Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα μου εβγαλε κ μενα το μηνυμα αυτο που βγαζει για τις εφαρμογες. Χωρις να το εχω πειραξει καθολου το τηλεφωνο,ουτε ρουτ αλλα δεν εγκατεστησα κ καμια καινουργια εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εβγαλε κ μενα το μηνυμα αυτο που βγαζει για τις εφαρμογες. Χωρις να το εχω πειραξει καθολου το τηλεφωνο,ουτε ρουτ αλλα δεν εγκατεστησα κ καμια καινουργια εφαρμογη.

Παρομοίως κι εδώ, δις το έβγαλε κιόλας..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως κι εδώ, δις το έβγαλε κιόλας..

 

Έχουμε μία Time bomb στο κινητό μας.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ήταν αυτό που νόμιζα, πάλι τα ίδια.

Το περίεργο είναι ότι ξεκίνησε σε όλους μαζί η εμφάνιση του.

 

Οχι σε ολους μαζι....... εμενα μου το εβγαζε εδω και 10 μερες περιπου.

Απο τοτε ομως που εγραψε 1 το Knox δεν ξαναεργαψε τιποτα......

Τωρα γραφει μονο οτι του λεω εγω και οχι οτι ονειρευετε αυτο.

Ειπαμε εξυπνα τηλεφωνα...... μην μας πηδ@@@@@ κιολας......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα γιατί συμβαίνει.

Είναι o Knox Notification manager

Κλείστε το wifi, ανοίξτε το πάλι και θα εμφανιστεί.

Tο κρατάμε πατημένο και μας βγάζει........... δείτε το screen shot.

Κάνουμε εκκαθάριση μνήμης / δεδομένων, επιβολή διακοπής και περιμένουμε να δούμε αν θα εμφανιστεί ξανά :p

Στο δικό μου προς το παρόν όλα καλά!

 

 

edit:

Δυστυχώς μετά από restart και ανοιγοκλείνοντας το wifi έκανε την θριαμβευτική επανεμφάνιση του.

Αν δεν κάνουμε επανεκκίνηση δεν εμφανίζετε.

Επίσης μπορούμε να απενεργοποιήσουμε την εμφάνιση ειδοποιήσεων.

 

Τουλάχιστον ξέρουμε τι το προκαλεί μέχρι να βρεθεί λύση

η με κάποιο update.

Edited by Jig
edit:
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν την ανακοίνωση του Knox την έβγαλε και σε μένα. Δεν ξέρω πως προέκυψε αλλά αφού συμβαίνει και σε άλλους οκ. Το μόνο που σκέφτομαι είναι πως αφού μας αφήνει να το ξεχάσουμε για 30 μέρες ίσως είναι κάτι που το κουβαλούσαμε από την ενεργοποίηση του τηλ. Εγώ κλείνω σχεδόν 1 μήνα που το πήρα. ..Έχω αγγλική συσκευή αν κάτι λέει αυτό και σήμερα πήγα να περάσω ένα παιχνίδι με *****. Το τηλ μου δεν είναι routed. ..
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ξένο forum ότι το κάνει σε πάρα πολλούς και ότι η Samsung ήδη ψάχνει για fix...
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας παθών στις 3-4 μέρες από την ενεργοποίηση. Από το καλό στο καλύτερο πάει η Samsung. Θα ήθελα να ήξερα στα pre release μοντέλα της, δεν το έβγαλε σε κανένα το μήνυμα...

 

Και πιθανότατα πρέπει να φταίει το μήνυμα που έχασα περίπου 20% σε μπαταρία το βράδυ ενώ τα προηγούμενα η κατανάλωση ήταν 6-7%

Edited by szax
Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος εξακολουθω να γκρινιαζω για τη camera. Κανω ληψη με φωτισμο δωματιου ξενοδοχειου. Οχι και οι καλυτερες συνθηκες αλλα οχι και οι χειροτερες. Απο αντιμειμενο σε αντικειμενο εστιαζει συνεχως εκ νεου με αποτλεσμα να υπαρχει θολουρα στον ενδιαμεσο χρονο. Μερικες φορες περισσοτερη θολουρα αλλες λιγοτερη.

 

Μου εχει δημιουργησει την εντυπωση οτι το auto focus που κανει οταν την ανοιγουμε για να βγαλουμε φωτογραφια το κανει και πανω στην αλλαγη πλανου κατα το βιντεο.

 

Ενεργω απενεργοποιω την σταθεροποιηση βιντεο δεν αντιλαμβανομαι διαφορα μεγαλη.Δε μπορει καποια ρυθμιση θα εχει. Σκεφτεστε κατι?

 

και επεισης αυτο το AF που βγαζει τι σημαινει?

 

Tnx

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μήνυμα αυτό που μας βγάζει δεν είναι το Knox..

Προσωπικά το Knox δεν το έχω κάνει install στο δικό μου και όμως μου το βγάζει αυτό το μήνυμα.. εξάλλου και στις ενεργές εφαρμογές που κοιτάω δεν υπάρχει κάτι να "τρέχει" στο παρασκήνιο που να αφορά το knox..

Αυτό που πιστεύω είναι ότι οφείλεται στα νέα security features της συσκευής που βρίσκονται στις ρυθμίσεις - ασφάλεια. Αφήστε να γίνονται μέσω wifi τα policy updates όπως είναι τσεκαρισμένο στις default ρυθμίσεις, και κάποια στιγμή ευελπιστούμε ότι θα περάσει...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μήνυμα αυτό που μας βγάζει δεν είναι το Knox..

Προσωπικά το Knox δεν το έχω κάνει install στο δικό μου και όμως μου το βγάζει αυτό το μήνυμα.. εξάλλου και στις ενεργές εφαρμογές που κοιτάω δεν υπάρχει κάτι να "τρέχει" στο παρασκήνιο που να αφορά το knox..

Αυτό που πιστεύω είναι ότι οφείλεται στα νέα security features της συσκευής που βρίσκονται στις ρυθμίσεις - ασφάλεια. Αφήστε να γίνονται μέσω wifi τα policy updates όπως είναι τσεκαρισμένο στις default ρυθμίσεις, και κάποια στιγμή ευελπιστούμε ότι θα περάσει...

 

Είναι από το knox...σε αυτό συμφωνούν και στα ξένα sites. Έχει και το σήμα του άλλωστε. ..δε χρειάζεται να είναι ενεργοποιημενο το knox αφού ούτε εγώ το έχω ενεργοποιησει. Η Samsung είπε στο Twitter ότι το κοιτάει και γενικά η κατεύθυνση είναι να αναφέρουμε όλοι το περιστατικό ως μέσο πίεσης για να το δουν γρηγορότερα ή σοβαρότερα. Αν το χτυπήσετε στο Google θα δείτε πολλά forums που ασχολούνται. Αυτό που λες για τα policy updates όντως σε κάποιους δουλεύει. Άλλοι έκαναν hard reset και άλλοι σβήνουν cache κτλ. ..

Edited by xsiv74
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Νέα εκδοση

 

Τι νεα εκδοση? Πιο νεα και απο την νεα? Ή πηρες την νεα σε ελληνικό κινητο?

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα μικρή αναβάθμιση στο αγγλικό. ..σημερινή. Ίσως έχει να κάνει με όσα λέγαμε για το knox. To pda πήγε από το 6 στο 7.
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση!!! Η κάμερα τις κοντινές φώτο μου τις βγαζει θολές. .. στο αυτόματο το εχω βάλει. Επίσης πως βγαινει ο διαχωρισμός της οθόνης οταν βγαζω φωτογραφίες? Δλδ τα κουτακια τα λευκά?
Link to comment
Share on other sites

εχω αποθηκευσει κατι στο ενεργο σημειωμα. θελω να το στειλω ως μυνημα. πως το κανω? επισυναψη το αρχειο στο μυνημα?
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεστε είναι για το εγγλέζικο, Ελλάδα έχουμε μείνει σε mj3. Την έχω κατεβάσει και έχω βάλει ήδη το μόντεμ της

 

εχω αποθηκευσει κατι στο ενεργο σημειωμα. θελω να το στειλω ως μυνημα. πως το κανω? επισυναψη το αρχειο στο μυνημα?

 

Ναι, ή άνοιξε το και τραβα screenshot και στείλε το screenshot σαν εικονα

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

A, μιας και λεμε γι αυτο.

 

Το ενεργο σημειωμα εχει πολυ καλα αναγνωριση του χειρογραφου. Γινεται με το S Pen ή το Ενεργο Σημειωμα να γραφουμε κατι και να το μετατρεπει ολο σε κειμενο?

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

A, μιας και λεμε γι αυτο.

 

Το ενεργο σημειωμα εχει πολυ καλα αναγνωριση του χειρογραφου. Γινεται με το S Pen ή το Ενεργο Σημειωμα να γραφουμε κατι και να το μετατρεπει ολο σε κειμενο?

 

Οπουδήποτε μέσα στο κινητό αν πας να γράψεις σου εμφανίζει ένα τετραγωνάκι με ένα πενάκι μέσα... αν το κάνεις εκεί κλικ με το πενάκι σου επιτρέπει να γράφεις με την πένα και αυτό να το αναγνωρίζει οπουδήποτε και αν είσαι.. είτε είσαι σε SMS είτε σε Quickoffice είτε σε tapatalk κλπ.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα.

Τα προβλημα σχετικα με την ποιοτητα κατασκευης,οπως η κακοκολλημενη οθονη.ή το "παραλυτο" κουμπι,εχουν λυθει στα νεωτερα κομματια;Υπαρχουν παραπονα που εχουν δημοσιευτει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οπουδήποτε μέσα στο κινητό αν πας να γράψεις σου εμφανίζει ένα τετραγωνάκι με ένα πενάκι μέσα... αν το κάνεις εκεί κλικ με το πενάκι σου επιτρέπει να γράφεις με την πένα και αυτό να το αναγνωρίζει οπουδήποτε και αν είσαι.. είτε είσαι σε SMS είτε σε Quickoffice είτε σε tapatalk κλπ.

 

Ναι, αυτο το ξερω. Εγω εννοω πχ να γραψω κατι στο S Note ή στο Memo και να επιλεξω ολο το κειμενο που εγραψα και να το κανει μετατροπη. Μην γραφω 2-3 λεξεις καθε φορα.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το βλέπω να γίνεται, έγραψα και στο snote και πάτησα επιλογές και αντιγραφή κειμένου και με έβρισε πώς δεν υπάρχει κείμενο

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...