Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει τρόπος για root στο Galaxy S4 χωρίς να γράφει ο KNOX Counter επιβεβαιωμένος από πολλούς στο xda αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να τον παραθέσω εδώ και αν γίνεται δεκτό. Ας μου πει κάποιος Mod...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχουμε ξανα πει , αν εισαι με οποιαδηποτε 4.2.2 ή την leaked 4.3 , μπορεις να περάσεις οποιαδηποτε prerooted stock ROM , χωρις να γράψει o knox counter , Αν είσαι όμως ήδη σε 4.3 δεν υπάρχει τρόπος προς το παρόν .
Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξανα πει , αν εισαι με οποιαδηποτε 4.2.2 ή την leaked 4.3 , μπορεις να περάσεις οποιαδηποτε prerooted stock ROM , χωρις να γράψει o knox counter , Αν είσαι όμως ήδη σε 4.3 δεν υπάρχει τρόπος προς το παρόν .

 

dimkit δεν ρώτησα αν υπάρχει. Δεν υπάρχει ερωτηματικό στην πρόταση μου. Είπα ότι ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ και ρώτησα αν μπορώ να τον ανεβάσω ή αν δεν επιτρέπεται.

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεσαι στο "τροποποιήσεις" οπότε σαφώς και επιτρέπεται να γνωστοποιήσεις οτιδήποτε έχει σχέση με την τροποποίηση της συσκευής.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος για root στο Galaxy S4 χωρίς να γράφει ο KNOX Counter επιβεβαιωμένος από πολλούς στο xda αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να τον παραθέσω εδώ και αν γίνεται δεκτό. Ας μου πει κάποιος Mod...

 

Μπορείς ,βαλε το link να δούμε και εμείς τι γίνεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

********************ΑΥΤΗ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ROOT ΑΦΟΡΑ ΤΟ SAMSUNG GALAXY S4 GT-I9505 ΜΕ ΕΚΔΟΣΗ ANDROID 4.3********************

 

 

 

***************Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ ΤΟΝ KNOX COUNTER ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΘΕΤΕΙ CUSTOM RECOVERY***************

 

 

 

*****Διαβάζουμε τον οδηγό μια φορά ολόκληρο στην αρχή για να τον κατανοήσουμε και να μην ξεχάσουμε τίποτα*****

 

 

 

 

 

1. Βεβαιωνόμαστε ότι έχουμε εγκατεστημένους τους drivers για το κινητό μας στον υπολογιστή είτε κατεβάζοντας και εγκαθιστώντας το Kies είτε κατεβάζοντας και εγκαθιστώντας μόνο τους Drivers.

 

 

 

2. Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε το VRoot στον υπολογιστή μας. (Η σελίδα και η διαδικασία εγκατάστασης είναι στα Κινέζικα. Για το download πατάμε το κουμπί με το βελάκι προς τα κάτω όπως φαίνεται στην εικόνα και για την εγκατάσταση πατάμε Next μέχρι να ολοκληρωθεί).

 

 

 

http://1.bp.blogspot.com/-zmtIFRw9Yt8/Uq7RNvkb1EI/AAAAAAAAEo4/1BIn5cROvA0/s1600/01.JPG

 

 

 

3. Κατεβάζουμε τα αρχεία του SuperSU, τα αποσυμπιέζουμε σε έναν φάκελο στον υπολογιστή μας και στη συνέχεια αντιγράφουμε (ολόκληρο) τον φάκελο mrw στη ρίζα της εσωτερικής μνήμης του κινητού μας (/sdcard) *ΠΡΟΣΟΧΗ! Όχι στην εξωτερική κάρτα!*.

 

 

 

4. Κατεβάζουμε τις εφαρμογές Root Checker (του Joeykrim) και Terminal Emulator (του Jack Palevich) από το Play Store γιατί θα μας χρειαστούν στη συνέχεια.

 

 

 

5. Ενεργοποιούμε τις Επιλογές Προγραμματιστή στο κινητό μας (Ρυθμίσεις> Περισσότερα> Πληροφορίες συσκευής> Πατάμε συνεχόμενα το Αριθμός Κατασκευής μέχρι να μας πει ότι οι Επιλογές Προγραμματιστή ενεργοποιήθηκαν).

 

 

 

http://1.bp.blogspot.com/-V9dMtdCMDec/Uq7RPygyacI/AAAAAAAAEpQ/NWnxwy2QsLU/s1600/04.jpg --------------------> http://3.bp.blogspot.com/-tmrotVstOMU/Uq7RQDYvFJI/AAAAAAAAEpU/9UiJtvvCMTQ/s1600/05.jpg

 

 

 

6. Ενεργοποιούμε τον Εντοπισμό Σφαλμάτων USB (Ρυθμίσεις> Περισσότερα> Επιλογές Προγραμματιστή> Τικάρουμε το Εντοπισμός Σφαλμάτων USB).

 

 

 

http://1.bp.blogspot.com/-GsE19TbOsiM/Uq7RRHCX01I/AAAAAAAAEpc/3r30pshG6gY/s1600/06.jpg --------------------> http://3.bp.blogspot.com/-PQ2v5Nwa-6k/Uq7RSlm_GiI/AAAAAAAAEps/Gxbht9Ag66s/s1600/07.jpg

 

 

 

7. Αποσυνδεόμαστε από το Internet στο κινητό (κλείνουμε και το Wi-Fi και το 3G, θα εξηγηθεί στη συνέχεια γιατί).

 

 

 

8. Συνδέουμε το τηλέφωνο με τον υπολογιστή (και περιμένουμε να αναγνωριστεί από τα Windows αν το συνδέουμε για πρώτη φορά).

 

 

 

9. Ανοίγουμε το VRoot (καλό είναι να γίνεται με δικαιώματα διαχειριστή). Περιμένουμε λίγο να διαβάσει το τηλέφωνό μας, πατάμε ΟΚ στο αναγνωριστικό που θα μας βγάλει στην οθόνη του κινητού και όταν εμφανιστεί το όνομα του μοντέλου στην οθόνη του υπολογιστή πατάμε το ROOT (το πράσινο κουμπί κάτω δεξιά).

 

 

 

http://3.bp.blogspot.com/-ve7hOaUPkcE/Uq7ROCv9JBI/AAAAAAAAEo8/0SZXSJxvzKE/s1600/02.jpg

 

 

 

10. Περιμένουμε να τελειώσει η διαδικασία. Μόλις τελειώσει το κινητό θα κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Με το που γίνει επανεκκίνηση και εμφανιστεί το όνομα του μοντέλου στην οθόνη του κινητού αποσυνδέουμε το καλώδιο.

 

 

 

Αν όλα έχουν πάει καλά τότε πρέπει να είμαστε Rooted και να υπάρχει μια νέα εφαρμογή με το όνομα superuser στο συρτάρι εφαρμογών. Αυτή είναι η κινέζικη εφαρμογή η οποία επειδή είχε αναφερθεί από μερικούς ότι έστελνε κάποια δεδομένα (πχ το IMEI του κινητού) σε έναν κινέζικο server, καλό είναι να την αντικαταστήσουμε με το SuperSU που είναι ευρέως γνωστή και ασφαλής. Αυτός είναι και ο λόγος που αποσυνδεθήκαμε από το internet στο βήμα 6, αφού πρώτα κατεβάσαμε όλες τις απαραίτητες εφαρμογές που θα μας χρειαστούν, ώστε αν ισχύει αυτή η φήμη για τον κινέζικο superuser να μην μπορεί να συνδεθεί στο internet με κανέναν τρόπο.

 

 

 

11. Ανοίγουμε την εφαρμογή Terminal Emulator, γράφουμε την εντολή [su] ΧΩΡΙΣ τα άγκιστρα και πατάμε Enter. Αν μας προτρέψει να δώσουμε δικαιώματα superuser πατάμε Grant/Allow (Αποδοχή).

 

 

 

12. Εφόσον μας επιστρέψει # και δεν εμφανίσει κάποιο λάθος, γράφουμε την εντολή [sh /sdcard/mrw/root.sh] ΧΩΡΙΣ τα άγκιστρα και πατάμε Enter. *ΠΡΟΣΟΧΗ! Στην εντολή υπάρχει ένα κενό (ανάμεσα στο sh /sdcard) που αν τo παραβλέψουμε τότε η εντολή δεν θα εκτελεστεί!*

 

 

 

Μόλις γίνει επανεκκίνηση του τηλεφώνου (και αν όλα έχουν πάει καλά!) πρέπει να είμαστε rooted με τον SuperSU και όχι τον κινέζικο superuser. Στη συνέχεια συνδεόμαστε και πάλι στο internet και κάνουμε update το SuperSU από το Play Store. Ανοίγουμε το SuperSU όπου λογικά θα μας ζητήσει να κάνει Update το Binary. Το κάνουμε άφοβα. Τέλος ενδέχεται να μας ενημερώσει ότι εντόπισε δεύτερη εφαρμογή superuser και να μας ρωτήσει εάν θέλουμε να την διαγράψει. Επιλέγουμε ναι. Αυτό είναι ένα fix που συμπεριέλαβε ο ChainFire στην τελευταία έκδοση του SuperSU (v1.75) το οποίο εντοπίζει ότι έχει σχέση με τον κινέζικο superuser και το διαγράφει. Εάν δεν μας ρωτήσει κάτι τέτοιο δεν ανησυχούμε καθώς μάλλον έχουν διαγραφεί όλα στα προηγούμενα βήματα!

 

 

 

13. Τέλος για να βεβαιωθούμε ότι όλα έχουν πάει καλά ανοίγουμε την εφαρμογή Root Checker και πατάμε Verify Root Access. Αν μας ζητήσει να δώσουμε δικαιώματα SuperSU πατάμε Αποδοχή και αν μας εμφανίσει Congradulations This device has root access τότε είμαστε rooted με τον SuperSU!

 

 

 

http://4.bp.blogspot.com/-mn7efilZXkg/Uq7RUSMv8FI/AAAAAAAAEqA/e2UdA9eXcUI/s1600/10.jpg --------------------> http://3.bp.blogspot.com/-HXObsfHKJzk/Uq7RUkGUquI/AAAAAAAAEqE/9_YsJyXmDLQ/s1600/11.jpg

 

 

 

Σημείωση: Υπάρχουν κάποιες αναφορές στο XDA οι οποίες αναφέρουν κάποιες "ύποπτες" κινήσεις του VRoot(.exe) στον υπολογιστή μας (κοινώς malware). Συγκεκριμένα κάποιοι λένε για επικοινωνία του υπολογιστή με κάποιους κινέζικους servers κτλ αλλά όχι εμπεριστατωμένα. Καλό είναι όμως κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης να υπάρχει κάποιο Antivirus που να τρέχει από πίσω όπως επίσης και μετά το τέλος της διαδικασίας να απεγκαθιστούμε το VRoot από τον υπολογιστή εφόσον δεν μας χρειάζεται άλλο.

 

 

 

 

 

Ένα βίντεο από την διαδικασία με το vroot [ame=http://www.youtube.com/watch?v=SbynuhV_7PU]YouTube[/ame]

 

 

 

 

 

Ένα βίντεο από την διαδικασία αντικατάστασης του vroot με τον SuperSU [ame=http://www.youtube.com/watch?v=crLvs8ec0FE]YouTube[/ame]

 

 

 

 

 

Τα αντίστοιχα θέματα στο XDA:

 

[Vroot]

 

 

 

[Replace Vroot]

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά έκανες φίλε μου, unroot μπορεί να γίνει? μετά όλα είναι 0?

 

Να σαι καλά! 2 μέρες κοπανιέμαι στο xda για να τα κάνω όλα με ακρίβεια γράμματος! unroot γίνεται σίγουρα άμα φλασάρεις ξανά την επίσημη stock. Τώρα αν γίνεται όπως παλιά με εφαρμογή τύπου Mobile Odin δεν ξέρω και δε θέλω να σας πάρω στο λαιμό μου!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά! 2 μέρες κοπανιέμαι στο xda για να τα κάνω όλα με ακρίβεια γράμματος! unroot γίνεται σίγουρα άμα φλασάρεις ξανά την επίσημη stock. Τώρα αν γίνεται όπως παλιά με εφαρμογή τύπου Mobile Odin δεν ξέρω και δε θέλω να σας πάρω στο λαιμό μου!

 

Θα το κάνω για να φτιάξω το CSC που μου άλλαξε και μετά θα το πουλήσω, τελείωσα με το s4:lol:

Link to comment
Share on other sites

dimkit δεν ρώτησα αν υπάρχει. Δεν υπάρχει ερωτηματικό στην πρόταση μου. Είπα ότι ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ και ρώτησα αν μπορώ να τον ανεβάσω ή αν δεν επιτρέπεται.

 

:):)Sorry φιλε μου ,μπορεις αν ειναι ευκολο να δωσεις και to link απο το xda

Link to comment
Share on other sites

:):)Sorry φιλε μου ,μπορεις αν ειναι ευκολο να δωσεις και to link απο το xda

 

Πάλι βιάστηκες ρε dimkit!! Στο τέλος του post το έχω!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι βιάστηκες ρε dimkit!! Στο τέλος του post το έχω!

 

Αυτά παθαίνεις άμα διαβάζεις στα γρήγορα το forum από την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

14. Παίρνουμε τα αρχεία από το Root De La Vega που κατεβάσαμε και αποσυμπιέσαμε στην αρχή (φάκελος root_files και αρχείο root_de_la_vega.sh) και τα αντιγράφουμε στο root του κινητού μας (ΠΡΟΣΟΧΗ! ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ SDCARD!). Για αυτό χρησιμοποιούμε κάποια εφαρμογή όπως Root Explorer, ES File Manager την οποία αν δεν διαθέτουμε ήδη καλύτερα να την έχουμε εγκαταστήσει στο βήμα 6 ώστε να μην χρειαστεί να συνδεθούμε στο Internet.

 

Μπορεις να το διευκρινισεις λιγο ( τα αντιγράφουμε στο root του κινητού μας) εννοεις οταν ανοιξουμε τον root explorer τα αντιγραφουμε εκει στην πρωτη σελιδα του ?

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

14. Παίρνουμε τα αρχεία από το Root De La Vega που κατεβάσαμε και αποσυμπιέσαμε στην αρχή (φάκελος root_files και αρχείο root_de_la_vega.sh) και τα αντιγράφουμε στο root του κινητού μας (ΠΡΟΣΟΧΗ! ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ SDCARD!). Για αυτό χρησιμοποιούμε κάποια εφαρμογή όπως Root Explorer, ES File Manager την οποία αν δεν διαθέτουμε ήδη καλύτερα να την έχουμε εγκαταστήσει στο βήμα 6 ώστε να μην χρειαστεί να συνδεθούμε στο Internet.

 

Μπορεις να το διευκρινισεις λιγο ( τα αντιγράφουμε στο root του κινητού μας) εννοεις οταν ανοιξουμε τον root explorer τα αντιγραφουμε εκει στην πρωτη σελιδα του ?

 

Ναι στην αρχική σελίδα. Εκεί που είναι δηλαδή οι φάκελοι acct, cache, config, d, data κτλ εκεί τα πετάς. Προσοχή! Βάζεις τον φάκελο root_files ως φάκελο και το αρχείο root_de_la_vega.sh ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην αρχική σελίδα. Εκεί που είναι δηλαδή οι φάκελοι acct, cache, config, d, data κτλ εκεί τα πετάς. Προσοχή! Βάζεις τον φάκελο root_files ως φάκελο και το αρχείο root_de_la_vega.sh ξεχωριστά.

 

Κατανοητο, δοκιμαζω την διαδικασια και επανερχομαι.

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

μετα την εγκατασταση του νεου λογισμικου εκτος του οτι ειχε φρικαρει με τα μηνυματα

παταγες το ονομα και δεν εβγαζε τιποτα και αυτοεπιδιορθωθηκε (κατι σαν FIAT ενα πραγμα) εξαφανιστηκε η πλοηγηση:mad::confused:

 

οι χαρτες ειναι κομπλε η πλοηγηση πουθενα!!!:worry::blink::blink::(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει κάποιος περάσει την παραπάνω rom..?Είχε μέσα στις ρυθμίσεις μοντάκι για να επιλέγεις διάφορες μπαταρίες αντί αυτή που έχει το θέμα αλλά τώρα δεν μπορώ να το βρω μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος ...?Ή αν υπάρχει κάποιο λινκ με διάφορες μπαταρίες που να μπορούμε να αλλάξουμε το ίδιο είναι δεν ψάχνω υποχρεωτικά της rom τα εικονίδια.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ knox της Samsung είναι πρέπει να αφαιρέσεις την εφαρμογή. .έχεις κάνει ρουτ? Αν ναι πάγωσε ότι λέει knox με το titanium

 

 

οχι δεν εχω κανει root το κινητο και προς το παρον δν σκοπευω να ασχοληθω, υπαρχει καποιος τροπος να το βγαλω χωρις να τ ρουταρω?

 

ευχαριστω εκ τν προτερων

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητο, δοκιμαζω την διαδικασια και επανερχομαι.

 

 

Λοιπον παιδες το εκανα root με την διαδικασια που περιγραφει πιο πανω ο φιλος super_f και οντως ο knoxx παραμενει 0χ0 . Εδωσα δικαιωματα σε ορισμενες εφαρμογες κι ολα κομπλε. Αν βγαλουν κι ενα custom recovery χωρις να πειραζεται ο knox θαμασται ωραιοι.

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες το εκανα root με την διαδικασια που περιγραφει πιο πανω ο φιλος super_f και οντως ο knoxx παραμενει 0χ0 . Εδωσα δικαιωματα σε ορισμενες εφαρμογες κι ολα κομπλε. Αν βγαλουν κι ενα custom recovery χωρις να πειραζεται ο knox θαμασται ωραιοι.

 

Μπράβο potoki! Σε δυσκόλεψε κάποιο βήμα ή δεν ήταν κάτι άμεσα κατανοητό?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο potoki! Σε δυσκόλεψε κάποιο βήμα ή δεν ήταν κάτι άμεσα κατανοητό?

 

Για να πω την αληθεια μου με την δευτερη το πετυχα. Την πρωτη φορα σκαλωνα με τον root explorer (ειχα λαθος εκδοση μαλλον) αλλα ευτυχως στην δευτερη φορα ολα καλα. Οι οδηγιες σου ειναι πολυ κατατοπιστηκες απλως θελει προσοχη να τηρηθουν κατα γραμμα.

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αληθεια μου με την δευτερη το πετυχα. Την πρωτη φορα σκαλωνα με τον root explorer (ειχα λαθος εκδοση μαλλον) αλλα ευτυχως στην δευτερη φορα ολα καλα. Οι οδηγιες σου ειναι πολυ κατατοπιστηκες απλως θελει προσοχη να τηρηθουν κατα γραμμα.

 

Με τη δεύτερη καλά είσαι! Εγώ με την πέμπτη! Αλλά είχα κολλήσει στα κενά ανάμεσα στις εντολές και έγινε κόλαση η ιστορία! Ναι θέλει μεγάλη προσοχή στον οδηγό, γι αυτό είπα ότι πρέπει να τον διαβάσουμε πρώτα πριν κάνουμε οτιδήποτε. Πάντως ετοιμάζεται batch που θα κάνει αυτοματοποιημένα το δεύτερο μισό της διαδικασίας (εντολές κτλ) οπότε θα γίνει ακόμα πιο εύκολο πιστεύω. Πάντως εφόσον επιβεβαιώνεται από όλο και περισσότερους μήπως να το βάζανε οι mods στη σελίδα με τους οδηγούς να το δούνε και άλλοι που δεν το πήραν πρέφα?

Link to comment
Share on other sites

Φοράει κάνεις την foxhound 3.2 with theme...

Έχει κανείς θέμα με το dpi app setting??!

Εμένα δεν με δουλεύει....

Καμία ιδέα?!

 

Edit : άκυρο... Οκ.

Edited by Livas

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει κάποιος περάσει την παραπάνω rom..?Είχε μέσα στις ρυθμίσεις μοντάκι για να επιλέγεις διάφορες μπαταρίες αντί αυτή που έχει το θέμα αλλά τώρα δεν μπορώ να το βρω μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος ...?Ή αν υπάρχει κάποιο λινκ με διάφορες μπαταρίες που να μπορούμε να αλλάξουμε το ίδιο είναι δεν ψάχνω υποχρεωτικά της rom τα εικονίδια.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
εχει αφαιρεθεί απο την 3.2 αυτο το mod υπάρχει ομως στο topic της fox στο xda ενα λινκ για battery mods που δουλευει μια χαρά

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Φοράει κάνεις την foxhound 3.2 with theme...

Έχει κανείς θέμα με το dpi app setting??!

Εμένα δεν με δουλεύει....

Καμία ιδέα?!

 

Edit : άκυρο... Οκ.

 

Την έχω εγώ .Αυτό που είδα είναι ότι έχω θέμα στο ξυπνητήρι.Όταν χτυπάει δεν υπάρχει πουθενά να το κλείσεις πρέπει να μπεις μέσα στο ξυπνητήρι και να κλείσεις τον διακόπτη έχει και άλλος το ίδιο πρόβλημα...?

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...