Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την LSW πως κανω root ξερει κανεις ;:(

 

Ολόκληρο thread υπάρχει εδώ ....

Ακολούθησε τις οδηγίες της πρώτης σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολόκληρο thread υπάρχει εδώ ....

Ακολούθησε τις οδηγίες της πρώτης σελίδας.

Το εχω δει αυτο απλως δεν υπαρχει το LSW αρχειο γιαυτο ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει αυτο απλως δεν υπαρχει το LSW αρχειο γιαυτο ρωταω

 

Κάντο με έναν siyah kernel και είσαι οκ..

Δες εδω ..

Link to comment
Share on other sites

Κάντο με έναν siyah kernel και είσαι οκ..

Δες εδω ..

 

Ολα οκ σε ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Το s2 που εχω εχει το insane chip. Μπορω να κανω ελευθερα αλλαγες σε rom και αλλα?

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το s2 που εχω εχει το insane chip. Μπορω να κανω ελευθερα αλλαγες σε rom και αλλα?

 

Το insane chip δημιουργει προβλημα αν εχεις την 4.0.4 και κανεις factory reset απο recovery. Αν ΔΕΝ εχεις την version αυτη, δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα. Κι εγω το εχω, αλλα απο την στιγμη που βγηκε η 4.1.2 (επισημη) & η 4.2.2 (custom) το εχω ξεσκισει... Μην φοβασαι!

 

=================================================================================

 

Και μια ενημερωση!

 

CM και παλι CM!!!

 

Καλη και χρυση η Rootbox, καλυτερη μπαταρια απο την CM, αλλα 2 κρασαρισματα, ενα χθες κι ενα σημερα το πρωι δεν μπορω να τα ανεχτω... Και μιλαμε για reboot την πρωτη φορα και εντελως σβησιμο την αλλη...

 

Back to CM λοιπον, χωρις αλλα πειραματα...!!! Ταχυτατη, απροβληματιστη...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. παρήγγειλα ένα set full housing για το s2 απ' το ebay.

http://viewitem.eim.ebay.gr/BRAND-NEW-FULL-HOUSING-COVER--FRAME--BUTTON-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S2-i9100-H354-/160918030389/item?transId=982461514006

Περιλαμβάνει πίσω καπάκι, ενδιάμεσο και το μπροστινό frame (όχι νέα οθόνη). είδα κάποια βίντεο στο youtube και μου φάνηκε λίγο δύσκολο για να το κάνω μόνος μου στο σπίτι. Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί service για samsung που αναλαμβάνει να μου το αλλάξει? Κατά προτίμηση περιοχές καλλιθέα, μοσχάτο, ταύρο, νέα σμύρνη και κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. παρήγγειλα ένα set full housing για το s2 απ' το ebay.

http://viewitem.eim.ebay.gr/BRAND-NEW-FULL-HOUSING-COVER--FRAME--BUTTON-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S2-i9100-H354-/160918030389/item?transId=982461514006

Περιλαμβάνει πίσω καπάκι, ενδιάμεσο και το μπροστινό frame (όχι νέα οθόνη). είδα κάποια βίντεο στο youtube και μου φάνηκε λίγο δύσκολο για να το κάνω μόνος μου στο σπίτι. Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί service για samsung που αναλαμβάνει να μου το αλλάξει? Κατά προτίμηση περιοχές καλλιθέα, μοσχάτο, ταύρο, νέα σμύρνη και κέντρο.

 

Πάρε εδώ... ένα τηλέφωνο και εξήγησε τους τι ακριβώς θέλεις.

Πιστεύω ότι θα σε βοηθήσουν..

Βέβαια είναι αρκετά νοτιότερα (Πειραιάς) από εκεί που ήθελες...Αλλά δεν έχω κάτι άλλο υπόψιν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. παρήγγειλα ένα set full housing για το s2 απ' το ebay.

http://viewitem.eim.ebay.gr/BRAND-NEW-FULL-HOUSING-COVER--FRAME--BUTTON-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S2-i9100-H354-/160918030389/item?transId=982461514006

Περιλαμβάνει πίσω καπάκι, ενδιάμεσο και το μπροστινό frame (όχι νέα οθόνη). είδα κάποια βίντεο στο youtube και μου φάνηκε λίγο δύσκολο για να το κάνω μόνος μου στο σπίτι. Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί service για samsung που αναλαμβάνει να μου το αλλάξει? Κατά προτίμηση περιοχές καλλιθέα, μοσχάτο, ταύρο, νέα σμύρνη και κέντρο.

 

http://www.i-fixit.gr

Είναι μια κοπελιά αστέρι τεχνικός

Είναι πανεπιστημίου.

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστα παρατηρησαν μερικοι καλό θα είναι να ξέρει ο καθένας ΤΙ και ΓΙΑΤΊ το διαγράφει ή το "παγώνει".

Γι αυτο βελτίωσα όσο μπορούσα την λίστα.

Προσθεσα την επιλογη "παγώματος" αντί για διαγραφή ωστε ο καθένας με βαση τις αναγκες του να κάνει αυτο που νομίζει καλύτερο.

Αυτη ειναι η νέα βελτιωμένη και πιο ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ λιστα που μπόρεσα να κάνω.

Με αυτα τα στοιχεια εχω μια stock rom με 280mb μονο κατειλημμένα και το antutu μου δίνει 8800!!(χωρις λειπες βελτιώσεις ειναι μια παρα πολυ καλη επιδοση για 2.5 χρόνια γνήσιο κινητο!!!).Με άλλα κολπα εχω δει και 15000!!!(αλλαγη κερνελ,ρομ,κτλ).

 

Πράσινο= Διαγραφη χωρίς κανέναν φόβο!!

Κόκκινο=Απαγορευεται η διαγραφη,κίνδυνος κάτι να μην δουλέψει σωστα στο μέλλον

Γαλάζιο=Πάγωμα άν ξέρουμε τι κανει και απλα δεν την χρειαζόμαστε αυτην την στιγμη.(άν ειμαστε 100% σιγουροι μπορουμε και να την διαγράψουμε αλλα εγω προτίμησα παγωμα....ποτέ δεν ξέρεις;))

 

Υ.Γ.Ο διαχειριστης ας κάνει τον κόπο να αντικαταστησει το αρχειο στην πρωτη σελίδα.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστα παρατηρησαν μερικοι καλό θα είναι να ξέρει ο καθένας ΤΙ και ΓΙΑΤΊ το διαγράφει ή το "παγώνει".

Γι αυτο βελτίωσα όσο μπορούσα την λίστα.

Προσθεσα την επιλογη "παγώματος" αντί για διαγραφή ωστε ο καθένας με βαση τις αναγκες του να κάνει αυτο που νομίζει καλύτερο.

Αυτη ειναι η νέα βελτιωμένη και πιο ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ λιστα που μπόρεσα να κάνω.

Με αυτα τα στοιχεια εχω μια stock rom με 280mb μονο κατειλημμένα και το antutu μου δίνει 8800!!(χωρις λειπες βελτιώσεις ειναι μια παρα πολυ καλη επιδοση για 2.5 χρόνια γνήσιο κινητο!!!).Με άλλα κολπα εχω δει και 15000!!!(αλλαγη κερνελ,ρομ,κτλ).

 

Πράσινο= Διαγραφη χωρίς κανέναν φόβο!!

Κόκκινο=Απαγορευεται η διαγραφη,κίνδυνος κάτι να μην δουλέψει σωστα στο μέλλον

Γαλάζιο=Πάγωμα άν ξέρουμε τι κανει και απλα δεν την χρειαζόμαστε αυτην την στιγμη.(άν ειμαστε 100% σιγουροι μπορουμε και να την διαγράψουμε αλλα εγω προτίμησα παγωμα....ποτέ δεν ξέρεις;))

 

Υ.Γ.Ο διαχειριστης ας κάνει τον κόπο να αντικαταστησει το αρχειο στην πρωτη σελίδα.

 

Ευχαριστω.

 

Done n thanks :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Τωρα και 1 εβδομάδα έχω περάσει την MIUI rom (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1605655) και πραγματικά εχω να πω ότι είναι αρκετά σταθερή χωρίς κανένα bag η force close. Το μόνο κακό γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας. Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Τωρα και 1 εβδομάδα έχω περάσει την MIUI rom (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1605655) και πραγματικά εχω να πω ότι είναι αρκετά σταθερή χωρίς κανένα bag η force close. Το μόνο κακό γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Ραδιο εχει; Οταν λες γρήγορη καταναλωση ποσο γρήγορη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει και ραδιόφωνο. Με φουλ χρήση wifi , facebook, browser , 6 me 7 κλήσεις και λίγο fifa 14 περίπου στης 3 ωρες
Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστα παρατηρησαν μερικοι καλό θα είναι να ξέρει ο καθένας ΤΙ και ΓΙΑΤΊ το διαγράφει ή το "παγώνει".

Γι αυτο βελτίωσα όσο μπορούσα την λίστα.

Προσθεσα την επιλογη "παγώματος" αντί για διαγραφή ωστε ο καθένας με βαση τις αναγκες του να κάνει αυτο που νομίζει καλύτερο.

Αυτη ειναι η νέα βελτιωμένη και πιο ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ λιστα που μπόρεσα να κάνω.

Με αυτα τα στοιχεια εχω μια stock rom με 280mb μονο κατειλημμένα και το antutu μου δίνει 8800!!(χωρις λειπες βελτιώσεις ειναι μια παρα πολυ καλη επιδοση για 2.5 χρόνια γνήσιο κινητο!!!).Με άλλα κολπα εχω δει και 15000!!!(αλλαγη κερνελ,ρομ,κτλ).

 

Πράσινο= Διαγραφη χωρίς κανέναν φόβο!!

Κόκκινο=Απαγορευεται η διαγραφη,κίνδυνος κάτι να μην δουλέψει σωστα στο μέλλον

Γαλάζιο=Πάγωμα άν ξέρουμε τι κανει και απλα δεν την χρειαζόμαστε αυτην την στιγμη.(άν ειμαστε 100% σιγουροι μπορουμε και να την διαγράψουμε αλλα εγω προτίμησα παγωμα....ποτέ δεν ξέρεις;))

 

Υ.Γ.Ο διαχειριστης ας κάνει τον κόπο να αντικαταστησει το αρχειο στην πρωτη σελίδα.

 

Ευχαριστω.

με ποιον τροπο ανοιγει το εγραφο,δεν μπορω να το ανοιξω,με adope reader.επισης στο untutu με στοκ λειτουργικο εχω 10890.edit.το ανοιξα.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα λιγο μερικες Ρομ και ειδα οτι αυτοι εδω εχουν τη 4.3 και απο ενα βιντεακι στο youtube μου αρεσε οπτικα. Θελω να ρωτησω τα εξης. Την εχει δοκιμασει ως τωρα κανενας στο s2 να μου πει αν αξιζει οντως? και αν ναι μπορειτε να με βοηθησετε με την εγκατασταση γιατι ειναι η πρωτη ρομ που λεω να βαλω και δεν ξερω τον τροπο. Εχω κατεβασει το odin αλλα απο εκει και περα μαυρα μεσανυχτα! :) . Στη σελιδα της Ρομ εχουν οδηγιες αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοει να καθαρισω τη cache και την dalvik cache. Επισης η ρομ αυτη υποστηριζει ελληνικα? Δεν εχω προβλημα με τα αγγλικα αλλα να μπορω να γραψω ελληνικα οταν το θελω. Α και με τις επαφες μου και τα μηνυματα τι γινεται? Παιρνω backup με το titanium και ειμαι οκ ή θελει κατι παραπάνω?

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσεις cwm τότε θα μπορέσεις να δεις τις επιλογές clean cache και clean dalvik

Επίσης σχεδόν όλες οι roms έχουν όλες τις γλώσσες και σίγουρα όλες έχουν πληκτρολόγιο όλων των γλωσσών ;)

 

Παιδιά εγώ θα θελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει την 4.3 και ποια... Είμαι στην vanilla rootbox 4.2 και θα ήθελα να ρψτήσω αν ξεπεράστηκαν στην 4.3 τα προβλήματα flickering της gpu

επειδή δεν έιχαν τους drivers.... Γενικά νομίζω σε σταθερότητα οι sammy based ήταν μάλλον καλύτερες(chameleon) αλλά πλέον δυσκολεύομαι να πάω σε κάτι που δεν είναι AOKP like δλδ σαν aosp με περισσότερες επιλογές... Έχει κάποιος να προτίνει σταθερή με καλή επόδοση μπαταρίας και χωρίς πολλα πολλά boat στην 4.3?

Όπως και kernel και modem για cosmote....

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι 4.3 έχουν τα ίδια προβλήματα και επιδόσεις... Μετά από σχεδόν όλες όσες υπάρχουν κατέληξα ότι Cyanfox,Crdroid και Slimbean είναι οι πιο καλές.. Με προτίμηση περισσότερο στις πρώτες δύο για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα λιγο μερικες Ρομ και ειδα οτι αυτοι εδω εχουν τη 4.3 και απο ενα βιντεακι στο youtube μου αρεσε οπτικα. Θελω να ρωτησω τα εξης. Την εχει δοκιμασει ως τωρα κανενας στο s2 να μου πει αν αξιζει οντως? και αν ναι μπορειτε να με βοηθησετε με την εγκατασταση γιατι ειναι η πρωτη ρομ που λεω να βαλω και δεν ξερω τον τροπο. Εχω κατεβασει το odin αλλα απο εκει και περα μαυρα μεσανυχτα! :) . Στη σελιδα της Ρομ εχουν οδηγιες αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοει να καθαρισω τη cache και την dalvik cache. Επισης η ρομ αυτη υποστηριζει ελληνικα? Δεν εχω προβλημα με τα αγγλικα αλλα να μπορω να γραψω ελληνικα οταν το θελω. Α και με τις επαφες μου και τα μηνυματα τι γινεται? Παιρνω backup με το titanium και ειμαι οκ ή θελει κατι παραπάνω?

 

Την έχω εγώ τη rom, και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, τουλάχιστον στη χρήση που κάνω. Έχω το build 1, κι όχι τη weekly 1.9. Έχει κανονικά ελληνικά σε μενού και πληκτρολόγιο, είναι αρκετά πιο γρήγορη από τη στοκ σε όλους τους τομείς, αλλά έχει χειρότερη μπαταρία. Δεν είναι τραγική, βέβαια, η αυτονομία, ειδικά αν σκεφτείς πως ακόμα είναι στην πρώτη έκδοση η rom. Αν θες κάτι συγκεκριμένο να κοιτάξω, πες μου, κι αν αποφασίσεις να τη βάλεις, θα σε βοηθήσουμε, η διαδικασία για όλες τις rom ίδια είναι. Πάντως, το odin δε χρειάζεται.

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι 4.3 έχουν τα ίδια προβλήματα και επιδόσεις... Μετά από σχεδόν όλες όσες υπάρχουν κατέληξα ότι Cyanfox,Crdroid και Slimbean είναι οι πιο καλές.. Με προτίμηση περισσότερο στις πρώτες δύο για μένα.

 

Ναι επειδή δνε έχω περάσει 4.3 ποια είναι τα γνωστά που υπάρχουν ακόμα?

Επειδή πριν απο κανα 2 μήνες που έβλεπα για τη Supernexus είχαν flickers στην gpu

Νομίζω την είχα δοκιμάσει κιόλας ...

Αυτά λύθηκαν? Απο μπαταρία πως σου πάει γενικά όχι σε σχέση με άλλες 4.3 γτ δεν ξέρω πως είναι οι υπόλοιπες:P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...