Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως με λιγη οικονομια βγαζω μια μερα αν το εχω ολη την ωρα στα χερια μου...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έστειλα μήνυμα στην Procordia σχετικά με το πρόβλημά που έχω με την σύνδεση δεδομένων (σήμερα όταν το άνοιξα δεν συνδεόταν, επανεκκίνηση, πάλι τίποτα, 2η επανεκκίνηση και συνδέθηκε). Μου απάντησαν να εγκαταστήσω την τελευταία ενημέρωση λογισμικού (την 10h) που είναι διαθέσιμη από αρχές Σεπτέμβρη και αυτό ίσως βοηθήσει.

Το θέμα είναι ότι το τηλ. εχει την 10d έκδοση πάνω, και όταν πατάω στην ενημέρωση λογισμικού, μου λέει ότι τρέχει την τελευταία έκδοση. Προσπάθησα μέσω suite να δω για αναβάθμιση, αλλά μου έβγαζε ότι απέτυχε η σύνδεση στον διακομιστή.

Γιατί δεν μου έχει έρθει η τελ. αναβάθμιση (η 10h) αφού είναι ήδη διαθέσιμη (και από ό,τι διάβασα πολλοί την έχετε ήδη εγκαταστήσει)? Το κινητό είναι πολωνικό, παίζει αυτό ρόλο, ή δεν κάνω κάτι σωστά?

 

Όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, αφού εγκατέστησα τους drivers κλπ, και πάλι το μήνυμα που λαμβάνω είναι ότι εχω ήδη την τελευταία έκδοση του λειτουργικού (την 10d) ενώ φυσικά αυτό δεν είναι σωστό αφού η τελ. έκδοση είναι η 10h. Μήπως η 10h δεν έχει πάει ακόμα Πολωνία και γι'αυτό μου λέει ότι τρέχω την τελ. έκδοση?

Από την Procordia μου απάντησαν ότι δεν μπορούν να καταλάβουν γιατί δεν μου περνάει την αναβάθμιση, και να επικοινωνήσω μαζί τους για να το στείλω για service. (με ρωτάνε και από που το αγόρασα).

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει μπας και αποφύγω το service (ενός μηνός είναι το τηλ. ρε γμτ...) και θα μείνω χωρίς τηλ. μέχρι να μου το επιστρέψουν.

Τα προβλήματα πάντως παραμένουν (: 1)δεν μου βγάζει καθόλου την επιλογή LTE και 2) δεν συνδέεται πάντα μετά την έναρξη της συσκευής με τα δεδομένα και θέλει επανεκκίνηση για να συνδεθεί). Help!

 

PS: Μήπως να ενημερώσω και το Kaizerstore απ'όπου το πήρα? Αν και είμαι σίγουρος ότι θα μου πουν να το στείλω στο service.

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακατω σιτε βλεπω οτι πολωνια δεν εχει την 10Η παντως.

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=20

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, αφού εγκατέστησα τους drivers κλπ, και πάλι το μήνυμα που λαμβάνω είναι ότι εχω ήδη την τελευταία έκδοση του λειτουργικού (την 10d) ενώ φυσικά αυτό δεν είναι σωστό αφού η τελ. έκδοση είναι η 10h. Μήπως η 10h δεν έχει πάει ακόμα Πολωνία και γι'αυτό μου λέει ότι τρέχω την τελ. έκδοση?

Από την Procordia μου απάντησαν ότι δεν μπορούν να καταλάβουν γιατί δεν μου περνάει την αναβάθμιση, και να επικοινωνήσω μαζί τους για να το στείλω για service. (με ρωτάνε και από που το αγόρασα).

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει μπας και αποφύγω το service (ενός μηνός είναι το τηλ. ρε γμτ...) και θα μείνω χωρίς τηλ. μέχρι να μου το επιστρέψουν.

Τα προβλήματα πάντως παραμένουν (: 1)δεν μου βγάζει καθόλου την επιλογή LTE και 2) δεν συνδέεται πάντα μετά την έναρξη της συσκευής με τα δεδομένα και θέλει επανεκκίνηση για να συνδεθεί). Help!

 

PS: Μήπως να ενημερώσω και το Kaizerstore απ'όπου το πήρα? Αν και είμαι σίγουρος ότι θα μου πουν να το στείλω στο service.

 

Δε ξέρω αν έχεις όρεξη για πειράματα πάντως με το kdz flasher μπορείς να φλασαρεις μόνος σου τη συσκευή με επίσημο firmware. Αν το αποφασίσεις εδώ είμαστε :-)

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχεις όρεξη για πειράματα πάντως με το kdz flasher μπορείς να φλασαρεις μόνος σου τη συσκευή με επίσημο firmware. Αν το αποφασίσεις εδώ είμαστε :-)

 

Παιδιά αν θέλετε φτιάξτε ένα επίσημο οδηγό για το Optimus G πως να φλασάρουμε το επίσημο firmware με το kdz, γιατί είμαστε πολοί τελικά που έχουμε μείνει πίσω.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλετε φτιάξτε ένα επίσημο οδηγό για το Optimus G πως να φλασάρουμε το επίσημο firmware με το kdz, γιατί είμαστε πολοί τελικά που έχουμε μείνει πίσω.

 

+1:D Μηπως καταφερω να περασω και στο ταιβανεζικο του αδερφου μου την 10Η

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 5 εβδομαδες (και εκει που την ειχα ξεγραψει) εμφανιστηκε απο το πουθενα η nilkin θηκη που ειχα παραγγειλει απο ebay

 

τελεια εφαρμογη αλλα αν εισαι γκαντεμης και πεσει υπο συγκεκριμενη γωνια πιθανως να γινει η ζημια

 

μαζι ειχε screen protector (δεν το εβαλα ακομα) και πανακι καθαρισμου

Link to comment
Share on other sites

+1:D Μηπως καταφερω να περασω και στο ταιβανεζικο του αδερφου μου την 10Η

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2449057

Link to comment
Share on other sites

bricked :( security error οταν bootαρει, ενεργοποιησα το adblock γιατι το ειχα κλεισει για λιγο :( δοκιμασω αυτο, ελπιζω να πιασει :(

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010624

 

την μακακια μαλλον εφαρμογη της google την εκανε, το movies...

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

την γλυτωσα τελικα, ολα καλα φαινονται :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ FLASHING KDZ FILES ΓΙΑ LG OPTIMUS G E975

 

Τον έχω εφαρμόσει 3 φορές με επιτυχία στο δικό μου κινητό χωρίς κανένα απολύτος πρόβλημα ;)

Προσοχή: Οτιδήποτε κάνετε από εδώ και κάτω γίνεται αποκλειστικά και μόνο με δική σας ευθύνη. Δεν φέρω καμία ευθύνη για οτιδήποτε πρόβλημα προκύψει στη συσκευή σας :O

Επίσης όλα όσα περιγράφω είναι μετάφραση και δημιουργική προσαρμογή από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2191698

 

Θα χρειαστείτε:

  1. Μπαταρία πάνω από 60%
  2. Drivers για το κινητό σε κατάσταση update mode
  3. KDZ Flash tool
  4. Την Rom που θέλετε να περάσετε

 

Κατεβάστε αυτό

Στο παραπάνω Link έχω βάλει όλα τα αρχεία που χρειάζονται καθώς και την τελευταία Ελληνική Rom (E97510_H unbraned) για το κινητό μας.

Αφού κατεβάσετε και αποσυμπιέσετε το αρχείο κάνετε τα εξής:

  1. Τρέχετε το B2CAppSetup.exe και πατάτε "Εγκατάσταση προγράμματος οδήγησης". Στη λίστα βρίσκετε το κινητό μας (E975) και το επιλέγετε.
  2. Τρέχετε το msxml.msi
  3. Τρέχετε το Windows Enabler.exe
  4. Στο system tray (κάτω δεξιά) κάνετε κλικ στο εικονίδιο του windows enabler και θα εμφανίσει την επιλογή On
  5. Βάζετε το κινητό σε Download mode. Για το πετύχετε η διαδικασία είναι πολύ απλή. Κλείνετε τελείως το κινητό, συνδέετε το usb καλώδιο στον υπολογιστή σας και μετά ενώ είναι κλειστό το κινητό κρατάτε πατημένα ταυτόχρονα τα πλήκτρα Vol up + Vol down και συνδέετε το καλώδιο usb στο κινητό. Το κινητό θα ανοίξει μόνο του σε Download mode.
  6. Τρέχετε το KDZ_FW_UPD.exe με δεξί κλικ=>Εκτέλεση ως διαχειριστής
  7. Επιλέγετε με σειρά Type: 3GQCT, Phone: CS_EMERGENCY και KDZ File: Το kdz αρχείο με την Rom.
  8. Πατάτε Launch software update. Εδώ υπάρχουν 2 ενδεχόμενα. Αν ξεκινήσει κανονικά και συνεχίσει κανονικά μέχρι να κάνει επανεκκίνηση το κινητό τότε η Rom περάστηκε με την πρώτη. Αν βγάλει μετά από λίγο μήνυμα λάθους και σταματήσει (περιμένουμε λίγο για να βεβαιωθούμε ότι στο άσπρο παράθυρο από κάτω δεν βγαίνουν νέα μηνύματα), αποσυνδέουμε το κινητό, το κλείνουμε κρατώντας πατημένο το power για 15 sec, και το ξαναβάζουμε σε download mode με τον τρόπο που περιέγραψα. Το πρόγραμμα θα συνεχίσει κανονικά την αναβάθμιση από εκεί που είχε μείνει.

 

Σε περίπτωση που η αναβάθμιση ολοκληρωθεί αλλά το κινητό δεν ανοίγει αλλά κολλάει στο λογότυπο της LG μετά την αναβάθμιση, κλείνουμε το κινητό κρατώντας το power πατημένο για 15 sec. Στη συνέχεια πατάμε ταυτόχρονα vol up + Vol Down + power για 2 sec και μετά τα αφήνουμε. Το κινητό θα μπει σε recovery mode. Ενώ το κινητό είναι συνδεδεμένο με τον υπολογιστή μας, μπαίνουμε στο φάκελο wipe και τρέχουμε το αρχείο wipe.bat.

 

Αν όλα πάνε καλά, θα καταλήξετε με ένα κινητό αναβαθμισμένο στην τελευταία έκδοση, με 4G enabled για Cosmote + Vodafone και με όλα τα δεδομένα σβησμένα, σαν να το βγάλατε μόλις από το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ FLASHING KDZ FILES ΓΙΑ LG OPTIMUS G E975

 

Τον έχω εφαρμόσει 3 φορές με επιτυχία στο δικό μου κινητό χωρίς κανένα απολύτος πρόβλημα ;)

Προσοχή: Οτιδήποτε κάνετε από εδώ και κάτω γίνεται αποκλειστικά και μόνο με δική σας ευθύνη. Δεν φέρω καμία ευθύνη για οτιδήποτε πρόβλημα προκύψει στη συσκευή σας :O

Επίσης όλα όσα περιγράφω είναι μετάφραση και δημιουργική προσαρμογή από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2191698

 

Θα χρειαστείτε:

  1. Μπαταρία πάνω από 60%
  2. Drivers για το κινητό σε κατάσταση update mode
  3. KDZ Flash tool
  4. Την Rom που θέλετε να περάσετε

 

Κατεβάστε αυτό

Στο παραπάνω Link έχω βάλει όλα τα αρχεία που χρειάζονται καθώς και την τελευταία Ελληνική Rom (E97510_H unbraned) για το κινητό μας.

Αφού κατεβάσετε και αποσυμπιέσετε το αρχείο κάνετε τα εξής:

  1. Τρέχετε το B2CAppSetup.exe και πατάτε "Εγκατάσταση προγράμματος οδήγησης". Στη λίστα βρίσκετε το κινητό μας (E975) και το επιλέγετε.
  2. Τρέχετε το msxml.msi
  3. Τρέχετε το Windows Enabler.exe
  4. Στο system tray (κάτω δεξιά) κάνετε κλικ στο εικονίδιο του windows enabler και θα εμφανίσει την επιλογή On
  5. Βάζετε το κινητό σε Download mode. Για το πετύχετε η διαδικασία είναι πολύ απλή. Κλείνετε τελείως το κινητό, συνδέετε το usb καλώδιο στον υπολογιστή σας και μετά ενώ είναι κλειστό το κινητό κρατάτε πατημένα ταυτόχρονα τα πλήκτρα Vol up + Vol down και συνδέετε το καλώδιο usb στο κινητό. Το κινητό θα ανοίξει μόνο του σε Download mode.
  6. Τρέχετε το KDZ_FW_UPD.exe με δεξί κλικ=>Εκτέλεση ως διαχειριστής
  7. Επιλέγετε με σειρά Type: 3GQCT, Phone: CS_EMERGENCY και KDZ File: Το kdz αρχείο με την Rom.
  8. Πατάτε Launch software update. Εδώ υπάρχουν 2 ενδεχόμενα. Αν ξεκινήσει κανονικά και συνεχίσει κανονικά μέχρι να κάνει επανεκκίνηση το κινητό τότε η Rom περάστηκε με την πρώτη. Αν βγάλει μετά από λίγο μήνυμα λάθους και σταματήσει (περιμένουμε λίγο για να βεβαιωθούμε ότι στο άσπρο παράθυρο από κάτω δεν βγαίνουν νέα μηνύματα), αποσυνδέουμε το κινητό, το κλείνουμε κρατώντας πατημένο το power για 15 sec, και το ξαναβάζουμε σε download mode με τον τρόπο που περιέγραψα. Το πρόγραμμα θα συνεχίσει κανονικά την αναβάθμιση από εκεί που είχε μείνει.

 

Σε περίπτωση που η αναβάθμιση ολοκληρωθεί αλλά το κινητό δεν ανοίγει αλλά κολλάει στο λογότυπο της LG μετά την αναβάθμιση, κλείνουμε το κινητό κρατώντας το power πατημένο για 15 sec. Στη συνέχεια πατάμε ταυτόχρονα vol up + Vol Down + power για 2 sec και μετά τα αφήνουμε. Το κινητό θα μπει σε recovery mode. Ενώ το κινητό είναι συνδεδεμένο με τον υπολογιστή μας, μπαίνουμε στο φάκελο wipe και τρέχουμε το αρχείο wipe.bat.

 

Αν όλα πάνε καλά, θα καταλήξετε με ένα κινητό αναβαθμισμένο στην τελευταία έκδοση, με 4G enabled για Cosmote + Vodafone και με όλα τα δεδομένα σβησμένα, σαν να το βγάλατε μόλις από το κουτί.

 

ενα μεγαλο μπραβο που ασχοληθηκες :)

πολυ χρησιμο...καλο ειναι να μπει ο οδηγος στην πρωτη σελιδα να τον εχουμε προχειρο.

 

 

recovery πως περναμε? cwm η twrp??

λεω να πειραματιστω με custom rom αν και η στοκ δεν εχει θεμα...

Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο μπραβο που ασχοληθηκες :)

πολυ χρησιμο...καλο ειναι να μπει ο οδηγος στην πρωτη σελιδα να τον εχουμε προχειρο.

 

 

recovery πως περναμε? cwm η twrp??

λεω να πειραματιστω με custom rom αν και η στοκ δεν εχει θεμα...

 

Να σαι καλά. :)

 

Για custom τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά.

1) Framaroot

2) Freegee

 

Μετά είσαι με custom recovery και περνάς όποια ρομ θές ;)

 

Δοκίμασε την PacMAn ROM και θα με θυμηθείς ;)

Έχει πολλές customιες ;)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά. :)

 

Για custom τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά.

1) Framaroot

2) Freegee

 

Μετά είσαι με custom recovery και περνάς όποια ρομ θές ;)

 

Δοκίμασε την PacMAn ROM και θα με θυμηθείς ;)

Έχει πολλές customιες ;)

 

(frama)root το χω κανει ηδη :)

το freegee δεν το ξερω καν...θα το ψαξω

ευχαριστωωωω

 

pacman εεεε??

την ειχα βαλει και στο nexus 4...πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

(frama)root το χω κανει ηδη :)

το freegee δεν το ξερω καν...θα το ψαξω

ευχαριστωωωω

 

pacman εεεε??

την ειχα βαλει και στο nexus 4...πολυ καλη

 

Μη το ψάξει πολύ ε???? :lol:

 

Στο play store κοίτα ;)

Το κατεβάζεις και όλα γίνονται από εκεί. Ούτε υπολογιστής ούτε καλώδια ούτε τίποτα. Μόνο να κάνεις backup μέσα από το freege ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε χρησιμοποιήσει κάποιου είδους screen protector για το γυαλί της πίσω επιφάνειας ; Είμαι από την πρώτη στιγμή με την κλασική θήκη σιλικόνης που προστατεύει όλη την συσκευή αλλά το σκέφτομαι για την bumper case μιας και με είχε βολέψει πολύ όταν την είχα στην προηγούμενη συσκευή μου.

Έχω βρεί αυτά τί λέτε ;

1) http://www.ebay.com/itm/Savvies-screen-protector-for-LG-Electronics-E975-Optimus-G-back-side-/350890507210?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51b2b43bca

2) http://www.ebay.com/itm/6x-screen-protector-ultraclear-for-LG-Electronics-E975-Optimus-G-back-side-/360756208648?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item53febee408

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να βαλουμε custom rom?θα δουμε καμια διαφορα η και μανισια 10h ειναι μια χαρα?

 

Διαφορά σε απόδοση ελάχιστη εως καμία. Διαφορά σε αισθητικό κομμάτι τεράστια. Με λίγα λόγια άλλαξε ROM αν βαριέσαι και δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά σε απόδοση ελάχιστη εως καμία. Διαφορά σε αισθητικό κομμάτι τεράστια. Με λίγα λόγια άλλαξε ROM αν βαριέσαι και δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις. ;)

 

καταλαβα:)¨και ποιο ομορφη ποια ειναι?μαμα h custom?το ρωταω γιατι μολις το πηρα μεταχειρισμενο :)

καμια καλη custom? καποιο λινκ για να δω?και να κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά σε απόδοση ελάχιστη εως καμία. Με λίγα λόγια άλλαξε ROM αν βαριέσαι και δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις. ;)

 

Ακριβως.

Το κινητο δουλευει μια χαρα και δε χρειαζεται τιποτα.αν καποιος θελει να κανει αλλαγες be my guest αλλα σαν εμπειρια χρησης παραμενει κορυφη...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε χρησιμοποιήσει κάποιου είδους screen protector για το γυαλί της πίσω επιφάνειας ; Είμαι από την πρώτη στιγμή με την κλασική θήκη σιλικόνης που προστατεύει όλη την συσκευή αλλά το σκέφτομαι για την bumper case μιας και με είχε βολέψει πολύ όταν την είχα στην προηγούμενη συσκευή μου.

Έχω βρεί αυτά τί λέτε ;

1) http://www.ebay.com/itm/Savvies-screen-protector-for-LG-Electronics-E975-Optimus-G-back-side-/350890507210?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51b2b43bca

2) http://www.ebay.com/itm/6x-screen-protector-ultraclear-for-LG-Electronics-E975-Optimus-G-back-side-/360756208648?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item53febee408

 

Έχω χρησημοποιήσει αρκετές, διάφορης ποιότητας. Κατέληξα σε αυτήν http://www.ebay.com/itm/161014591101?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 ώς clear και αυτήν ώς matte http://www.ebay.com/itm/161014595461?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649.

 

Άριστη ποιότητα και οι δύο, έιχα στην αρχή την ματ, αλλά έκανε το λεγόμενο rainbow effect που ουσιαστικά κανει διάθλαση του φωτός απο την οθόνη και με νευρίαζε λιγάκι. H clear πάντως είναι αστέρι, με κλειδιά κλπ έχει αντέξει πολύ περισσότερο απο όσο περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησημοποιήσει αρκετές, διάφορης ποιότητας. Κατέληξα σε αυτήν http://www.ebay.com/itm/161014591101?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 ώς clear και αυτήν ώς matte http://www.ebay.com/itm/161014595461?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649.

 

Άριστη ποιότητα και οι δύο, έιχα στην αρχή την ματ, αλλά έκανε το λεγόμενο rainbow effect που ουσιαστικά κανει διάθλαση του φωτός απο την οθόνη και με νευρίαζε λιγάκι. H clear πάντως είναι αστέρι, με κλειδιά κλπ έχει αντέξει πολύ περισσότερο απο όσο περίμενα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία, θα την παραγγείλω και γώ μιας και την έχεις δοκιμάσει.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνεις, είναι δυνατά protectors και τα δύο. Υπόψην κάθε συσκευασία έχει 2 ζευγάρια μεσα (μπρός πίσω). Μην πάρεις 2 όπως εγώ και σου μείνουν :p
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα ότι έχει δύο για μπρος πίσω. ;)

Mετά έχει σειρά το bumper case: http://www.ebay.com/itm/GENUINE-OEM-ORIGINAL-LG-OPTIMUS-G-E975-E973-LS970-SPRINT-BLACK-BUMPER-CASE-COVER-/130886248056?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item1e796da678

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...