Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατήσατε και το κουμπί της κάμερας ή μονο volume down+power;

 

έχω δοκιμάσει όλες τις εναλλακτικές, είμαι να σκάσω... Μόνο η nokia care μας σώζει?

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πήγαμε να κάνουμε επαναφορά τηλεφώνου σε ένα lumia 920 κόλλησε και έκτοτε δεν ανοίγει. Κολλάει στην έναρξη στο nokia logo.

 

 

Επιχειρούμε εδώ και ώρα να κάνουμε όλα τα γνωστά κόλπα με τα κουμπιά volume down-power κλπ. αλλά τίποτα κλείνει και μετά στο άνοιγμα, ξανακολλάει.

 

 

Καμιά ιδέα?:blink:

 

 

 

 

 

 

volume down+power+camera

 

Αν δεν πιάνει αυτο έφυγες για Nokia care

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει όλες τις εναλλακτικές, είμαι να σκάσω... Μόνο η nokia care μας σώζει?

 

Δοκίμασε αυτό:

 

 

1. Turn your Lumia 920 off.

2. Press Volume DOWN and keep pressing it while you connect the charger until you see an exclamation mark!.

3. Press - in this order - Volume UP - Volume DOWN - POWER - VOLUME DOWN.

4. Your phone will reset and reboot. Pls be patient during the reset process.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό:

 

 

1. Turn your Lumia 920 off.

2. Press Volume DOWN and keep pressing it while you connect the charger until you see an exclamation mark!.

3. Press - in this order - Volume UP - Volume DOWN - POWER - VOLUME DOWN.

4. Your phone will reset and reboot. Pls be patient during the reset process.

 

το έχω κάνει...

μετά το 3 δεν αλλάζει κάτι...

Περιμένω τώρα να φορτίσει τέρμα το κινητό και θα προσπαθήσω πάλι...

ΘΕΝΚΣ!;)

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

το έχω κάνει...

μετά το 3 δεν αλλάζει κάτι...

Περιμένω τώρα να φορτίσει τέρμα το κινητό και θα προσπαθήσω πάλι...

ΘΕΝΚΣ!;)

 

Ρίξε μια ματιά και στο άρθρο του mynokiablog, εγώ με το πρόγραμμα που αναφέρει πέρασα την amber στο 920. Τώρα πρόσθεσαν τη δυνατότητα για dead συσκευή.

http://mynokiablog.com/2013/10/11/how-to-easily-fix-the-lumia-reset-spinning-cogs-at-home/

Βέβαια να πω την αλήθεια ίσως καλύτερα να πάς για Nokia care για σιγουριά.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση...

πάω να κάνω sign in με το xbox live η να κατεβάσω παιχνίδια xbox από το store και μου βγάζει σφάλμα 80144017 και μου λέει να δοκιμάσω αργότερα, δοκιμάζω αργότερα αλλά μάταια

 

έχω διαβάζει ότι παίζει κάτι με το region του email του λογ/μου hotmail που έχω αλλά από ότι είδα αυτό γράφει ότι είμαι Ελλάδα που υποστηρίζεται κανονικά

τον λογ/μο τον έχω γύρω στα 7 χρόνια

κάτι διάβασα για hard reset, σας παρακαλώ ας μου πει κάποιος ότι υπάρχει κάποια λύση γιατί τα Hard reset ήταν ο λόγος που έφυγα από το android, δεν μπορώ να έχω και εδώ τα ίδια...

 

ευχαριστώ πολύ :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις το hotmail που έβαλες που χρησιμοποιείς και στο λογαριασμό σου windows και δεν γίνεται????

Πάντως μου φαίνεται αδύνατο να χρειάζεται hard reset

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις το hotmail που έβαλες που χρησιμοποιείς και στο λογαριασμό σου windows και δεν γίνεται????

Πάντως μου φαίνεται αδύνατο να χρειάζεται hard reset

 

παταγα να κάνω register η sign in και δεν με άφηνε καν, μου έβγαζε σφάλμα. Το έψαξα πολύ στο ίντερνετ και έλεγε ότι κάτι παίζει με τη τοποθεσία στο mail και ότι λύνεται μόνο με hard reset και δημιουργια νέου email η κάτι τέτοιο...

τελικά κάτι έκανα μια ενημέρωση λογ/μου στο Xbox Live μέσω PC και συνδέθηκε κανονικά και απο το κινητό...

 

ευτυχώς το γλύτωσα το hard reset :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παταγα να κάνω register η sign in και δεν με άφηνε καν, μου έβγαζε σφάλμα. Το έψαξα πολύ στο ίντερνετ και έλεγε ότι κάτι παίζει με τη τοποθεσία στο mail και ότι λύνεται μόνο με hard reset και δημιουργια νέου email η κάτι τέτοιο...

τελικά κάτι έκανα μια ενημέρωση λογ/μου στο Xbox Live μέσω PC και συνδέθηκε κανονικά και απο το κινητό...

 

ευτυχώς το γλύτωσα το hard reset :)

 

Χα!!!

 

Να είσαι καλά φίλε μου που το ανέφερες.

 

Δε μπορούσα κι εγώ να περάσω για τον ίδιο λόγο το Photosynth.

 

Έκανα την ενημέρωση κι εγώ και όλα καλά.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα αγορασα ενα lumia 520. Σε γενικες γραμμες, ολα καλα. Οι περισσοτερες αποριες που ειχα, απαντηθηκαν στο αντιστοιχο θεμα. Δεν μπορεσαμε να βγαλουμε ακρη με το sysapp pusher και το φλιτρο κλησεων και sms. Ενω κατεβασε την amber μετα την πρωτη ενεργοποιηση, δεν μπορω να εγκαταστησω το call filter+sms λογω ασυμβατοτητας, λεει, με την συσκευη. Αλλοι χρηστες 520 το εγκατεστησαν. Εχετε καμια προταση/υποδειξη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα αγορασα ενα lumia 520. Σε γενικες γραμμες, ολα καλα. Οι περισσοτερες αποριες που ειχα, απαντηθηκαν στο αντιστοιχο θεμα. Δεν μπορεσαμε να βγαλουμε ακρη με το sysapp pusher και το φλιτρο κλησεων και sms. Ενω κατεβασε την amber μετα την πρωτη ενεργοποιηση, δεν μπορω να εγκαταστησω το call filter+sms λογω ασυμβατοτητας, λεει, με την συσκευη. Αλλοι χρηστες 520 το εγκατεστησαν. Εχετε καμια προταση/υποδειξη;

 

Το ιδιο και σε ενα 620 που πηρε γνωστος μου πριν 2 μερες. Ηρθε με την amber αλλα πουθενα το call filter (ειναι ιταλικου filmware).

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και σε ενα 620 που πηρε γνωστος μου πριν 2 μερες. Ηρθε με την amber αλλα πουθενα το call filter (ειναι ιταλικου filmware).

 

Ιταλικο και το δικο μου απο σκρουτζομάγαζο. Δε νομιζω να παιζει ρολο. Καποιο κολλημα θα ειναι και δεν μπορουμε να βρουμε την λυση.

Link to comment
Share on other sites

Ιταλικο και το δικο μου απο σκρουτζομάγαζο. Δε νομιζω να παιζει ρολο. Καποιο κολλημα θα ειναι και δεν μπορουμε να βρουμε την λυση.

 

Η εφαρμογη που θα πρεπει να ενημερωσεις μεσω του SysApp Pusher για να γινει διαθεσιμο το call+sms filter ειναι το προσθετα+πληροφοριες.

 

Αν δεν βγαλεις ακρη τοτε μπες στο ρυθμισεις>πληροφοριες και πες μας ποιος ειναι ο αριθμος αναθεωρησης υλικολογισμικου (firmware) που εχεις και επισης στο ρυθμισεις>προσθετα+πληροφοριες τι αναγραφεται κατω απο το Mobile Operator.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη που θα πρεπει να ενημερωσεις μεσω του SysApp Pusher για να γινει διαθεσιμο το call+sms filter ειναι το προσθετα+πληροφοριες...

 

Εχεις απολυτο δικιο. Ετσι, λειτουργησε. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωσα το εξής φαινόμενο στο store

ψάχνω εφαρμογές τύπου tune in radio, Facebook beta κ.α. και δεν μου τις εμφανίζει στο store

μετά τις googlαρω και το πρώτο αποτελεσμα που βρισκω με πάει στο store για να εγκαταστήσω την εφαρμογή...

τι γινεται??

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλα έχω ειδοποιήσεις μόνο στο jdb και όχι στις υπόλοιπες εφαρμογές Facebook..... Τι γίνεται?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πρώην χρήστης android.Εχω μεταφέρει τις σημειώσεις μου (που είναι πολλές) από το google drive στο skydrive κ τις έκανα αρχεία word. Δε μπορώ όμως να τις δω off line. Πως μπορώ να τις αντιγράψω στο office για να τις βλέπω offline?

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πρώην χρήστης android.Εχω μεταφέρει τις σημειώσεις μου (που είναι πολλές) από το google drive στο skydrive κ τις έκανα αρχεία word. Δε μπορώ όμως να τις δω off line. Πως μπορώ να τις αντιγράψω στο office για να τις βλέπω offline?

Ευχαριστώ!

 

Ανοίγεις το έγγραφο και επιλέγεις απο το μενού (τρεις τελίτσες κάτω δεξιά) αποθήκευση ως...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πρώην χρήστης android.Εχω μεταφέρει τις σημειώσεις μου (που είναι πολλές) από το google drive στο skydrive κ τις έκανα αρχεία word. Δε μπορώ όμως να τις δω off line. Πως μπορώ να τις αντιγράψω στο office για να τις βλέπω offline?

Ευχαριστώ!

 

Αν εχεις τα αρχεια και σε καποιο pc μπορεις απλα να συνδεσεις το τηλεφωνο με το pc και να περασεις οτι αρχεια θες στο φακελο Documents.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια

τα windows phone δεν υποστηρίζουν προσαρμογή του κειμένου στο ζουμ που έχεις κάνει στους browsers? Ο ie και ο uc απο ότι είδα δεν το υποστηρίζουν..

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχετε πρόβλημα με την ενημέρωση του Google mail σας; Συγκεκριμένα:

 

https://skydrive.live.com/redir?resid=4EA47B4BB3CDBF44!140&authkey=!AFPIUCTFVRfZZ7U&v=3

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχετε πρόβλημα με την ενημέρωση του Google mail σας; Συγκεκριμένα:

 

https://skydrive.live.com/redir?resid=4EA47B4BB3CDBF44!140&authkey=!AFPIUCTFVRfZZ7U&v=3

 

Καλημέρα! Με τι είσαι συνδεμένος; WiFi ή data;

Μου το κάνει καμια φορά όταν είμαι με data και άμα τα κλείσω και τα ξανανοίξω στρώνει!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Με τι είσαι συνδεμένος; WiFi ή data;

Μου το κάνει καμια φορά όταν είμαι με data και άμα τα κλείσω και τα ξανανοίξω στρώνει!

 

Με data. Χμ. Έκανα ένα reboot της συσκευής, αλλά δε σκέφτηκα να ανοιγοκλείσω τα data. Thanks. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με data. Χμ. Έκανα ένα reboot της συσκευής, αλλά δε σκέφτηκα να ανοιγοκλείσω τα data. Thanks. :)

 

Τίποτα! :)

Έστρωσε με το reboot;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα! :)

Έστρωσε με το reboot;

 

Ούτε με reboot, ούτε με τα data. Η καλή η Google θα κάνει συντήρηση μάλλον.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...