Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok υπαρχουν πολλες εναλλακτικες αλλα πραγματικα απορω με την lg πως καταδεχεται να εχει τετοιο ασχημο ui. Βλεπω το G2 στα βιντεο εξωτερικα, μου αρεσει υπερβολικα αλλα μολις ανοιγει...

 

Γούστα είναι αυτά....εγώ πχ το βρίσκω πολύ ωραίο :D

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν βρεις πες μου και έμενα...Δεν έχω δει να εχει κανένας που να γνωρίζω τουλάχιστον.Στο τέλος θα αναγκαστώ να πάρω απο εξωτερικό.

 

Εχω την QuickWindow case που δεν ειναι και ασχημη,απλα δεν εχεις καλο πιασιμο στο χερι.

Και περιμενω αυτη την εβδομαδα http://www.incipio.com/cases/smartphone-cases/lg-smartphone-cases/lg-g2-cases/lg-g2-cases-att/feather-case-for-lg-g2-att.html

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα το πρωί παράγγειλα το G2 από VNP σε λευκό 32gb. Χθες που το κοιτούσα το είχε 564ευρώ και σήμερα που άνοιξα τη σελίδα για να κάνω τις σχετικές ερωτήσεις η τιμή ήταν 533!!! Μου είπαν ότι τα φέρνουν από Αγγλία και μαζί με το φορτιστή δίνουν ανταπτοράκι γιατί έχει το βρετανικό βύσμα πράμα που δε με χαλάει καθόλου. Ρώτησα για εγγυήσεις κτλ και μου ειπε ότι καλύπτεται κανονικά από αφού είναι από ευρώπη. Και τώρα που το σκέφτομαι το LG optimus G που έχω τωρα από Γαλλία ήρθε μέσω άλλου καταστήματος και όταν χρειάστηκε να αλλάξω φορτιστή πήγα στην Concordia που ειναι και ο επίσημος αντιπρόσωπος/service μου τον αλλάξαν κανονικά. Τετάρτη θα το έχω στα χέρια μου. Άντε μεγειά μας!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. .το ξημερωσα αποψε. .χαχα. .παιδια βοηθεια θελω. .εχω galaxy s4 kai iphone 5... σκεφτομουν να δωσω το iphone kai να παρω το 5s. .ομως η κοροιδια της apple ειναι οτι εβγαλε ενα κινητο με 4ιντσες οθονης.ενταξει εβαλαν κ touch id. ..ωσπου ειδα το lg g2 32 gb sto vnp. .ενα τερας.? .αναρωτηθηκα. .μπηκα και στο forum και σας παρακολουθω. .αξιζει η πωληση του iphone 5 και αντι για iphone 5s να το παρω το g2?ειναι το g2 στο internet ποιο γρηγορο απο τα αλλα δυο?μηπως αν παθει κατι το 32αρι απο vnp παρει κανα μηνα να το φτιαξουν?ευχαριστω πολυ. .
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα το πρωί παράγγειλα το G2 από VNP σε λευκό 32gb. Χθες που το κοιτούσα το είχε 564ευρώ και σήμερα που άνοιξα τη σελίδα για να κάνω τις σχετικές ερωτήσεις η τιμή ήταν 533!!! Μου είπαν ότι τα φέρνουν από Αγγλία και μαζί με το φορτιστή δίνουν ανταπτοράκι γιατί έχει το βρετανικό βύσμα πράμα που δε με χαλάει καθόλου. Ρώτησα για εγγυήσεις κτλ και μου ειπε ότι καλύπτεται κανονικά από αφού είναι από ευρώπη. Και τώρα που το σκέφτομαι το LG optimus G που έχω τωρα από Γαλλία ήρθε μέσω άλλου καταστήματος και όταν χρειάστηκε να αλλάξω φορτιστή πήγα στην Concordia που ειναι και ο επίσημος αντιπρόσωπος/service μου τον αλλάξαν κανονικά. Τετάρτη θα το έχω στα χέρια μου. Άντε μεγειά μας!

Καλημέρα και με γεια τη συσκευή, αλλά...

Πόσο πιο λιανά πρέπει να γίνει βρε παιδιά;;;Η εγγύηση για το 32αρι ΔΕ καλύπτεται αυτή τη στιγμή απο την αντιπροσωπεία και ΔΕ θα καλύπτεται μέχρι να το κάνει εισαγωγή η ίδια!

Καλημερα. .το ξημερωσα αποψε. .χαχα. .παιδια βοηθεια θελω. .εχω galaxy s4 kai iphone 5... σκεφτομουν να δωσω το iphone kai να παρω το 5s. .ομως η κοροιδια της apple ειναι οτι εβγαλε ενα κινητο με 4ιντσες οθονης.ενταξει εβαλαν κ touch id. ..ωσπου ειδα το lg g2 32 gb sto vnp. .ενα τερας.? .αναρωτηθηκα. .μπηκα και στο forum και σας παρακολουθω. .αξιζει η πωληση του iphone 5 και αντι για iphone 5s να το παρω το g2?ειναι το g2 στο internet ποιο γρηγορο απο τα αλλα δυο?μηπως αν παθει κατι το 32αρι απο vnp παρει κανα μηνα να το φτιαξουν?ευχαριστω πολυ. .

Το αν αξίζει δε το ρωτάς σε νήμα android.Ψάξε μόνος τί σε βολεύει μη σε πάρει κάποιος στο λαιμό του.

Και ναι, το σερβίς (αν χρειαστεί) θα πάρει αρκετό καιρό.

 

Όσο για τις θήκες, κάποιοι είστε καιρό εδω και θα πρέπει να θυμάστε ότι είχα φέρει στο κατάστημα που δουλεύω.

Πλέον ''πάπαλα'' αλλά περιμένω κι άλλες σύντομα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Δεν ξέρω ποιος δουλεύει ποιον στην Ελλάδα!!!

 

Τι εννοώ!

 

Αγόρασα το 32αρι απο VnP, η συσκευασια ξέρετε τι λεει επάνω?? : Για διάθεση σε όλες τις Ευρωπαικές χώρες και ΝΑΙ το γράφει στα ελληνικά!!

 

Μάλλον η LG μας δουλεύει ψιλό γαζί!

 

Ίσως είναι θέμα Marketing, να κυκλοφορήσει το 16αρι για λίγο στα ζεστα 599 και μετα το 32αρι..

 

τεσπα..

 

Εγω μια ερώτηση έχω, στα δίκτυα δεν μου βγάζει επιλογή για LTE μόνο GSM/WCDMA auto, πιστεύω πως είναι θέμα firmware.

Στην κάρτα Sim είναι ενεργοποιημένο το 4G, κάποιος που έχει πάρει το 32αρι και έχει vodafone παίζει κανονικα?

 

Thanks

 

 

χμμ Μάλλον άλλη SIM θέλει, μίλησα με voda και μου είπαν πως έχουν SIM για 4G.

Edited by AlexS3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί 1 χρόνο εγγύηση το expansys? H διάβασα λάθος?

 

Δεν γνωρίζω,εμένα αυτα μου απάντησαν.

Samsung,Nokia HTC που εχω αγοράσει είχαν κανονικα απο 2 ετη με καλυψει αντιπροσωπείας εδώ.

Γενικά με την LG ειναι ενα μπάχαλο πραγματικα,και δεν θα τους παρακαλάω και απο πάνω και να στέλνω απανωτά email και άκρη να μην βρω.

Αυτοί χάνουν,οχι εγω.

Έλεγα να στείλω στα κεντρικά τους,αλλα δεν.....σαν να μην εχει νόημα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και ενα πολύ καλό μοντακι για την καμερα.Αν και ειναι Beta ακόμα είδα διαφορα.

 

Με ροοτ explorer μετονομάζεις το αρχείο σε LGCameraApp.apk Το κάνεις Copy,μετα πας System/app και paste (κρατήστε και τα 2 θα κάνει το αρχικό rename σε bak)

 

http://d-h.st/KyR

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και ενα πολύ καλό μοντακι για την καμερα.Αν και ειναι Beta ακόμα είδα διαφορα.

 

Με ροοτ explorer μετονομάζεις το αρχείο σε LGCameraApp.apk Το κάνεις Copy,μετα πας System/app και paste (κρατήστε και τα 2 θα κάνει το αρχικό rename σε bak)

 

http://d-h.st/KyR

 

Και τι κάνει?? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσοι μιλατε για Εγγύηση χωρίς να γνωρίζετε τα πράγματα έχουν ως εξής: Μη νομίσετε ότι όποιος σηκώνει το τηλ στην lg ξέρει και τι γινεται ή τι ισχύει. Θα το διαπιστώσετε οι ίδιοι, ο καθε υπάλληλος λέει οτι θέλει. Η Εγγύηση ισχύει ΚΑΝΟΝΙΚΑ για ευρωπαϊκές συσκευές σε ολη την Ευρώπη ανεξάρτητα αν εισάγεται ή οχι απο μια μεμονωμένη χώρα αυτής. Άρα, ολα τα g2 τα οποία εχουν κωδικό D802 (ευρωπαϊκή συσκευή) έχουν κανονικά εγγύηση στην Ελλάδα.!!!!!! Αυτά. ...........
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και με γεια τη συσκευή, αλλά...

Πόσο πιο λιανά πρέπει να γίνει βρε παιδιά;;;Η εγγύηση για το 32αρι ΔΕ καλύπτεται αυτή τη στιγμή απο την αντιπροσωπεία και ΔΕ θα καλύπτεται μέχρι να το κάνει εισαγωγή η ίδια!

 

Το αν αξίζει δε το ρωτάς σε νήμα android.Ψάξε μόνος τί σε βολεύει μη σε πάρει κάποιος στο λαιμό του.

Και ναι, το σερβίς (αν χρειαστεί) θα πάρει αρκετό καιρό.

 

Όσο για τις θήκες, κάποιοι είστε καιρό εδω και θα πρέπει να θυμάστε ότι είχα φέρει στο κατάστημα που δουλεύω.

Πλέον ''πάπαλα'' αλλά περιμένω κι άλλες σύντομα.

Καλημέρα. Σε πιο κατάστημα δουλεύεις και ποτε θα φέρετε ;;

Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνει?? :rolleyes:

 

Καλύτερη ποιότητά στις φώτο.Τι άλλο να κάνει κάμερα μοντ ειναι :lol: Και ακόμα ειναι νωρίς έχουν να γίνουν πολλά ακόμα στο θέμα κάμερα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. .το ξημερωσα αποψε. .χαχα. .παιδια βοηθεια θελω. .εχω galaxy s4 kai iphone 5... σκεφτομουν να δωσω το iphone kai να παρω το 5s. .ομως η κοροιδια της apple ειναι οτι εβγαλε ενα κινητο με 4ιντσες οθονης.ενταξει εβαλαν κ touch id. ..ωσπου ειδα το lg g2 32 gb sto vnp. .ενα τερας.? .αναρωτηθηκα. .μπηκα και στο forum και σας παρακολουθω. .αξιζει η πωληση του iphone 5 και αντι για iphone 5s να το παρω το g2?ειναι το g2 στο internet ποιο γρηγορο απο τα αλλα δυο?μηπως αν παθει κατι το 32αρι απο vnp παρει κανα μηνα να το φτιαξουν?ευχαριστω πολυ. .

 

δεν αξίζει να δωσεις το iphone και να μεινεις με s4 και g2. δωσε το s4. για εγγυηση και service σου απαντησαν τα παιδια

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσοι μιλατε για Εγγύηση χωρίς να γνωρίζετε τα πράγματα έχουν ως εξής: Μη νομίσετε ότι όποιος σηκώνει το τηλ στην lg ξέρει και τι γινεται ή τι ισχύει. Θα το διαπιστώσετε οι ίδιοι, ο καθε υπάλληλος λέει οτι θέλει. Η Εγγύηση ισχύει ΚΑΝΟΝΙΚΑ για ευρωπαϊκές συσκευές σε ολη την Ευρώπη ανεξάρτητα αν εισάγεται ή οχι απο μια μεμονωμένη χώρα αυτής. Άρα, ολα τα g2 τα οποία εχουν κωδικό D802 (ευρωπαϊκή συσκευή) έχουν κανονικά εγγύηση στην Ελλάδα.!!!!!! Αυτά. ...........

Αφού λοιπόν εσύ τα γνωρίζεις τα πράγματα και όχι εμείς, εξήγησέ μας που το στηρίζεις αυτό που λές.Σε Ευρωπαϊκή νομοθεσία, που ναι, υπαρχει μεγάλη περίπτωση να δικαιωθείς ή γνωρίζεις καταστάσεις και πράγματα μέσα απο την LG και σε ενημέρωσαν;;;

Η πληροφορία σε όποιο κατάστημα φέρνει τη συσκευή είναι ότι το 32αρι ΔΕ καλύπτεται απο εγγύηση απο τη στιγμή που δε το έχει εισάγει η LG Hellas.

Δε συζητάμε εδω αν είναι σωστό/λάθος/παράνομο ή όχι. Σημειώνουμε αυτό που λέει η επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία.Και εκεί πρέπει να ρωτάτε όλοι κι όχι στα διάφορα skroutzομαγαζα.

Τώρα αν τους ''κυνηγήσεις'' είναι ένα διαφορετικό θέμα.

Καλημέρα. Σε πιο κατάστημα δουλεύεις και ποτε θα φέρετε ;;

Δε μου αρέσει να διαφημίζω το μαγαζί και δεν είμαι εδω για αυτό τον λόγο.Πιο πίσω, αρκετές σελίδες, είχα μιλήσει για τις θήκες.

Όταν έρθουν θα postαρω φωτό.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν εσύ τα γνωρίζεις τα πράγματα και όχι εμείς, εξήγησέ μας που το στηρίζεις αυτό που λές.Σε Ευρωπαϊκή νομοθεσία, που ναι, υπαρχει μεγάλη περίπτωση να δικαιωθείς ή γνωρίζεις καταστάσεις και πράγματα μέσα απο την LG και σε ενημέρωσαν;;;

Η πληροφορία σε όποιο κατάστημα φέρνει τη συσκευή είναι ότι το 32αρι ΔΕ καλύπτεται απο εγγύηση απο τη στιγμή που δε το έχει εισάγει η LG Hellas.

Δε συζητάμε εδω αν είναι σωστό/λάθος/παράνομο ή όχι. Σημειώνουμε αυτό που λέει η επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία.Και εκεί πρέπει να ρωτάτε όλοι κι όχι στα διάφορα skroutzομαγαζα.

Τώρα αν τους ''κυνηγήσεις'' είναι ένα διαφορετικό θέμα.

 

Σημασια δεν εχει τι λεει η αντιπροσωπεια,μ αλλα τι λενε οι νομοι και οι οδηγιες της Ευρωπαϊκης Ενωσης, με τις οποιες πρεπει να συμμορφωνεται η καθε χωρα που ανηκει σε αυτη.

Αν λοιπον σου κανουν τον δυσκολο, τους κυνηγησεις και δικαιωθεις, τοτε αυτο μετραει και οχι οι απαντησεις του καθε υπαλληλου της καθε αντιπροσωπειας.

Φιλικα παντα για να μην παρεξηγθω. :)

 

Υ.Γ. Δηλαδη αν αυριο μας πει η αντιπροσωπεια οτι δινει 6μηνες εγγυηση, εμεις πρεπει να το φαμε επειδη το ειπε η αυθεντια; :rolleyes:

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι δεν πρέπει να το φάμε αλλά έχει την νομική κάλυψη να το κάνει. Για όσους δεν θυμουνται μέχρι πριν 2 χρόνια μεγάλη εταιρια έδινε 6 μήνες εγγύηση στα αξεσουάρ της ,δεν μιλάω μόνο για hands free των 10ευρω αλλά και για Bluetooth και ασύρματα ηχεία 100ευρω +.

Πίστεψε με επειδή εργαζομουν σε σέρβις μεγάλης εταιρίας είχα έρθει πολλές φορές σε δύσκολη θέση όταν αντιμετωπιζα τέτοιες περιπτώσεις .

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς Vodafone, για να μου επιβεβαιώσει πως το 4G παίζει μια χαρά.

 

Μπορεί να χρειαστώ μια βοήθεια στο APN

Link to comment
Share on other sites

Σημασια δεν εχει τι λεει η αντιπροσωπεια,μ αλλα τι λενε οι νομοι και οι οδηγιες της Ευρωπαϊκης Ενωσης, με τις οποιες πρεπει να συμμορφωνεται η καθε χωρα που ανηκει σε αυτη.

Αν λοιπον σου κανουν τον δυσκολο, τους κυνηγησεις και δικαιωθεις, τοτε αυτο μετραει και οχι οι απαντησεις του καθε υπαλληλου της καθε αντιπροσωπειας.

Φιλικα παντα για να μην παρεξηγθω. :)

 

Υ.Γ. Δηλαδη αν αυριο μας πει η αντιπροσωπεια οτι δινει 6μηνες εγγυηση, εμεις πρεπει να το φαμε επειδη το ειπε η αυθεντια; :rolleyes:

Αυτό που λέω και πρέπει να γίνει κατανοητό είναι ΟΧΙ το πως μπορεί να κινηθεί κάποιος βάσει νομοθεσίας, αλλά το τι ισχυρίζονται στην αντιπροσωπεία.Κι εγώ θα τους τρέξω αν είναι αλλά δε θα πώ σε κάποιον, ιδίως σε ένα απρόσωπο φόρουμ, να πάει να αγοράσει απο οπουδήποτε και μετά να βάλει δικηγόρους να βρει το δίκιο του.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω και πρέπει να γίνει κατανοητό είναι ΟΧΙ το πως μπορεί να κινηθεί κάποιος βάσει νομοθεσίας, αλλά το τι ισχυρίζονται στην αντιπροσωπεία.Κι εγώ θα τους τρέξω αν είναι αλλά δε θα πώ σε κάποιον, ιδίως σε ένα απρόσωπο φόρουμ, να πάει να αγοράσει απο οπουδήποτε και μετά να βάλει δικηγόρους να βρει το δίκιο του.

 

Δεν αντιλεγω, αλλα σημασια εχει τι ισχυει και οχι τι λεγεται οτι ισχυει.

Αρκετα το κουρασαμε, νομιζω οτι ολοι οι επιδοξοι αγοραστες διαφωτιστηκαν.:D

 

ΥΓ. απλα τονιζω (για να μην παρεξηγηθω) οτι η δικη μου συσκευη ειναι ελληνικη, οποτε δε θα βρεθω ποτε σε αυτη τη θεση.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

για να πω και εγω την εμπειρια που την εζησα με φιλο μου.πηγε το iphone 4s του στο service και του ειπαν πως εχει 1 χρονο εγγυηση.τοαο δινει η apple στην αμερικη και πως επρεπε να πληρωσει 220 € για να το φτιαξουν.τελος παντων ο φιλος το εψαξε και μονος του και απο φορουμ,ξεσηκωσε απο καπου και την ευρωπαικη οδηγια μιλησε και με το συνηγορο του πολιτη και οταν πλεον πηγε στο μαγαζι του το εφτιαξαν εντος εγγυησης και του ειπαν πως ειχε ακομα 9 μηνες εγγυηση για να κλεισουν τα 2 χρονια!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν εσύ τα γνωρίζεις τα πράγματα και όχι εμείς, εξήγησέ μας που το στηρίζεις αυτό που λές.Σε Ευρωπαϊκή νομοθεσία, που ναι, υπαρχει μεγάλη περίπτωση να δικαιωθείς ή γνωρίζεις καταστάσεις και πράγματα μέσα απο την LG και σε ενημέρωσαν;;;

Η πληροφορία σε όποιο κατάστημα φέρνει τη συσκευή είναι ότι το 32αρι ΔΕ καλύπτεται απο εγγύηση απο τη στιγμή που δε το έχει εισάγει η LG Hellas.

Δε συζητάμε εδω αν είναι σωστό/λάθος/παράνομο ή όχι. Σημειώνουμε αυτό που λέει η επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία.Και εκεί πρέπει να ρωτάτε όλοι κι όχι στα διάφορα skroutzομαγαζα.

Τώρα αν τους ''κυνηγήσεις'' είναι ένα διαφορετικό θέμα.

 

Δε μου αρέσει να διαφημίζω το μαγαζί και δεν είμαι εδω για αυτό τον λόγο.Πιο πίσω, αρκετές σελίδες, είχα μιλήσει για τις θήκες.

Όταν έρθουν θα postαρω φωτό.

 

Αυτό που λέω και πρέπει να γίνει κατανοητό είναι ΟΧΙ το πως μπορεί να κινηθεί κάποιος βάσει νομοθεσίας, αλλά το τι ισχυρίζονται στην αντιπροσωπεία.Κι εγώ θα τους τρέξω αν είναι αλλά δε θα πώ σε κάποιον, ιδίως σε ένα απρόσωπο φόρουμ, να πάει να αγοράσει απο οπουδήποτε και μετά να βάλει δικηγόρους να βρει το δίκιο του.

 

 

ok εσύ κάνε ότι λέει ο κάθε σχετικός ή άσχετος που σηκώνει το τηλέφωνο της εταιρίας στο τηλεφωνικό κέντρο (θα σε συμβούλευα να μιλήσεις με κάποιον προϊστάμενο), εμείς θα κάνουμε ότι λέει ο νόμος αν και δεν χρειάζεται διότι από προηγούμενη εμπειρία και με την εν λόγω εταιρία δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

ok εσύ κάνε ότι λέει ο κάθε σχετικός ή άσχετος που σηκώνει το τηλέφωνο της εταιρίας στο τηλεφωνικό κέντρο (θα σε συμβούλευα να μιλήσεις με κάποιον προϊστάμενο), εμείς θα κάνουμε ότι λέει ο νόμος αν και δεν χρειάζεται διότι από προηγούμενη εμπειρία και με την εν λόγω εταιρία δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Ή δε καταλαβαίνεις τί λέω ή πρέπει να διαβάζεις πιο προσεχτικά ή πρέπει να διατυπώνεις τις σκέψεις αλλιώς γιατί ακούγονται άλλα αντί άλλων!

 

Νομίζω ότι οι περισσότεροι απο εδω κατάλαβαν το σκεπτικό μου.Το ότι δε το έχει καταλάβει ένας δε με ενδιαφέρει και πολύ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για την υπόθεση εγγύηση τηλεφώνησα στην εταιρεία και μου είπαν ότι επειδή είναι μοντέλο που δεν το εισάγουν επίσημα δεν έχουν ανταλλακτικά.

Αν αυτό το οποίο έχει χαλάσει είναι ανταλλακτικό ίδιο με αυτό που εισάγουν, γιατί μην ξεχνάμε μόνο η μνήμη αλλάζει το επισκευάζουν εντός εγγύησης.

Αν όμως είναι κάτι το οποίο δεν το έχουν θα πρέπει να σταλεί από εμάς η το κατάστημα το οποίο το αγοράσαμε στην χώρα από την οποία ήρθε για να επισκευαστεί Δεν εισάγουν εκείνοι το ανταλλακτικό.

Εάν το εισήγαγε η ελληνική αντιπροσωπεία δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα από όποια Ευρωπαϊκή χώρα και να το είχαμε αγοράσει.

Και από Vnp είπαν ότι η Procordia μας καλύπτει ίσως γιατί σαν σέρβις και όχι αντιπροσωπεία, που γνωρίζουν ότι έχουν τα ίδια ανταλλακτικά, μας καλύπτουν.

Πράγμα που συμφωνεί και με αυτό που μου είπαν από Lg.

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ή δε καταλαβαίνεις τί λέω ή πρέπει να διαβάζεις πιο προσεχτικά ή πρέπει να διατυπώνεις τις σκέψεις αλλιώς γιατί ακούγονται άλλα αντί άλλων!

 

Νομίζω ότι οι περισσότεροι απο εδω κατάλαβαν το σκεπτικό μου.Το ότι δε το έχει καταλάβει ένας δε με ενδιαφέρει και πολύ.

 

Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις άλλα δεν μ' ενδιαφέρει κιόλας. Εγώ δεν μιλάω με σκεπτικά, μιλάω σύμφωνα με το τι συμβαίνει Νομικά και τι γίνεται στην πράξη και εφόσον δεν γνωρίζεις καλύτερα μα μην δημιουργείς εντυπώσεις. Καλό θα ήταν να είσαι και λίγο πιο ευγενικός και καλοπροαίρετος, δεν σε έθιξε κανείς ενώ εσύ το έκανες παραπάνω και με άλλους συνομιλητές και με μένα. Στο κάτω-κάτω να βοηθήσουμε θέλαμε όποιον αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα στην επικοινωνία του με την LG, δεν θέλεις; οκ!!! αφού όμως δεν γνωρίζεις τα πράγματα και δεν έχεις προηγούμενη εμπειρία τουλάχιστον μην μας τη λες και από πάνω. Αυτά τα ολίγα.......!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...