Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την θερμοκρασία και την υγρασία μέσω των sensors που έχει που μπορουμε να τις δούμε?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Την θερμοκρασία και την υγρασία μέσω των sensors που έχει που μπορουμε να τις δούμε?

 

Εγώ εχω βάλει αυτό

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και την έκανα μία ενημέρωση λογισμικού περίπου 20 mb αν δεν κάνω λάθος

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και την έκανα μία ενημέρωση λογισμικού περίπου 20 mb αν δεν κάνω λάθος

 

Για ψάξτε λίγο εσείς που κάνατε το update να δούμε τι είναι! Πιθανότατα να σχετίζεται με τα προβληματάκια υπερθέρμανσης ή τη φωτεινότητα! Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει και με το S4 αν δε κάνω λάθος!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Για ψάξτε λίγο εσείς που κάνατε το update να δούμε τι είναι! Πιθανότατα να σχετίζεται με τα προβληματάκια υπερθέρμανσης ή τη φωτεινότητα! Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει και με το S4 αν δε κάνω λάθος!

 

Περίεργο πάντως. Αφού τα ήξεραν τα προβλήματα, τι περίμεναν και δεν ενσωμάτωναν τη λύση από την αρχή στο software.; ;;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πάντως. Αφού τα ήξεραν τα προβλήματα, τι περίμεναν και δεν ενσωμάτωναν τη λύση από την αρχή στο software.; ;;

 

Δε λες πάλι καλά που κυκλοφορούν τόσο γρήγορα τα updates!

Πρώτα το θέμα με το πληκτρολόγιο και το Hand Writting Recognition και τώρα αυτό, μόλις μέσα σε μία εβδομάδα κυκλοφορίας της συσκευής στη χώρα μας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Την θερμοκρασία και την υγρασία μέσω των sensors που έχει που μπορουμε να τις δούμε?

 

S-Health επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το update σε Αγγλική συσκευή. Μου ήρθε αυτόματα.

Για όσους έχουν θέμα με την κάμερα, λέω εγώ τώρα, μήπως δεν έχουν αφαιρέσει το ζελατινάκι που έχει πάνω του ο φακός; Δεν φαίνεται και πολύ, γι' αυτό το γράφω...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Aνεβαστε ρε παιδια καμια φωτογραφια να δουμε κ εμεις τι λεει η καμερα του.

Στο s4 ειχε γεμισει το τοπικ. Αντε να δουμε γιατι η καμερα του ειναι αμφιλεγομενη σε σχεση με του s4 που ολοι συμφωνουσαν οτι ειναι αριστη.

Προτιμηστε ανεβασμα στο dropbox ή στο tinypic γιατι στα αλλα πεφτει η ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Aνεβαστε ρε παιδια καμια φωτογραφια να δουμε κ εμεις τι λεει η καμερα του.

Στο s4 ειχε γεμισει το τοπικ. Αντε να δουμε γιατι η καμερα του ειναι αμφιλεγομενη σε σχεση με του s4 που ολοι συμφωνουσαν οτι ειναι αριστη.

Προτιμηστε ανεβασμα στο dropbox ή στο tinypic γιατι στα αλλα πεφτει η ποιοτητα.

 

Έχει τέλειες φωτογραφίες μόνο για χαμηλού φωτισμού έχει συζητηθεί που εκεί είναι φυσιολογικό. Το δείγμα είναι στα 9,6 mp και όχι στα 13.

 

http://i43.tinypic.com/o8vvc7.jpg

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο πλαίσιο Πάτρας. Δεν θα πω κατι άλλο. Απλα ερωτευτηκα το 3. Μονο σε εμενα πρέπει να αρέσει το πίσω πλαστικό.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το update σε Αγγλική συσκευή. Μου ήρθε αυτόματα.

Για όσους έχουν θέμα με την κάμερα, λέω εγώ τώρα, μήπως δεν έχουν αφαιρέσει το ζελατινάκι που έχει πάνω του ο φακός; Δεν φαίνεται και πολύ, γι' αυτό το γράφω...

 

Δυστυχώς εγώ του φόρεσα omega Rom και δεν μου δίνει την αναβάθμιση. Όσοι κάνατε την αναβάθμιση αν σας είναι εύκολο τρέξτε το AnTuTu συνεχόμενα 3-4 φορές και δείτε αν βγάζει πάντα το ίδιο σκορ. Εάν πέφτει το σκορ είναι λόγω υπερθέρμανσης και ρίχνει τα clocks του cpu. Να δούμε δηλαδή αν η αναβάθμιση αυτή έλυσε το πρόβλημα της θερμοκρασίας

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο πλαίσιο Πάτρας. Δεν θα πω κατι άλλο. Απλα ερωτευτηκα το 3. Μονο σε εμενα πρέπει να αρέσει το πίσω πλαστικό.

 

Και εγώ το λατρεύω

Flip case original που θα βρω καμιά ιδέα κανείς?

 

Δυστυχώς εγώ του φόρεσα omega Rom και δεν μου δίνει την αναβάθμιση. Όσοι κάνατε την αναβάθμιση αν σας είναι εύκολο τρέξτε το AnTuTu συνεχόμενα 3-4 φορές και δείτε αν βγάζει πάντα το ίδιο σκορ. Εάν πέφτει το σκορ είναι λόγω υπερθέρμανσης και ρίχνει τα clocks του cpu. Να δούμε δηλαδή αν η αναβάθμιση αυτή έλυσε το πρόβλημα της θερμοκρασίας

 

Γράψε ή εδώ ή στο τοπικ με τις βελτιώσεις δύο λόγια για την ομεγα περιμένουμε ...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Έχει τέλειες φωτογραφίες μόνο για χαμηλού φωτισμού έχει συζητηθεί που εκεί είναι φυσιολογικό. Το δείγμα είναι στα 9,6 mp και όχι στα 13.

 

http://i43.tinypic.com/o8vvc7.jpg

 

Καλη φαινεται αν και οχι τοσο sharp οσο στο s4. Αλλα μαλλον παιζει ρολο που ειναι στα 9mp και οχι στα 13. Οταν μπορεσεις βαλε και μια νυχτερινη. Αληθεια γιατι το εχεις ρυθμισει στα 9 και οχι στα 13?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ του φόρεσα omega Rom και δεν μου δίνει την αναβάθμιση. Όσοι κάνατε την αναβάθμιση αν σας είναι εύκολο τρέξτε το AnTuTu συνεχόμενα 3-4 φορές και δείτε αν βγάζει πάντα το ίδιο σκορ. Εάν πέφτει το σκορ είναι λόγω υπερθέρμανσης και ρίχνει τα clocks του cpu. Να δούμε δηλαδή αν η αναβάθμιση αυτή έλυσε το πρόβλημα της θερμοκρασίας

 

Καλη φαινεται αν και οχι τοσο sharp οσο στο s4. Αλλα μαλλον παιζει ρολο που ειναι στα 9mp και οχι στα 13. Οταν μπορεσεις βαλε και μια νυχτερινη. Αληθεια γιατι το εχεις ρυθμισει στα 9 και οχι στα 13?

 

Στα 9.6 είναι 16:9 και την δείχνει σε όλη την οθόνη ενώ στα 13 είναι 4:3 και χάνεις την μεγάλη οθόνη του κινητού. Και κατά δεύτερων δεν νομίζω να έχουν και τρελή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε ή εδώ ή στο τοπικ με τις βελτιώσεις δύο λόγια για την ομεγα περιμένουμε ...

 

Πολύ καλή rom , αν και από ότι φαίνεται ελάχιστα πράγματα έχουν πειράξει σε σχέση με την original. ουσιαστικά είναι μια stock με μερικές προσθήκες tweaks

Link to comment
Share on other sites

Στα 9.6 είναι 16:9 και την δείχνει σε όλη την οθόνη ενώ στα 13 είναι 4:3 και χάνεις την μεγάλη οθόνη του κινητού. Και κατά δεύτερων δεν νομίζω να έχουν και τρελή διαφορά.

 

Α οκ αμα σε βολευει ετσι. Παντως εχει διαφορα. Στο κινητο δεν φαινεται, στο pc ομως ναι. Τελος παντων....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ του φόρεσα omega Rom και δεν μου δίνει την αναβάθμιση. Όσοι κάνατε την αναβάθμιση αν σας είναι εύκολο τρέξτε το AnTuTu συνεχόμενα 3-4 φορές και δείτε αν βγάζει πάντα το ίδιο σκορ. Εάν πέφτει το σκορ είναι λόγω υπερθέρμανσης και ρίχνει τα clocks του cpu. Να δούμε δηλαδή αν η αναβάθμιση αυτή έλυσε το πρόβλημα της θερμοκρασίας

 

Επίσης περάστε το πρόγραμμα system tuner το οποίο δείχνει την θερμοκρασία της cpu και όχι της μπαταρίας όπως κάνουν αλλά προγράμματα. το δικό μου αφού έτρεξα AnTuTu χτύπησε 60+ βαθμούς θερμοκρασία στο cpu , και όπως είναι φυσικό κατά την διάρκεια του benchmark έπεφτε η φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το λατρεύω

Flip case original που θα βρω καμιά ιδέα κανείς?

 

Απο οτι εμαθα στο extreme mobile ο νικος μου πε οτι εντος τον ημερων θα εχει καποια κομματια original flip με το τζαμακι σε ασπτο και μαυτο χρωμα. Εχει βαλει προπαραγγελεια στο site ειδα

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσα διαβάζω στο XDA, το update διορθώνει σίγουρα ένα bug που δεν επέτρεπε τα βίντεο από Youtube να αποθηκευτούν και να παίζουν μέσα στο ScrapBook (πριν απλά κράταγαν μία εικόνα και το Link).

...κάτι είναι κι αυτό!:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο πλαίσιο Πάτρας. Δεν θα πω κατι άλλο. Απλα ερωτευτηκα το 3. Μονο σε εμενα πρέπει να αρέσει το πίσω πλαστικό.

Και εγω το ειδα εκει φιλε σημερα. Ειναι οντως φοβερο εργαλειο. Παραδοξως και εμενα μου αρεσε το πισω καπακι, ειχε ωραια αισθηση αν και δεν μου φαινεται πολυ ανθεκτικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι να πω. Τους εβαλα να μου φέρουν και το spen στο πλαίσιο για να παίξω. Απίστευτο. Η οθόνη δεν παίζεται και παρότι εχω το 2 και οι διαφορές δεν είναι τρελές μάλλον θα κανω την αλλαγή μονο και μονο για αυτή την υπέροχη οθόνη και τα features του spen επειδη δεν βλέπω να έρχονται στο 2. Θα κρατήσω βέβαια το 2 για customs
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

έχει εγκαταστήσει κάποιος τον go launcher στο note 3 του ? εγώ που το έκανα κάποιες λειτουργίες του έχουν χαθεί όπως π.χ οι λειτουργίες που αφορούν το πενάκι , ξέρει κανείς πως τις επαναφέρω ώστε να λειτουργούν στο περιβάλλον αυτού του launcher? το έχει παρατηρήσει κανείς και σε άλλους launchers, nova κλπ? Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο πλαίσιο Πάτρας. Δεν θα πω κατι άλλο. Απλα ερωτευτηκα το 3. Μονο σε εμενα πρέπει να αρέσει το πίσω πλαστικό.

Θοδωρή, μιλάμε ότι είσαι μεγάλος ερωτιάρης. :p

Όσο για το battery cover και έμενα μου αρέσει πολύ, όπως και στους περισσότερους.

 

έχει εγκαταστήσει κάποιος τον go launcher στο note 3 του ? εγώ που το έκανα κάποιες λειτουργίες του έχουν χαθεί όπως π.χ οι λειτουργίες που αφορούν το πενάκι , ξέρει κανείς πως τις επαναφέρω ώστε να λειτουργούν στο περιβάλλον αυτού του launcher? το έχει παρατηρήσει κανείς και σε άλλους launchers, nova κλπ?

Με Nova Prime όλα εντάξει.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...