Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

bbbb σε ευχαριστώ πολύ,θα το διαγράψω και θα βάλω μόνο το fastergps και παίρνω τους δρόμους για δοκιμή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν βάλεις το fastergps και πας να το ενεργοποιήσεις,πάλι θα σου δημιουργήσει το gps.conf

 

επισης, το θεμα με τους εισερχομενους αριθμους σε vodafone?

που η βοντα τους στελνει με το +30 μπροστα κ αν εγω τους εχω αποθηκευμενους χωρις το +30, δε μου εμφανιζει το ονομα του καλουντα. το θεωρει αγνωστο νουμερο, ενω υπαρχει στις επαφες (χωρις το +30).

αυτο υπαρχει καποιος τροπος να λυθει?

ευχαριστω.

 

παρεπιπτοντως, σχετικα με τα gps που δοκιμασα. το sygic δουλευει μια χαρα. ευχαριστω τους φιλους που βοηθησαν.

Vodafone συμβόλαιο έχεις; Γιατί εγώ με cu δεν έχω τέτοιο θέμα.Κανονικά οι αριθμοί χωρίς το +30 στις επαφές μου και η αναγνώριση γίνεται χωρίς πρόβλημα.Κρατώ μια μικρή επιφύλαξη ότι ίσως έχει πρόβλημα η v1.05 ρομ του κινητού,μιας και εγώ εχω την smart rom.Κρατώ ένα backup της smart και βάζω την v1.05,ώστε να διαπιστώσω τι παίζει

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με 1.05 τα δείχνει κανονικά στην αναγνώριση σε βοντα και χωρίς ούτε 0030 ούτε τίποτα

Υγ μπας και σε προλάβω bbbb να μην αλλάζεις ρομ

Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε,με πρόλαβες.Πάντως βλέπω ότι ενώ το νούμερο στις επαφές ειναι κανονικά χωρίς +30 αποθηκευμένο,στο μητρώο κλήσεων εμφανίζεται με το +30 και η αναγνώριση γίνεται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις το fastergps και πας να το ενεργοποιήσεις,πάλι θα σου δημιουργήσει το gps.conf

 

Vodafone συμβόλαιο έχεις; Γιατί εγώ με cu δεν έχω τέτοιο θέμα.Κανονικά οι αριθμοί χωρίς το +30 στις επαφές μου και η αναγνώριση γίνεται χωρίς πρόβλημα.Κρατώ μια μικρή επιφύλαξη ότι ίσως έχει πρόβλημα η v1.05 ρομ του κινητού,μιας και εγώ εχω την smart rom.Κρατώ ένα backup της smart και βάζω την v1.05,ώστε να διαπιστώσω τι παίζει

 

ναι συμβολαιο εχω. και ρομ την 1.0.5.

επισης, οταν κανω αναζητηση με αριθμο, αν τον αριθμο τον εχω αποθηκευμενο με +30 μπροστα, δεν τον βρισκει. ενω αν χρησιμοποιησω ex dialer/contact μου το βρισκει κανονικα.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Aυτό το επιβεβαιώνω και εγώ.Αν έχεις μια επαφή π.χ Χρήστος και κινητό +30690123456 και την αναζητήσεις ως 690 δε θα την βρει ούτε η στοκ εφαρμογή,ούτε ο dialer.Αν όμως το αναζητήσεις ως χρήστος στις επαφές θα το βρει κανονικά.Ο στοκ dialer δε θα το βρει ούτε έτσι,γιατι δεν υποστηρίζει ελληνικά.Και αν με καλέσει,εμφανίζεται κανονικά η αναγνώριση.
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο και όποιος άλλος έχει τη smart rom σας βγάζει καλούς χρόνους σε θέμα μπαταρίας / αναμονής? Δεν την βλέπω και πολύ σόι σε σχέση με την 105.

 

Ποίο είναι το αρχείο/apk που μπορεί και κάνει την εναλλαγή 3g και στης δυο κάρτες?

 

Για το θέμα με της επαφές που αναφέρθηκε, έχω exdialer, με την rom 105 δεν είχα πρόβλημα, με την smart rom μου δημιουργήθηκε αυτό το πρόβλημα και το έφτιαξα με το gravity box.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

επισης, το θεμα με τους εισερχομενους αριθμους σε vodafone?

που η βοντα τους στελνει με το +30 μπροστα κ αν εγω τους εχω αποθηκευμενους χωρις το +30, δε μου εμφανιζει το ονομα του καλουντα. το θεωρει αγνωστο νουμερο, ενω υπαρχει στις επαφες (χωρις το +30).

αυτο υπαρχει καποιος τροπος να λυθει?

ευχαριστω.

 

Δες ποστ #2715

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο και όποιος άλλος έχει τη smart rom σας βγάζει καλούς χρόνους σε θέμα μπαταρίας / αναμονής? Δεν την βλέπω και πολύ σόι σε σχέση με την 105.

 

Ποίο είναι το αρχείο/apk που μπορεί και κάνει την εναλλαγή 3g και στης δυο κάρτες?

.

Είναι μέσα στο framework η αλλαγή.Δε γίνεται να δουλέψει με ένα απλό apk.Οσο για την μπαταρία,δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό.Μάλιστα όπως είχες πει και παλιότερα,μέσα στο 24ωρο μπορεί να φτάσει και 10 ώρες οθόνη :lol:,οπως φαίνεται και στο screenshot μου.Η ανωτέρω χρήση έγινε εν μέρει για καθαρά δοκιμαστικούς σκοπούς και περιλαμβάνει 6 ώρες βίντεο που άφησα το κινητό να παίζει μέσω wifi youtube playlist και απο εκεί πέρα κανονική χρήση 36 λεπτά κλήσεις,40 λεπτά gps, περίπου 2 ώρες browsing με 3g και περίπου 1.30 ώρα ακόμη browsing με wifi.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, ποιά εφαρμογή είναι που ανοίγει την συσκευή χωρίς κουμπιά ;;; :blink:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δέκα ώρες οθόνη???? Θα σκάσω χαχαχαχα

Η δική μου σημερινή χρήση, είναι και πρώτη φορά που το δουλεύω από το πρωί χωρίς να κάνω επανεκκίνηση/recovery backup.

 

30 λεπτά εκτός δικτύου, ήμουν στο νοσοκομείο και με πέταγε εκτός.

8-10 λεπτά κλήσεις.

5 μηνύματα με Viber.

40 λεπτά ίντερνετ με τη δεύτερη sim ενεργή σε 3g.

 

Θα το δω και της επόμενες μέρες πως θα πάει

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σημασία έχει ότι με αυτό το τηλέφωνο με χρήση απο το πρωϊ που θα φύγει κάποιος απο το σπίτι,μέχρι το βράδυ που θα ξαναπάει πολύ δύσκολα θα ξεμείνει απο μπαταρία στη διάρκεια της ημέρας.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σημασία έχει ότι με αυτό το τηλέφωνο με χρήση απο το πρωϊ που θα φύγει κάποιος απο το σπίτι,μέχρι το βράδυ που θα ξαναπάει πολύ δύσκολα θα ξεμείνει απο μπαταρία στη διάρκεια της ημέρας.

 

Χρησιμοποιείς καμιά εφαρμογή για την μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα θα την βγάλει την μέρα με άνεση, με τη χρήση που κάνω θα βγάλω και δεύτερη μέρα απλά μου έκανε εντύπωση η ενεργή οθόνη που σε σχέση με την 105 έχω λιγότερη, αύριο στο τελείωμα της μπαταρίας θα το τσεκάρω πάλι και Θα δω πως θα τα πάει και σε επόμενες φορτίσεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Από αυτούς που παραγγείλατε από to2c με ποιόν τρόπο ζητήσατε να συμπεριλάβουν ελληνικά στην ρομ?

Κατά την παραγγελία δεν βρήκα κάποιο σημείο που να αφήνεις σχόλια...

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το κινητό μερικές ημέρες και το έχω παιδέψει αρκετά....

Λίγο πολύ οι εντυπώσεις μου είναι αυτές που έχουν γραφτεί από δεκάδες συμφορουμίτες... καλή τιμή, καλή ποιότητα, σταθερή και απροβλημάτιστη λειτουργία, μέτρια φωτογραφική...

Μόνο δύο-τρια πράγματα έχω να παρατηρήσω.

Επειδή πρίν λίγο καιρό είχα πάρει για τη σύζυγο, ένα Α820 μπορώ να πώ ότι σε αυτήν την ανάλυση, οι 5 ίντσες δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω(όχι πως πιξελιάζει η 5αρα, απλά δεν προσφέρει κάτι παραπάνω). Λειτουργικά οι 4.5 είναι ότι πρέπει για αυτήν την ανάλυση κσι κρατάνε και το μέγεθος σε κάτι πιο εύχρηστο.

Από εκεί και πέρα το 967 έχει καταπληκτικό GPS, λοκάρει με ακρίβεια σε δευτερόλεπτα, και δεν χάνει ούτε στιγμή το σήμα ακόμα κι αν το έχεις ακουμπισμένο στη θέση του συνοδηγού και όχι μπροστά στο τζάμι. Αυτό δεν συμβαίνει σε κανένα κινητό που έχω δοκιμάσει... πραγματικά πολύ καλό!

Επίσης... τι να πεί κανείς για την μπαταρία... εξαιρετική αντοχή, ακόμα και μετά από 2 ώρες διαδρομής με όλα ανοιχτά έφτασε το 46%

Ομολογώ ότι τα δύο τελευταία πλεονεκτήματα με κάνουν να ξεχνάω λίγο το μεγάλο του μέγεθος.

Στην τιμή αυτή είναι το best value κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Από αυτούς που παραγγείλατε από to2c με ποιόν τρόπο ζητήσατε να συμπεριλάβουν ελληνικά στην ρομ?

Κατά την παραγγελία δεν βρήκα κάποιο σημείο που να αφήνεις σχόλια...

Αν θυμάμαι καλά κατά τη διαδικασία πληρωμής μέσω paypal υπάρχει (με μικρά γράμματα) κάτω δεξιά επιλογή για να γράψεις στον πωλητή ό,τι θέλεις!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Για την ανάλυση θα συμφωνήσω.Η μεγαλύτερη όμως επιφάνεια του κινητού,προσφέρει και περισσότερο χώρο για την μπαταρία,χωρίς να κάνει το κινητό πολύ χοντρό.Και αυτό συμβαίνει γενικά στα τελευταία smartphones και όχι μόνο εδώ.Σε 4,5" η 2500αρα μπαταρία δε χωράει με τα σημερινά δεδομένα,χωρίς το κινητό να γίνει ογκώδες ή χωρίς να έχει μεγάλα bezel κάτι που θα οδηγεί στο να έχει 4,5" οθόνη μεν αλλά οι συνολικές διαστάσεις να ειναι για 5"
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά... δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας... για κάτι όμως πρέπει να γκρινιάξω...:ninja:

 

ΥΓ: Αντε να γκρινιάξω και για κάτι ακόμα... δοκίμασα 2-3 ακουστικά που παίζουν στο 967, όμως όλα είχαν σχετικά χαμηλή ένταση... δεν ξέρω αν φταίνε τα ακουστικά ή αν το τηλέφωνο θέλει τα "δικά" του για παίξει σωστά... Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Edited by Slammer
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν και δε το γράφει πουθενά,νομίζω ότι ο Σταύρος έχει δίκιο που γράφει ότι το κινητό δεν έχει τον mtk6589 αλλά τον mtk6589M http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4938615#post4938615 π.χ. το etotalk είναι το μόνο μαγαζί που έγραφε ότι το w100 έχει τον Μ ενώ για το 967 δε το γράφει αλλά μάλλον γιαυτό δεν γράφει η κάμερα 1080p.Παρόλα αυτά πέρα το θέμα της κάμερας και ότι δεν παίζει με hw acceleration τα 1080p video,το κινητό δε μου φαίνεται να είναι πιο αργό σε σχέση με άλλα με τον κανονικό mtk6589 που έχω δοκιμάσει.

Για τα ακουστικά εγώ έχω αυτά τα κακής ποιότητας του w7s και έχουν κανονική ένταση και το bt handsfree sony mw600

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το κινητό μερικές ημέρες και το έχω παιδέψει αρκετά....

Λίγο πολύ οι εντυπώσεις μου είναι αυτές που έχουν γραφτεί από δεκάδες συμφορουμίτες... καλή τιμή, καλή ποιότητα, σταθερή και απροβλημάτιστη λειτουργία, μέτρια φωτογραφική...

Μόνο δύο-τρια πράγματα έχω να παρατηρήσω.

Επειδή πρίν λίγο καιρό είχα πάρει για τη σύζυγο, ένα Α820 μπορώ να πώ ότι σε αυτήν την ανάλυση, οι 5 ίντσες δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω(όχι πως πιξελιάζει η 5αρα, απλά δεν προσφέρει κάτι παραπάνω). Λειτουργικά οι 4.5 είναι ότι πρέπει για αυτήν την ανάλυση κσι κρατάνε και το μέγεθος σε κάτι πιο εύχρηστο.

Από εκεί και πέρα το 967 έχει καταπληκτικό GPS, λοκάρει με ακρίβεια σε δευτερόλεπτα, και δεν χάνει ούτε στιγμή το σήμα ακόμα κι αν το έχεις ακουμπισμένο στη θέση του συνοδηγού και όχι μπροστά στο τζάμι. Αυτό δεν συμβαίνει σε κανένα κινητό που έχω δοκιμάσει... πραγματικά πολύ καλό!

Επίσης... τι να πεί κανείς για την μπαταρία... εξαιρετική αντοχή, ακόμα και μετά από 2 ώρες διαδρομής με όλα ανοιχτά έφτασε το 46%

Ομολογώ ότι τα δύο τελευταία πλεονεκτήματα με κάνουν να ξεχνάω λίγο το μεγάλο του μέγεθος.

Στην τιμή αυτή είναι το best value κινητό!

Λες πως δεν πιξελιαζει η 5αρα μετα λες οτι πιστευει οτι δεν προσφέρει κάτι παραπάνω απο την 4.5 γιατι δεν ειναι ευχρηστο το τηλ. με 5 ιντσες,η γυναικα σου εχει 4,5 ιντες τι υψος εχει φιλε?

Εγω με 1,95 θα μου ειναι μικροτερο στο χερι ενα τηλ. με 5 ιντσες η της γυναικας σου θα ειναι μικροτερο ενα με 4,5?

To μεγεθος φιλε ειναι και αναλογα τον ανθρωπο,αν ειναι καποιος 1,50 ακομη και ενα τηλ. με 3,5 ινστες μοιαζει παντοφλα στα χερια του ,εχω συμπαικτη που ειναι 2,07 με χερια κουπια και το 7ρη το ταμπλετ το χρησιμοποιει για τηλ. και μια χαρα φαινετε στο χερι του!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν και δε το γράφει πουθενά,νομίζω ότι ο Σταύρος έχει δίκιο που γράφει ότι το κινητό δεν έχει τον mtk6589 αλλά τον mtk6589M http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4938615#post4938615 π.χ. το etotalk είναι το μόνο μαγαζί που έγραφε ότι το w100 έχει τον Μ ενώ για το 967 δε το γράφει αλλά μάλλον γιαυτό δεν γράφει η κάμερα 1080p.Παρόλα αυτά πέρα το θέμα της κάμερας και ότι δεν παίζει με hw acceleration τα 1080p video,το κινητό δε μου φαίνεται να είναι πιο αργό σε σχέση με άλλα με τον κανονικό mtk6589 που έχω δοκιμάσει.

Για τα ακουστικά εγώ έχω αυτά τα κακής ποιότητας του w7s και έχουν κανονική ένταση και το bt handsfree sony mw600

Χρηστο σε δοκιμες που εκανα στο ιντερνετ το zte με το thl w7s ειδα οτι δεν υπαρχει καποια διαφορα, καποιες φορες ανοιγε και φορτωνε τη σελλιδα πρωτα το zte και καποιες αλλες το thl, η διαφορα ηταν μικρη και στις δυο περιπτωσεις.

 

Οταν ειχα το w7 και το w100 εβλεπα και εγω οτι το w100 υστερει σε σχεση με το w7.

 

Σε φιλο μου που εχει το thl w100, του ειπα να ανοιξει με το zte καποιες σελλιδες απο site που παρακολουθει στο ιντερνετ, μου ειπε οτι υπαρχει διαφορα και οτι το zte ειναι ποιο γρηγορο απο το w100.

 

@Σταυρο δεν αμφισβητω τη γνωμη σου ;) :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λες πως δεν πιξελιαζει η 5αρα μετα λες οτι πιστευει οτι δεν προσφέρει κάτι παραπάνω απο την 4.5 γιατι δεν ειναι ευχρηστο το τηλ. με 5 ιντσες,η γυναικα σου εχει 4,5 ιντες τι υψος εχει φιλε?

Εγω με 1,95 θα μου ειναι μικροτερο στο χερι ενα τηλ. με 5 ιντσες η της γυναικας σου θα ειναι μικροτερο ενα με 4,5?

To μεγεθος φιλε ειναι και αναλογα τον ανθρωπο,αν ειναι καποιος 1,50 ακομη και ενα τηλ. με 3,5 ινστες μοιαζει παντοφλα στα χερια του ,εχω συμπαικτη που ειναι 2,07 με χερια κουπια και το 7ρη το ταμπλετ το χρησιμοποιει για τηλ. και μια χαρα φαινετε στο χερι του!

 

Συμφωνώ απολυτα είμαι 190 και βρίσκω το 5 κανονικό πιστεύω οτι το 5.5 με 6 θα με καλύπτει σωστά

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...