίν φλασάρω το script.

 

Μιχάλη το πρόβλημα δεν είναι με το flag device unlocked, το οποίο αλλάζει σε false αν κλειδωθεί ο bootloader αλλά στο flag device tampered που κανονικά δεν αλλάζει σε false ακόμα και αν κλειδωθεί ο bootloader...αλλά xda rules

 

Proof

fastboot%20tampered%20flag.png

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο παλιό story το device tampered. Υπάρχει όμως η λύση.Μόλις το τέσταρα,απλά δεν κράτησα screenshot με το device tampered true πρίν φλασάρω το script.

 

Μιχάλη το πρόβλημα δεν είναι με το flag device unlocked, το οποίο αλλάζει σε false αν κλειδωθεί ο bootloader αλλά στο flag device tampered που κανονικά δεν αλλάζει σε false ακόμα και αν κλειδωθεί ο bootloader...αλλά xda rules

 

Αργυρή που ειναι το script που φλασαρες γιατί δεν το βρίσκω .

 

Επίσης δοκιμάστε να κάνετε ενα λογαριασμό στο box απο το τηλέφωνο λένε οτι δίνει 50gb free .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

'Εκανα και εγώ παραγγελεία.

Leaves warehouse on 11/12/13

 

...τελικά το 5S δεν κράτησε ούτε μήνα lol....

Link to comment
Share on other sites

Αργυρή που ειναι το script που φλασαρες γιατί δεν το βρίσκω .

 

Επίσης δοκιμάστε να κάνετε ενα λογαριασμό στο box απο το τηλέφωνο λένε οτι δίνει 50gb free .

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2239421

 

Nexus BootUnlocker script

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Thank's ,τώρα διάβαζα το συγκεκριμένο thread .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

'Εκανα και εγώ παραγγελεία.

Leaves warehouse on 11/12/13

 

...τελικά το 5S δεν κράτησε ούτε μήνα lol....

 

Αυτό είναι το κακό άμα συνηθίσεις σε μεγάλη οθόνη είναι λίγο δύσκολο να γυρίσεις σε μικρότερη όσο καλό και αν είναι ένα κινητό.

 

Άντε καλός να σου έρθει :)

 

(Send from Nexus 4)

Link to comment
Share on other sites

ειναι τρελλα το καινουργιο μου αβαταρ

 

απο που ενεργοποιουμαι το led notification??

 

Ρυθμίσεις - Προβολή - τσεκ στο Φωτεινός Παλμός Ειδοποίησης :)

Link to comment
Share on other sites

'Εκανα και εγώ παραγγελεία.

Leaves warehouse on 11/12/13

 

...τελικά το 5S δεν κράτησε ούτε μήνα lol....

 

Φιλέ ποτε το παρηγγειλες και σου έδωσε αυτή την ημερομηνία; Και κυρίως πιο χρώμα;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει, καμια ιδεα???

 

Υπάρχει και εφαρμογή!

 

Light Flow lite

 

YouTube video:

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει, καμια ιδεα???

 

Ίδιο πρόβλημα με το Ν4 διαπιστώνουμε;εμας τα μισά δούλευαν και τα άλλα μισά κινητά όχι.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και εφαρμογή!

 

Light Flow lite

 

YouTube video:

ουτε μαυτο δουλευει

αλλη γνωμη πριν αρχισω factory reset

μπρρρρρρρρρρ με πιανει κρυος ιδρωτας στην σκεψη του σερβις:X:!::worry::worry::dash:

 

Ίδιο πρόβλημα με το Ν4 διαπιστώνουμε;εμας τα μισά δούλευαν και τα άλλα μισά κινητά όχι.

δεν το καλυβει η εγγυηση?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
:)
Link to comment
Share on other sites

'Εκανα και εγώ παραγγελεία.

Leaves warehouse on 11/12/13

 

...τελικά το 5S δεν κράτησε ούτε μήνα lol....

 

Φίλε μου να σε ρωτήσω ποιο χρώμα πήρες? Και από που?

Ενδιαφερομαι και εγώ από Αγγλία για το μαύρο αλλά έχει 4-5 βδομάδες παράδοση...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σε ρωτήσω ποιο χρώμα πήρες? Και από που?

Ενδιαφερομαι και εγώ από Αγγλία για το μαύρο αλλά έχει 4-5 βδομάδες παράδοση...

 

Εχθες παρηγγειλα το μαυρο...έλεγε 4-5 βδομάδες και σήμερα λέει θα φύγει σε 3-4 βδομάδες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εχθες παρηγγειλα το μαυρο...έλεγε 4-5 βδομάδες και σήμερα λέει θα φύγει σε 3-4 βδομάδες.

 

OK thanks το τσέκαρα μόλις και ακόμα λέει 3-4 weeks μάλλον πως θα την δώσω την παραγγελία αύριο... Τελικά δεν θα πάω για το g2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...