Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:food::food::rotfl::food:Transporting

Destination Country - Greece(Normal Tracking)

Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2013/10/10 17:15:43

10-10-2013 11:24, Item in conta ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

09-10-2013 04:19, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

08-10-2013 01:20, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

04-10-2013 15:19, Item in conta IPS, IPS

Εγω αύριο Χανιά

 

 

συντεκνε και γω χανια ειμαι..ποτε σου εβγαλε ips? εγω αναμενω απο 1 του μηνα ειναι ips(despatched to overseas).:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους..μπορει καποιος να μου γραψει δυο τρια site αξιοπιστα(που να εχει αγορασει απο αυτο χωρις προβληματα και παρατραγουδα) γιατι θελω να παραγγειλω αρκετα κινητα(3-4) ολης της παρεας.

διαβασα για αρκετα site αλλα δεν καταλαβα ποια ειναι τα πιο αξιοπιστα!με χειροπιαστα παραδειγματα ωστε να κανουμε εναν καταλογο!

ευχαριστω!!

 

Καλημέρα σε όλους,

 

με βάση το ίδιο σκεπτικό με αυτό που έχω παραθέσει (του kommatias_3), δηλαδή για αξιοπιστία και ταχύτητα αποστολής, θέλω κι εγώ να πάρω 2 κινητά για την οικογένεια, για απλούς και νέους χρήστες στα Android (σύζυγο κολλημένη εδώ και χρόνια σε ΝΟΚΙΑ και κόρη 11 ετών).

 

Επειδή το budget είναι περιορισμένο, μετά από ψάξιμο στα προηγούμενα site που ανέφερε ο sakis0547, κατέληξα στα παρακάτω 3:

 

Cubot C9W

 

και

 

Lenovo A390

 

και ΖΤΕ V889S

 

Ποιο θα προτείνατε από τα 3? Κλείνω προς το 2ο μιας και έχει καλύτερη κάμερα (που ενδιαφέρει αρκετά τη σύζυγο :) )

 

Πόσες μέρες χονδρικά μέχρι την παραλαβή να υπολογίζω για το κάθε site από τα παραπάνω 3?

 

Ευχαριστώ

Edited by topmar
Προσθήκη επιλογής

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτασε αεροδρόμιο (AMOI N828 με έξτρα μπαταρία, παραγγελία 16/9), μετά από 23 μέρες, οπότε περίπου 27-30 μέρες υπολογίζω να κάνει μέχρι να το έχω στα χέρια μου.

 

Για αναλυτικό tracking (με αποστολή από Singapore post) βρήκα 2 τρόπους (και οι 2 τρόποι βγάζουν τα ίδια αποτελέσματα)

  • tracking απο 4px και οταν εμφανιστεί Singapore, tracking από 17track
  • tracking απο 4px, οταν εμφανιστεί Singapore, tracking από singpost και τέλος όταν γίνει Despatched to overseas tracking από ΕΛΤΑ

 

Επίσης το καλύτερο android app που μου έβγαλε τα ίδια αποτελέσματα με τους παραπάνω τρόπους μαζεμένους σε μια αναφορά είναι το TrackChecker. (το TrackPack βγάζει τα ίδια αλλα όχι μαζεμένα σε μια αναφορά)

 

Αυτή είναι η αναφορά απο το TrackChecker και εχω βάλει συννημένες τις αναφορές απο 4px και 17track.

 

17/09/2013 18:13 - SHIPMENT INFORMATION RECEIVED

18/09/2013 18:32 - SHIPMENT INFORMATION RECEIVED

22/09/2013 19:42 - SHIPMENT INFORMATION RECEIVED

23/09/2013 19:42 - SHIPMENT INFORMATION RECEIVED

24/09/2013 2:01 - SHIPMENT OPERATION COMPLETED, Lan Guang,Shenzhen,China

24/09/2013 2:01 - SHIPMENT ARRIVED AT FACILITY, Lan Guang,Shenzhen,China

24/09/2013 14:00 - ARRIVE AT HUB, HONGKONG

24/09/2013 16:00 - DEPART FROM FACILITY, HONGKONG

24/09/2013 18:39 - DEPART FROM AIRPORT, HONGKONG

24/09/2013 23:59 - RRIVE AT AIRPORT, SINGAPORE

25/09/2013 - Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

28/09/2013 - Despatched to overseas (Country code: GR)

28/09/2013 14:40 - Item in conta IPS, IPS

11/10/2013 7:09 - Receive Item At Office Of Exchange, IPS

11/10/2013 10:12 - Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Edited by panandreas
Προστέθηκαν print screen απο tracking
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να υπάρχει εξειδικευμένο θέμα για το Pandawill, οπότε ρωτάω εδώ.

 

Παρήγγειλα από εκεί και μου δώσανε Tracking που τελειώνει σε DE.

Αυτό παραπέμπει σε αποστολή από Γερμανία.

Μάλιστα σήμερα εμφανίστηκε στο Tracking της ιστοσελίδας του Deutche Post ότι βρίσκεται στο logistic centre της Φρανκφουρτης.

 

Τί παίζει, έχουν παράρτημα στη Γερμανία;

Link to comment
Share on other sites

12 του μηνα και απο τη 1 του μηνα ειναι despatched ακομα...ελεος ..

τοσο καιρο στις θαλασσες μετα θα το γυρισω γιατι θα εχει πιασει υγρασια :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να υπάρχει εξειδικευμένο θέμα για το Pandawill, οπότε ρωτάω εδώ.

 

Παρήγγειλα από εκεί και μου δώσανε Tracking που τελειώνει σε DE.

Αυτό παραπέμπει σε αποστολή από Γερμανία.

Μάλιστα σήμερα εμφανίστηκε στο Tracking της ιστοσελίδας του Deutche Post ότι βρίσκεται στο logistic centre της Φρανκφουρτης.

 

Τί παίζει, έχουν παράρτημα στη Γερμανία;

 

Και εγω πριν 20 μερες παρηγγειλα 2 ρολογια αξιας 6 ευρω απο ebay απο εμπορο που ειχε βαση το Ηονγκ Κονγκ και μου εδωσε tracking number που τελειωνε σε DE.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

12 του μηνα και απο τη 1 του μηνα ειναι despatched ακομα...ελεος ..

τοσο καιρο στις θαλασσες μετα θα το γυρισω γιατι θα εχει πιασει υγρασια :p

καταρχάς ταξιδεύει με αεροπλάνο. Κι επίσης, τόσες μέρες έχει φτάσει ελλάδα, και περιμένεις να ανοιχθεί ο σάκος στο αεροδρόμιο για να καταγραφεί το πακέτο, το μεγαλύτερο χρονοκό διάστημα της αναμονής αυτό ειναι

Link to comment
Share on other sites

συντεκνε και γω χανια ειμαι..ποτε σου εβγαλε ips? εγω αναμενω απο 1 του μηνα ειναι ips(despatched to overseas).:p

 

Μετά τρείς μέρες ενό στο 80011 τον ΕΛΤΑ με διαβεβαίωσαν οτι μόλις είχε φυγή απο Συγκαπουρι τρεις μέρες μέτα είδα το δεμα στο track τον ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο εμπιστο μαγαζι μπορω να βρω τα αυθεντικα goophone και hdc;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο εμπιστο μαγαζι μπορω να βρω τα αυθεντικα goophone και hdc;

ξέχνα το, πουθενά, μην ασχοληθείς με τέτοια

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς ταξιδεύει με αεροπλάνο. Κι επίσης, τόσες μέρες έχει φτάσει ελλάδα, και περιμένεις να ανοιχθεί ο σάκος στο αεροδρόμιο για να καταγραφεί το πακέτο, το μεγαλύτερο χρονοκό διάστημα της αναμονής αυτό ειναι

 

ηταν ποητικη εκφραση :P

ευχαριστω για την πληροφορηση

..ελπιζω ως την παρασκευη να το εχω..

Link to comment
Share on other sites

Tο antelife τι λέει απο αξιοπιστία και ταχύτητα; Σίγουρα θα αναφέρεται κάπου αλλά 221 σελίδες ειναι πολλές...

 

Γιαυτο υπαρχει και η αναζητηση

Link to comment
Share on other sites

Tο antelife τι λέει απο αξιοπιστία και ταχύτητα; Σίγουρα θα αναφέρεται κάπου αλλά 221 σελίδες ειναι πολλές...

 

θα το παρεις οτι παραγγειλεις,μα θελουν τον χρονο τους,εγω ακυρωσα την παραγγελια,πανε σαν χελωνες και δεν απαντανε στα μεηλ.

Link to comment
Share on other sites

Tο antelife τι λέει απο αξιοπιστία και ταχύτητα; Σίγουρα θα αναφέρεται κάπου αλλά 221 σελίδες ειναι πολλές...

 

Σκορπιοχώρι από τα λίγα. Θα το στείλουν το δέμα, αλλά θα σου κάνουν τα νεύρα τσατάλια. 4/9 παρήγγειλα, 17/9 το στείλανε, σκασίλα τους και για το dispute που τους έκανα στο μεταξύ και το δέμα ήρθε 3/10. Ακόμα λίγο να αργούσε, θα γινόταν claim το dispute και θα έπαιρνα και τα φράγκα πίσω από το Paypal. Τελικά ήρθε 2-3 μέρες πριν την διορία και έκλεισα το dispute. Το χειρότερο πάντως δεν είναι η αργοπορία, είναι ότι δεν απαντάνε στα mail και δεν ξέρεις τι να σκεφτείς. Φυσικά και δεν θα ξαναψωνίσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! σκέφτομαι να πάρω και εγω ενα κινητό από minideal http://www.minideal.net/lenovo-a760-smartphone-dual-sim-4-5-ips-1g-ram-quad-core-android-4-1-3g-gps.html http://www.geekbuying.com/item/ZTE-V967s-5-0-Inch-IPS-QHD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-1G-RAM---4G-ROM-Android-4-1-OS-5-0MP-Camera-3G-GPS-Blue-316981.html αυτα συγκεκριμένα αλλά έχω 2 απορίες:

-θα έχει σήμα με τα δικά μας δίκτυα;

-Γράφει Java=no που θα επηρεάζει;

Edited by basoula_85
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια αγορα απο τις 26 αυγουστου και ακομα περιμενω να ερθει τι να κανω εκανα dispute μετα απο 3-4 μερες το εκανα claim μιλαγα στο chat με την merimobiles με 3 διαφορετικα ατομα ο ενας ειπε οτι εκανε request για refund και οτι τα λεφτα θα ερθουν σε 5-7 μερες περασαν οι μερες τους ξανα εστειλα στο chat ηταν αλλο ατομο του λεω για το προβλημα μου και μου λεει να περιμενω να περασει η μερα και θα εχω τα λεφτα μου πισο και τις ειπα ειναι 100% σιγουρο αυτο? μου ειπε ναι τελικα παλι τα λεφτα δεν ηρθαν ξανα μπικα στο chat μου ειπε ενας αλλος να στειλω email εστειλα email και τωρα αυτος μου λεει οτι θα πρεπει να δουν που ειναι το δεμα πριν κανουν refund και λενε να παω να checkaro το ταχυδρομειο μπας και εχει ερθει το tracking number ειναι αυτο παρακαλω help me
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! σκέφτομαι να πάρω και εγω ενα κινητό από minideal http://www.minideal.net/lenovo-a760-smartphone-dual-sim-4-5-ips-1g-ram-quad-core-android-4-1-3g-gps.html http://www.geekbuying.com/item/ZTE-V967s-5-0-Inch-IPS-QHD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-1G-RAM---4G-ROM-Android-4-1-OS-5-0MP-Camera-3G-GPS-Blue-316981.html αυτα συγκεκριμένα αλλά έχω 2 απορίες:

-θα έχει σήμα με τα δικά μας δίκτυα;

-Γράφει Java=no που θα επηρεάζει;

 

Οποιο διαλεξεις παρτο απο δω.Αξιοπιστο και με δωρα

http://www.to2c.com/lenovo-a760-quad-core-msm8225q-android-4-1-os-android-phone-4-5-ips-screen-smartphone.html

http://www.to2c.com/zte-v967s.html

Κανονικα πιανουν σημα και 3G Ελλαδος.Για το δευτερο δεν θα χεις κανενα θεμα και απ οτι νομιζω το Android δεν χρησιμοποιει Java.Και τα 2 ειναι πολυ καλα κινητα για τα χρηματα τους.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια αγορα απο τις 26 αυγουστου και ακομα περιμενω να ερθει τι να κανω εκανα dispute μετα απο 3-4 μερες το εκανα claim μιλαγα στο chat με την merimobiles με 3 διαφορετικα ατομα ο ενας ειπε οτι εκανε request για refund και οτι τα λεφτα θα ερθουν σε 5-7 μερες περασαν οι μερες τους ξανα εστειλα στο chat ηταν αλλο ατομο του λεω για το προβλημα μου και μου λεει να περιμενω να περασει η μερα και θα εχω τα λεφτα μου πισο και τις ειπα ειναι 100% σιγουρο αυτο? μου ειπε ναι τελικα παλι τα λεφτα δεν ηρθαν ξανα μπικα στο chat μου ειπε ενας αλλος να στειλω email εστειλα email και τωρα αυτος μου λεει οτι θα πρεπει να δουν που ειναι το δεμα πριν κανουν refund και λενε να παω να checkaro το ταχυδρομειο μπας και εχει ερθει το tracking number ειναι αυτο παρακαλω help me

 

Escalate from PayPal.-

Εχω αντίστοιχο θέμα, με δέμα από Κινα (αγορά Aliexpress), το οποίο φαίνεται να αναχωρεί από Πεκίνο 25/8 αλλα δεν ξαναφαίνεται έκτοτε...

Εκει, περιμένεις 60 μέρες (συμπληρώνονται 21/10) για να κάνω dispute και επιστροφή χρημάτων

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Escalate from PayPal.-

Εχω αντίστοιχο θέμα, με δέμα από Κινα (αγορά Aliexpress), το οποίο φαίνεται να αναχωρεί από Πεκίνο 25/8 αλλα δεν ξαναφαίνεται έκτοτε...

Εκει, περιμένεις 60 μέρες (συμπληρώνονται 21/10) για να κάνω dispute και επιστροφή χρημάτων

εκανα αλλα δεν μου εχουν ερθει τα λεφτα ουτε εχει απαντιση η paypal ποσες μερες κανει να το δει?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

εκανα αλλα δεν μου εχουν ερθει τα λεφτα ουτε εχει απαντιση η paypal ποσες μερες κανει να το δει?

 

Στο Resolution Centre γράφει ακριβώς πότε, γίνεται οτιδήποτε!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στο Resolution Centre γράφει ακριβώς πότε, γίνεται οτιδήποτε!

 

δεν μπορο να το βρω μπορεις να βοηθησεις ειμαι και λιγο ασχετος

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι εγινε κλεισιμο απο κ.δ αεροδρομιου.Αυριο θα το εχω? χανια ειμαι..

 

Εγω λεω τριτη τεταρτη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...