Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε συμφωνώ ακόμα κ μετά τα fix το GPS δεν είναι καλό..

πριν δύο ώρες είχα βγει βόλτα με το ποδήλατο(εννοώ δεν έτρεχα μέχρι 40χλμ πήγα)

κ κατάφερε να με χάσει σε μεγάλο δρόμο με "άπλα"

 

κατά τα άλλα είναι σούπερ, αλλά για πλοήγηση καλύτερα να εμπιστευτείς τα αστέρια (όπως μας έμαθαν στο στρατό..ή το ένστικτο σου..):p

 

Οποτε εγω παω γι'αυτο, υπαρχει κατι αλλο που δεν εχει τοσο μεγαλο θεμα με GPS;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οποτε εγω παω γι'αυτο, υπαρχει κατι αλλο που δεν εχει τοσο μεγαλο θεμα με GPS;

 

Κάνε λίγο υπομονή, να δούμε το Xiaomi Hongmi τι ψάρια πιάνει (για μένα, ο μόνος σοβαρός ανταγωνιστής στις περίπου 4.5"-4.7" ίντσες...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οποτε εγω παω γι'αυτο, υπαρχει κατι αλλο που δεν εχει τοσο μεγαλο θεμα με GPS;

 

δεν ειναι τοσο καλο οσο το jiayu αλλα υπεροχο και με τρομερο Gps!!!

 

zte v967s

το εχω και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο

Link to comment
Share on other sites

δε συμφωνώ ακόμα κ μετά τα fix το GPS δεν είναι καλό..

πριν δύο ώρες είχα βγει βόλτα με το ποδήλατο(εννοώ δεν έτρεχα μέχρι 40χλμ πήγα)

κ κατάφερε να με χάσει σε μεγάλο δρόμο με "άπλα"

 

κατά τα άλλα είναι σούπερ, αλλά για πλοήγηση καλύτερα να εμπιστευτείς τα αστέρια (όπως μας έμαθαν στο στρατό..ή το ένστικτο σου..):p

 

Το fix δεν εισχυει το σημα, απλα φτιαχνει τις ρυθμισεις, ωστε να πιασει και να κλειδωσει πιο γρηγορα τους δορυφορους (σε καποιες εκδοσεις rom δεν κλειδωνε καθολου).

Το σημα δυστυχως απο οτι φαινεται ειναι καθαρα προβλημα κεραιας.

 

Μπορεις να κανεις μια τετοια κεραια αμα θες :) (το σκεφτομαι σοβαρα να κολλησω ενα τετοιο και να το καλυπτω με τη θηκη οταν δεν το χρειαζομαι).

Link to comment
Share on other sites

Κάνε λίγο υπομονή, να δούμε το Xiaomi Hongmi τι ψάρια πιάνει (για μένα, ο μόνος σοβαρός ανταγωνιστής στις περίπου 4.5"-4.7" ίντσες...)

 

Απο specs ναι είναι κοντά, αλλά σε σουλούπι θα ήθελε να είναι σαν το G4...

Τα 5" είναι έτσι.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρόσφατη αναβάθμιση (3.11.1), έχω συχνά "ένδειξη/μηνυμα" Xiaomi Sync has stopped

To ιδιο πρόβλημα έχουν και αρκετοί Ρώσοι και ως λύση προτείνεται η αντικατάσταση του settings.apk (9Mb περίπου)

Καμια υποψία ποιο αρχείο είναι αυτό το settings και που να το βρω?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρόσφατη αναβάθμιση (3.11.1), έχω συχνά "ένδειξη/μηνυμα" Xiaomi Sync has stopped

 

Καμια υποψία ποιο αρχείο είναι αυτό το settings και που να το βρω?

 

 

system/app/settings.apk

 

αντικατασταση με ποιο?απο την προηγουμενη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρόσφατη αναβάθμιση (3.11.1), έχω συχνά "ένδειξη/μηνυμα" Xiaomi Sync has stopped

To ιδιο πρόβλημα έχουν και αρκετοί Ρώσοι και ως λύση προτείνεται η αντικατάσταση του settings.apk (9Mb περίπου)

Καμια υποψία ποιο αρχείο είναι αυτό το settings και που να το βρω?

 

Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις το search tαπό τα tools π βρίσκονται στην home screen..

 

τελικά για να δουλέψει το call confirm πήγα στο system - permisions - apps και το έκανα trusted..;)

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις το search tαπό τα tools π βρίσκονται στην home screen..

 

Δοκίμασα, δεν βγάζω άκρη

system/app/settings.apk

αντικατασταση με ποιο?απο την προηγουμενη εκδοση?

 

Ελα μου ντε, στο Ρώσικο forum έχει ένα attached αλλα κατεβαίνει μόνο για Registered users...

edit: Τα κατάφερα, έκανα εγγραφή στο 4pda.ru!!!

και διόρθωσα το πρόβλημα στο settings.apk

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα, δεν βγάζω άκρη

 

 

Ελα μου ντε, στο Ρώσικο forum έχει ένα attached αλλα κατεβαίνει μόνο για Registered users...

edit: Τα κατάφερα, έκανα εγγραφή στο 4pda.ru!!!

και διόρθωσα το πρόβλημα στο settings.apk

 

Πως ρε φίλε????? Πως έκανες εγγραφη; κοντεύω να βγάλω τα μάτια μου με τα ρωσσικά και ακόμα τίποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως ρε φίλε????? Πως έκανες εγγραφη; κοντεύω να βγάλω τα μάτια μου με τα ρωσσικά και ακόμα τίποτα!!!!

 

Ναι ρε συ πως έκανες εγγραφή;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι ηθελε στο captcha: προσθεση των δυο αριθμων που δινει (πχ 65κατι23κατι, γραφεις 88 στο "κουτι",) και ετοιμος!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

δε μπορειτε να πειτε το jiayu ακονιζει το μυαλο σας

εγω ειχα βαλει virtual keyboard και εγραφα αυτα που ελεγε :(

βεβαια παρατηρησα οτι οι λεξεις αναμεσα ηταν ιδιες αλλα ως εκει :P

 

δεν παιζει το qpair του lg g pad 8.3 (στελνει κλησεις ειδοποιησεις κτλ απο το κινητο στο tablet μεσω bluetooth)

απο το jiayu στο lg g pad 8.3

 

εν το μεταξυ το δοκιμασα σε μια μπακατελα sony typo και επαιζε αψογα. τα νευρα μου...

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ουτε με την official δεν έχετε καλό GPS? Εμενα δουλεύει και στο ποδήλατο αλλά και μέσα στο αμαξι ...φυσικά έβαλα το FasterGPS και διαλεξα Ευρώπη και μετα Ελλάδα μετα τα τεστ με το YGPS. Στα τεστ ενα δορυφόρο δε βρίσκει μονο και μαχ τιμή που είδα είναι το 32.

Το 2/32 έχω.Ρομ την κάπως πειραγμενη απο τη jiayu.es όχι αυτή που βγήκε τώρα.

Ενα basic 1/4 3000 με Ρομ απο τη jiayu.es έχει καλύτερο σήμα απο το δικο μου δίπλα δίπλα τα είχα τους βρίσκει ολους και με δυνατό σήμα 25-30 .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει το original camera.apk γιατί βάζοντας την nexus camera κατάφερα να το σβήσω:(

 

Απο miui ή official?

 

...θα σκάσω αν δεν βρούμε άκρη για τα shutdown... Θα κάνω καθαρή εγκατασταση (με format SD) να δούμε τι θα αλλάξει

 

36 ώρες (και 15 κλήσεις) μετά το "format" και καθαρή εγκατάσταση της miui 3.11.1, ΔΕΝ ΕΙΧΑ ούτε μια φορά "σβήσιμο" του κινητού!!!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Απο miui ή official?

 

Απο official. Δοκιμαζω και την focal beta ειναι cyanogenmod camera με 13 mp ανάλυση.

Asot πως παει η miui μετα απο το φορμαρισμα της SD?

Link to comment
Share on other sites

Asot πως παει η miui μετα απο το φορμαρισμα της SD?

 

36 ώρες (και 15 κλήσεις) μετά το "format" και καθαρή εγκατάσταση της miui 3.11.1, ΔΕΝ ΕΙΧΑ ούτε μια φορά "σβήσιμο" του κινητού!!!

Εκανα update την ώρα που ρωτούσες...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά: Οχι εύκολα, τουλάχιστον άμεσα - ίσως προσεχώς...

Τι πιστεύεις οτι θα σου "λείψει" απο τα Ελληνικά?

(γιατί Κατάλογος ονομάτων / SMS / κ.α., γράφεις κανονικά...!)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά: Οχι εύκολα, τουλάχιστον άμεσα - ίσως προσεχώς...

Τι πιστεύεις οτι θα σου "λείψει" απο τα Ελληνικά?

(γιατί Κατάλογος ονομάτων / SMS / κ.α., γράφεις κανονικά...!)

 

Τίποτα απόλυτος απλά βλέπω στο mini.gr έχουν ελληνικα patches για άλλες συσκευές amoi πχ και αναρωτιέμαι εαν θα έκαναν και για εμάς.:)

Link to comment
Share on other sites

μετά απο δέκα μέρες περίπου με την miui δεν προέκυψε κάνένα πρόβλημα, ούτε τα σβησίματα που αναφέρει o asot & akaloith.

Τώρα που το θυμάμαι έκανα update στην bluesky ρομ με καινούργια sd που αγόρασα.

Φοβερά τα updates κάθε παρασκευή , αλλά απο το τελευταίο μου βγάζει και εμένα το μήνυμα για το sync.

Επίσης έχουν γίνει και κάποιες αλλαγές όπως στο μενού των themes που στο MI2A που κάνω μόνο τις επίσημες updates ακόμη δεν έχουν εμφανιστεί.

Δεν έχω δοκιμάσει bluetooth και δεν έχω κάνει το fix για gps.

Link to comment
Share on other sites

μετά απο δέκα μέρες περίπου με την miui δεν προέκυψε κάνένα πρόβλημα, ούτε τα σβησίματα που αναφέρει o asot & akaloith.

Τώρα που το θυμάμαι έκανα update στην bluesky ρομ με καινούργια sd που αγόρασα.

Φοβερά τα updates κάθε παρασκευή , αλλά απο το τελευταίο μου βγάζει και εμένα το μήνυμα για το sync.

Επίσης έχουν γίνει και κάποιες αλλαγές όπως στο μενού των themes που στο MI2A που κάνω μόνο τις επίσημες updates ακόμη δεν έχουν εμφανιστεί.

Δεν έχω δοκιμάσει bluetooth και δεν έχω κάνει το fix για gps.

 

Ζητά απο τον Asot να σου στείλει το fix που έχει!!! Βασικά θα το χρειαστω και εγώ για να το βάλω μετα την εγκατάσταση.:) Παράλληλα θα προσπάθεισω και εγώ να κάνω εγράφη στο 4pda.ru

Link to comment
Share on other sites

Settings.apk, εγκατάσταση (εύκολη) με Root Explorer και αλλαγή permissions (rw-, r--, r--)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά το πρόβλημα με τη μπαταρία που είχα προχθές, αλλά και ένα ακόμη εκνευριστικό πρόβλημα που έχω*, αποφάσισα να περάσω τη miui που όλο διαβάζω να την αποθεώνετε σαν ROM. 3 χρόνια σε android και δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ μου.

 

Κάποιες ερωτήσεις πριν ξεκινήσω:

 

1) Διαβάζω ότι κάθε Παρασκευή, βγαίνει update και πως είναι install on air. Αυτό σημαίνει πως δε χρειάζεται σε κάθε νέα έκδοση που βγάζουν να κάνω wipe data κτλ κτλ. Βαριέμαι ιδιαίτερα τη διαδικασία του να περνάω τα πάντα από την αρχή μιας και με το titanium backup ποτέ δεν τα πήγα καλά :lol:

 

2) Πρέπει να προσέξω κάτι σε σχέση με την έκδοση που έχω; Έχω το Basic με 3000mah και απλό επεξεργαστή.

 

3) Υπάρχουν κάπου αναλυτικές οδηγίες για το πως θα περάσω CWM, να κάνω backup για να είμαι σίγουρος και μετά να περάσω την νέα rom; 3 μήνες που το έχω τώρα, το κράτησα με τη μαμά ROM και δεν το έχω πειράξει.

 

*Κάθε φορά που ανοίγω το wifi, μου κάνει auto sync όλες τις επαφές από το gmail και τις εμφανίζει στις επαφές του κινητού. Όταν είμαι στις επαφές, πατάω το αριστερό touch button και επιλέγω στο display από το all στο συσκευή. Βγαίνω, ξαναμπαίνω και είναι πάλι στο all. Με αποτέλεσμα να έχω μία τεράστια λίστα με επαφές :p

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...