Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δες αυτην που αναφερθηκε εδω θα την εχω συντομα...

 

είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα , ευχαριστώ πολύ Minotavrs!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ το κόλλησα :lol::lol:

 

αφού έκανα root, μετά unlock bootloadερ και μετά ένα wipe από ΤWRP recovery, κόλλησε στο recovery, έκανα restart και τώρα μένει στο logo Sony με κόκκινο led

 

και το SUS δεν το δέχεται τώρα ...

 

ok, relock με flashtool και τώρα ανέλαβε το SUS :lol::lol:

 

Μπορεις να πεις λιγο την διαδικασια που ακολουθησες για να κανεις relock ? Αν θες στειλε και πμ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πεις λιγο την διαδικασια που ακολουθησες για να κανεις relock ? Αν θες στειλε και πμ

αυτό που έκανα εγώ ήταν να πάω στο flashtool, να ξεκινήσω να φλασάρει κάποια rom,

ζήτησε το Z σε flash mode, ξεκίνησα το Ζ σε flashmode (volume down + power button), το flashtool είδε το κινητό

και μου ζήτησε να κάνει relock, δέχθηκα και το έκανε.

 

Αλλά για πιο σωστό relock καλύτερα να δεις στο λινκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38124976#post38124976

Link to comment
Share on other sites

παιδια για βοηθηστε σας παρακαλω.εκαναν αναβαθμιση σε 244 τελικα κ ρουτ. ομως παω να εγκαταστισω καποιες εφαρμογες κ μου βγαζει μηνυμα οτι δν υπαρχει χωρος.καποιες αλλες παλι γινονται εγκατασταση κανονικα.βοηθειαααααααααααα

 

παιδια για βοηθηστε σας παρακαλω.εκαναν αναβαθμιση σε 244 τελικα κ ρουτ. ομως παω να εγκαταστισω καποιες εφαρμογες κ μου βγαζει μηνυμα οτι δν υπαρχει χωρος.καποιες αλλες παλι γινονται εγκατασταση κανονικα.βοηθειαααααααααααα

 

το βρηκα...

ειχαν μεινει στο φακελο data/app υπολοιπα καποιων εφαρμογων χωρις το εικονιδιο διπλα.μολισ σβηστικαν περασαν κανονικα

 

CWM recovery για .244 ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ ελπιζω σημερα καποιος να βρει χρονο να απαντησει.

δοκιμασα να περασω το sound mod και μετα καθε φορα που ανοιγω το κινητο μου βγαζει οτι γινεται αναβαθμιση του android σε καθε restart

εκανα wipe kai dalvic cache klp αλλα τπτ

Link to comment
Share on other sites

εντάξει δεν υπάρχει

από προχθες προσπαθώ να βάλω miui μέσω ΤWRP recovery και όλο κάτι πάει στραβά

 

θα το προσπαθήσω με CWM recovery μήπως ...

υπάρχει λινκ για CWM recovery για .67;

πρώτα να σετάρω το CWM recovery και μετά το unlock BL;

 

root σε .67 γίνεται μόνο αλλάζοντας kernels ή υπάρχει άλλος τρόπος πιο απλός;

Link to comment
Share on other sites

παει το κινητο δεν ανοιγει πλεον καθολο κ αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι.προσπαθω να περασω ξανα τη ρομ μεσω seus αντε να δω τι εγινε
Link to comment
Share on other sites

παει το κινητο δεν ανοιγει πλεον καθολο κ αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι.προσπαθω να περασω ξανα τη ρομ μεσω seus αντε να δω τι εγινε

 

Προσπάθησε με flashtool την τελευταία αναβάθμιση ίσος λυθεί το πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει δεν υπάρχει

από προχθες προσπαθώ να βάλω miui μέσω ΤWRP recovery και όλο κάτι πάει στραβά

 

θα το προσπαθήσω με CWM recovery μήπως ...

υπάρχει λινκ για CWM recovery για .67;

πρώτα να σετάρω το CWM recovery και μετά το unlock BL;

 

root σε .67 γίνεται μόνο αλλάζοντας kernels ή υπάρχει άλλος τρόπος πιο απλός;

 

Ναι,υπάρχει.Αν ψάξεις μερικές σελίδες πιο πριν,έχω δώσει link για πρόγραμμα που το ρουτάρει πολύ εύκολα.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε με flashtool την τελευταία αναβάθμιση ίσος λυθεί το πρόβλημα σου.

 

 

 

την περασα την ρομ τελικα αλλα εχω αλλο προβλημα τωρα.

το wifi δεν ανοιγει καθολου !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

την περασα την ρομ τελικα αλλα εχω αλλο προβλημα τωρα.

το wifi δεν ανοιγει καθολου !!!!!!!!!

 

Περασες stock rom η περασες custom rom με custom kernel?

Αν εβαλες custom kernel σου λειπουν τα wifi modules.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες σονυδακηδες! έψησα την γυναίκα να πάρει το κινητάκι, με ευκαιρία της καταστροφής του w770 από τον πιτσιρίκο! οπότε επειδή η γυναίκα δεν πολυασχολείται με την ασφάλεια του κινητού, θέλω να βρω μια καλή wallet θηκη για να προστατεύει και την οθόνη μέσα στην τσάντα της, και να είναι και ασφαλής σε ρίψεις από τον μικρό. Φαντάζομαι ότι δεν θα το κάνει μπάλα, αλλά επειδή βλέπω να το κρατάει για 5-6 χρόνια, θα χρειαστεί κάτι σχετικά καλό. Δεν ψήνω κάτι ακριβό τύπου otter, αλλά ούτε και φθηνιάρικο.20-30€ είναι καλά. ή λέτε να είναι καλύτερα να πάρω κάποια case με screen protection?

Για δες αυτην που αναφερθηκε εδω θα την εχω συντομα...

 

 

 

Moλις παρελαβα την θηκη !! πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης... δυστυχως όμως δεν με βολευει... ειναι ολοκαινουρια στο κουτι της και την δινω οσο την αγορασα αν ενδιαφερεσαι εσυ ή αποιος αλλος να την αγορασει και δεν θελει να την περιμενει ας στειλει ενα pm

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Περασες stock rom η περασες custom rom με custom kernel?

Αν εβαλες custom kernel σου λειπουν τα wifi modules.

 

ξαναπερασα με seus την 244

να βαλω μια Unbranded les η να συνεχισω για το ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερασα με seus την 244

να βαλω μια Unbranded les η να συνεχισω για το ρουτ?

 

Καλυτερα τη 67 Unbranded θα σου ελεγα

οριστε και link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2467317

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα τη 67 Unbranded θα σου ελεγα

οριστε και link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2467317

 

ευχαριστω ,την κατεβαζω τωρα...δυο ερωτησεις ακομα. καποιοσ οδηγοσ πως την κανουμε εγκατασταση? το ρουτ γινεται οπωσ κ με την .244 ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ,την κατεβαζω τωρα...δυο ερωτησεις ακομα. καποιοσ οδηγοσ πως την κανουμε εγκατασταση? το ρουτ γινεται οπωσ κ με την .244 ετσι δεν ειναι?

 

Πως να flashαρεις : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2240614&highlight=how+to+flash+with+flashtool

Root το ιδιο με 244

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

τελικά τα κατάφερα :)

η miui πέρασε και δουλεύει, τουλάχιστον μέχρι τώρα ...

τώρα που είναι το google play; οεο!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά τα κατάφερα :)

η miui πέρασε και δουλεύει, τουλάχιστον μέχρι τώρα ...

τώρα που είναι το google play; οεο!!!!

Επειδη φοραει επανω το δικο του κινεζικο περασε το με το χερι μονος σου...

Link to comment
Share on other sites

Μας πήρε τα μυαλά η Sony!! Μοίρασε πόνο μωρή και δώσε σωστές αναβαθμίσεις και θα μαι σκλάβος σου! :lol:

 

http://blogs.sonymobile.com/2013/11/07/on-jelly-bean-4-3-kit-kat-4-4/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μας πήρε τα μυαλά η Sony!! Μοίρασε πόνο μωρή και δώσε σωστές αναβαθμίσεις και θα μαι σκλάβος σου! :lol:

 

http://blogs.sonymobile.com/2013/11/07/on-jelly-bean-4-3-kit-kat-4-4/

 

Ναι καλα... :p ειμαι με miui σε 4.2.1 σε πληροφορώ οτι ειναι θαρεις και εχω αλλη συσκευη... σε επιπεδο GUΙ και customization η Sony ειναι ετη φωτος πισω..

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα... :p ειμαι με miui σε 4.2.1 σε πληροφορώ οτι ειναι θαρεις και εχω αλλη συσκευη... σε επιπεδο GUΙ και customization η Sony ειναι ετη φωτος πισω..

 

Εγώ έχω μάθει ό,τι λειτουργεί σωστά να μην το πειράζω.;) (πέρα φυσικά από το καθιερωμένο root)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μάθει ό,τι λειτουργεί σωστά να μην το πειράζω.;) (πέρα φυσικά από το καθιερωμένο root)

Koιτα ειμουν τις ιδιας αποψης αλλα απο τον Μαρτη εως τωρα εχει περασει τοσος καιρος και λύσεις σε απλά πραγματα η Sony δεν μου εδωσε...

 

Απο εκει και πέρα... ζηλευω το customization της Samy θα ηθελα και εγω να εχω το accelerometer να κανει παπαδες αλλα καταλαβαινω οτι εχει να κανει με πατεντες και παω πασο :p

 

θεωρω απαραδεκτο ομως την σημερινη ημερα να εχεις συσκευη η οποια δεν σου εμφανιζει στην lockscreen ειδοποιησεις και δεν μιλαω για apointments , αλλά για απλά πράγματα οπως είναι τα νεα sms και οι χαμενες κλησεις...

 

Ετσι λοιπον προσπαθω να καλυψω οτι μπορω με custom rom και η miui με καλυπτει 100%, καθως και αποριψη κλησης εχει με το να γυρισεις αναποδα την συσκευη (κατι που μο αρεσει τρελα), αλλα και ειδοποιησεις στην lockscreen εχω...

 

Απο εκει και περα εχει ενα καρο καλουδια... και η παραμετροποιηση τα σπαει... Δυστυχως ομως δεν καθεται σε ολους καλά.... μεχρι τωρα απλά προσκυνω και μακαριζω την τυχη μου, κανενα προβλημα κανενα lag κανενα battery drain.. ισα ισα η μπαταρια κρατα παραπανω απο οτι πριν...

 

Αλλα ολα αυτα ειναι υποκειμενικα... αρα ο καθενας κανει οτι καταλαβαινει :p:)

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα. κοιτα, καταρχην τοτε επρεπε να το δεχθουν αλλα τελος παντων.

τωρα για το Ζ, δεν ειναι αναγκη να πεις οτι το παθαινει μολις περνας επαφες, γιατι ικανους τους εχω να σου πουν οτι φταινε οι επαφες σου (ποσες επαφες και μηνυματα περασες και απο πως?).

Εσυ απλα θα πεις οτι παρατηρησες οτι αργουσε, εκανες clean install με SUS κτλ, και το κανει παλι. οχιμε την πρωτη, αλλα μολις λιγο το χρησιμοποιησεις το κανει..και θα πεις οτι φιλοι σου που το εχουν ειδες οτι δεν κανει τοση ωρα να κλεισει και σε ανηχυει μηπως εχει προβλημα το cpu κτλ και ειναι αργο σαν κινητο γενικα. και με μελλοντικο φορτωμα μηπως γινει πολυ αργο σε ολα. ετσι θα θεωρω οτι πρεπει να το πας.. και εννοειται οτι θα το πας με επαφες σου κτλ να δειξεις τι σου κανει.

 

Τελικά το πήγα στο κατάστημα από όπου το πήρα, μήπως μπορέσω να συνεννοηθώ και μήπως αυτοί τα πούνε πιο καλά στο σέρβις που θα το στείλουν. Πριν από λίγο γύρισα. Μη νομίζεις, κι αυτοί ψιλοτρελή πήγαν να με βγάλουν. Ότι και καλά δε θεωρείται βλάβη αυτό και ότι πολλά κινητά αργούν να απενεργοποιηθούν επειδή "ξεφορτώνουν" τα προγράμματα και κάτι τέτοια. Τους είπα ότι αυτό δεν έχει ξαναγίνει σε άλλα σόνυ που είχα, αλλά ούτε και σε σόνυ Ζ που έχουν γνωστοί μου. Τέλος πάντων, αν και δε βλέπω να γίνεται κάτι, τους το άφησα και θα το στείλουν εκείνοι στην αντιπροσωπεία. Πάντως είναι κρίμα να μην βρίσκουμε το δίκιο μας και να μας βγάζουν τρελούς, ειδικά όταν έχουμε σκάσει τόσα λεφτά. Θα ενημερώσω όταν έχω νέα, αν και θα αργήσω, φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Μinotavrs, αυτά που λες δεν αλλάζουν με έναν launcher της προκοπής αλλά και με έξτρα εφαρμογές; Το no led ας πούμε σε ειδοποιεί για μία αλλαγή κατάστασης σε κάποια εφαρμογή. (Πχ νέο mail, κλήσεις και sms, whatsapp,viber, messenger, fb και ό,τι θες.)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...