Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O counter θα γράψει ,και δυστυχώς βλέπω οτι το triangle δεν είναι συμβατό με το s4 mini .

 

Θα το γράψω τώρα στον οδηγό .

 

Μιχάλη εσύ που είδες ότι σου αλλάζει τον counter;

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιχάλη εσύ που είδες ότι σου αλλάζει τον counter;

Έχει αναφερθεί στο original thread του root στο xda .

To βρίσκω λογικό από την στιγμή που περνάς cwm με odin .Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει και έχει ελέγξει μπαίνοντας σε download mode ότι δεν έχει ανέβει ,ας μας το πει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί στο original thread του root στο xda .

To βρίσκω λογικό από την στιγμή που περνάς cwm με odin .Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει και έχει ελέγξει μπαίνοντας σε download mode ότι δεν έχει ανέβει ,ας μας το πει .

 

Εγώ έχω περάσει 3 εκδόσεις firmware και τις έχω ρουτάρει αλλά δεν είδα μετρητή. Επίσης για να το ξερουτάρεις απλά περνάς μέσω odin το original firmware και στο download Mode σου εμφανίζει ότι είσαι official. Μάλιστα μπορείς και να κάνεις update μέσω OTA κάτι που δεν σου επιτρέπει όταν είσαι root.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει 3 εκδόσεις firmware και τις έχω ρουτάρει αλλά δεν είδα μετρητή. Επίσης για να το ξερουτάρεις απλά περνάς μέσω odin το original firmware και στο download Mode σου εμφανίζει ότι είσαι official. Μάλιστα μπορείς και να κάνεις update μέσω OTA κάτι που δεν σου επιτρέπει όταν είσαι root.

 

Με το συγκεκριμένο οδηγό έτσι ??

Αν είσαι root τώρα μπορείς να ανεβάσεις ενα screenshot απο download mode ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με το συγκεκριμένο οδηγό έτσι ??

Αν είσαι root τώρα μπορείς να ανεβάσεις ενα screenshot απο download mode ?

 

Ναι ακριβώς όπως τα γράφει στο thread o arco68. Screenshot δεν μπορώ να βγάλω σε download Mode...Αλλά μπορώ να τραβήξω φωτογραφία με άλλη κάμερα και να την δημοσιεύσω αύριο. Να ξέρετε υπάρχουν δύο kernel...Το ένα είναι διορθωμένο ώστε να μην υπάρχει το γνωστό bug με την κατανάλωση μπαταρίας.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Το S4 mini τα πάει καλύτερα σε μπαταρία και κάμερα απο το S3 το μεγαλο η ειναι στα ίδια επίπεδα;;
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις παραγγειλα το s4 mini LTE version απο μαγαζι μεσω σκρουτζ. Το βρηκα πολυ φθηνοτερο απ'οτι σε γνωστες αλυσιδες.

Λογικα το φερνουν απο εξωτερικο; Παντως εγραφε στις λεπτομερειες οτι εχει Ελληνικα.

Επειδη ειμαι ασχετος με android, εαν πχ κανω καποια αναβαθμιση (μεσα απο το μενου του κινητου) στην ουσια αναβαθμιζεται η εκδοση android ή πχ καποια χαρακτηριστικα / βελτιωσεις απο το κομματι της samsung?

Να προσεξω κατι οταν το ενεργοποιησω; - π.χ. την εκδοση του; (εκτος φυσικα οτι λειτουργει..)

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πριν 20 μερες καποιος φιλος εκαμε αυτη την απορια,

 

Γεια σας παιδιά έχω μια ερώτηση να κάνω. όταν με παίρνουν τηλέφωνο ο ήχος κλήσης για ένα δύο δευτερόλεπτα παίζει χαμηλά και μετά παίζει στο τέρμα που το έχω ρυθμίσει. Εγώ θέλω να παίζει κατευθείαν στο τέρμα. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει γιατί γίνετε αυτό και αν υπάρχει τρόπος να το διορθώσω;

 

Η απαντηση ηταν οτι υπαρχει εφαρμογη no increase tone που λυνει το προβλημα,το εψαξα αρκετα κ δεν βρηκα κατι,αν οντως αυτο συμβαινει με ολους ας μην ψαχνω αδικα.. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το S4 mini τα πάει καλύτερα σε μπαταρία και κάμερα απο το S3 το μεγαλο η ειναι στα ίδια επίπεδα;;

 

ξέρει κανένας;;

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας;;

 

Τα ίδια θα σου έλεγα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Το S4 mini τα πάει καλύτερα σε μπαταρία και κάμερα απο το S3 το μεγαλο η ειναι στα ίδια επίπεδα;;

 

Σε μπαταρία το δικό μου πάει καλύτερα με το S3 που είχα για λίγο καιρό. Η κάμερα είναι στα ίδια επίπεδα. Ένας φίλος εδώ στο forum όμως ανέφερε ότι το s3 της γυναίκας του τα πάει πολύ καλύτερα.... οπότε οι απόψεις διίστανται!!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά απο αρκετό σκάλισμα 4 ημερών μόνο καλά λόγια έχω να πώ!

Δύο απορίες:

1)Πως μπορώ τις επαφές μου που συγχρόνισα απο το google να τις αποθηκεύσω στη μνήμη του τηλεφώνου και

2)Γιατί η μπαταρία κάθε πρωί, είναι 20% κάτω;; Χθες βράδυ φουλ φόρτιση, αποσυνδέω και πέφτω για ύπνο. Κλειστά δεδομένα, ανοιχτό τηλέφωνο, καμία λειτουργία μέχρι τις 7 που χτύπησε η αφύπνιση. Και όμως ήταν -20%!! Κάθε πρωί το ίδιο..τι διάολο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Με το συγκεκριμένο οδηγό έτσι ??

Αν είσαι root τώρα μπορείς να ανεβάσεις ενα screenshot απο download mode ?

 

Μιχάλη επισυνάπτω photo από download mode με root. Εάν βγει κανούργιο firmware και το φλασάρω θα σας δείξω και photo ότι γίνεται Official στα πεδία που τώρα λέει custom.

 

Καλημέρα, μετά απο αρκετό σκάλισμα 4 ημερών μόνο καλά λόγια έχω να πώ!

Δύο απορίες:

1)Πως μπορώ τις επαφές μου που συγχρόνισα απο το google να τις αποθηκεύσω στη μνήμη του τηλεφώνου και

2)Γιατί η μπαταρία κάθε πρωί, είναι 20% κάτω;; Χθες βράδυ φουλ φόρτιση, αποσυνδέω και πέφτω για ύπνο. Κλειστά δεδομένα, ανοιχτό τηλέφωνο, καμία λειτουργία μέχρι τις 7 που χτύπησε η αφύπνιση. Και όμως ήταν -20%!! Κάθε πρωί το ίδιο..τι διάολο;

 

1. Πας Επαφές-αριστερό touch button-Εξαγωγή σε κάρτα SD και μετά ξανά Επαφές-Εισαγωγή από κάρτα SD-επιλέγεις Τηλέφωνο και τέλος.

2. Αυτό είναι ένα bug το οποίο αν βάλεις αναλυτικά την μπαταρία θα δεις ότι ανά διαστήματα ξυπνά το τηλέφωνο ακόμα και όταν είναι σε airplane mode. Αν βέβαια έχεις ενεργοποιημένο και τον συγχρονισμό και ανοιχτά Wlan και Data χειροτερεύει. Ευελπιστούμε στο επόμενο update να διορθωθεί. Το πρόβλημα σε μένα το έλυσα μόνο μετά το root που έκανα.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Το S4 mini τα πάει καλύτερα σε μπαταρία και κάμερα απο το S3 το μεγαλο η ειναι στα ίδια επίπεδα;;

Κατηγορηματικά τα πάει χειρότερα απο το S3...(το μεγάλο μιλάμε πάντα)

Εχω το S4 mini κ έχει η γυναίκα μου το S3 large. Η διαφορά είναι χαώδης στη διάρκεια μπαταρίας.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

 

1. Πας Επαφές-αριστερό touch button-Εξαγωγή σε κάρτα SD και μετά ξανά Επαφές-Εισαγωγή από κάρτα SD-επιλέγεις Τηλέφωνο και τέλος.

2. Αυτό είναι ένα bug το οποίο αν βάλεις αναλυτικά την μπαταρία θα δεις ότι ανά διαστήματα ξυπνά το τηλέφωνο ακόμα και όταν είναι σε airplane mode. Αν βέβαια έχεις ενεργοποιημένο και τον συγχρονισμό και ανοιχτά Wlan και Data χειροτερεύει. Ευελπιστούμε στο επόμενο update να διορθωθεί. Το πρόβλημα σε μένα το έλυσα μόνο μετά το root που έκανα.

 

ok, περιμενουμε λοιπον.

 

Καλύτερο navigator (δωρεάν) ποιο είναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

ok, περιμενουμε λοιπον.

 

Καλύτερο navigator (δωρεάν) ποιο είναι;

 

Το Navigon πιστεύω είναι πολύ καλό. Επίσης είναι καλό και το Sygic. Σου στέλνω PM.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Κατηγορηματικά τα πάει χειρότερα απο το S3...(το μεγάλο μιλάμε πάντα)

Εχω το S4 mini κ έχει η γυναίκα μου το S3 large. Η διαφορά είναι χαώδης στη διάρκεια μπαταρίας.

 

Ναι για το μεγάλο μιλαω!! Τόσο μεγάλη διαφορά;; Μπορείς να μου πεις σε παρακαλω αν δεν βαριεσαι φυσικά τι χρήση κάνεις στο κινητό και τι αφηνεις ανοιχτά π.χ. wifi, 4G τέτοια και τη χρήση κάνει η γυναίκα σου;; Ενδιαφερομαι για αυτά τα δυο κινητά και και θέλω να δω ποιο τα πάει καλύτερα σε μπαταρία και κάμερα μιας και αυτός ειναι ο λόγος που αλλαζω κινητό!!

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ναι για το μεγάλο μιλαω!! Τόσο μεγάλη διαφορά;; Μπορείς να μου πεις σε παρακαλω αν δεν βαριεσαι φυσικά τι χρήση κάνεις στο κινητό και τι αφηνεις ανοιχτά π.χ. wifi, 4G τέτοια και τη χρήση κάνει η γυναίκα σου;; Ενδιαφερομαι για αυτά τα δυο κινητά και και θέλω να δω ποιο τα πάει καλύτερα σε μπαταρία και κάμερα μιας και αυτός ειναι ο λόγος που αλλαζω κινητό!!

Η κάμερα είναι ακριβώς η ίδια.....

 

Απλά πράγματα. Ομιλία 2,3 ώρες,λίγα sms, λίγο πάλεμα απο μεριάς μου με τις καταχωρήσεις σε excel kai callendar, (η γυναίκα μου παίζει όλη μέρα ένα αναθεματισμένο παιχνίδι με κάτι μπίλιες) και καμια 2 ώρες ανοικτό το 3G(το 4G sto mini ξέχνατο, πίνει τη μπαταρία σαν τρελό).

Εγώ με αυτή τη χρήση θέλω σε μια μέρα 70% της μπαταρίας η γυναίκα μου μόνο το 20 με 25%

Να στο πω απλά αυτή όλο το Σ/Κ δε το φορτίζει καθόλου, εγώ σίγουρα μια, μπορεί κ 2 .

 

Αυτα κυρίως τα κάνουμε όταν πάμε στο εξοχικό μου, απο παρασκεύη σε κυριακή. Αυτη δε παίρνει καν φορτιστή μαζί της, εγώ παίρνω κ παραπέρνω...........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι ακριβώς η ίδια.....

 

Απλά πράγματα. Ομιλία 2,3 ώρες,λίγα sms, λίγο πάλεμα απο μεριάς μου με τις καταχωρήσεις σε excel kai callendar, (η γυναίκα μου παίζει όλη μέρα ένα αναθεματισμένο παιχνίδι με κάτι μπίλιες) και καμια 2 ώρες ανοικτό το 3G(το 4G sto mini ξέχνατο, πίνει τη μπαταρία σαν τρελό).

Εγώ με αυτή τη χρήση θέλω σε μια μέρα 70% της μπαταρίας η γυναίκα μου μόνο το 20 με 25%

Να στο πω απλά αυτή όλο το Σ/Κ δε το φορτίζει καθόλου, εγώ σίγουρα μια, μπορεί κ 2 .

 

Αυτα κυρίως τα κάνουμε όταν πάμε στο εξοχικό μου, απο παρασκεύη σε κυριακή. Αυτη δε παίρνει καν φορτιστή μαζί της, εγώ παίρνω κ παραπέρνω...........

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.. Εγώ αυτο που θέλω είναι να βγάζει μια μέρα με αρκετή χρήση, το μονο σίγουρο ειναι οτι 4G ετσι και αλλιώς στην Πάτρα δεν έχω αλλα και να είχα θα ηταν μονο στο κέντρο τις Πάτρας που δεν μενω.. Εδώ το xperia x8 που έχω το έχω συνέχεια στο 2G και οταν χρησιμοποιώ τα δεδομένα τότε ανοιγω το 3G γιατι αλλιώς φεύγει μέσα σε μισή και λιγότερο μερα οπότε κατι τέτοιο θα κάνω και με το S4 mini οταν το παρώ!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.. Εγώ αυτο που θέλω είναι να βγάζει μια μέρα με αρκετή χρήση, το μονο σίγουρο ειναι οτι 4G ετσι και αλλιώς στην Πάτρα δεν έχω αλλα και να είχα θα ηταν μονο στο κέντρο τις Πάτρας που δεν μενω.. Εδώ το xperia x8 που έχω το έχω συνέχεια στο 2G και οταν χρησιμοποιώ τα δεδομένα τότε ανοιγω το 3G γιατι αλλιώς φεύγει μέσα σε μισή και λιγότερο μερα οπότε κατι τέτοιο θα κάνω και με το S4 mini οταν το παρώ!!

 

σε μένα δουλεύει άψογα και βγάζει με σκληρή χρήση σχεδόν δύο μέρες λειτουργώ μόνο WiFi και το έχω 2G .άσε τι σου λένε η άλλοι το πόσο θα σου κρατήσει η μπαταρία εξαρτάτε από πόση ώρα έχεις ανοιχτή την οθόνη πρώτα πρώτα μετά πάει το σήμα και μετά εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο κτλ.3-4 % πέφτει το βράδυ με χωρείς εξοικονόμηση και τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ όλους για τις πολύτιμες απαντήσεις σας απο εβδομάδα θα ειμαι και εγώ μέλος του S4 mini..!! Άλλη μια ερώτηση ξέρετε ποτέ θα πάρει αναβάθμιση σε 4.3;;
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ όλους για τις πολύτιμες απαντήσεις σας απο εβδομάδα θα ειμαι και εγώ μέλος του S4 mini..!! Άλλη μια ερώτηση ξέρετε ποτέ θα πάρει αναβάθμιση σε 4.3;;

 

Άγνωστο μέχρι στιγμής.....μπoρει να πάμε κατευθείαν σε KitKat! :-)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο μέχρι στιγμής.....μπoρει να πάμε κατευθείαν σε KitKat! :-)

 

Καλύτερο να πάει κατευθείαν σε KitKat αρκεί να μην κάνει 15 χρόνια..!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η μπαταρία κάθε πρωί, είναι 20% κάτω;; Χθες βράδυ φουλ φόρτιση, αποσυνδέω και πέφτω για ύπνο. Κλειστά δεδομένα, ανοιχτό τηλέφωνο, καμία λειτουργία μέχρι τις 7 που χτύπησε η αφύπνιση. Και όμως ήταν -20%!! Κάθε πρωί το ίδιο..τι διάολο;

Είναι πραγματικά παράδοξο αυτό που σου συμβαίνει.Πληροφοριακά χάνω κάθε βράδυ 2-3% από τη συνολική μπαταρία, άντε 4% αν το αφήσω χωρίς λειτουργία πτήσης.

Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί να δείξει τις λειτουργίες του τηλεφώνου το τελευταίο δεκάωρο π.χ. ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά παράδοξο αυτό που σου συμβαίνει.Πληροφοριακά χάνω κάθε βράδυ 2-3% από τη συνολική μπαταρία, άντε 4% αν το αφήσω χωρίς λειτουργία πτήσης.

Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί να δείξει τις λειτουργίες του τηλεφώνου το τελευταίο δεκάωρο π.χ. ?

 

Μπορεις να δοκιμασεις Wakelock Detector, για να δεις Wake-Up and triggers:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector&hl=en_GB

Απλα οπως θα ειναι προφανές η όλη διαδικασια Force Stop/Επιβολή Διακοπης θα πρεπει να γινεται manual καθε φορα απο την στιγμη που θα τρεχει το app. Αν σε ενδιαφέρει ρίξε και μια ματιά σε ένα προηγούμενο post:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4959837#post4959837

 

p.s: you may also try -> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zomut.watchdoglite&hl=en

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...