Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή και γω το είχα (ενα μήνα) και το δωσα για χάρη του G4

μιας και είσαι Λάρισα,

στειλε ΡΜ και έλα να δεις αν θες το G4 - εκεί να δεις ποιότητα...!!!

(μάντεψε ποιο θα παραγγείλεις μετά...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά σε εμένα δεν πιάνει. Μάλλον θα φταίει το ότι δεν έκανα σωστά το (Xposed και Gravity).

Παρ΄ όλο που μετά από τα install των παραπάνω , το test έδειξε αύξηση επιδόσεων , δηλ. από 16.048 σε 16.127.

Η μπορεί να φταίει κάτι από τις ρυθμίσεις που έκανα μέσα στο περιβάλλον του Gravity. Άρα έχω μπλέξει.

 

Τελικά ήταν απλό. Μέσα στις ρυθμίσεις του Gravity\Status Bar Tweaks επιλέγω το Batery Status Bar tweaks επιλέγω το Batery percent text.

 

Μια άλη ερώτηση : Το Gravity μου εγκαταστάθηκε στα αγγλικά, υπάρχει μήπως στα ελληνικά.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Το είχα παραγγείλει για έναν φίλο μου από το minideal, για την ακρίβεια το G3Τ και χθες το είδα από κοντά. Έπαθα πλάκα, εννοείται ότι είναι rooted και έχει και Ελληνικά. Έχει JB 4.2.1. Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής για το κόστος του. Ανώτερο από το Alcatel 997D. Θα το παραγγείλω και για 'μένα. Το μόνο μειονέκτημα ότι έκανε περίπου 20 μέρες για να έρθει με registered mail.

 

Ευχαριστώ για την πρόταση!, αλλά βγαίνει ακριβότερο. Οι διαστάσεις παρόλο την 4.7 οθόνη είναι οι ίδιες. Αλλά γλυτώνω 50 ευρώ περίπου. Εάν με αυτή την διαφορά έπαιρνα με τα 2GB RAM, τότε θα το σκεφτόμουν.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Στον to2c.com, το G4 thin/1850 έχει $217 (165 ευρώ), για ξανα-δες το...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον συνδυασμό πλήκτρων μπαίνουμε στο cwm recovery ???

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω με 3000 mah.

 

G4 (1/4), thick, 3000mAh = $226 (171 ευρώ)

Με ποιον συνδυασμό πλήκτρων μπαίνουμε στο cwm recovery ???

 

[Vol UP (hold)] + [Power] + connect USB

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Νέα Custom Rom Beta MIUIv5 2013-0927 G3QC στο Jiayu.Es η οποία λέει ότι είναι μόνο στα Ισπανικά, εγώ που την δοκίμασα πάντως έχει και Αγγλικά, επομένως δεν έχω κανένα πρόβλημα, την δουλεύω εδώ και λίγη ώρα μπορώ να πω ότι για MIUI είναι αρκετά γρήγορη, στο Antutu Test έβγαλε 13246 για τo J3s το απλό, μέσα στο Antutu το αναγνωρίζει ως G4 !!. To μόνο θέμα που έχω προς το παρόν είναι ότι οι κάρτες SIM εμφανίζονται με 5 ψηφίο κωδικό π.χ. 20201 (Cosmote) και 20205 (Vodafon):(
www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα αυτήν http://en.miui.com/thread-7941-1-1.html δούλευε μια χαρά δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα το μόνο μείον ότι δεν είχε Ελληνικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται στο hotinbuy το απλο να εχει 167$ και το Τ 160$ ??

Μονό που δεν έχει Ελληνικά!!!:mad::mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Μονό που δεν έχει Ελληνικά!!!:mad::mad:

 

 

αυτό δεν είναι πρόβλημα αφού σε λίγα λεπτά εχεις βάλει Ελληνική ρομ ;)

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τον ενσωματωμένο email client; οταν παω να ανοίξω εμαιλ κρασαρει και μου λέει ότι σταμάτησε να λειτουργεί.

 

Την Ελληνική ρομ από μινιντιλ την πέρασε κανείς; σε μένα δουλεύει άψογα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Νέα Custom Rom Beta MIUIv5 2013-0927 G3QC στο Jiayu.Es η οποία λέει ότι είναι μόνο στα Ισπανικά, εγώ που την δοκίμασα πάντως έχει και Αγγλικά, επομένως δεν έχω κανένα πρόβλημα, την δουλεύω εδώ και λίγη ώρα μπορώ να πω ότι για MIUI είναι αρκετά γρήγορη, στο Antutu Test έβγαλε 13246 για τo J3s το απλό, μέσα στο Antutu το αναγνωρίζει ως G4 !!. To μόνο θέμα που έχω προς το παρόν είναι ότι οι κάρτες SIM εμφανίζονται με 5 ψηφίο κωδικό π.χ. 20201 (Cosmote) και 20205 (Vodafon):(

 

Για καποιο λογο την κατεβασαν. Μηπως προλαβε να καταβασει κανεις την εκδοση για το τουρμπο. Σημερα θα την κατεβαζα και δεν προλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τον ενσωματωμένο email client; οταν παω να ανοίξω εμαιλ κρασαρει και μου λέει ότι σταμάτησε να λειτουργεί.

 

Την Ελληνική ρομ από μινιντιλ την πέρασε κανείς; σε μένα δουλεύει άψογα.

Και σε μένα το ίδιο. Αλλά δουλεύω το gmail οπότε κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος.

1)Πως θα αντιγράψω (Save or Backup) τις τηλεφωνικές επαφές μέσα από το τηλέφωνό μας.

2) Αντιγραφή (στην SD card ή στο PC ) σε μορφή (csv or vcf)

Ώστε να πάρω μετά το αρχείο αυτό και να το βάλω μέσα στο Gmail και να το επεξεργαστώ εκεί.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο. Αλλά δουλεύω το gmail οπότε κανένα πρόβλημα.

Απλός θα προτιμούσα να έχω όλα μου τα εμαιλ σε μια εφαρμογή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο την κατεβασαν. Μηπως προλαβε να καταβασει κανεις την εκδοση για το τουρμπο. Σημερα θα την κατεβαζα και δεν προλαβα.

 

Ναι όντως την κατέβασαν, υπάρχει όμως ένα Link που δουλεύει ακόμα http://www.jiayu.es/desarrollo/ROMSCUSTOM/MIUIv5/signed_CWMG3QCG3QCTmiui_3.9.27.zip το link το βρήκα από αυτό εδώ το Site

www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως την κατέβασαν, υπάρχει όμως ένα Link που δουλεύει ακόμα http://www.jiayu.es/desarrollo/ROMSCUSTOM/MIUIv5/signed_CWMG3QCG3QCTmiui_3.9.27.zip το link το βρήκα από αυτό εδώ το Site

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τον ενσωματωμένο email client; οταν παω να ανοίξω εμαιλ κρασαρει και μου λέει ότι σταμάτησε να λειτουργεί.

 

...συμβαίνει σε ορισμένες rom. Βάλε κάποια καλύτερη εφαρμογή, όπως το Κ-9 Mail (open source) ή Aqua Mail.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος.

1)Πως θα αντιγράψω (Save or Backup) τις τηλεφωνικές επαφές μέσα από το τηλέφωνό μας.

2) Αντιγραφή (στην SD card ή στο PC ) σε μορφή (csv or vcf)

Ώστε να πάρω μετά το αρχείο αυτό και να το βάλω μέσα στο Gmail και να το επεξεργαστώ εκεί.

 

...μπορείς από τις επαφές να κάνεις export/μεταφορά από το τηλέφωνο (SIM, κλπ.) κατευθείαν στο gmail account.

Link to comment
Share on other sites

...συμβαίνει σε ορισμένες rom. Βάλε κάποια καλύτερη εφαρμογή, όπως το Κ-9 Mail (open source) ή Aqua Mail.

έβαλα χθές το Κ-9 και μετά από το σετάρισμα του gmail,hotmail σταμάτησε να λειτουργεί το PLAY store μου έβγαζε αυτό το σφάλμα (σφάλμα ανάκτησης πληροφοριών από τον διακομιστή (RPC:S-5:AEC-0)) και επανήλθε με restore από recovery. Μπορεί να ήταν και τυχαίο το γεγονός τι να πω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα χθές το Κ-9 και μετά από το σετάρισμα του gmail,hotmail σταμάτησε να λειτουργεί το PLAY store μου έβγαζε αυτό το σφάλμα (σφάλμα ανάκτησης πληροφοριών από τον διακομιστή (RPC:S-5:AEC-0)) και επανήλθε με restore από recovery. Μπορεί να ήταν και τυχαίο το γεγονός τι να πω.

 

Χθες κάποια στιγμή το βράδυ είχε πρόβλημα το Play. Μετά από λίγο όμως λύθηκε.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

έβαλα χθές το Κ-9 και μετά από το σετάρισμα του gmail,hotmail σταμάτησε να λειτουργεί το PLAY store μου έβγαζε αυτό το σφάλμα (σφάλμα ανάκτησης πληροφοριών από τον διακομιστή (RPC:S-5:AEC-0)) και επανήλθε με restore από recovery. Μπορεί να ήταν και τυχαίο το γεγονός τι να πω.

 

...είναι γνωστό πρόβλημα κατά την εγκατάσταση εφαρμογών από το Google Play Store. Δεν νομίζω να οφείλεται αποκλειστικά στο K-9. Υπάρχουν 2 τουλάχιστον εναλλακτικοί τρόποι αντιμετώπισης άμα το γκουγκλάρεις. Τουλάχιστον το Κ-9 σε κάλυψε;

Link to comment
Share on other sites

...είναι γνωστό πρόβλημα κατά την εγκατάσταση εφαρμογών από το Google Play Store. Δεν νομίζω να οφείλεται αποκλειστικά στο K-9. Υπάρχουν 2 τουλάχιστον εναλλακτικοί τρόποι αντιμετώπισης άμα το γκουγκλάρεις. Τουλάχιστον το Κ-9 σε κάλυψε;
Το έψαξα πολύ στο γκοογκι αλλά δεν δούλεψε, μου άρεσε το Κ9 αλλά δεν το ξανά εγκατέστησα φοβήθηκα μην πάθω τα ίδια ίσος το ξαναδοκιμάσω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα πολύ στο γκοογκι αλλά δεν δούλεψε, μου άρεσε το Κ9 αλλά δεν το ξανά εγκατέστησα φοβήθηκα μην πάθω τα ίδια ίσος το ξαναδοκιμάσω.

 

...μπορείς να δοκιμάσεις και το Aqua Mail. To έχουν προτείνει εδώ μέσα ως επίσης πολύ καλό και μάλιστα ότι υποστηρίζει και αυτόματη συμπλήρωση παραλήπτη από το ιστορικό. Δε χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...