Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Δώσε φίλε μου σωστο λινκ με το κινητό μεσά !! Μην ψάχνω όλο το site κ κάνω κάποιο λάθος...θέλω να το παραγγειλω..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα μετα απο αρκετο ψαξιμο και διαβασμα ελυσα ολα μου τα προβληματα που ειχα στο spark μου. Δουλεουν ολα ρολοι με ελληνικα air gesture κλπ κλπ Τελικα βρηκα λυση και τωρα στο κινητο φοραω την ρομ V25-Meso_0822 και παει τρενο!!! Αψογο κινητο !!! Οποιος φιλος εχει το HDC spark 4.2.9 (1 sim) και εχει οποιδηποτε προβλημα ας μου πει να τον βοηθησω!!! ;) :p ;)

 

Δηλαδη εννοεις gps, καμερα, μπαταρια κτλ. ολα οκ; Ειδικα απο θεμα gps πως τα παει; Εχεις κανει κανενα fix ή μονο με αυτη τη ρομ που λες ολα οκ;

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε εσάς που εχετε παραλαβει, γιατι αντε να βγαλεις ακρη με την κινεζα:

Οταν λεει χρωμα blue εννοει το artic blue ή το γκριζομαυρο ειναι αυτο που στελνει;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Βαζοντας τελικα στο spark μου την ρομ V25-Meso_0822 ξαναβρηκα ελληνικα air gesture και γενικα μια πολυ smooth και ομαλη ρομ.Τωρα οσο αφορα το σημα του gps πρεπει να εχεις το κινητο ροοτ με το καταλληλο cwm και να κανεις την ευκολη διαδικασια του οδηγου απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981 αν κανεις οτι λεει δεν θα εχεις προβλημα αλλα να ξερεις οτι οταν κανεις τα παντα ολα βγες σε ανοιχτο ουρανο και περιμενε να βρει σημα βλεποντας την διαδικασια φορτωματος των δορυφορων με το gps test (προαιρετικο) εμενα φαντασου την πρωτη φορα (στο sygic) μου εκανε 25 λεπτα για να κλειδωσει και απο εκει και μετα κλειδωνει γυρω στα 10 -20 δευτερολεπτα αναλογα αξιζει να περιμενεις εχει καλο αποτελεσμα!! Οσο αφορα βελτιωση ηχου-φλας φωτο-αυξηση εσωτερικης μνημης- root κλπ κλπ αν κανετε οτι λενε πιστα οι οδηγοι εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=158 δεν θα εχετε κανενα προβλημα και γενικα μια φιλικη συμβουλη προς ολους γενικα πριν κανει καποιος το οτιδηποτε σε αυτα τα κινητα 5 ειναι τα βηματα - κανονες για μενα τα απαραιτητα πριν αρχισει καποιος το σκαλισμα 1) root 2) mobile uncle tool apk 3) root explorer apk 4) καταλληλο cwm αλλιως με το μαμα recovery δεν.. κανεις τιποτα 4) back up rom και imei στην external sd μεσο το recovery που θα εχεις βαλει μεσο mobile uncle tool και 5) Να εχεις καλου κακου και την ρομ σου επισης σε μορφη στο pc για το flash tool . Αν ολα αυτα τα 5 βηματα (που ειναι ευκολα πιστεψτε με) σας φαινονται κινεζικα τοτε οποιος δεν εχει την παραμικρη γνωση σε αυτα η να ζητηση βοηθεια να του τα κανει - εξηγηση καποιος που τα εχει κανει η αλλιως να ... κατσει στα αυγα να μην κανει τιποτα ωστε μετα να μην φταιει το κινητο .... Εδω ειμαστε για βοηθεια σε ολους παντως !!! Αξιζει να τα κανετε σιγουρα θα ευχαριστηθειτε το κινητο σας παιδια !!! Φιλικα παντα ;) :p ;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε zerv_5800 μετά απο 12!! ολόκληρες μερες ανηλεούς ψαξίματος, νύχτα και μέρα, στα forums, βλέπω οτι έλυσες ολα τα προβλήματα που έχει ο κλωνος σου. Well done my friend!!! Πρέπει να είχες μεγάλη θέληση, κουράγιο, ελεύθερο χρόνο, γερά νεύρα, όρεξη, αυτοπεποίθηση, και διάθεση για μάθηση!!! Πρεπει να ομολογήσω πως σε τιμά ιδιαίτερα που τα μοιράζεσαι ολα αυτα στο forum.

Well done!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε zerv_5800 μετά απο 12!! ολόκληρες μερες ανηλεούς ψαξίματος, νύχτα και μέρα, στα forums, βλέπω οτι έλυσες ολα τα προβλήματα που έχει ο κλωνος σου. Well done my friend!!! Πρέπει να είχες μεγάλη θέληση, κουράγιο, ελεύθερο χρόνο, γερά νεύρα, όρεξη, αυτοπεποίθηση, και διάθεση για μάθηση!!! Πρεπει να ομολογήσω πως σε τιμά ιδιαίτερα που τα μοιράζεσαι ολα αυτα στο forum.

Well done!

 

Φιλε Geminimax το κινητο ειναι πραγματικα απολαυση. Τα βασικα ρυθμισεις απο οδηγους κλπ βελτιωσεις τα εκανα μεσα σε 2 ωρες απο την πρωτη μερα και ημουν κομπλε οπως τωρα!! Απλα δεν ειχα κανει backup την ρομ μου οταν το φλασαρα και εφαγα τοσες μερες μεχρι να βρω μια να κατσει καλα.Αλλιως οι 12 μερες που λες αν ειχα κανει με την σειρα τα 5 πραγματα που εγραψα ποιο πανω σε 2-3 ωρες οταν το πρωτοπαρει καποιος το κινητο εχει τελειωσει.. Λιγη ορεξη να εχεις και μερακι ολα ειναι απλα !!! Το ξαναλεω κατα την αποψη μου αξιζει φιλε !!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό σου αξίζει και ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ που τα κωδικοποίησες και τα μοιραστηκες μαζί μας. Μια απορία μόνο. Η διαδικασία που περιεγραψες, ειναι για το Spark ή κανει και για το δίκαρτο (015) legend2 ? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! θα ήθελα τη βοήθειά σου ψάχνω ένα SCREEN PROTECTOR για τον clono s4 mini cosmo4 που έχει τις ίδιες διαστάσεις με το F9192 που έχεις φέρει που μπορώ να βρω από εδώ από κίνα ξέρω . Ευχαριστώ

 

Καλησπερα φιλε μου, το screen protector απο F9192 δεν κανει για το cosmo γτ εχουν αλλη σχεδιαση, αλλου πεφτει το hοme button, αλλου οι αισθητηρες κλπ. Εδω ελλαδα αποκλειεται να βρεις ζελατινα οποτε ή το αφηνεις ετσι (εγω δεν εχω βαλει και ποτε δεν θα βαλω ζελατινα σε κινητο) ή παιρνεις μια και την κοβεις απο τις ετοιμες.

 

Μου ηρθε πριν λιγες μερες το samsung galaxy s4.ειναι κλονος s4 και τρεχει android 4.2 και θελω να βαλω την 4.3.ξερει κανεις αν αυτο γινεται η θα χαλασει το κινητο;;αν γινεται τοτε πως;;ευχαριστω...

 

Φιλε μου κανενας κλωνος δε παιρνει τις επισημες αναβαθμισεις. Για να περασεις την 4.3 πρεπει να περασεις καποια ετοιμη rom που να δουλευει με την δικια σου συσκευη, κοινως θελεις αρκετο διαβασμα και ψαξιμο.

 

Γι' αυτό σου αξίζει και ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ που τα κωδικοποίησες και τα μοιραστηκες μαζί μας. Μια απορία μόνο. Η διαδικασία που περιεγραψες, ειναι για το Spark ή κανει και για το δίκαρτο (015) legend2 ? Ευχαριστώ.

 

Το 015 τελικα ειναι to hdc legend2? Η το ΝΟ1S6? Η καποιο αλλο? Εσυ απο συμπερανες πως ειναι το 015 ειναι το legend2?

 

 

Και κατι αλλο παιδια, για τον 015 τον δικαρτο, για οποιον θελει να διορθωσει το θεμα με τα sms για να βλεπει σε ποια καρτα λαμβανει μνματα μπορει να κατεβασει το gosms. Επισης για το θεμα του dialer μια προχειρη λυση για να βλεπετε σε ποια sim σας καλουν αλλα και γενικα το ιστορικο καθε sim, μπορειτε να πατε στις ρυθμισεις στην εφαρμογη "τηλεφωνο" μετα επιλογη πορων και διαλεγετε μεταξυ των 2 sim. Κατι ειναι απο το τιποτα.

 

Σκεφτομαι μηπως μπορεσω με καποιο τροπο και παρω την stock εφαρμογη dialer απο αλλο δικαρτο (εχω καποια με mt6572) και την περασω σε αυτο χειροκινητα. Ξερει κανενας αν προκειται να δουλεψει αυτο? Η μπορει να δημιουργησω καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό σου αξίζει και ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ που τα κωδικοποίησες και τα μοιραστηκες μαζί μας. Μια απορία μόνο. Η διαδικασία που περιεγραψες, ειναι για το Spark ή κανει και για το δίκαρτο (015) legend2 ? Ευχαριστώ.

 

Κοιτα ο γενικος κανονας στανταρ για μενα σε ολα ειναι το root-νεο recovery cwm-back up την ρομ σου και το imei σου και μετα κοιταζεις να κανεις τα υπολοιπα.Κοιτα το MobileUncle MTK Tools απο οτι γραφει και η εφαρμογη αν δεν κανω λαθος ειναι γενικα για mtk επεξεργαστες οποτε λογικα πρεπει να δουλευει σε ολα αλλα μονο καποιος που την εχει δοκιμασει σε legend η No1 S6 μπορει να μας πει με σιγουρια.Αλλιως υπαρχει και το MTK Droid Tools και αλλα.Στους οδηγους του φορουμ λενε πολλα πραγματα οπως επισης και στους xda για legend εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2407529 και το αντοιστοιχο για spark εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2438160&page=27 τα εργαλεια για μαστορεμα απο οτι βλεπω ειναι τα ιδια αλλα ψαξτε το και λιγο για σιγουρια!!!

 

 

Φιλε μου κανενας κλωνος δε παιρνει τις επισημες αναβαθμισεις. Για να περασεις την 4.3 πρεπει να περασεις καποια ετοιμη rom που να δουλευει με την δικια σου συσκευη, κοινως θελεις αρκετο διαβασμα και ψαξιμο.

 

Ενας φιλος που εχει No.1 S6 μου ειπε οτι ειχε δοκιμασει να βαλει την 4.3 αλλα ειχε ολο προβληματα και ξαναγυρισει στην δικια του και πιστευω μονο οτι βγαινει για αυτο το κινητο δουλευει καλα και για το spark 4.3 δεν υπαρχει ακομη και αν δεν κανω λαθος και για το legend δεβ υπαρχει τωρα για το No.1 S6 δεν ξερω!!!

 

Το 015 τελικα ειναι to hdc legend2? Η το ΝΟ1S6? Η καποιο αλλο? Εσυ απο συμπερανες πως ειναι το 015 ειναι το legend2?

 

Αυτα τα 2 κινητα μοιαζουν στα τεχνικα χαρακτιριστικα και κυριως στον επεξεργαστη 4 πυρινο 1.6 αλλα το μεν legend 2 εχει Universal5410 Quad Core 1.6GHz Showed 8 Core CPU το legend 1 εχι Universal5410 Quad Core 1.6GHz (Real Exynos 4412 1.2Ghz Quad Core) αν τωρα το 015 γραφει στα τεχνικα χαρακτιρισυτικα ενα απο τα 2 τοτε μαλλον ναι αλλα μπορει καποιος να το διαπιστωσει μονο αν εχει την συσκευη στα χερια του και βαλει το cpu identifier απο το μαρκετ θα μας πει σιγουρα!!! ;)

 

Γι' αυτό σου αξίζει και ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ που τα κωδικοποίησες και τα μοιραστηκες μαζί μας. Μια απορία μόνο. Η διαδικασία που περιεγραψες, ειναι για το Spark ή κανει και για το δίκαρτο (015) legend2 ? Ευχαριστώ.

 

Κοιτα ο γενικος κανονας στανταρ για μενα σε ολα ειναι το root-νεο recovery cwm-back up την ρομ σου και το imei σου και μετα κοιταζεις να κανεις τα υπολοιπα.Κοιτα το MobileUncle MTK Tools απο οτι γραφει και η εφαρμογη αν δεν κανω λαθος ειναι γενικα για mtk επεξεργαστες οποτε λογικα πρεπει να δουλευει σε ολα αλλα μονο καποιος που την εχει δοκιμασει σε legend η No1 S6 μπορει να μας πει με σιγουρια.Αλλιως υπαρχει και το MTK Droid Tools και αλλα.Στους οδηγους του φορουμ λενε πολλα πραγματα οπως επισης και στους xda για legend εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2407529 και το αντοιστοιχο για spark εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2438160&page=27 τα εργαλεια για μαστορεμα απο οτι βλεπω ειναι τα ιδια αλλα ψαξτε το και λιγο για σιγουρια!!!

 

 

Φιλε μου κανενας κλωνος δε παιρνει τις επισημες αναβαθμισεις. Για να περασεις την 4.3 πρεπει να περασεις καποια ετοιμη rom που να δουλευει με την δικια σου συσκευη, κοινως θελεις αρκετο διαβασμα και ψαξιμο.

 

Το 015 τελικα ειναι to hdc legend2? Η το ΝΟ1S6? Η καποιο αλλο? Εσυ απο συμπερανες πως ειναι το 015 ειναι το legend2?

 

Ενας φιλος που εχει No.1 S6 μου ειπε οτι ειχε δοκιμασει να βαλει την 4.3 αλλα ειχε ολο προβληματα και ξαναγυρισει στην δικια του και πιστευω μονο οτι βγαινει για αυτο το κινητο δουλευει καλα και για το spark 4.3 δεν υπαρχει ακομη και αν δεν κανω λαθος και για το legend δεβ υπαρχει τωρα για το No.1 S6 δεν ξερω!!!

 

Αυτα τα 2 κινητα μοιαζουν στα τεχνικα χαρακτιριστικα και κυριως στον επεξεργαστη 4 πυρινο 1.6 αλλα το μεν legend 2 εχει Universal5410 Quad Core 1.6GHz Showed 8 Core CPU το legend 1 εχι Universal5410 Quad Core 1.6GHz (Real Exynos 4412 1.2Ghz Quad Core) αν τωρα το 015 γραφει στα τεχνικα χαρακτιρισυτικα ενα απο τα 2 τοτε μαλλον ναι αλλα μπορει καποιος να το διαπιστωσει μονο αν εχει την συσκευη στα χερια του και βαλει το cpu identifier απο το μαρκετ θα μας πει σιγουρα!!! ;)

 

Παιδια σορυ δεν ξερω τι πατησα αλλα κατα λαθος εγραψα 2 μηνυματα αν γινεται ας σβηστει το 1 !!!

Edited by navi55
συνεχόμενα posts

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ρώτησα την Κινέζα και δεν υποστηριζει smart view case. Δεν το ήξερα αυτό. Να της ακυρώσω την παραγγελία; Ξέρει κάποιος από εσάς που το έχετε αν υποστηρίζει;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ρώτησα την Κινέζα και δεν υποστηριζει smart view case. Δεν το ήξερα αυτό. Να της ακυρώσω την παραγγελία; Ξέρει κάποιος από εσάς που το έχετε αν υποστηρίζει;

 

Μαμα το Spark τουλαχιστον δεν την υποστηριζει υπαρχει ομως η εφαρμογη S View - HatRoid https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hatroid.sview&hl=el Με αυτην δουλευει αλλα εδω θελει μεγαλη προσοχη!!! Αυτη η εφαρμογη δουλευει με τους αισθητηρες και οχι με μαγνητικο κουμπωμα οπως στο μαμα s4 με αποτελεσμα ναι μεν να δουλευει καλα αλλα οταν πατατε το start στην εφαρμογη να δουλευει μονο αυτη και να μην λειτουργουν η αισθητηρες για το air gesture... Η διαλεγετε να εχετε ενα απο τα 2 η καποιος που δεν δουλευει καθολου το air gesture το βαζει και εχει το S View - HatRoid εγω που θελω και τα 2 εβαλα εκτος το S View - HatRoid εβαλα μαζι και το Root Freezer Pro https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rootuninstaller.freezer&hl=el η μπορειτε να βρειτε κατι αντοιστοιχο με την οποια οποτε θελω παγωνω το S View - HatRoid και εχω air gesture οποτε θελω με ενα κλικ το ξεπαγωνω και εχω την λειτουργεια του S view !!! Να λειτουργουν ταυτοχρονα και τα 2 μαζι προς το παρων ξεχαστε το ισως σε καποιο update σε καποια νεα ρομ !! Η Επιλογη ειναι δικια σας !!! ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχει κάποιος άποψη για αυτό http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-1-1-Galaxy-S4-MINI-Phone-4-3-960-540-Screen-MTK6572-Dual-Core/1302207285.html

Απ οτι βλέπω έχει καλύτερα χαρακτηριστικά απο αυτά που ποατάρατε προηγουμένως και πάνω κάτω την ίδια τιμή

Δεν ξέρω τι έχεις δει αλλά αν είδες τις εικόνες από το ANTUTU ΔΕΝ είναι του τηλεφώνου.

Π.χ. Ενώ ο πωλητής αναφέρει στα χαρακτηριστικά ότι ο επεξεργαστής είναι ο ΜΤΚ 6572 στις εικόνες είναι ο UNIVERSAL 5410 o οποίος νομίζω ότι είναι ένα από τα μοντέλα που φοράει η αυθεντική συσκευή.

Επιπλέον σε μία από τις φωτό δείχνει GPU Mali-440 που είναι το σωστό σε άλλη δείχνει adreno 305.

Το σκορ στο ANTUTU αποκλείεται να είναι 33130 , 10 με 12 χιλιάδες περίπου.

Ακόμη και η RAM δεν πιστεύω ότι είναι 1350 ΜΒ όπως δείχνει στις εικόνες.

Μην αποφασίσεις με βάση τα χαρακτηριστικά από τις εικόνες.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία και μετά από μία μέρα πηρα αυτό το mail

Dear Theo

Thank you for shopping on AliExpress ! Unfortunately, your payment could not be verified and Order No. 6............3 has been closed for security reasons.Please be assured that the payment for this order was not deducted by AliExpress.

 

To avoid order cancellation, please follow the below steps to submit a claim:

1.Sign in to AliExpress

2.Go to My Orders and locate this order

3.Click “View Details”

4.Click “Want to Claim”

5.Submit the following documents:

*•A copy of your personal ID or passport if you used a personal card for the transaction or a copy of your business* registration if you used a business card

*•A copy of both sides of the card used

*•A copy of the bank statement for the card used

 

Just a gentle reminder - a bank statement is a document that shows all the money that went into or out of your bank account during a particular period of time. If needed, you can contact your bank to get this document.

 

For security reasons, please conceal the middle digits of your card number. However, please make sure that we can locate the card holder’s name, card issuing bank as well as the last four digits of the card/account number.

 

Once your card information is verified, you can place your order again.

 

 

Sincerely,

AliExpress.com

2013.11.11 22:16

Με την τράπεζα που επικοινώνησα μου ειπαν οτι το ποσό έχει δδεσμευτεί. Να τους στείλω αντίγραφο της ταυτότητας και της κάρτας δεν υπάρχει περίπτωση.

Τι κάνουμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω aegean και θα πάω ΚΙΝΑ...η βλαμμένη μου το ξανάστειλε σήμερα και λέει επειδή ξίνισα που θα έστελνε μία μπαταρία, το ξαναέστειλε με hk post και όχι singapore όπως είχε πει και έκρυψε την μπαταρία στη δερμάτινη θήκη. Λες και οι ελεγκτές χαζοί είναι και δε θα τσεκάρουν... έχω μετανιώσει ελεηνά... όσο καλό και να είναι το κινητό, να έχω πληρώσει από 18 Οκτώβρη και ακόμα να περιμένω να αποσταλεί...ξεφτίλα... την κίνα μου μέσα...:mad::X:ninja:
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει αγοράσει το "Feiteng H9500+"? Είναι καλό σαν κινητό?

Σαν μάρκες ποιές είναι οι καλύτερες και πιο αξιόπιστες? Ή όλες είναι σχεδον ίδιες μεταξύ τους?

Με το θέμα τελωνείου, παίζει ρόλο αν θα παραγγείλω 1 ή 2 τηλέφωνα?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία και μετά από μία μέρα πηρα αυτό το mail

Dear Theo

......

Τι κάνουμε τώρα;

επικοινωνησε με το aliexpress εδω: http://www.aliexpress.com/help/contactus.htm κ πες τους να σου επιστρεψουν τα χρηματα κ να ακυρωσεις την αγορα γιατι δε θες να στειλεις φωτοτυπια ταυτοτητας κ καρτας. Εγω αυτο θα εκανα. κ μετα αν θες μπορεις να ξανακανεις την αγορα.να τους το γραψεις ομως στο μειλ. κ να ρωτησεις γιατι ακυρωθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Τοσοι πολλοι κλωνοι, εχω μπερδευτει δεν ξερω ποιον να διαλεξω..

 

Κανένα πεταμένα χρήματά είναι. Δώσε αλλού τα 150€ και πάρε 1 κινητό χωρίς προβλήματα.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

από τις ρύθμισις βλέπω ότι έχει 8gb αποθηκευτικό χορό ενώ όταν το συνδέω στο pc μου λέει 311mb ελευθερα από 1.79gb. κάνω κάτι λάθος ?
Link to comment
Share on other sites

Τοσοι πολλοι κλωνοι, εχω μπερδευτει δεν ξερω ποιον να διαλεξω..

 

Κανένα πεταμένα χρήματά είναι. Δώσε αλλού τα 150€ και πάρε 1 κινητό χωρίς προβλήματα.

Διαβάστε το θέμα από την αρχή. Πολύ troll εδωμέσα!

Link to comment
Share on other sites

από τις ρύθμισις βλέπω ότι έχει 8gb αποθηκευτικό χορό ενώ όταν το συνδέω στο pc μου λέει 311mb ελευθερα από 1.79gb. κάνω κάτι λάθος ?

Ο κανονικός χώρος είναι όσο σου δείχνει στο pc.Το τι δείχνει στο ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας για το παρακάτω S4. Και εάν ο πωλητής είναι αξιόπιστος?

Επίσης εάν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση στα ίδια χρήματα.

http://www.dhgate.com/product/4-8-inch-hdc-s4-1-1-quad-core-mtk6589-1gb/168533740.html#ctabBox

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σακης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας για το παρακάτω S4. Και εάν ο πωλητής είναι αξιόπιστος?

Επίσης εάν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση στα ίδια χρήματα.

http://www.dhgate.com/product/4-8-inch-hdc-s4-1-1-quad-core-mtk6589-1gb/168533740.html#ctabBox

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σακης

 

Φιλε το κινητο καλο δειχνει αλλα ο πωλητης δεν ξερω... Εγω δεν θα ψωνιζα απο πωλητη με 95 κατι % εχεις κατασταλαξει αν θες για κλωνο s4 το legend η το spark η 015?? Δες διαφορες τους καθως εχει και λινκ αγωρας εδω http://www.hdcgalaxy.com/2013/07/hdc-galaxy-s4-legend-vs-spark.html η και π.χ απο εδω http://www.aliexpress.com/item/Cheaper-GPS-3G-MTK6589-Quad-core-1-6GHz-galaxy-S4-Android-4-2-4-7-IPS/962479726.html οποιο και αν παρεις ειναι καλο τωρα το απο που ειναι σχετικο για τον καθενα!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung Ace δεν αντέχεται άλλο.. με τα 800Mhz Cpu, 158mb Ram απέναντι στις σύγχρονες ολοένα πιο απαιτητικές σε ισχύ και μνήμη εφαρμογές, συχνά είναι πιο αργό από την καθυστέρηση και η μνήμη φουλάρει πολύ εύκολα.

Ψάχνομαι για κάτι πιο σύγχρονο. Ένα από τα φαβορί:

Feiteng H9500 (HTM) 5.0 Inch IPS HD Screen MTK6589 Quad Core Smart Phone 1GB/4GB 12.6MP Camera Android 4.2 OS 3G/GPS

Highlights

• 5.0 inch IPS HD PDA Arc touchscreen, 1280 x 720 pixels

• MTK6589 Quad core cpu , Cortex A7 1.2GHz

• 1G RAM +4G ROM

• 12.6MP back camera and 2.0MP front camera , support 720p HD record pegasus

• Android 4.2.2 OS

• Networking: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz 3G: WCDMA 850/2100MHz

• Dual SIM Card Dual Standby

• Battery: 2600mAh

• Dimensions: 142 x 73 x 10mm, 180gr (with battery)

 

Θα ήθελα σχόλια/απόψεις/εμπειρία σχετικά με θέματα όπως:

• Υποστήριξη Ελληνικών δικτύων κινητής 2G/3G, Cosmote & Vodafone. Από ότι βλέπω τα υποστηρίζει, απλώς θέλω επιβεβαίωση η για το 3G.

• Λειτουργία και ευαισθησία οθόνης.

• Επιδόσεις επεξεργαστή.

• Απόδοση κάμερας. Για τη μέρα ειδικά με ενδιαφέρει η απόδοση χρωμάτων, το βράδυ ξέρω ότι είναι δύσκολο με το flash.

• Επιδόσεις GPS. Ειδικά για τον χρόνος πρώτης σύνδεσης και ενημέρωσης της θέσης.

• Διάρκεια μπαταρίας με κανονική χρήση, η μεγαλύτερη χρήση είναι σε κλήσεις, surfing Wifi και σε μικρές δόσεις 3G.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

--

[V]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...